Jump to content

Rock_solid

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  4
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Rock_solid Hakkında

 • Derece
  Newbie

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. Rock_solid

  Yaşamın Bilimsel Bir Anlamı Var Mıdır?

  Elbette ki birkaç yüzyıl gibi bir süre sonra, nöronlar arası etkileşimin kimyası ve snaps bağlantı haritaları çıkarıldıktan sonra beyinsel aktivitenin sayısal ortama aktarılmasının neden muhtemelen mümkün olmayacağını düşünüyorsunuz? Konunun sizin uzmanlık alanının olduğunu bilerek soruyorum bu soruyu. Aslında böyle birşey kişinin sonsuza dek ölümsüz olmasını sağlar, kişi sayısal ortamda hayatına aynen devam eder, herhangi bir tehlikeye karşı yedekleri bile alınabilir. Haksız mıyım?
 2. Rock_solid

  Yaşamın Bilimsel Bir Anlamı Var Mıdır?

  Yaşamın bir anlamı olmak zorunda mı? Anlam olmadığını anlattım zaten. Yaşam, DNA'nın kendini kopyalama ve değişen koşullara uyum sağlama ihtiyacının bir yan ürünüdür, o kadar. Bununla birlikte, insanoğlu yakın gelecekte DNA'sına tamamen hakim olacak, ölümsüzlüğün keşfedilmesi ve beyinsel aktivitenin sayısal ortama aktarılması ile birlikte insanoğlu hayatını DNA'nın kopyalama baskısından kurtaracaktır. Böyle bir durumda hayatın tanımı değişecek, ancak yine de ruhani bir anlamı olmayacaktır.
 3. Rock_solid

  Yaşamın Bilimsel Bir Anlamı Var Mıdır?

  Bu dediğiniz ne? Ne hayata bir anlam katıyor mu?
 4. Rock_solid

  Yaşamın Bilimsel Bir Anlamı Var Mıdır?

  HAYATIN ANLAMI NEDİR? konulu, evrim dinamiklerini pek bilmeyenler için yazmış olduğum yazıdır. İnsanlık tarihi boyunca neden dünyaya geldiğimizi, neden yaşadığımızı sorguladık ve bu süreç halen devam ediyor. Aslında bugün itibarıyla, bu sorunun cevabını biliyoruz. Yaşayan herhangi bir insan inanılmaz derecede şanslı. Çünkü neredeyse sonsuza yakın olasılıktan bir tanesi gerçekleşiyor ve dünyaya geliyoruz. Bizi biz yapan yegâne şey, babamızda gelen 23 kromozom ile annemizden aldığımız diğer 23 kromozomun birleşmesi sonucu ortaya çıkan 4 farklı nükleotidin (Adenin, Guanin, Cytosin, Urasil) deği
×
×
 • Yeni Oluştur...