Jump to content

bosyinebos

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  636
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bosyinebos Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

1.765 profil görüntüleme
 1. bosyinebos

  Darbeyi kim yaptı?

  orduda fethullahçılar var ama oranları max. yüzde 25 civarıydı. yüzde 70 ancak fantezi olur. şu anda general ve amirallerin üçte birinin tutuklandığını unutmayın. (149 tane) ki onların bile çoğu suçsuzdur. şişkin göstermek için içeri atılmışlar. ama orduda gülenciler var evet. örn. 2011'de genelkurmay başkanı ışık koşaner ve 4 kuvvet komutanı toplu olarak istifa etmişti. o ara koşaner'in gizli bir ses kaydı dağıtıldı. kayda alanlar o mekanda bulunan subaylardı. bu da koşaner'in istifa mektubu. normalde 2 yıl daha görevde kalması gerekiyordu.
 2. bosyinebos

  CHP kimlere hizmet ediyor?

  sağol. sayende kısmetimiz açılır umarım.
 3. bosyinebos

  Sözde Atatürkçüler

  affedersin ama "algı operasyonu" yapıyorsun. parasal yolsuzluklara karşı en iyi savaşan parti chp'dir. çünkü akıllıdırlar. gülenciler gibi yasadışı dinleme yaparak delil toplamak zorunda değildirler. cinsel ahlaksızlıklarda malum sağ partilerinden daha kötü olduklarını hiç sanmıyorum. gezi protestoları bir halk hareketidir. parti işi değildir. nedenleri bellidir. türk seçmeni sağcı olmaya itilmiştir. bu bizzat devlet tarafından yapılmıştır. chp'den önce bunu düşün. günümüzde genel olarak ideolojiler geriledi. şunu şunu yapmıyorsun diye insanları yargılamak doğru değil.
 4. bosyinebos

  psikolog doktorları her zaman doğru karar verirmi??

  doktorlar arasında en yüksek intihar oranı psikiyatristlerde. öyle söylenir. çoğu gerçekten delidir veya bir tır dolusu psikolojik rahatsızlıkları vardır. ama onlara teşhis koyacak doktor yoktur. psikologlar da aynı durumdadırlar. daha yakınlarda kadın bir psikolog bir alışveriş merkezinde kameraların önünde intihar etti. scientology tarikatı bunların pisliklerini az dökmedi ortaya..
 5. bosyinebos

  Biz korkağız

  bunları hiç bilmiyordum. durum vahimmiş. tarih bunları not edecektir
 6. bosyinebos

  CHP kimlere hizmet ediyor?

  sizin herhangi bir chp'li olduğunuzu düşünelim. (sıradan üye, genel sekreter, il başkanı, mkyk üyesi vb) bu muhalif görüşleriniz nedeniyle önce uyarı alırdınız. sonra ya hemen ya da ilk toplu temizlikte disiplin kurulu aracılığıyla partiden atılırdınız. ve kemal kılıçdaroğlu chp'den ayrılana kadar asla chp'ye geri dönemezdiniz. buna lider sultası deniyor. yani türkiye siyasetinde özgürlük yok. en ufak bir görüş ayrılığı partiden kovulmayla sonuçlanıyor. ama abd'de bazı konularda veya seçimlerde rakip parti ve görüşleri destekleyenler olabiliyor. bu normal. çünkü insan
 7. bosyinebos

  CHP kimlere hizmet ediyor?

  kılıçdaroğlu barışçıl bir çizgi izliyor. adı üzerinde gandi kemal. adam peygamber soyundan geliyor ama şavaş ve mücadeleden habersiz bir peygamber bu. zaten kılıçdaroğlu'nun yapabileceği çok fazla bir şey de yok. meclis çoğunluğuna sahip değil. yargı, ordu, polis ve hükümet; erdoğan'ın elinde. kılıçdaroğlu bu durumda ancak uyarı görevini yapabilir. düşüncesini ifade edebilir. şu anda bütün dünyanın diktatör ilan ettiği erdoğan'a yakınlaştı. anayasa görüşmeleri her şeyi ortaya çıkaracak. erdoğan'ın iki ileri bir geri taktiklerine alıştık. yani erdoğan, kılıçdaroğ
 8. bosyinebos

  Biz korkağız

  bahçeli çoğuna açık bir biçimde karşı çıkmıyor ama aceleye geldiğini söylüyor. devlet bahçeli şöyle konuşuyor.
 9. bosyinebos

  Darbe Sonu CHP Nasıl Bir Tutum Sergilemeliydi?

  katılmıyorum. şu anda zaten baskıcı, erdoğancı, helal internet kullanıyoruz. daha kötüsü gelemez. kim olursa olsun darbeciler özgürlükçü olmak zorundalar. 1960 darbesi ve sonrasına bak. darbe ile ülkeye huzur ve özgürlük geldi.
 10. bosyinebos

  Bu Haber Hakkında Ne Diyorsunuz?

  darbe önceden biliniyordu. yazmıştım.. örn. fransızlar türkiye'deki 14 temmuz bayramı kutlamasını iptal etmişlerdi. http://www.haberler.com/istiklal-caddesi-nde-kamuflajli-ve-silahli-8606628-haberi/
 11. bosyinebos

  Biz korkağız

  haklısın, güzel yazıyorsun. evet..erdoğan çelişkilerle dolu. ama burası erdoğan türkiyesi. yani erdoğan'ın dokunulmazlığı var. adam beğenmediği başbakanı, hakimi, askeri, polisi görevden alıyor. görüyoruz ama bir şey yapamıyoruz. ama atatürk'ün gururla söylediği bir sözü vardı. "Ben bu millete her şeyi öğrettim ama uşak olmayı öğretemedim." der atatürk. evet..bu millet erdoğan'ın uşağı, kulu ve kölesi değildir. bir şeyler olmalı artık. kılıçdaroğlu'nun erdoğanla yakınlaşmasından ne çıkacak bakalım.
 12. bosyinebos

  Canlı Delil

  Başbakan Binali Yıldırım Yenikapı'da gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitinginde açıklama yapmış.
 13. erdoğan cemaat eliyle laik kesime saldırdığında, batı ve abd bundan hoşnut oldu. türkiye'ye demokrasi geliyor dediler. tabii bu boşuna değildi. çünkü küresel sermaye ve egemenler; atatürkçüleri istemiyorlar. atatürkçülerin devletçi, milliyetçi, ulus devletçi, baskıcı laik görüşleri geri kafalılık olarak görülüyor. bu durumda chp sürekli olarak saldırı altında kalıyor.
 14. bosyinebos

  Darbe Sonu CHP Nasıl Bir Tutum Sergilemeliydi?

  Kılıçdaroğlu çok ağır ve ideolojik bir konuşma yaptı. hiçbir şey anlamadım. baykal da yıllarca hep böyle konuşup durmuştu.. sağcı solcu fark etmez eskiler chp'ye "halk partisi" derler. çünkü chp "halk partisi"dir. ama Kılıçdaroğlu böyle konuşursa chp asla halk partisi olamayacak. Erdoğan'ın meydan okumalarla dolu, içi boş, hamasi ve anlamsız söylemlerini halk seviyor. Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı örnek almalı.
 15. bosyinebos

  Canlı Delil

  Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar yakışıklı bir adam. kadınlar ona bayılıyor. ama o koltuğun hakkını vermeli. darbe sırasında darbeci subayları tutuklama becerisini gösteremediği söylendi.. ve hatta darbeciler tarafından esir alındığı söylendi. erdoğan ailesi ile olan dostluğu zaten dillere destan. şimdi de erdoğan tarafından "canlı tanık" olarak kullanılıyor. daha fazla ne denilebilir bilmiyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...