Kuranınizinde

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  313
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kuranınizinde Hakkında

 1. Üniversiteyi ABD de okumuş birisi olarak, bizim sınıfta 2 tane Türk vardı. Birisi benim çok yakın arkadaşımdı. Talattı ismi. Tam bir nurcudur kendisi Değişik bir çocuktu aynı evde kalırdık biz onunla. Kimseye karışmaz kendi halindeydi. Diğeri Cihandı. Hiç sevmezdim kendisini. IŞİD kafalanının tekiydi. Hatta daha sonra IŞİDe katıldı felan dediler. Sürekli küfür ederdi. Hiç sevmezdi amerikalıları. Biz üçümüz aynı evde kalırdık ama cihanla yollarımızı ayırdık sonra. Okuldan atıldı çünkü Talatta ayrıldı daha sonra. Severdim keratayı. Ama çok güzel zamanlarım geçti orada. Okulun birinciliği 4 sene kimseye kaptırmadım. Hizmet hareketinden ödül bile aldım. Kızlar felan sürekli bana yazardı. ABD kızları zeki erkekleri sever. Beni çok çekici bulduklarını söylerlerdi Öyle işte.
 2. Bende buna benzer bisey yasadim. Ama ben mobbinge maruz kalmadım. Tam tersi oldu yani. Sınıfta Ateist olduğunu öğrendigim cocugu okul cıkısında tekme tokat dövmüstüm. Tabi cahildik o zamanlar. Daha sonra cok pisman oldum.
 3. Trabzonspor taraftarı hep bir ağızdan "YAŞA MUSTA…: ultrAslan - İzmir Marşı - Yaşa Mustafa Kemal Paşa: BEŞİKTAŞ OLİMPİAKOS MAÇINDA İZMİR MARŞI YAŞA MUST…:
 4. Yakarız bu gezegeni yakarız
 5. Türkiyede bir darbe olursa 1960 da ki gibi olmalı. 1960 anayasası gerçekten güzeldi.
 6. Böyle giderse bu orduda bir tane Atatürkçü bırakmazlar.
 7. Türkiyenin üzerine gelen yoğun bir baskı var şuanda. Bakın Suriye de bölge ülkeleriyle işbirliği yaparak ABD koridorunun önüne set çektik. Silahlı kuvvetlerimiz orada aslında ABDye karşı bir savaş veriyor. Örtülü bir savaş bu. Aynı şekilde Amerikanın kara gücü olan PKK ile yurt içinde etkin bir şekilde mücadele ediliyor. Amerikancı Gladyo Fetm eziliyor. Bakın PKK ile PYD ile FETÖ ile bir zamanlar kol kola giren bu iktidar bugün görüyorsunuz nasıl bir mücadele veriyor.
 8. Referandum 16 Nisanda yapılacak. Büyük ihtimalle evet çıkacak diye düşünüyorum. Tayyip Erdoğan bunun verdiği gaz ile Atatürk Düşmanlığını artık gizlemeye gere duymayacaktır düşünüyorum. 23 Nisana katılmayacağınk düşünüyorum. Belki milli bayramların resmi törenlerini bile yasaklayabilirler...
 9. Boşver. Fena takıcaklar bu ülkeye
 10. Atatürk batının demokratik normlarını benimseyen ve ülkesine de bunu uygulamaya çalışan birisiydi. Kurulan parlamento ülkenin çağdaşlaşsı için bir şeyler yaptı ama Mustafa Kemal hiçbir zaman Batıya teslimiyet içinde olmadı Ancak maaleaef onun ölümünden sonra 1938 den sonra yapılan ilk anlaşma ingilizlerledir. Bunlar uzun konular. Atatürk bölge ülkeleriyle işbirliğinin önemine vurgu yapmıştır. Bugün de Türkiye Atatürkün yolundan giderse kurtulabilir. Türkiye AB ile ABD ile devam edemez! 1945 den beri ABD ile ittifak halindeyiz. Ne geçti elimize? Bölüp parçalanmak istemiyoruz. Borç batağındayız. Çıkmalıyız. Üretemiyoruz. Ürermeliyiz. Bölge de yeni bir devlet istemiyoruz. Sınırları ve Sınırlarımısı korumak istiyoruz. Ama ABD bize tam tersini yaptırdı. Bizimde tek çaremiz o rotadan çıkıp Rusyayla Çinle yani Avrasya ile buluşmak Avrasya ile kucaklaşmaktır.
 11. Haci hakli, biraz agresif biri amm akıllı adam. Atatürkden bahsedersiniz ama Atatürk olsa sizi görüp utancından tekrar yatardı herhalde
 12. Kimse bana AB seviciliği yapmasın! Ergenekon balyozda tutuklanan subaylar Atatürkçü Kemalistti. Çoğuda aleviydi. Yerlerine işte AB dediğiniz bize sevimli çocuk gibi göstermeye çalıştığınız adamların kukla oyuncakları getirildi. Micheal Rubin. Bu adamı araştır. Cianın bir numarasıdır. Ergenekon operayonları için o davanın savcısı olmaya hazırım demişti. Ama 15 Temmuz bitti. Türkiye Atlantikten çıkıyor. Bizi borca batıran bizi sömüren bu sistemden uzaklaşıyor. 15 Temmuzdan sonra Rusya,Çin,İran,Suriye yani bölge ülkeleriyle işbirliği yapmaktan başka çaresi yok. Bakın işbirliği yapmalı demiyorum. Başka çaresi yok diyorum çaresi. Ama inatla hayır ben körfez ülkelerinin ABD'nin İsrailin yanında yer alıcam diyorsa o zaman hazır olun felakete ne diyim başka.
 13. Hastalık falan değil nereden çıkartıyosun. Adamlar gözümüzün önünde devlet kuruyorlar. ABD, Rusya terörün önüne bayrak çektiler. Türkiyenin önüne set çektiler. Eğer biraz daha böyle giderse 3. Kürt devletini bu ülkede kurarlar bu kadar basit.
 14. Çıkmadı. Çıtları bile çıkmadı. Çünkü Atatürkçü bir ordu her zaman Batı çıkarlarına karşıdır. Bunun için ordumuzu Akp eliyle tasfiye ettiler. Ama 15 Temmuzda çil yavrusu gibi dağıldılar. Şimdi köpekleri dağılınca batının götüne diken battı.
 15. Ergenekon Balyozda ki sahte delillere sesi çıktı mı bu itlerin? Birde delil beğenmiyorlar.