Jump to content

Kuranınizinde

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  435
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kuranınizinde Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Aşk ya da sevgi adını siz koyun

  İnsanın bir mizaci vardır. Yani heyecanlı,panik ataklı birini siz soğukkanlı yapamazsınız kolay kolay. Bence kendinizi olduğu gibi kabullenin,o zaman sogukkanli olmanıza ihtiyaç kalmayacak. Evet her erkeğin içinde onu erkek hissettiren bir takım hormonlar vardır. Testosteron bunlardan en bilineni. Her erkeğin vücunda belli miktarda testosteron hormonu bulunur. Bu kiminde azdır kiminde çoktur. Testosteron hormonu yüksek olan kişilerde, veya testosteron takviyesi yaptığınız bir kişide hırs, atılganlık, sperm üretimi, ses tonu, kadınları etkileme ve hatta olaylara bakış açısı dahi değişime uğrayacaktır. Ama bir insana fazla testosteron verdiğinizde saç dökülmesi sorunuyla başbaşa kalacaktır. Şaşırdınız değil mi? Erkeksi olmak aslında evet kendimizi geliştirmekle alakalı. Tabii aile ortamımız, bilinçaltında bize yön veren düşüncelerimiz genlerimiz,mizacımız bunların hepsi bizim kişiliğimizi davranışlarımızı oluşturan etmenler. Yanlış anlama sen busun ve asla değişemezsin demiyorum. Her zaman kendini geliştirmeye bak. Sürekli kendini geliştir.
 2. Türkiye Kötüye Gitmiyor, Türkiye İyiye Gidiyor

  105 bin Fetö ve pkk bağlantılı kişi şuan hapiste. Cumhuriyeti yıkmak için görevlendirilmiş amerika tarafından desteklenmiş bir örgüt şuanda Türk Devletine hesap veriyor. Bu mu kötüye giden Türkiye? Türkiye amerikanın piyonlarına karşı, amerikanın kara güçlerine karşı hem içeride hemde Suriye de savaşıyor. Önce Fırat Kalkanı sonra İdlib, yakın zamanda da Afrin. Amerikanın bölgede ki kara gücüne karşı bölge ülkeleri bir araya geldiler ve bir savaş veriyorlar. Türkiye, Rusya ve İran amerikaya karşı direniyor. Bugün Irak ordusu Kerkük ve Sincarı peşmergeden geri almış durumda. Türkiye artık Irak ile ticaret ve işbirliği yapacak. Bu mu kötüye giden Türkiye? Türkiye ekonomik olarak da artik Milli Ekonomiye geçmek zorundadır. Türkiye artık amerikadan gelen sıcak paralarla idare edilemez. Türkiyenin milli ekonomi ihtiyacı artık karşı konulamaz bir seviyeye gelmiştir. Türkiye Atatürkün miras bıraktığı ekonomiye dönmek zorundadır. Türkiyenin mecburiyetleri Türkiyeye yön vermektedir. Türkiye karanlığa gitmiyor. Türkiye aydınlığa gidiyor. Yaşanan süreç budur.
 3. Satan2-nükleer füzeler (rusya)

  Bu konu hakkinda ne düşünüyorsunuz? Nukleer silahlar ülkelerin kendilerini savunmak ve başka ülkelere korku sağlama bakımından etkili bir güç. Kuzey Kore örneğinde olduğu gibi. Özellikle Rusya bu konuda en popüler ülke konumunda. Rusyanın Suriye ile beraber bizim güneyden de komşumuz haline gelmesi beni korkutuyor açıkçası. Rusyayla uş yapmak ayıyla yatağa girmeye benzer derler Açıkçası yanı başımızda böyle güçlü ve dengesiz bir gücün olması beni ürkütüyor. Nükleer silahlar konusunda ne düşünüyorsunuz? Bu Satan 2 denen füze gerçekten Fransayı yok edebilir mi? Türkiyenin bu konudaki kapasitesi hakkında bilginiz var mı?
 4. Satan2-nükleer füzeler (rusya)

  Rusya askeri harcamalarına da hız verdi. Rusya'nın Fransa büyüklüğünde bir kara parçasını tek seferde kül edebilme özelliğine sahip yeni nesil termonükleer füzesi 'Satan 2' testlere başlıyor. Rusya'nın 10 bin kilometre menzile sahip yeni nesil termonükleer füzesi "Satan 2" testlere başlıyor. Satan 2 ABD'nin 2'nci Dünya Savaşı'nın son günlerinde Hiroşima ve Nagazaki kentlerine attığı atom bombasından 2000 kez daha güçlü. 40 megaton ağırlığında savaş başlığı taşıma özelliği olan "Satan 2 Fransa büyüklüğünde bir kara parçasını haritadan silebilecek kapasiteye sahip.
 5. Kılıçdaroğlu referandumda gerçekten hayır mı dedi?

  Böyle birşey yok. Uyduruyorsun. Tayyip Erdoğan Cumhuriyeti nasil yıkacak? Hangi gücle yapacak , Erdoganin silahli ordusumu var? Yeni bir rejim inşa etmek icin silahlı guçleriniz olmali. Ama Tayyip Erdoğan birakın silahli gücü, artık iktidarinın son günlerini yasıyor. Abd cumhuriyeti yıkma gorevini fetullahçilara verdi. Türkiyeyi bölmek ve cumhuriyeti yıkmak icin 15 Temmuzu planladilar ama basarisiz oldular. Şimdide Tayyip Erdoğan uzerinden Turkiyeye dıs bir mudahaleyi mesrulastirmak icin ileriye dönük planlari var amerikanin. Turkiyede rehim degisikligi gibi seyler imkansiz boyle biseyin olmasi imkansiz. Bizimde bilsiklerimiz var dostum 15 ay sonra görüşelim olur mu? #AYDINLIKTÜRKİYEYOLUNDA
 6. Kılıçdaroğlu referandumda gerçekten hayır mı dedi?

  Doğru. Maalesef Mustafa Kemalin ölümünden sonra 1938 den sonra Türkiye hem ekonomik hemde askeri olarak abd emperyalizminin hedefine konuldu. Fetullahçılar abd tarafından Türkiyeyi bölmek için türkiyenin icine yerleştirilmis bir gladyo idi. Önce Türkiyeyi borclandırdılar, ve Atatürkün mirası olan bagımsız ekonomi yerine, sürekli borç devşiren, sıcak paraya bağımlı bir ülke haline getirdiler. Tabii bu ekonomiye bağlı olarak Türkiyede sürekli iktidar yapip iktidar deviren, ve Atatürkün bagımsız,üreten,güçlü ve çağdaş Türkiye icin yürüttüğü politikaları da ortadan kaldırdılar. Ama şuanda artık Türkiye uyanıyor, Abdnin 60 yıllık gladyosu bugün cezaevinde. Abdnin Türkiyeyi bölmek için ve Türkiyeyi işgal etmek icin basımıza bela ettiği güç bugün temizleniyor. Daha ne istiyosunuz ya? Artık Türkiye Abdnin bu girişimlerine sessiz kalamiyor, nasıl kalacak? Türkiyenin birikimi Tayyip Erdoganıda aşıyor. Tayyip Erdoğanı daha dogrusu Turkiyeyi yonetenleri bazı şeylere mecbur bırakıyor. Abd bunun farkında değilmi? Cia köpekleri niye havlıyor sanıyorsunuz? Merak etmeyin herşey güzel olacak.. Çok az kaldı.. çok az.. #AydınlıkTürkiyeYolunda
 7. Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

  Ölen korgeneralin acısını fena çıkarmış ruslar Rusya Suriyede gercekten basarili operasyonlar yürüttü. Rusya olmasaydı ışid bugün hala suriyenin büyük bolümünü kontrol ediyor olurdu. Putin terörizmle mücadele konusunda samimi bir adam. Bir kaç hafta once 800 fetih el şam militanını öldürdüler idlibte. Abd den böyle birşey duyuyormusunuz? Türkiye ve rusya elele vermiş ışide karşı savaşıyor. Türkiye çatışmasızlık bölgesi ile dolaylı olarak esada destek vermiş bulunuyor zaten. Astana süreci ile silahlar susturuldu ve bu sayede suriye ordusu savaşı doğuya kaydırma firsatı kazandı. Artık amerika ülkelerdeki kontrolünü kaybetti. Türkiye amerika direniyor bugün, Irak direniyor, Suriye direniyor, İran dimdik ayakta, Kuzey Kore amerikaya meydan okuyor, bir taraftan çin yükseliyor.. ve amerikanin borusunun ötmediği bir dunya kuruluyor bugün.
 8. Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

  Türk ordusu, şuanda Amerikaya karşi direniyor. Evet gecmiste yapilan cok hata var ama bugün Turk ordusu,bu hataları telafi etmektedir. Bugün idlibe girildi ve böylece Pyd nin afrin kantonu Türkiye tarafindan kuşatılmıs oldu. Ayrıca orgütün dogu akdenize cıkısı da engellendi. Idlibte Turk ve Rus askeri hem ateşkesi sağlayacak, hemde bu ateşkese dahil olmayan El Nusra ve El Kaide gibi gruplarla mücadele edecek. Firat kalkani operasyonu gayet yerinde bir operasyondur. Güneyinde esadin olmasi artik hicbir sorun teskil etmez. Türkiye artik Esad düsmanligi yapamaz. Zaten Esadı yıllarca devirmeye çalışan Suudi arabistan ve katar gibi ülkeler muhaliflere verdigi destegi yavas yavas cekmekteler. Kral Selmanin Rusya ziyareti artık bolgede yeni bir dönemin basladigini gösteriyor. Artık, absnin bölgede söz sahibi olduğu dönem bitmiştir, bitmektedir.
 9. Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

  Bopun hedefinde Suriye yok mu? Bunu hangi kafayla yazdigini merak ediyorum. Tam aksine Suriye bopun en buyuk ayagidir ama basarili olunamadi. Abdnin Suriye de iside,el nusraya,pydye yaptigi yardimlar ne icindi o zaman? 4 parçali bir kürdistanın 2. Ayagi suriye idi ve pydnin barzanistandan baslayarak dogu akdenize kadar bir koridor olusturmasi hedefleniyordu. Ama Firat Kalkani ile Abdnin koridor plani artik imkansiz hale gelmistir. Abd artik suriyede koridor kuramaz. Nasil kuracak?ac haritayi bak bunu saglamanin bir yolu yok. Bunu ancak Turkiyeyi isgal ederek yapabilirsiniz. Zaten 4 parcali kurdistanin icerisinde Turkiyede var. Ama suanda yapilanlara baktigimiz zaman abd esadi deviremedi ve suriyeyi parcalayamadi. Daha gun once bir gazetede gordum; Almanyanin washington buyukelcisi tum cabalarimiza ragmen suriyede kaybettik diyor. Esad Abdnin ve israilin tum cabasina ragmen ayakta. Binlerce teroriste iside pydye el nusraya osoya karsi bir zafer elde etmistir bunu kestirip atamazsin. Esadla dost olan bir amerika boyle birsey yaparmi? Bir kez daha soyluyorum abd bolgede kaybetmistir. Yeni kosullar ve ittifaklar olusuyor. Tipki 2.dunya savasi sonrasi gibi.
 10. Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

  Darbe girisimi,abd'nin Turkiyeyi isgal senaryosuydu. Abd Suriyeyi bolemedi, Esad tum cabalara ragmen hala iktidarda ve boyle devam edicek gibi gozukuyor. Ayni sekilde irakta da kaybetti amerika. Ibadi, artik amerikaya kafa tutuyor hale geldi. Iran ayni sekilde dimdik ayakta.. Turkiye Firat Kalkani ile Pydnin koridor girisimini ortadan kaldirmistir. Ayni sekilde bugun barzaniye karsi Turkiye Iran Rusya Irak hatta Suriye bu referanduma karsi cikiyorlar. Irak Turkiye Ve iranla beraber sinirlari kontrol edecegini duyurdu. Bu ulkelerin milli refleksleri artik kendi sinirlari korumaya zorunlu kiliyor. 15 Temmuz abdnin turkiyeyi isgal senaryosu idi ama basarili olamadilar. Simdiki hedefleri ise, iste gidin rubinin tweetlerini okuyun mesela, Erdoganin sonu kaddafi gibi olacak Turkiye buradan tek parca cikamayacak gibi amerikan devletinin planlarini ve niyetlerini ortaya kouyuyor. Evet Turkiyeye karsi abdnin boyle bir plani hatta Turkiyeyi diktator gibi gosterip dusman tahtasina oturtmanin zeminini hazirlamaya basladi. Ayni sekilde sicak para ekonomisine dayali surecin sonuna geldik. Artik atlantik sisteminin turkiyeye dayattigi borclanma ekonomisi Turkiyenin kapisina dayandi ve Turkiye bunu cozme noktasina geldi. Bu sureci Tayyip Erdogan ve akp cozemez ve artik onlarin sonu geldi. Erdogan ve akpnin devlet icerisinde hicbir gucu yok. Besar Esadin iktidarda kalması, Abdnin Suriyede kaybettigini gosteriyor. Besar Esad, gercekten saglam adammış. Abd Irakta da kaybetmistir. Kendileri soyluyorlar bunu ben degil. Bugun irak, amerikaya kafa tutuyor. Abdnin Turkiyeyi diktator gosteren propagandalari var. Abd Turkiyenin icerisinden de tahrik edici,provokatif eylemlere basvurabilir ama bana gore bundada basarisiz olacak. Yani oyle Turkiye de diktator var diyerek hurraaa diye turkiyeyi isgal edemezsiniz. Abdnin boyle bir gucu yok artik. Benim sahsi gorusum abd bu bolgede kaybetmistir.
 11. Türkiyenin gidişatı, beni çok korkutuyor..

  Celal Şengör: Türkiye'yi parçalayacaklar Kürdistan'a katacaklar YouTube'da bir canlı yayına katılan Prof. Dr. Celal Şengör Türkiye'yle ilgili şok iddialarda bulundu. Türkiye'nin gidişatının kendisini korkuttuğu söyleyen Şengör 'Türkiye'yi parçalayacaklar. Batı'yı Avrupa'ya verecekler, Doğu'yu Kürdistan'a katacaklar' dedi. Türkiye'nin parçalanacağını söyleyen Celal Şengör, Batı'nın Avrupalılara Doğu'nun da Kürtlere verileceğini savundu. YouTube'da bir canlı yayına katılan Prof. Dr. Celal Şengör, evrim teorisi tartışmalarına yeniden alevlendirmek istedi. TÜRKİYE'NİN GİDİŞATI KORKUTUYOR Bu tartışmaların 'aptallık' ve 'cahillik' nedeniyle çıktığını savunan Şengör, Türkiye'nin gidişatının kendisini korkuttuğu belirtti. "TÜRKİYE'Yİ PARÇALAYACAKLAR" "Ben Türkiye'nin yaşayabileceğini sanmıyorum" diyen Celal Şengör, "Türkiye'yi parçalayacaklar. Batı'yı Avrupa'ya verecekler, Doğu'yu Kürdistan'a katacaklar." şeklinde konuştu.
 12. Beyaz Köpek gazetesinin 17 Kasım 2013 manşeti

  O zaman neden Firat Kalkani yapildi? Neden fetullahçılar devlet icerisinden temizleniyor? Tayyibi abd yönlendiriyor ise (Belirli bir süre öyleydi ama degisti) bu temizlikleri de bu harekati da yaptırmazdi. Bugun Tayyip barzaniye karsi onlem almazsa mhp ye ne diyecek? E ordunun dayatmalarida var. Turkiyeyi iran,irak,rusya,suriye cizgisine cektiler. Bana gore abd bolgede kaybetmistir.
 13. Beyaz Köpek gazetesinin 17 Kasım 2013 manşeti

  Peki şuanda yapilanlar ne Turk Ateist? O zamanki Tayyipten eser yok simdi. Ve artık eskiye dönülmesi mümkün degil. Irak ordusu ile ortak tatbikat yapan bir tsk var artik.
 14. 15 Temmuz Darbe Teşebbüsünü Kimler Yaptı?

  Ataturk mufredattan cikarilmadi. Bunun gibi daha bir suru konu var Ataturkle ilgili. Diger resimleri forumda Turkiyede gundemler baslikli konuya attim. Istersen bakabilirsin.
 15. Türkiyede gündemler

  3.sinif ders kitabi;
×