Kuranınizinde

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  387
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kuranınizinde Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. ABD İrana karşı ortadoğu da kuracağı İslam Natosuna Katarı da dahil etmek istiyor. Bir kaç gün önce Katara 72 adet savaş uçağı sattı Amerika. Savaş resmen geliyorum diyor. Ocak ayında İrana karşı böyle bir senaryoyu bu forumda yazmıştım. Erdoğanın bu olaya bu kadar tepki vermesinin nedeni Katar ile olan kirli işlerinden dolayı. Katardan yüklü miktarda para alıyor. Abdnin Katarı terör destekle suçlaması Erdoğanı da rahatsız etti. Zamanında terör örgütlerine yaptıkları yardımların açığa çıkmasından korkuyor. Açıkçası Erdoğanın bu krizde aldığı tavrı doğru buluyorum. Ama bu Tayyip için mecburi bir tavır. Merak etme tutunduğu dallar tek tek kırılıyor. Yakından takip ediyorum ben olayı.
 2. Bu katar olayı işleri karıştırdı. Merak etme Erdoğanın sonu geliyor yavaş yavaş. Zamanı geldiğinde kaçacak delik bulamayacak.
 3. Geldikleri gibi gidecekler.. Geride ise kocaman bir enkaz, hayal kırıklığına uğramış milyonlar bırakacaklar sadece..
 4. Bu ülke iç savaş fitilini çekmiş hayırlı olsun.
 5. .
 6. NATO, Türkiye de kemalist bir rejim istemiyor. Kemalizmin modası geçmiştir, kemalizm Türkiye gömleğine dar geliyor diyenler, Türkiye de gladyo yoluyla önce ordumuza sonra da tüm devlet kurumlarına sızdılar. Ama ABD'nin piyonları Türkiye de yenilmiştir. Bundan sonra ki hedef Türkiyeyi ekonomik yollardan tehdit etmek, iç karışıklığı artıracak olayları kışkırtmaktır. Ayrıca Nato ülkeleri şuanda sınırımızda bir terör örgütünü destekliyor. İşte, daha dün akşam YPG'ye ağır silah verme kararı aldı amerika. Biliyosunuz kısa zaman önce Çatışmazlık bölgesi hayata geçti. Bu güzel bir adım, şuanda Suriye Ordusu Şam-Bağdat yolunda kontrolü sağlamak için Tadif sınır kapısına ilerliyor. ABD, İranın Irak üzerinden Suriye ve Lübnana uzanarak orada bir hat, bir güç birliği oluşturmasını istemiyor. Esadın dün ki konuşmasını bir okuyun, Suriye de dengeler Esad'ın lehine.
 7. Türkiye 15 Temmuz da yaşanan darbe ile devlet içinde ki amerikancı gladyonun temizlenmesini sağladı. Bu darbenin geleceğini az da olsa medyayı takip eden birisi anlayabilirdi. Darbeden bir kaç ay önce neo-con yazar Rubin, Türkiye de askeri darbe riski var diyor ve bu darbeyi de olumlu karşılıyordu. (Çünkü kendi adamları, bu adamın kim olduğunu bilen bilir) Ama fetullahçıların karşısında yer alan diğer klik ise Avrasyacılardı. Ergenekoncuların cezaevinde ki ses kayıtlarını dinlerseniz intikam için diş bilediklerini anlarsınız. "İntikam alacağız" "Bu ülke iç savaşla kendine gelecek" "Çoluk çocuk demeden.." gibi lafları eden ergenekoncular cezaevinden bitleri kanlanmış şekilde çıktı. Perinçek cezaevi çıkışı ilk konuşmasında, "cemaatlerin tarikatların kökünü kazıyacağız" diyerek fetullahçılara meydan okudu ve yaşanacak bir savaşın işaret fişeğini verdi. 2014 yılında televizyonda yaptığı bir konuşmasında ise "Türkiye bir devrime gidiyor, Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Fetullah Gülen bunların iktidarını toptan yıkacağız" diyerek açıkça tehdit ediyordu. Hatta zamanını bile veriyordu. 1-2-3 yıl içinde.. (Darbe 2016 da oldu. Yani 2 yıl sonra) Darbe gecesi Perinçek canlı yayınlara bağlanıp bu darbenin amerikancı olduğunu üzerine basa basa söylüyordu. Temizlik listelerini veren kişide onlarmış. Bin yıl süreceği söylenen 28 Şubatın devamını mı yaşadık acaba? Darbeden sonra alınan YAŞ kararlarında ergenekondan ihraç edilen bazı paşaların kritik noktalarda görevlendirildiğini gözden kaçırmamalıyız. Peki bu klikin darbe yapma riski var mı derseniz hayır derim. Perinçek, Tayyip Erdoğan ile bu savaşı kazanamayız diyerek bir şey ifade ediyor. Tayyip Erdoğansız bir hükümet ABD-FETÖ-PKK güdümünde hareket eder. Bu yüzden CHP ve HDP ittifakını da bu bağlamda değerlendiriyor. 7 Haziran-1 Kasım ve son olarak 15 Temmuz.. ABD'nin hükümet senaryoları yenildi. Avrasyacı klik, ABD karşıtlığını Tayyip Erdoğan üzerinden yapıyor. Bu sebeple Perinçek Tayyip Erdoğan karşıtlığı yapmıyor. Bu süreci istiklal savaşı olarak değerlendirmesi(ki doğru), Türkiyenin üstü kapalı şekilde ABD ile savaş vermesinden dolayıdır. Ama avrasyacı klik, Erdoğana güvenmiyor, Erdoğanda onlara. Bu yüzden Tayyip Erdoğanın karşısına güçlü bir hükmet modeli koyması gerekiyor avrasyacıların..
 8. Perinçek, devlet içinde ki avrasyacı kliki temsil eden bir kişi. Neden emekli paşaların çoğu Vatan Partisin de bir düşünsene? Ergenekon da tutuklanan paşaların tamamı perinçek gibi düşünür. Türkiyenin batı ekseninden çıkıp Rusya-Çin-İran gibi ülkelerle ittifak kurmasını istiyorlar. Perinçek 2014'den bu yana "Tayyip Erdoğan bizim çizgimize geldi" "Türkiye bir devrime gidiyor" tarzında laflar ediyor. Cemaatin tasfiyesi ve PKK'nın üzerine gidilmesi ergenekoncuların işiydi. Bu sebeple Tayyiple aralarında fazla bir husumet yok şimdilik. Ama bir savaşın başlayacağı kesin. Kılıçlar çekilecek yani. Şuanda ergenekon aklı direkt Tayyibi hedef almıyor. Türkiyeyi adım adım batıdan koparıp askeri ve ekonomik yollardan avrasyaya entegre etmeye çalışıyorlar. Türkiyenin avrasyaya dahil olması ABD'nin ortadoğuda ki tüm dengelerinin bozulması anlamına gelir. Avrasyacı bir türkiyenin oluşmaması için bize savaş bile açabilirler. Perinçek bu yüzden "vatan savaşındayız" ifadesini sık sık kullanıyor. Avrasyacı bir Türkiye aynı zamanda Atatürkçü bir Türkiye demek. Perinçek bu konuda haklı.
 9. Bakalım..
 10. Akıllı birine benziyosun. Yazdıklarını okumaya çalışıyorum elimden geldiğince. Evet Tayyibin eyalet sistemi getirmek gibi bir talebi var. Özellikle Zarrab davası ile kendisine açıkça şantaj da yapılıyor. Ama böyle bir girişinde MHP ile olan ittifakını bozması gerekir. Ayrıca Akp içinde de milliyetçi damarı hassas olan %10'luk bir kesim var. Özellikle şöyle bir süreçte bunu göze alamaz Tayyip. Perinçek bildiğiniz gibi devlet içindeki Avrasyacı/Ulusalcı kliki temsil eden birisi. Kendisi Tayyip Erdoğansız bu süreci yürütemeyiz diyor. Yani perinçeğe bağlı klik, Tayyibi biraz daha kullanmayı düşünüyor. Tayyip-Ergenekon ittifakı PKK ve FETÖ konusunda kararlı. Ama devlet içindeki bu hakimiyet savaşı bir yerde patlayacak muhtemelen. Ergenekondan tutuklu tuğamiral C.A.Ç cezaevinde iken bir intikam yemini etmişti. 'Çoluk çocuk demeden hepsinden rövanş alacağız diyordu'. Baktığımız zaman da darbeden sonra ergenekoncu paşaların kritik görevlere döndüğünü görüyoruz. Bence devlet içindeki bu klik, Tayyibi Fetö ve Pkkya karşı biraz daha kullanıp Tayyibin çöküşünü hızlandıracaklar diye düşünüyorum.
 11. Türkiyeyi şuanda bu adamlar yönetiyor.
 12. Sen bu ülkede TC tabelalarının indirilmesinden memnun musun arkadaşım? Atatürk heykellerinin yakılmasından, kırılmasından memnun musun? Milliyetçiliğin ayaklar altına alınmasından, katil sürüsünün aramızda dolaşmasından memnun musun? Kimsenin kürt halkıyla bir sıkıntısı yok. Kimse etnik kimliğinden dolayı dövülmesin bu ülkede. Bu konuda itirazımız zaten olamaz. Ama eline silah alıp da bu ülkenin askerini, polisini şehit eden itlerle de anladığı dilden konuşulsun diyorum. Bu kadar net. Bu ülkenin evladı bu vatanı savunmak için canını versin, bizde onun anasına babasıma dönüp; Boşverin, unutun diyelim. Ve bu katil sürüsü elini kolunu sallayarak aramızda dolaşsın. Varmı böyle bişey? Var mı böyle bir namussuzluk?
 13. Senin kürtçü biri olduğunu düşünmeye başladım. Ayrıca mesajlarında da ABD'ye hiç toz kondurmaman dikkatimi çekti. Necisin sen? Ben döngüden felan bahsetmiyorum. Çok açık bişey yazdım yukarıda. Sınırımızda PKK ile hareket eden bir ABD var. Hemde açık açık, göstere göstere namlularını bize çevirmiş bekliyolar. Bizden istedikleri ise PKK ile savaşmayıp, bu katil sürüleriyle tekrar masaya oturmamız.. Sonra eyalet, sonra federasyon sonra da bağımsızlık verin kurtulun diyorlar. Kabul ediyomusun? Bu ülkede kürt sorunu felan yok. Bu ülkede kürtten cumhurbaşkanı oluyor mu? Kürtler başbakan adayı çıkarabiliyor mu? Mecliste kendilerini temsil eden bir siyasi oluşumları var mı? Bunlara itiraz eden mi var? Bu kadar basit bu iş.
 14. Kürtçülüğü öldürerek bitiremeyeceklermiş. Kürtçülük bizi öldürecek o zaman? Varmı böyle bişey? Sınırımızda PKK'yı cansiperane şekilde savunan bir ABD var. Bizi psikolojik biçimde yıldırarak PKK ile tekrar masaya oturmamızı istiyorlar. Yani hainlerle barışmamızı istiyorlar. Yani, bu vatan için ölen askere, polise,öğretmene,savcıya,köy korucusuna ihanet etmemizi istiyorlar.. TSK daha geçenlerde Sincara bir hava harekatı yaptı biliyosunuz. ABD askerleri ertesi gün sınırımızda konuşlandı. Tankları, zırhlı araçları şuanda sınırımızda namluları bize dönük şekilde bekliyor. Sayın malta erigi, Savaş Bu Savaş..!
 15. Kürtlerin hiç devleti yoksa bundan bize ne? Ne yapmamızı bekliyosun, doğuyu kürtlere terkedip gidelim mi? Evet kürtler bu coğrafyanın 3 kadim halkından biri. Eğer devlet kurmak istiyolarsa buyursun kursunlar? Eğer gücünüz yetiyosa ABD'yi bile işgal edebilirsiniz. Gelsinler kursunlar bakalım kurabiliyolar mı?