Jump to content

Kuranınizinde

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  448
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Kuranınizinde Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Tayyipin Sonu Geldi

  Bu forumda darbeyi 11 gün önceden haber vermiştim belki hatırlayanınız vardır. Aynı zamanda Fetullah Gülen Cemaatinin bir terör örgütü olduğunu sanmıyorum yani inanmıyorum böyle bişey olduğuna. Evet üst kademede ki yapılanmanın casusluk diyebileceğimiz şekilde bir takım bağlantıları olmuş olabilir. Ama cemaatin alt kesiminde gayet samimi ve mütedeyyin insanların olduğunu yakından biliyorum. Biliyosunuz geçen günlerde Suudi Prens Muhammet mısır lideri sisi ile yaptığı görüşmenin ardından basına yaptığı açıklamada "Tayyipin Osmanlıları, müslüman kardeşleri kullanarak hilafeti getirmeye çalışıyor" diyerek bombanın pimini çekti diyebiliriz. Türkiye ve iranı şer gücü olarak tanımladı ve iranı da mezhepçilik yapmakla kendi ideolojik düşüncesini yaymaya çalışmakla suçladı Sayın Prens. Bu konuşmadan sonra Arap Birliği bir karar aldı ve Türk dizilerini yayından kaldırdı. Suudi Prens İngiltere, Mısır ve Abdyi de kapsayan bir ziyaret turu gerçekleştirdi geçen hafta. Prens iktidara geldiği günden beri yaptığı devrimlerle biliniyor. Aslında bu ciddi manada bir değişiminde habercisi dünya siyasetinde. Suudi Prens ortalığı ciddi manada karıştıracağa benziyor. Müslüman kardeşleri hem Sisi hemde Prens Muhammet radikal gruplar kapsamında değerlendiriyor. Tabii ki trump ve diğer arap ülkeleri de aynı düşüncede. Bu çok önemli bir olay ve bunun sonuçlarını yakın zamanda görüceğimize inanıyorum. Tayyip aslında köşeye sıkıştı. Abdye ve araplara aslan kesilmesi bu yüzden. Galiba Tayyipin sonu yakın..
 2. Afrin olayı

  Tsk proxy kullanıyor. Oraya öso girmezse türk ordusu daha çok şehit verir. Bu yuzden ösoyu öne sürüyorlar.
 3. Afrin olayı

  Türk ordusu sıkıyönetim ilan edecek..
 4. Afrin olayı

  Türk ordusunda üst düzey generaller Nato ve Abd karşıtı. Şuanda bu konjonktürden faydalanıp bilinçli olarak Nato ve Abd karşıtlığını kullanmaya devam ediyolar. Tskdan sorumlu generaller Türkiyeyi batıdan uzaklaştırıp,rusya ve irana yaklaştırmaya çalışıyorlar. Bundan birkaç ay önce bu foruma yazdım. Türk ordusunda görevli generaller,Türkiyeyi bir sıkıyönetim rejimine hazırliyorlar..
 5. Rubin: 'TSK'nın ABD karşıtlığı bilinçli'

  Eskiden de yazdığim gibi Doğu Perinçek Türk ordusunun üst düzey subayları üzerinde etkili bir isim. Bu subaylar ABD ve NATO karşıtlığını bilinçli bir şekilde kullanarak avantaja çevirme peşindeler. Türkiyeyi Rusya İran gibi avrasya güçleriyle aynı yönde gören bu subaylar, şuanda Suriye de ABD ile aslında soğuk bir savaş içerisindeler. Türkiyenin rotasını batıdan avrasyaya döndürme projesi adım adım işliyor. Türk ordusu ve ABD arasında ki gerilim şiddetlenerek devam edecek gibi gözüküyor.
 6. Rubin: 'TSK'nın ABD karşıtlığı bilinçli'

  Neocon Rubin, TSK’nın ABD ve NATO karşıtı duyguları bilinçli olarak desteklediğini ve TSK’yı en çok etkileyen isimlerden birinin Doğu Perinçek olduğunu belirtti Rubin, Perinçek’i “Türkiye’nin geleceğini Rusya ile birlikte gören ve NATO’dan çıkış için çalışan eskiden Maocu iken sonradan şiddetli Türk milliyetçisine dönüşen siyasetçi” olarak tanımlıyor. Pentagon’un eski yetkilisi Rubin, en tepedeki yüksek rütbeli Türk subayları arasında en etkili kişinin Perinçek olduğunu iddia ediyor. Rubin, Erdoğan ya da Perinçek’in kitleleri İncirlik Üssü’ne sürmesi durumunda, güvenlik güçlerinin geri çekilebilebileceğini ve üssün işgal edilebileceğini öne sürdü. Obama döneminde Libya’nın Bingazi kentinde ABD’li diplomatın öldürülmesini hatırlatan Rubin yazısını şu ifadelerle sonlandırdı: “Erdoğan ya da Perinçek, İncirlik’e baskın yapılması emrini verirse Türk güçleri geri çekilecek ve üs işgal edilecektir. Türkiye’ye Amerikalı bir diplomat atamak giderek Libya’da ABD’li bir görevlinin kalmasını istemek kadar tehlikeli oluyor. Eğer Trump, kendi Bingazi’sini yaratmak istemiyorsa, diplomatik varlığı sonlandırma ve askeri güçleri Ürdün, Romanya ya da başka bölgesel ülkelere transfer etme zamanı gelmiştir.”
 7. Afrin olayı

  Türk ordusuna öyle tanksavar füzeleriyle karşı koyamazsınız. Türkiye bölgede en güçlü orduya sahip ülkelerden biri. Yani, 30 bin kişilik veya 60 bin kişilik bir güçle siz, Türk ordusunu durduramazsınız. Türkiyenin attığı her adıma olumsuz bakmak da çok yanlış. Ortada bir Türkiye gerçeği var bunu her zaman söylüyorum,ortada bir Türk Milleti var Türkiyenin bir istiklal savaşı geleneği var. Onun için Türkiye bu adımları atmak zorunda. Yapılan harekat sadece afrinle sınırla kalacak gibi gözükmüyor. Münbiç ve fıratın doğusunada Türk ordusunun operasyon yaptığına şahit olacağız. Beşar Esad suriyenin cumhurbaşkanı ve Türkiye ise bu gerçeği kabullendi. Beşar Esad ile yakın zamanda iletişime geçileceğini düşünüyorum. Yoksa pyd konusunda gerçekten kararlı ve kapsamlı bir operasyon için inandırıcılığınızda gücünüzde sorgulanır. Rusyanın attığı adımların Türkiye ve ABD'nin arasını açmak için olduğunu düşünüyorum. Rusya bu afrin harekatına yeşil ışık yaktı ama,bu iş münbiçte böyle olmayabilir.
 8. Dostumuz Beşar Esad: "PYD vatan hainidir"

  Allah allah. Niye çıkmaz diyorsun. Bunlar olması muhtemel şeyler. Hemen imkansız damgası vurmana gerek yok ki. Türkiye bunları yapmadığı zaman kendi menfaatlerini savunamaz. Bakın ben şunu söylüyorum; Türkiyenin mecburiyetleri Türkiyeye yön verir. Siz bunlara aykırı hareket ederseniz,Türkiyeyi yönetemezsiniz. Ben bunu söylüyorum.
 9. Dostumuz Beşar Esad: "PYD vatan hainidir"

  Ya ne aşık olması bilader. BennErdoğani savunmuyorum. Siz herşeye karamsar bakmayın,herşeyi olumsuza sürüklemeyin. O zaman yelkenleri suya indirelim dükkani kapatıp gidelim olur mu? Siz aynı chp gibi Türkiye battı,Türkiye bitti diyip duruyorsunuz. Kilıçdaroğlu bugün Amerikanın borusunu öttürüyo bu çok açık. Herneyse buralara hiç girmicem. Ben şunu söylüyorum; Biz şikayeti bırakalım. Biz müdahaleci olalım. Türkiye Beşar Esadla barışacak ben bunu söylüyorum. Ona bakarsanız Erdoğanın Fetullahla bu seviyeye gelecegine de kimse inanmazdı. Hadi ya ordan derdiniz. Ama bugün yaşananlari görüyosunuz. Ha bakın ben herşey dört dörtlük demiyorum. Yanlışlar var riskler var tabii ki. Ama önceki mesajımda da söylediğim gibi,ortada bir Türk milleti olgusu var. Türkiyenin başına kim gelirse gelsin Türk milleti olgusuna göre hareket etmek zorunda. Ayrıca herşey bitmisde değil bugün Esad hala iktidarda ve Işidi ülkesinden neredeyse tamamen temizledi. Ve daha dün pydye saldırdı mesela. Türkiye,Rusya,İran,Suriye,Irak bu ülkeler bugün Amerikaya karşı ittifak içerisindeler. Yani siz ölduk bittik diye ağlamayı bırakın. Yani o zaman Atatürk milli mucadeleyi başlatmasaydı. Ya bu ülke öldü bitti deyip istanbul hükümetine bağlı hareket etseydi. Normal sıradan bir paşa olarak devam etseydi. Dimi? Bizim bunları görmemiz lazım. Siz dar kafalılıgı bırakın.
 10. Dostumuz Beşar Esad: "PYD vatan hainidir"

  Esad Amerikanin avrupanın ve körfez ulkelerinin büyük çabasına rağmen 6 yıldır iktidarıni sürdürüyor. Ve son olarak Pyd hakkında Vatan Hainleri demesi artık Esadın ne kadar sağlam durdugunu gösterdi. Ve son olarak da dün pydyi deyrizor da vurdu. Türkiyenin 1 yıldır izlesdigi siyaset dogru. Yani fırat kalkanı harekati daha sobra idlib harekati ve simdide olmasi beklenen afrin harekati. Turkiyenin yapmasi gerekndiger adim ise Esada el uzatmak. Yani siz Esadin topragina girmissiniz Esadin topragini ve rejimini savunuyorsunuz,dusmaniniz amerika olmus ama hala esada el uzatmiyosunuz. Ben boyle birsey olacagina inanmiyorum. Goruceksiniz Turkiye kisa bir zaman icinde Esada elini uzaticaktir. Uzatmak zorunda. Yani yok ben uzatmiyorum dediginiz zaman,bu süreci yönetemezsiniz. Türkiyenin mecburiyetlerine ayak uydurmak zorundasınız kim olursanız olun. Ortada bir Türkiye gerçeği var. Ortada Türk milleti diye bişey var. Siz bunu görmezden gelemezsiniz. Yani Tayyip Erdoganın bir iki yil önce izledigi siyaset ile suan izledigi siyaset arasinda fark yok mu? Yok derseniz yalan söylemiş olursunuz. Turkiye karanliga gitmiyor sayın @democrossian, Turkiye aydinliga gidiyor bunu görün.
 11. Ordu Neden Müdahale Etmiyor?

  Ordu neye müdahale edecek? Ordu bugün Suriyede ve Irakta müdahalenin âlâsını yapmışken siz daha ne bekliyosunuz? Bugün amerikaya karşı savaşıyoruz bundan âlâ müdahale olur mu?
 12. Tayyip'in Yurt Dışında Parası Var mı?

  Ben hayallerde yaşamıyorum ben olaylara gerçekçi bir gözle bakıyorum. Ama siz felaket tellallığı yapıyorsunuz. Yok işte Türkiye bitti mahvoldu. Türkiyeyi bölücekler. Türkiye şöyle olucak böyle olucak falan deyip duruyorsunuz. Böyle yaparak hiçbir sorunu çözemezsiniz. O zaman Atatürkte böyle yapsaydı? Türkiyeyi bölücekler deyip ingilizlere teslim etseydi ülkeyi. Tayyip Erdoğan bugün amerika ile savaşıyor. Bunun hiç lami cimi yok bu çok açık. Ha, bunu kendi paçasını kurtarmak için mu yapıyor orasını bilemem. Ama Türkiyenin başında kim olursa olsun böyle yapmaj zorunda. Yani siz bugün Suriye de pyd karşı operasyon yapmadan, Amerikaya karşı komşularla askeri ve ekonomik işbirliği yapmadan, Fetöyü temizlemeden, Pkknın üzerine gitmeden Türkiyenun tepesinden nasıl durucaksınız. Demek istediğim şey şu, ortada bir Türkiye var. Türk Milleti var. Siz bunları görmezden gelerek bu ülkeyi kafanıza göre yönetemezsiniz. Zaten bu politikalar da iflas etmiştir. Tayyip Erdoğanın amerikayla el el verdiği dönem bitmiştir. Bunu görmemiz lazım. Ayrıca Türkiye de çok büyük değişikler yaşanacak. ÇOK! Benim gördüğüm kadarıyla Türkiye de ipleri eline almış bir devlet var. Tayyip Erdoğanı sadece kullanıyorlar. Devlet bu işi bitirmiş.
 13. Tayyip'in Yurt Dışında Parası Var mı?

  İşte sizin hatanız burada başlıyor. Her olaya karamsar,her olaya işte şu niye böyle bu niye şöyle diye bakıyosunuz. Tayyip Erdoğanın Atatürk hakkındaki fikirlerini bende biliyorum. Ama Türkiye Tayyip Erdoğandan ibaret değil önce bunu bi anlayın. Türkiyenin bir birikimi var. Siz Atatürkü dışlayarak Atatürke hakaret ederek onu eleştirerek Türkiyeyi yönetemezsiniz. Amerikaya karşı bir savaş veriyoruz ve bu savaşta herkes Atatürk demeye başladı. Herkes Atatürkten söz etmeye başladı. Çünku Türkiyenin bir birikimi var onu birleştiren bir geleneği var. Tayyip Erdoğanın ve onun eski ortaklarının Türkiyeyi diledikleri gibi yönettikleri devir bitmiştir. Siz büyük resme bakın bırakın bu içi boş karamsarlıkları. Türkiye büyük kararlar aldığı bir döneme girmiştir. Türkiye karanlığa gitmiyor, tam tersi Türkiye aydınlığa gidiyor. Amerika napacak? Türkiyeye savaş mı açacak? Amerika bugün Suriye de kaybetmişken, Irakta kaybetmişken, Türkiyede ki gladyosunu kaybetmiş ve kara gücü pkk bitmesine noktasına gelmişken siz ne savaşından bahsediyosunuz?
 14. Tayyip'in Yurt Dışında Parası Var mı?

  Bu çok yanlış bir bakış açısı. Yani Türkiye eli kolu bağlanmış bölünmeyi bekliyor gibi bir algı oluşturmak hiç doğru değil. Ki zaten böyle bir durum yok ortada. Türkiyeyle savaşmak öyle kolay bir şey değil. Fetöcüler devletten tasfiye ediliyor. Bumu kötüye giden Türkiye? Buna mı karalar bağlıyorsunuz? Türkiye Rusya ve İran Suriye de amerikanın piyonlarına karşı el ele savaşıyorlar. Bunun nesinden şikayetçisiniz? Evet Türkiye ve Amerika arasında bir savaş var. Cephe cepheye gelinmiş bu çok açık. Ama siz Türkiyeyi bölemezsiniz. Türkiye öyle sıradan bir devlet değil. Türkiye, dinamikleri olan devlet aklı olan ordusuyla ve milletiyle güçlü olan bir ülke. Asıl amerikanın pili bitiyor bugün Amerika ülkeler üzerinde ki askeri ve ekonomik gücünü kaybediyor. Siz olaya karamsar bakmayın. Hangi güç Türkiyeyi bölebilir? Türkiye bugün Atatürkte birleşmişken, Atatürke birleşen bir ülkeyi amerika nasıl bölecek? Bölebilir mi? Böyle bişey mümkün değil.
 15. Aşk ya da sevgi adını siz koyun

  İnsanın bir mizaci vardır. Yani heyecanlı,panik ataklı birini siz soğukkanlı yapamazsınız kolay kolay. Bence kendinizi olduğu gibi kabullenin,o zaman sogukkanli olmanıza ihtiyaç kalmayacak. Evet her erkeğin içinde onu erkek hissettiren bir takım hormonlar vardır. Testosteron bunlardan en bilineni. Her erkeğin vücunda belli miktarda testosteron hormonu bulunur. Bu kiminde azdır kiminde çoktur. Testosteron hormonu yüksek olan kişilerde, veya testosteron takviyesi yaptığınız bir kişide hırs, atılganlık, sperm üretimi, ses tonu, kadınları etkileme ve hatta olaylara bakış açısı dahi değişime uğrayacaktır. Ama bir insana fazla testosteron verdiğinizde saç dökülmesi sorunuyla başbaşa kalacaktır. Şaşırdınız değil mi? Erkeksi olmak aslında evet kendimizi geliştirmekle alakalı. Tabii aile ortamımız, bilinçaltında bize yön veren düşüncelerimiz genlerimiz,mizacımız bunların hepsi bizim kişiliğimizi davranışlarımızı oluşturan etmenler. Yanlış anlama sen busun ve asla değişemezsin demiyorum. Her zaman kendini geliştirmeye bak. Sürekli kendini geliştir.
×