Jump to content

Şövalye

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  73
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Şövalye Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Balıkesir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Şövalye

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  En son haberlere göre İran medeni kanunu yasal evlenme yaşını kızlar için 13, erkekler için 15 olarak belirlemiştir. Tabii ki evlilik gibi ağır bir sorumluluk için hâlâ çok küçük bir yaş. Bununla birlikte İran kırsalında kızlar hâlâ babalarının rızasıyla birkaç koyun ve keçi karşılığında ya da iki aşiret arasındaki uzun süreli bir anlaşmazlığı çözme aracı olarak çok genç yaşta evlenmeye zorlanmakta, ki bu da parçalanmış ailelere, hayalleri, umutları, beklentileri çalınmış bir çocuk nesline yol açmaktadır. Ancak sübyancı bir insan gidip de 10 yaşındaki bir çocukla evlenmek ister. Bir de bu sapıklık regl yaşı ve biyolojik yaş savlarıyla desteklenmeye çalışılıyor. Yani 10 yaşındaki bir çocuk bir yerlerinden kan geldi diye kadın sayılıp evlenilebilir kategorisine koyuluyor. Bu çocuğun kişilik gelişimi, psikolojik, sosyal ve duygusal olgunlaşması vs. hiç dikkate alınmıyor. 10 yaşındaki kızın büyüteceği çocuktan ne hayır gelir. Henüz kişiliği bile oturmamış biri nasıl olur da annelik yapar? Ayrıca erkeğin yaşının büyüklüğüyle ilgili bir kısıtlamanın olmaması da dikkat çekicidir. 13 yaşında 70'lik adamla evlenen bir kızın akıl baliğ olduğunun savunulması, ve bu evliliğin normlara uyduğunun söylenmesi, hasta beyinlerin bir kurgusudur ancak. İslam'daki çocukları cinsel bir obje olarak görme geleneğinin izlerini atası Yahudilikte de görmek mümkündür. Yahudilikte babası tarafından evlendirilen 3 ila 12 yaş arasındaki kızlara "ketenna" denir. Talmud'da 3 yaşındaki kız çocuğuna evlenme izni var. Bir Arap Yahudiliği olan İslam da kız çocuklarını erken yaşta evlendirme sapkınlığına yeşil ışık yakar.
 2. Şövalye

  Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

  Dindar bir yakınımın Whatsapp'tan bana gönderdiği "Namaz kılmayan uğursuzdur" temalı hikâye: Şahsın biri İmam Sadık' ın yanına geldi ve şöyle dedi : ey efendim ben bir bahçe satın aldım her yönüyle verimli ve güzel bir bahçe olmasına rağmen tüm işlerim tersine döndü ve evimin düzenini bozdu sebebi ne olabilir? İmam Sadık şahsa; acaba bahçe seni meşgul etti de namazını hafife mi aldın? Adam; Hayır efendim, aksine Allah a şükür etmek için daha çok özen gösteriyorum. İmam; Peki ailenden namazı hafife alan var mı? Şahıs; Efendim onlar benden daha çok bu konuya hassaslar dedi. İmam; Bahçede çalışan işçilerin içinde namaz kılmayan veya namazı hafife alan var mı? Şahıs; yok efendim bahçede çalışan işçiler de iman ehli kimseler dedi. İmam elini başına koydu gözlerini kapatıp bir müddet sükût etti. Başını aniden kaldırdı ve şöyle buyurdu : " Bahçenin sonunda kurumaya yüz tutmuş bir ağaç var o ağaçta bir karganın yuvası var o yuvada bir kemik var o kemiği al ve bahçen den uzaklaştır. Adam yerinden kalktı ve İmâm ın buyurduğu yere doğru hızla hareket etti ve haber verdiği gibi ağaçtaki yuvaya çıktı ve kemiği buldu aldığı gibi hemen bahçeden çıkardı ve uzak bir yere attı. İmam Sadık' ın yanına döndü kemiğin ne olduğunu sordu. İmam gitmesini daha sonra gelmesini istedi. Adam gitti hergün işleri daha da güzelleşiyordu. Bir müddet sonra tekrar imamın yanına geldi ve o kemiği sordu. İmam şöyle buyurdu : " O namaz kılmayan bir insanın kemiği idi şiddetli yağmur mezarını tahrip etmiş kemikleri dışarı çıkmıştı. Karga yuvasını yaparken onu bulup yuvasına getirmişti. O kemik senin bahçen de olduğu için işlerin ters gidiyordu." Sevgili kardeşlerim namaz kılmayan insanın kemiği tüm işleri alt üst ediyor, insan hayatının düzenini bozabiliyorsa varın siz bir düşünün insanın evinde namaz kılmayan bir insan olursa o evin hali ne olur. Rabbim sen bizleri namazı ikame edenlerden eyle. Amin..... 🍂Rasûlullah (sav) buyurdular: “Bolluk ve rahat içinde iken Allah’ı tanı ki zorluk ve sıkıntı zamanında O da seni tanısın.” (Ahmed, Müsned, I, 307; Aclûnî, I, 366).
 3. Şövalye

  Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

  Müslüman tahammülsüzlüğüne şu Facebook paylaşımından açık ve net bir şekilde şahit olabilirsiniz. Adamların tek yaptığı ücretsiz İncil dağıtmak ve dinlerinin propagandasını yapmak. Altındaki yorumlarda Müslüman hazımsızlığının tipik örnekleri var. "Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız," minvalinde yorumlar var. Ücretsiz İncil - KUTSALKİTAP.ORG
 4. Şövalye

  Bize ne dolardan diyen tipler hakkında

  Şeriat isteyenler dediğin ülkelere gidiyor zaten. Yobazlarınız, cahilleriniz, bitli sakallı ninja kiyafetli kara fatmalarınız ülkelerinden kaçarak o ateist, LGBT yürüyüşù yapan laik, gâvur, dinsiz imansız ülkelere gidiyorlar. Yabancının elini ayağını öperek oralara yerleşiyorlar. Orada düzeni kurup, götleri rahata biraz erip kanları bitlenince başlıyorlar "Şeriat istiyoruz, demokrasiye hayır, kendi mahkemelerimizi kurmak istiyoruz," diye çığırtkanlık yapmaya. Hatırlatayım dedim.
 5. Şövalye

  Bize ne dolardan diyen tipler hakkında

  Dış mihraklarmış, rahipmiş. Buldunuz bir günah keçisi, bütün suçu ona yıkın. Şu rahip de imdadınıza hızır gibi yetişti. Halkın nazarında kendinize mağduriyet çıkaracak bir kozunuz oldu. Doların yükselmesinin önüne geçmek için fabrikalar açıp o fabrikalarda çalışacak kalifiye elemanlar yetiştirmelisin. Üretim ve ihracat yaparak, dış ticarette rekabet ederek parana değer kazandırabilirsin. Şu an devletin para kaynağı vergiler ama bu yeterli gelmediğinden çözüm olarak vergileri arttırıyorlar. Cumhurbaşkanı yastık altındaki dövizlerinizi çıkarın, nakite dönüştürün çağrısı yapıyor. Dolar bozdurana bedava döner ayran, bedava tıraş kampanyaları da başlar yakında. Millette döviz var da sanki nakite dönüştürecek. Bize akıl vereceğine bu nasihati yakın çevresine iletsin. Mesela danışman adı altındaki yalayıcıların astronomik aylıklarını kısmadan başlasın. Sarayın 1 dakikalık gideri 1.600tl/saat. Oradan tasarrufa başlasın.
 6. Şövalye

  "Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var"

  Bir para birimi olarak Allah. Paramız kalmayınca Allah'ı bozdurup bozdurup harcarız o zaman.
 7. Şövalye

  Bize ne dolardan diyen tipler hakkında

  Bu bir ekonomik savaş. Dolar 10 TL de olsa Reisin izindeyiz evelallah. Onların doları varsa bizim de halkımız var. Allah'ın gazabı doları yükseltenlerin üzerine olacak. Hem alışverişi dolarla mı yapıyoruz, ekmeği dolarla mı alıyoruz. Yükselse ne olur , azalsa ne olur. Zaten ben hep 50 liralık alışveriş yaptığım için beni etkilemiyor. Bak, IMF'ye artık borç veriyoruz. Almanya havalimanımızı kıskanıyor. Batı duble yollar, köprüler, tüneller yapmamızdan rahatsız oluyor. 2023'de bor çıkarmaya başladığımızda da kıskançlıktan çatlatacağız.
 8. Şövalye

  Dünyanın En Pahalı Dinini Kullanıyoruz

  Diyanet, ek bütçe istedi! - Cumhuriyet Dünyanın en pahalı dinini kullanıyoruz. Daha 2-3 yıl öncesine kadar Diyanet'in bütçesi 4 milyardı, ne çabuk 8 milyar oldu. Demek ki paranın bereketi yok. Nefesi kuvvetli hocaları toplasınlar da bi bereket duası yapsınlar. Ya da daha ucuz ve ekonomik bir din alalım, böyle olmaz. Eski olduğu için mi bu kadar masraf çıkıyor anlamadım ki. Malum, 1400 yıl olmuş piyasaya çıkalı. Yepyeni bir din inse belki bize bu kadar pahalıya patlamazdı. Tek Tanrı varken bu kadar harcama yapıyorsak bir de çok tanrılı dinimiz olsa kim bilir ne kadar para harcardık. Ne iş yapıyorlar da bütçe yetişmiyor. Sanki trafik yoğunluğu nedeniyle 2. sırat köprüsünü yapıyorlar. Projeyi yap-işlet-devret sistemiyle yaptıkları için taahhüt ettikleri geçen sayısı tutmayınca paraları yetmiyor.
 9. Şövalye

  islamcılara teşekkür etmek lazım

  Dünyanın en pahalı dinini kullanıyoruz. Daha 2-3 yıl öncesine kadar Diyanet'in bütçesi 4 milyardı, ne çabuk 8 milyar oldu. Demek ki paranın bereketi yok. Nefesi kuvvetli hocaları toplasınlar da bi bereket duası yapsınlar. Ya da daha ucuz ve ekonomik bir din alalım, böyle olmaz. Eski olduğu için mi bu kadar masraf çıkıyor anlamadım ki. Malum, 1400 yıl olmuş piyasaya çıkalı.
 10. Şövalye

  Güzellik Allah’tansa, Kusurlarda Allah’tandır.

  Mesela miyotonik keçi. Heyecan anında ani ve kısa süreli felç geçirmesine sebep olan mytonia congenita adı verilen genetik bir bozukluğa sahip. Zaten sayıları fazla değil. Doğal seleksiyon karşısında tek şansları, türümüzün evcil hayvan olarak beslemesi. Eti yenmek için seçilmiyor. Bu yüzden sadece ev hayvanı olarak bakılıyor. Bir diğer örnek Uçamayan papağan kakapo. Kakapolar üzerinde yapılan çalışmalar, Strigops habroptilus’un atalarının uçabildiğini, yani kakapoların evrim geçirerek uçamama özelliğini ikincil olarak kazandığını ortaya koymaktadır. (Bknz. Uçamayan papağan kakapo - Gaia Dergi) Daha bunun gibi doğanın mükemmel olmadığını, kusurlarla birlikte varolduğu gösteren birçok örnek bulunabilir.
 11. Şövalye

  Müslümanlar neden diğer dinlerdeki herkesi cehenneme doldururlar?

  İslam'da kamışa su yürüdüğünde, yani döl verebilecek duruma geldiğinde çocuklar akıl baliğ sayılır. Yani penisten meni çıkması aklın başına geldiğinin bir işareti kabul edilir. Diyelim ki çocuk 15 yaşında üreme yetisi kazandı ve tanrının varlığını sorguladı ve onun olmadığına karar verdi. Allah yok din yalan dedi ve 1 gün sonra öldü. Şimdi bu çocuk 1 günde söylediği söz yüzünden cehennemde sonsuza dek azap mı görecek? Bu bana çok mantıksız ve acımasızca geliyor. Eminim ki dinsel beyin yıkamanın etkisinde olmayan herkese de öyle gelecektir.
 12. Şövalye

  Türkiye'deki Solcuların Çoğunun PKK Şakşakçısı Olması

  Muhalefetin kaybetmesinin sebeplerinden biri. CHP çizgisinden saptı; PKK elçilerini kucakladı. CHP iktidara talipse HDP ve Demirtaş ile arasına mesafe koymak zorunda.
 13. Şövalye

  Haydar Baş'ın Mallarına Tedbir Konuldu

  Son dakika... BTP Genel Başkanı Haydar Baş’ın mallarına tedbir kondu, yurt dışına çıkış yasağı getirildi - Hürriyet Yine bir müsadere olayı. Fethullahçılar, Furkan Vakfı ve Adnan Oktar bitti, şimdi sıra Haydar Baş'a geldi. Bir sonraki müsadere hangi zengini vuracak acaba.
 14. Şövalye

  "Namaz kılmayan uğursuzdur" temalı hikâye

  Dün dindar bir akrabam Whatsapp'tan bana şu enteresan hikâyeyi attı: Şahsın biri İmam Sadık' ın yanına geldi ve şöyle dedi : ey efendim ben bir bahçe satın aldım her yönüyle verimli ve güzel bir bahçe olmasına rağmen tüm işlerim tersine döndü ve evimin düzenini bozdu sebebi ne olabilir? İmam Sadık şahsa; acaba bahçe seni meşgul etti de namazını hafife mi aldın? Adam; Hayır efendim, aksine Allah a şükür etmek için daha çok özen gösteriyorum. İmam; Peki ailenden namazı hafife alan var mı? Şahıs; Efendim onlar benden daha çok bu konuya hassaslar dedi. İmam; Bahçede çalışan işçilerin içinde namaz kılmayan veya namazı hafife alan var mı? Şahıs; yok efendim bahçede çalışan işçiler de iman ehli kimseler dedi. İmam elini başına koydu gözlerini kapatıp bir müddet sükût etti. Başını aniden kaldırdı ve şöyle buyurdu : " Bahçenin sonunda kurumaya yüz tutmuş bir ağaç var o ağaçta bir karganın yuvası var o yuvada bir kemik var o kemiği al ve bahçen den uzaklaştır. Adam yerinden kalktı ve İmâm ın buyurduğu yere doğru hızla hareket etti ve haber verdiği gibi ağaçtaki yuvaya çıktı ve kemiği buldu aldığı gibi hemen bahçeden çıkardı ve uzak bir yere attı. İmam Sadık' ın yanına döndü kemiğin ne olduğunu sordu. İmam gitmesini daha sonra gelmesini istedi. Adam gitti hergün işleri daha da güzelleşiyordu. Bir müddet sonra tekrar imamın yanına geldi ve o kemiği sordu. İmam şöyle buyurdu : " O namaz kılmayan bir insanın kemiği idi şiddetli yağmur mezarını tahrip etmiş kemikleri dışarı çıkmıştı. Karga yuvasını yaparken onu bulup yuvasına getirmişti. O kemik senin bahçen de olduğu için işlerin ters gidiyordu." Sevgili kardeşlerim namaz kılmayan insanın kemiği tüm işleri alt üst ediyor, insan hayatının düzenini bozabiliyorsa varın siz bir düşünün insanın evinde namaz kılmayan bir insan olursa o evin hali ne olur. Rabbim sen bizleri namazı ikame edenlerden eyle. Amin..... 🍂Rasûlullah (sav) buyurdular: “Bolluk ve rahat içinde iken Allah’ı tanı ki zorluk ve sıkıntı zamanında O da seni tanısın.” (Ahmed, Müsned, I, 307; Aclûnî, I, 366). Hikâye bu kadar. Kısaca namaz kılmayanlar topluma uğursuzluk getirir. Hatta namaz kılmayan birinin ölüsü bile işlerin ters gitmesine neden olur diyor. Namaz kılarsak işlerimiz rast gider, refah düzeyimiz yükselirmiş. Dünyanın durumuna bakınca belli zaten. 57 üyeli İslam İşbirliği Teşkilatı içinde en gelişmiş ülke Türkiye. O da gelişmişliğini ve refahını İslam'a değil, Cumhuriyetle birlikte edindiği kazanımlara ve laikliğe borçlu. Bu hikâye aynı zamanda namaz kılmayanlara yönelik nefret ve düşmanlığı körükleyen bir hikâye. Lafa gelince "İslam barış ve hoşgörü dini. İslam çok yanlış anlaşılıyor," falan filan ama insanları ibadete özendirirken bile başkalarına hakaret et. Ondan sonra "İslamofobi niye var. Batı'da İslamofobi niye bu kadar yaygın." Ya sizin sizden olmayan her şeye karşı fobiniz var. Müslüman olduğunuz için kendinizi diğer insanlardan üstün tutar ve başkalarının yaşam tarzına karışmayı kendinize hak görürsünüz. Bu tür hikâyeleri çocuklarına anlatıp onlara da nefret aşılıyor, dindar ve kindar bir nesil yetiştirmeye çalışıyorlardır. Tam bir fecaat.
 15. Şövalye

  İslam akıl ve mantık dini diyen yalancılar

  Başka bir ayette de şöyle diyor: Göklerde ve yeryüzünde bulunan kimselerle, dizi dizi kuşların Allah’ı tespih ettiğini görmez misin? Her biri duasını ve tesbihini kesin olarak bilmektedir. Allah, onların yapmakta olduğu şeyleri hakkıyla bilendir. Allah'ı tespih eden ve ona dua eden herhangi bir kuş görenimiz oldu mu? Ben görmedim şahsen.
×