Jump to content

Şövalye

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  84
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Şövalye Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Balıkesir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Şövalye

  Bir Tanrı'nın Olduğunu Düşünmem Kendimi Sürekli Kötü Hissettiriyor

  Sakatlığın sebebi insandır demişsiniz ama her şeyin sebebi Tanrı olduğuna göre her türlü ölümün, sakatlığın, afetin, acının vs. nihai sebebi de Tanrıdır. Diğer sebepler işin bahanesidir sadece. Aksini iddia etmek sebeplere ayrı bir ilahlık vermek ve dolayısıyla şirk koşmaktır. Müslümansan Allah'tan bağımsız, kendi başına olan biten şeylerin olduğunu kabul etmemen gerekir. Çünkü Allah'ın hâkim-i mutlak ve müsebbibül-esbâb olduğuna, hayır ve şerrin ondan geldiğine, her şeyin onun iradesiyle ve onun dilemesiyle meydana geldiğine, yani kadere iman etmişsin. Bu tür açıklamalar dinî akideler ile çelişkili. Nasıl ki güzel bir canlı gördüğünüzde Allah ne güzel yaratmış deyip iman tazeliyorsunuz, bir hilkat garibesi gördüğünüzde onu da Allah'tan bilmelisiniz. Dış güçleri sorumlu tutarsanız ne farkınız kalır müşriklerden?
 2. Şövalye

  İdama karşı olanlar izlesin (+21)

  3700 yıllık Hammurabi kanunlarında bile tecavüzün cezası açık ve net bir şekilde varken Kuran'da yok. Zinanın, eşcinselliğin cezası belli, tecavüzün cezası belli değil. Hammurabi kendisine bu kanunların Güneş tanrısı Şamaş tarafından yazdırıldığını söylemiş, Muhammed ise Allah tarafından. Arap tanrısı Allah, Babil tanrısı Şamaş'tan bir adım geride bu konuda.
 3. Şövalye

  İslam Ahlakı Getirmez İnsan Doğasına Aykırı Emirler Verir

  Doğum kontrol ve zührevi hastalıktan korunma yöntemleri bugünkünden daha geride olduğu eski çağlarda insanlar zinayı toplumun bekası ve selameti adına yasaklama ihtiyacı duymuş ve zina eden kadını "defolu ürün" ya da "patlak mal" olarak görmüş. Yazının icadıyla zina yasağı ve cinsellikle ilgili diğer kurallar "kutsal metin" haline getirilmiş. Ancak günümüzde manasız bir yasak. Hatta tam tersine, evlenmeden önce çiftlerin birlikte yaşaması birbirlerini daha yakından tanıması, gözü kapalı evlilik yapmalarından daha sağlıklı. Zaten zinanın yasak olduğu ülkelerde de insanlar bir şekilde kitabına uydurup yapacağını yapıyor. Biz de Osmanlı döneminde hile-i şer'iyyenin kitabını yazmış bir milletiz. Dinî kuralların etrafından dolaşmayı iyi biliriz. İslam'da çareler tükenmez. İslam kolaylık dinidir.
 4. Şövalye

  İslam Ahlakı Getirmez İnsan Doğasına Aykırı Emirler Verir

  Müslümanların ahlakı bir ped reklamıyla çökebilecek kadar zayıf, dayanıksız ve naylondandır. Akit yazarı: Ped reklamı ahlaki çöküntü! - Haber Sol Kadınların, kızların kolunu, bacağını gördüklerinde abdestleri kaçar. Bu yüzden gazetelerinde onların kolunu, bacağını, hatta saçlarını sansürlerler. Orucun amacının irade hakimiyeti ve nefis terbiyesi olduğunu söylerler ama Ramazan ayında karşılarında yemek yiyen birini görünce kudururlar. İradeleri naylondan olduğu için kendi zayıflıklarına başkalarını saygısızlıkla suçlayarak bahane bulmaya çalışırlar. Lut kavmini gey bir topluluk olduğu için kötülerler ama geylere onların fikirlerini bile sormadan kızlarını teklif eden Lut'un gavatlığına hiç ses çıkarmazlar. Farklı cinsiyetten insanlar yan yana geldiğinde akıllarına cinsellikten başka bir şey gelmez. Sanırlar ki yaz kamplarında ve öğrenci evlerinde gençler sabaha kadar seks partileri yapıyor. Seks yapma ihtimalleri olduğu için asansörde ya da başka bir kapalı mekânda dişi ve erkek bireyin yalnız kalmasını haram kabul ederler. Müslüman oldukları için kendilerini başkalarından üstün görür ve başkalarının yaşam tarzlarına müdahaleyi kendilerine hak görürler. Çünkü inandıkları din onlara böyle öğütler. "Siz üstünsünüz, doğru yoldasınız. Onlar günahkâr, fâsık ve yoldan çıkmışlar" der. Dinleri onlar için böbürlenme ve büyüklenme vesilesidir. Tebliğ ve emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker'i farz koşar. Gücü yettiği kadar dinin haram kıldığı şeyleri engellemekle yükümlüdür. Bu yüzden insanların giyimine kuşamına, yemesine içmesine karışmadan edemezler; sağa sola vaaz ve ahlak dersi vermeden duramazlar. Bu, onlar için bir tür cihaddır; kutsal bir görevdir.
 5. Şövalye

  sitem nasıl olmuş

  Güzel diyebiliriz. Klasik ve sade tasarımlı bir forum sitesi. Ama mobil görünümü için biraz daha çalışmalısın.
 6. Şövalye

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  Ahlak genel anlamda insanın kendisiyle ve diğer varlıklarla ilişkilerini ve onlara karşı sorumluluklarını belirleyen ve yönlendiren ilkelerin bütünü olarak tanımlanabilir. Ama ahlak teorik anlamda nasıl ele alınmalıdır diye sorarsan bu konuyu genişçe ele alan değişik seküler etik felsefeleri var. Deontoloji, ütilitarizm, sonuçsalcılık ve erdem etiği gibi. Yani ahlak dediğimiz şey herhangi bir dinî referansa, tanrılara, ruhlara, peri masallarına ihtiyaç duymadan da gayet akılcı bir şekilde gerekçelendirilebiliyor. Zaten insan davranışlarının psiko-biyolojik kökenini ortaya koyan çok sayıda araştırma var. Bu da bize belli davranışların, kuralların, ön yargıların, eğilimlerin nasıl var olduğunu, neyi neden yaptığımızı ve bu davranış kalıplarının nasıl evrimleştiğini açıklar. Yani ahlak gökten zembille inmemiş, yerde doğal süreçlerle şekillenmiştir. Bu kesin. Ayrıca insanın kendi aklı ve vicdanıyla edindiği bir ahlakî ilkeler hazır/paket halinde aldığı dinî kurallardan daha bağlayıcıdır. Çünkü tanrıya falan değil, kendine hesap verirsin. Ve kendine saygısı olan bir insan için gece başını yastığa koyduğunda kendinden utanmak kadar ağır hiçbir şey yoktur. Tecavüze gelirsek, tecavüz; bir insanın özel alanına izinsiz girmek, onu istemediği bir şeye zorlamak ve onu istismar etmektir. Her insan aklen ve vicdanen bunun yanlış olduğunu bilir. Tecavüzün meşru olması gerektiğini savunan milyonda bir çıkar. O da ya psikopat ya da delidir. Ortada tecavüz suçu varsa bunun cezasını bireyler değil devlet vermeli. Herkes kendi adaletini sağlamaya çalışıp linç ederse dünyanın hali nice olur.
 7. Şövalye

  Katar'dan Türkiye'ye 15 milyar dolar yatırım

  Katar Emiri Şeyh Temim, destek için Türkiye’de: 15 milyar Dolar yatırım yapacak - CNN Erdoğan ile 3.5 saatlik görüşme gerçekleştirilmişti; Katar, Türkiye'ye 15 milyar dolar yatırım yapacak - T24 Döviz krizini biraz olsun rahatlatacak yatırım. Arapları genel olarak sevmem ama Katarlılar bir başka. Umarım bu para inşaata, betona değil de üretimi ve istihdamı arttırıcı yatırımlara harcanır.
 8. Şövalye

  Peygambere kıç açan adam

  Muhammed İbn İshak imzalı Kitab'üs Siyer Vel Megazî'dan ilginç bir anlatı: Kureyşli bir adam Muhammed'e gelerek "Ya Muhammed! Bana haber verildiğine göre sen atalarımızı tenkit ediyormuşsun, doğru mu?" diye sordu. Resulullah "Evet" dedi. Bunun üzerine adam döndü, Resûlullah'ın yüzüne karşı kıçını açtı. Resûlullah da, ona lanet edip bedduada bulundu. Allah Teâlâ da, bu olay üzerine şu ayeti indirdi: "Allah kafirlerden bir kısmının kökünü kessin veya onları perişan etsin, böylece bozulmuş bir halde dönüp gitsinler -ki bu işte senin yapacağın bir şey yoktur- yahut (Müslüman olsunlar da) tövbelerini kabul etsin diye (Allah Bedir'de size yardım etti). Çünkü onlar zalimlerdir." Adam peygambere kıç açıyor, Allah da "Allah onları kahr u perişan etsin" diye beddua ediyor. Sen kalk üstünde yaşadığımız dünyayı, onun içindeki güneş sistemini ve hatta bu güneş sistemi ve sayamadığımız kadar çok güneş sisteminin bulunduğu sonsuzluğu yarat, ondan sonra kıç açan Araba kızıp beddua et. Ne kadar mantıklı, yorum sizin.
 9. Şövalye

  Yeni Milli Eğitim Bakanı

  Abdülhamid döneminde de bazı kritik mevkilere ve önemli görevlere açık görüşlü Osmanlı aydınları atanmıştı. Serbest çağrışım.
 10. Şövalye

  "Onların doları varsa bizim de Allah'ımız var"

  Şu adam hiç konuşmasaydı dolar en fazla 5.70'de kalırdı.
 11. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin kadro sınavını öğretim üyelerinin eşleri kazandı! - Birgün Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde 8 kadro için kayırma kesinlikle yokmuş, 8'inde de tesadüfen eş ve çocuklar başarılı olmuş! Allah'ın hikmeti işte, ya da hikmetin allahı. Yumurtaya can veren rabbim diledi mi öyle bir denk getiriyor ki. Her kula nasip olmaz. Spor lotoda altılıyı tutturmaya inanıyorsak buna da inanmamız gerekir. Tamamen tesadüf yani. Milyonda bir olur; o da oraya denk gelmiş. Siz de biraz tesadüflere, mucizelere inanın; bu kadar ateist olmayın. Hem bilimsel açıdan bakarsak zekânın genetik olduğu teorisini de destekliyor. Hemen fesatlık yapmaya, öküz altında buzağı aramaya gerek yok. Öyle değil mi ateistler? Nazar etmeyin ne olur; çalışın sizin de olur. Ver mehteri veeeer...
 12. Şövalye

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  En son haberlere göre İran medeni kanunu yasal evlenme yaşını kızlar için 13, erkekler için 15 olarak belirlemiştir. Tabii ki evlilik gibi ağır bir sorumluluk için hâlâ çok küçük bir yaş. Bununla birlikte İran kırsalında kızlar hâlâ babalarının rızasıyla birkaç koyun ve keçi karşılığında ya da iki aşiret arasındaki uzun süreli bir anlaşmazlığı çözme aracı olarak çok genç yaşta evlenmeye zorlanmakta, ki bu da parçalanmış ailelere, hayalleri, umutları, beklentileri çalınmış bir çocuk nesline yol açmaktadır. Ancak sübyancı bir insan gidip de 10 yaşındaki bir çocukla evlenmek ister. Bir de bu sapıklık regl yaşı ve biyolojik yaş savlarıyla desteklenmeye çalışılıyor. Yani 10 yaşındaki bir çocuk bir yerlerinden kan geldi diye kadın sayılıp evlenilebilir kategorisine koyuluyor. Bu çocuğun kişilik gelişimi, psikolojik, sosyal ve duygusal olgunlaşması vs. hiç dikkate alınmıyor. 10 yaşındaki kızın büyüteceği çocuktan ne hayır gelir. Henüz kişiliği bile oturmamış biri nasıl olur da annelik yapar? Ayrıca erkeğin yaşının büyüklüğüyle ilgili bir kısıtlamanın olmaması da dikkat çekicidir. 13 yaşında 70'lik adamla evlenen bir kızın akıl baliğ olduğunun savunulması, ve bu evliliğin normlara uyduğunun söylenmesi, hasta beyinlerin bir kurgusudur ancak. İslam'daki çocukları cinsel bir obje olarak görme geleneğinin izlerini atası Yahudilikte de görmek mümkündür. Yahudilikte babası tarafından evlendirilen 3 ila 12 yaş arasındaki kızlara "ketenna" denir. Talmud'da 3 yaşındaki kız çocuğuna evlenme izni var. Bir Arap Yahudiliği olan İslam da kız çocuklarını erken yaşta evlendirme sapkınlığına yeşil ışık yakar.
 13. Şövalye

  Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

  Dindar bir yakınımın Whatsapp'tan bana gönderdiği "Namaz kılmayan uğursuzdur" temalı hikâye: Şahsın biri İmam Sadık' ın yanına geldi ve şöyle dedi : ey efendim ben bir bahçe satın aldım her yönüyle verimli ve güzel bir bahçe olmasına rağmen tüm işlerim tersine döndü ve evimin düzenini bozdu sebebi ne olabilir? İmam Sadık şahsa; acaba bahçe seni meşgul etti de namazını hafife mi aldın? Adam; Hayır efendim, aksine Allah a şükür etmek için daha çok özen gösteriyorum. İmam; Peki ailenden namazı hafife alan var mı? Şahıs; Efendim onlar benden daha çok bu konuya hassaslar dedi. İmam; Bahçede çalışan işçilerin içinde namaz kılmayan veya namazı hafife alan var mı? Şahıs; yok efendim bahçede çalışan işçiler de iman ehli kimseler dedi. İmam elini başına koydu gözlerini kapatıp bir müddet sükût etti. Başını aniden kaldırdı ve şöyle buyurdu : " Bahçenin sonunda kurumaya yüz tutmuş bir ağaç var o ağaçta bir karganın yuvası var o yuvada bir kemik var o kemiği al ve bahçen den uzaklaştır. Adam yerinden kalktı ve İmâm ın buyurduğu yere doğru hızla hareket etti ve haber verdiği gibi ağaçtaki yuvaya çıktı ve kemiği buldu aldığı gibi hemen bahçeden çıkardı ve uzak bir yere attı. İmam Sadık' ın yanına döndü kemiğin ne olduğunu sordu. İmam gitmesini daha sonra gelmesini istedi. Adam gitti hergün işleri daha da güzelleşiyordu. Bir müddet sonra tekrar imamın yanına geldi ve o kemiği sordu. İmam şöyle buyurdu : " O namaz kılmayan bir insanın kemiği idi şiddetli yağmur mezarını tahrip etmiş kemikleri dışarı çıkmıştı. Karga yuvasını yaparken onu bulup yuvasına getirmişti. O kemik senin bahçen de olduğu için işlerin ters gidiyordu." Sevgili kardeşlerim namaz kılmayan insanın kemiği tüm işleri alt üst ediyor, insan hayatının düzenini bozabiliyorsa varın siz bir düşünün insanın evinde namaz kılmayan bir insan olursa o evin hali ne olur. Rabbim sen bizleri namazı ikame edenlerden eyle. Amin..... 🍂Rasûlullah (sav) buyurdular: “Bolluk ve rahat içinde iken Allah’ı tanı ki zorluk ve sıkıntı zamanında O da seni tanısın.” (Ahmed, Müsned, I, 307; Aclûnî, I, 366).
 14. Şövalye

  Dindar dostum, neden bu kadar tahammülsüzsün ?

  Müslüman tahammülsüzlüğüne şu Facebook paylaşımından açık ve net bir şekilde şahit olabilirsiniz. Adamların tek yaptığı ücretsiz İncil dağıtmak ve dinlerinin propagandasını yapmak. Altındaki yorumlarda Müslüman hazımsızlığının tipik örnekleri var. "Müslüman mahallesinde salyangoz sattırmayız," minvalinde yorumlar var. Ücretsiz İncil - KUTSALKİTAP.ORG
 15. Şövalye

  Bize ne dolardan diyen tipler hakkında

  Şeriat isteyenler dediğin ülkelere gidiyor zaten. Yobazlarınız, cahilleriniz, bitli sakallı ninja kiyafetli kara fatmalarınız ülkelerinden kaçarak o ateist, LGBT yürüyüşù yapan laik, gâvur, dinsiz imansız ülkelere gidiyorlar. Yabancının elini ayağını öperek oralara yerleşiyorlar. Orada düzeni kurup, götleri rahata biraz erip kanları bitlenince başlıyorlar "Şeriat istiyoruz, demokrasiye hayır, kendi mahkemelerimizi kurmak istiyoruz," diye çığırtkanlık yapmaya. Hatırlatayım dedim.
×