Jump to content

Şövalye

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  95
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Şövalye Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Balıkesir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Şövalye

  İslam kendinden önceki dinlerin bozulmuş halidir.

  Dinlerdeki benzerliklerin nedeni kültürel etkileşimdir. Birbirlerinden görüp etkilenmişler, kendi kültürleriyle harmanlayıp yeniden üretmişler. Olay bundan ibaret. Aksini gösteren bir kanıt olmadığı sürece bu böyledir. İslam'ın tarihin başından beri hep var olduğu iddiası hiçbir bilimsel dayanağı olmayan bir Müslüman dogmasıdır. Gerçek ise peygamberliğin Yahudi icadı olduğu ve İbrahimî dinlerin kadîm putperest inanışların yozlaşması sonucu ortaya çıktığıdır. Bilimsel araştırmalar göstermiştir ki Sümer, Yunan, Akkad, Babil, Mısır, Asur, Fenike, Amurru ve Sasani gibi medeniyetlerin mitolojik hikâyeleri kültürel etkileşim yoluyla İbrahimî dinlere geçmiştir. Müslümanlar sakat bir bakış açısıyla "onlara da peygamber gelmiştir, sonra vahyi tahrif etmişlerdir" iddiasıyla meseleyi geçiştirir. Oysa bu iddiayı destekleyecek hiçbir tarihsel delil yok. Çok tanrılı bir din geleneğine sahip bu toplumlarda "peygamberlik" gibi bir müessese bulunmamaktadır. "Peygamber geleneği" Ortadoğu'nun görece yakın tarihi dışında dünyanın herhangi bir yerinde yoktur. Tanrıyla iletişime geçtiğini söyleyenler olsa da bu hiçbir zaman tek tanrılı dinlerin "vahiylerine" benzer bir durum değildir. Yani tüm dünyada "peygamber" diye bir gelenek sadece Ortadoğu'da vardır ve Yahudilerle başlamıştır. Diğer hiçbir yerde bu geleneğe rastlanmamıştır. Mesela Amerika'da, İngiltere'de, Japonya'da, Çin'de peygamberlik kültürünün izine rastlayamıyoruz. "Vardır" diyen kanıtlamakla yükümlüdür. Eski kaynak, orijinal hikâyeye daha yakındır ve kopya olma ihtimali daha düşüktür. Bugün peygamberliğini ilan eden biri yeni bir din icat etse ve ona namaz ibadetini de koysa ne düşünürsünüz? İslam'dan kopya çektiğini değil mi? İşte aynısı Sümer mitleri ile Kuran arasındaki benzerlik için de geçerli. Ayrıca sadece mitler değil, peygamber biyografileri bile eski inanışlardan çalıntı. Hadi mitlerdeki benzerlikleri "kaynak aynı" diye açıkladılar. Peki hayat hikâyeleri bile birbirine bu kadar benzer mi arkadaş. Hem dedikleri gibi olsa Muhammed'e kadar insanlık tarihi boyunca bu Allah niye mesajlarının değiştirilmesine izin vermiş ve en sonunda "Ahan da bu sonuncusu. Bunu isteseniz de değiştiremezsiniz" demiş? Niye bunu en baştan söylememiş? Güya Allah Kuran’dan önce kitap göndermiş, üçünde de kitabını koruyacağına dair söz vermiş ama koruyamamış. İş işin aynasıdır demişler. Bugüne kadar koruyabildin mi? Hayır. O zaman başını korursun kardeşim, hadi git başka sözler ver öyle gel derim ben. Madem İncil tahrif edildi, Muhammed neden İsa’dan hemen sonra değil de 500 sene sonra geldi? Bir de ne hikmetse Sümerler yazıyı bulduktan sonra gökten kutsal kitaplar inmeye başladı. Sen kalk, herşeye kadir tanrı mıdır, nedir, kitap göndermek için kullarının yazıyı keşfetmesini bekle. Her şeye kadir Tanrı niye kutsal kitap göndermek için Sümerlilerin yazıyı keşfetmesini bekledi?
 2. Şövalye

  Dişi Sivrisineğin Üzerindeki Canlı

  Ya bir şey soracam. Siz böyle sinekten yağ çıkarırcasına mucize madenciliği ve şifre avcılığı yapacağınıza, satır aralarından kehanetler, gelecekten haberler çıkaracağınıza direkt Kuran'da açık seçik kanıt diye sunulan şeyleri savunsanıza. Yoksa Allah'tan daha iyisini söylediğinizi mi düşünüyorsunuz? Allah'ın verdiği delilleri yetersiz mi buluyorsunuz? Belki de siz de kendinizi ikna edemiyorsunuz ki nümerolojiye ve derin anlamcılığa sapıp bu 7. yüzyıl ilkel Arap manifestosunu çok matah bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorsunuz. Mesela Kuran'da denizde yüzen gemiler, uçan kuşlar, gölgenin uzaması, yağmurun yağması Allah'ın varlığına kanıt olarak sunuluyor. Hatta Allah kişisi; bak sizi savaşta korusun diye zırh yarattım, hala inanmaz mısınız diyor. Yani zırhı Müslüman olmak için bir neden olarak sunuyor. Yani tekellüflü teviller ve indî yorumlar içinde kaybolacağımıza Kuran'da doğduran bahsedilen ve anlamında uzlaşılan ayetlerle gelseniz daha faydalı olur gibi. Sadece bir öneri.
 3. Şövalye

  İslami Bilim / Helal Bilim

  Selamun hello ey cemaat-i kâfirûn! Helal bilimde bugün gündemde ezan sesiyle suyun berraklaşmasının deneysel olarak kanıtlanması var. Bir grup bilim adamı bir bardak suya önce ezan, sonra çan, sonra ise şofar dinletmiş ve etkileri mikroskopla incelemişler. Ezan dinletildikten sonra suyun renginin açıldığını, çan ve şofar çalındığında ise suyun karardığını gözlemlemişler. Bu durum karşısında hayrete düşen gâvur bilim adamları kelime-i şahadet getirip İslam ile şereflenmişler. Müslümanların imanını da bir tık daha arttıran bir keşif olmuştur. İşte bu da linki: Zemzem Suyu Gerçekten Şifa Kaynağı Mı? - netkoloji.com Bir de Müslümanlar bilim üretemez, hiçbir şey keşif ve icat edemez diyordunuz. Bu haber sizin Müslümanlar hakkında atıp tutmalarınıza da bir cevap mahiyetinde aynı zamanda. Zikirmatik, pusulalı seccade ve gül kokulu tesbih gibi son yüzyıl Müslüman icatlarını da hatırlatmakta fayda var. Bu örnekler Müslümanların bilim ve teknik konusunda ne derece üretken olduğunu ortaya koyuyor.
 4. Şövalye

  İslam Bir Milleti Nasıl Duygusuzlaştırır?

  İslam Arap dinidir. Allah Kureyş pagan dininin baş tanrısıdır. Onların Allah'ın evi dedikleri binayı biz de sahiplenmiş ve kutsamışız. Gül gibi doğa sevgisi aşılayan inancımız varken gitmiş 7. yüzyıl ilkel Arap manifestosunu kılavuz edinmişiz. Biz Türkler nereden düşmüşüz bu pislik Ortadoğu coğrafyasına. Halkı ayrı pislik, kendisi ayrı pislik. Keşke Hülâgu'nun elinde fırsat varken Mekke'ye kadar inip Arapların kökünü kurutsaydı. Biz Türkler hayatın diğer alanlarında Arapları sevmez ve onlara güvenmeyiz ama işin garip yanı, din konusunda Araptan daha çok Arapçıyız.
 5. Aşırı dinci Jennifer ve Jeromie Clark, 14 aylık oğulları John'u ölümün kıyısına gelene kadar hastaneye kaldıramadıkları için tutuklandı ve Kanada'nın Alberta eyaletine bağlı Kalgari'de bir hakem heyeti tarafından mahkûm edildi. Adli patolog raporuna göre, John beslenme bozukluğu yaşıyordu ve bir staf enfeksiyonundan öldü. Aile, Yedinci Gün Adventist dinin ifrata kaçan bir yorumuna dayanan katı bir vegan diyet izledi. Ancak aile bebeğin ölümünden doktorları sorumlu tuttu. Dindar Aile Bebeğin Ölmesine Sebep Oldu - Atheist Republic
 6. Şövalye

  Allah doğa olaylarını özel olarak oluşturup,yönetir

  Hacc 65: Görmedin mi, Allah, yerdeki eşyayı ve emri uyarınca denizde yüzen gemileri sizin hizmetinize verdi. Göğü de, kendi izni olmadıkça yer üzerine düşmekten korur. Çünkü Allah, insanlara çok şefkatli ve çok merhametlidir. Allah sayesinde gemilerle seyahat edebiliyoruz. O olmasa gök tepemize çökerdi. NAHL-79. ayet: Göğün boşluğunda emre boyun eğdirilmiş olarak uçuşan kuşları görmediler mi? Onları orada Allah’tan başkası tutamaz. Kuşkusuz bunda inanan bir toplum için ibretler vardır. Bak, kuşları havada uçarken Allah havada tutuyormuş. Böylece düşmeden uçabiliyorlar. Yoksa nasıl uçarlardı? Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor. Nahl 81 Bak, Allah bizi savaşta korusun diye zırh yaratmış. Mağaralar ve kışlık giysiler vermiş bize. Hâlâ mı düşünmezsiniz, hâlâ mı onun nimetlerini inkâr edersiniz. Ne kadar nankörsünüz. Şükretmek sizin lügatınızda yok.
 7. Şövalye

  kalbi dar ve sıkıntılı olanlar

  Adamlar şer'î hüküm teknisyenliği yaparak kitabına uydurmuşlar işte, bütün tarikat ve cemaatlerin yaptığı gibi. Hile-i şer'iyyenin kitabını yazmış bir milletiz ne de olsa. Dinî kuralların etrafından dolaşmayı iyi biliriz. İslam'da çareler tükenmez. İslam kolaylık dinidir.
 8. Şövalye

  HIRİSTİYAN MİSYONERLERİN İNTERNETTEKİ SİNSİ STRATEJİLERİ

  Facebook'ta Hıristiyan bir sayfanın isteyene ücretsiz İncil gönderebileceklerine dair bir ilanına denk geldim. Altındaki yorumlar Müslümanların ne kadar tahammülsüz ve horgörülü olduklarını gözler önüne seriyordu. "Müslüman mahallesinde salyangoz satmayın," "Hıristiyansan kilisenle uğraş, düşün yakamızdan," "Bu ülkenin yüzde 99'u Müslüman" gibi sözler vardı. Sorsan "Bizim dinimiz sevgi, barış ve hoşgörü dini" derler.
 9. Şövalye

  kalbi dar ve sıkıntılı olanlar

  Hitler Tanrıya ve takdir-i ilahiyeye inanıyordu. Kendisini Dünya Ruhu'nun İradesinin, yani İlahi Takdir planının gerçekleştirildiği aracılardan biri olarak görüyordu. Kitabı Kavgam'da Yahudilere karşı savaşarak Yüce Yaratıcının iradesine uygun hareket ettiğini yazıyor. Evanjalistler de Armagedon Savaşını başlatmak için Ortadoğu'yu parçalama planları yapıyor. AKP'nin eski müttefiki Fethullahçılar Allah'a inanıyordu, fakat devlet içine yerleştirdikleri militanları katliam yaptı. Kritik kurumları işgal edip, soru çalıp, torpil yapıp, hak yemelerini savaştayız, darül harpteyiz diyerek kendilerine mübah görüdüler. Görüldüğü gibi, teistik düşünce yapısıyla da pek çok vahşet, haksızlık ve kötülük temellendirilebilir. Birisinin hamuru, mayası zaten bozuksa hangi inanç olursa olsun asla düzelmez, hatta dinî inançları ahlaksızlığına kılıf bile yapabilir. O yüzden allahsızlık ahlaksızlıktır önermesi son derece sığ bir önerme bana kalırsa.
 10. Şövalye

  Ülkem için hiç birşey elimden gelmiyor

  Yapacak bir şey yok. Ülkenin yarısından fazlası cumhuriyeti, laikliği, Atatürk'ü sevmiyor, millî bayramları kutlamıyor. Osmanlı'yı, padişahlığı, halifeliği özlüyor. Millet değil, ümmet olmak istiyor.
 11. Şövalye

  AİHM Muhammed Peygamber'e 'pedofil' diyen kadına verilen cezayı haklı buldu

  Kadın Muhammed'in cinsel yaşamıyla ilgili aktarılan rivayetlere dayanarak onun çocuk sevici olduğunu söylemiş. Ne var bunda? Birileri rahatsız oluyor diye ifade özgürlüğünü sansürlemek ne kadar doğru? Dinî duygular rencide edilmekten korunmalı diye bir yasa mı var? Bence bu karar tam bir saçmalık.
 12. Şövalye

  Bir Tanrı'nın Olduğunu Düşünmem Kendimi Sürekli Kötü Hissettiriyor

  Sakatlığın sebebi insandır demişsiniz ama her şeyin sebebi Tanrı olduğuna göre her türlü ölümün, sakatlığın, afetin, acının vs. nihai sebebi de Tanrıdır. Diğer sebepler işin bahanesidir sadece. Aksini iddia etmek sebeplere ayrı bir ilahlık vermek ve dolayısıyla şirk koşmaktır. Müslümansan Allah'tan bağımsız, kendi başına olan biten şeylerin olduğunu kabul etmemen gerekir. Çünkü Allah'ın hâkim-i mutlak ve müsebbibül-esbâb olduğuna, hayır ve şerrin ondan geldiğine, her şeyin onun iradesiyle ve onun dilemesiyle meydana geldiğine, yani kadere iman etmişsin. Bu tür açıklamalar dinî akideler ile çelişkili. Nasıl ki güzel bir canlı gördüğünüzde Allah ne güzel yaratmış deyip iman tazeliyorsunuz, bir hilkat garibesi gördüğünüzde onu da Allah'tan bilmelisiniz. Dış güçleri sorumlu tutarsanız ne farkınız kalır müşriklerden?
 13. Şövalye

  İdama karşı olanlar izlesin (+21)

  3700 yıllık Hammurabi kanunlarında bile tecavüzün cezası açık ve net bir şekilde varken Kuran'da yok. Zinanın, eşcinselliğin cezası belli, tecavüzün cezası belli değil. Hammurabi kendisine bu kanunların Güneş tanrısı Şamaş tarafından yazdırıldığını söylemiş, Muhammed ise Allah tarafından. Arap tanrısı Allah, Babil tanrısı Şamaş'tan bir adım geride bu konuda.
 14. Şövalye

  İslam Ahlakı Getirmez İnsan Doğasına Aykırı Emirler Verir

  Doğum kontrol ve zührevi hastalıktan korunma yöntemleri bugünkünden daha geride olduğu eski çağlarda insanlar zinayı toplumun bekası ve selameti adına yasaklama ihtiyacı duymuş ve zina eden kadını "defolu ürün" ya da "patlak mal" olarak görmüş. Yazının icadıyla zina yasağı ve cinsellikle ilgili diğer kurallar "kutsal metin" haline getirilmiş. Ancak günümüzde manasız bir yasak. Hatta tam tersine, evlenmeden önce çiftlerin birlikte yaşaması birbirlerini daha yakından tanıması, gözü kapalı evlilik yapmalarından daha sağlıklı. Zaten zinanın yasak olduğu ülkelerde de insanlar bir şekilde kitabına uydurup yapacağını yapıyor. Biz de Osmanlı döneminde hile-i şer'iyyenin kitabını yazmış bir milletiz. Dinî kuralların etrafından dolaşmayı iyi biliriz. İslam'da çareler tükenmez. İslam kolaylık dinidir.
 15. Şövalye

  İslam Ahlakı Getirmez İnsan Doğasına Aykırı Emirler Verir

  Müslümanların ahlakı bir ped reklamıyla çökebilecek kadar zayıf, dayanıksız ve naylondandır. Akit yazarı: Ped reklamı ahlaki çöküntü! - Haber Sol Kadınların, kızların kolunu, bacağını gördüklerinde abdestleri kaçar. Bu yüzden gazetelerinde onların kolunu, bacağını, hatta saçlarını sansürlerler. Orucun amacının irade hakimiyeti ve nefis terbiyesi olduğunu söylerler ama Ramazan ayında karşılarında yemek yiyen birini görünce kudururlar. İradeleri naylondan olduğu için kendi zayıflıklarına başkalarını saygısızlıkla suçlayarak bahane bulmaya çalışırlar. Lut kavmini gey bir topluluk olduğu için kötülerler ama geylere onların fikirlerini bile sormadan kızlarını teklif eden Lut'un gavatlığına hiç ses çıkarmazlar. Farklı cinsiyetten insanlar yan yana geldiğinde akıllarına cinsellikten başka bir şey gelmez. Sanırlar ki yaz kamplarında ve öğrenci evlerinde gençler sabaha kadar seks partileri yapıyor. Seks yapma ihtimalleri olduğu için asansörde ya da başka bir kapalı mekânda dişi ve erkek bireyin yalnız kalmasını haram kabul ederler. Müslüman oldukları için kendilerini başkalarından üstün görür ve başkalarının yaşam tarzlarına müdahaleyi kendilerine hak görürler. Çünkü inandıkları din onlara böyle öğütler. "Siz üstünsünüz, doğru yoldasınız. Onlar günahkâr, fâsık ve yoldan çıkmışlar" der. Dinleri onlar için böbürlenme ve büyüklenme vesilesidir. Tebliğ ve emr-i bil maruf ve nehy-i anil münker'i farz koşar. Gücü yettiği kadar dinin haram kıldığı şeyleri engellemekle yükümlüdür. Bu yüzden insanların giyimine kuşamına, yemesine içmesine karışmadan edemezler; sağa sola vaaz ve ahlak dersi vermeden duramazlar. Bu, onlar için bir tür cihaddır; kutsal bir görevdir.
×