Jump to content

Hiçkimse...

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  385
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Hiçkimse... Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

908 profil görüntüleme
 1. Hiçkimse...

  24 Haziran 2018’de seçim varmış..

  TAklit olan bu durumda Tayyip oluyor zAten 👍
 2. Hiçkimse...

  24 Haziran 2018’de seçim varmış..

  Denize düşen yılana sarılır. Kılıçdaroğlu ile bu adam gider mi? Tabi ki de hayır. Aksine kılıçdaroğlunun aday olması adamın ekmeğine yağ sürer. garibim Selahattin Demirtaş zAten bi varlık gösteremez(gönlümdeki Cumhurbaşkanı) adamı zayıf olduğu yerden vuracaksın. Gerisi boş beleş laf. Bu ülkede neler neler oldu. Bi tek sıvas katliamı değil...
 3. Hiçkimse...

  24 Haziran 2018’de seçim varmış..

  Bence tüm muhalefetin ortak adayı temel karamollaoğlu olmalı.
 4. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  @Türk Ateist @anibal, bu zırvaliklarınıza daha fazla katlanamayacam. Zaten Felsefe de yok, şüphe de yok. Zaten matematik de hesap makinesiyle araZi bölüşümünden ibaret. Böyle devam edin aferin...
 5. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Way be. Ulu bilge aninalin son anolojisi; matematik=hesap Makinesi Ölçme ya da ölçüm, bilinmeyen bir büyüklüğün aynı türden olan, ancak bilinen bir büyüklükle kıyaslanmasına denir. Diğer bir deyişle, bir uzunluğun, bir alanın, bir kapasitenin veya herhangi bir olgunun belirli bir birim cinsinden hesaplanmasıdır. Bunun için standart ölçü birimleri kullanılır. Bilinen büyüklükler bizim uydurmalarımız olan şeylerdir. Yani ölçme yapabilmemiz için de yine uydurmamız gerekir. Senin sayıkladığın gibi neyle olsa ölçüm yapamazsın. Önce matematiksel olarak uydurup sonra ölçüm yaparsın.
 6. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Nasıl bir aptalsın sen kardeşim! Ölçmeyi matematikle yapıyorsun zaten. Matematiksel olarak ifade edilmiş ölçme metodlarıyla. Peki nasıl yapmıştır ölçme işlemini? Aaa matematiksel metotlarla olmasın sakıınn?? Yani gerçek bilgiye ulaşmak için ne kullanılmış?? Aaa güvenilir bilgi olmasın Sakın ???
 7. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Dikkatinizi çekerim; ölçme yapıldıktan sonra matematiksel ifade edilir. Ölçme matematiksel olarak standardize edilmiş olmasaydı(felsefi olarak buna ihtiyacımız olduğunun farkına varmasaydık ne ölçmeyi uydururduk ne de bu işlemi matematiksel olarak ifade etmeyi. Nötrinoların bulunması bile gerçek olmayan güvenilir bilgi sayesinde gerçekleşebilmiştir. Yani gerçek bilgiye ulaşmak için güvenilir bilgiyi kullanmaktayız. ) biz o gerçek bilgilere ulaşamazdık. Hala kaynar kazan diyor yaw. Nasıl bi saçmalama potansiyelin var senin öyle? Kendimi kaynar kazana atınca ne olacak? Haşlanacağım nokta. Ee yani? Bu senin mal olduğun gerçeğini değiştirmez ama benim dr mal olduğumu gösterir. Ben de mal olmadığıma göre... ee????
 8. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Şu anki bilimsel dünyamız tamamen matematik üzerine inşaa edilmişken, ve sen de matematiğin gerçek bilgiyi değil de güvenilir bilgiyi verdiğini kabul ediyorken hala nasıl saçma sapan konuşabiliyorsun aklım almıyor... kendini beğenmiş nolucak.
 9. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  @anibal maldın, malsın, mal olarak da kalacaksın.
 10. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Soruyorum bakalım? Niye uydurduk? Bunu uydurmamızın temelinde standardize etmek yok mudur? Standardize etmeye ihtiyacımız olduğundan olmasın bunları uydurmuş olmamız. Sence buna ihtiyacımız olduğunu nasıl anladık? Felsefe yaparak olmasın Sakın?? Nasıl saçmaladığını anlaşan yüzün kızarır kendinden uyanırdın. Ama nerde sende o kafa. Süper zencinin tanımına göre hepimizi becermesi gerekir. Deniyorum öyle birşey olmuyor. Yine deniyorum öyle birşey gene olmuyor. Deneysel çıkarımlarım sonucu süper sencinin olma ihtimali eşittir sıfır. Birini kaynar kazana atıyorum haşlanıyor, ardından diğerini de diğerini de... hepsi haşlanıyor. Kaynar kazana atılan birinin haşlanma olasılığı eşittir bir. sıfır bir aksiyomdur. Bir de bir aksiyomdur. İkisinin de var olduğunu ıspatlayamazsın. Ancak ikisi de güvenilirdir(matematik güvenilir (reliable) bilgi sunar bize. Halbuki kaynar kazana düşen birinin haşlanacağı bilgisi geçerli(valid) bilgidir. Süper zencinin varlığı ise güvenilmez bilgidir, aynı Tanrı'nın varlığı gibi. ) biz valid bilgileri matematiksel ifade ederek reliable bilgilere ulaşıp diğer valid bilgilere ulaşmak için bir araç olarak kullanıyoruz. Benim düştüğüm bir yanılgı yok. Bilimsel şüpheciliğin olması gerektiğini savunan benim asıl. Bilimden şüphe eden varsa da şüphelerini gidermek için en baştan başlar ve sonunda ortak akılda buluşur. Bu dinamik bir süreçtir. Bu sürecin her baaamağında şüphe ettiğin şeyleri doğrulayarak gidersin bu kadar basit. @anibal şüphe yok felsefe yalan diyor. Böyle saçmalık mı olur! Bak ne güzel söylemişsin. Şüphe etmeyen biri başka birşeyi hiç yanlışlar mı? Başkalarını korumak adına söylediklerimi çarpıtma lütfen.
 11. Hiçkimse...

  Septisizm sizce de çok mantıklı değil mi ?

  Felsefe: var olanların varlığı, kaynağı, anlamı ve nedeni üzerine düşünme ve bilginin bilimsel olarak araştırılması. eş anlamlısı: düşünbilim 2. bir bilgi alanının ya da bilimin temelini oluşturan ilkeler bütünü. Tanımı bu olan birşeyin bilimle son bulduğunu söyleyebilecek kadar nasıl aptallaşabiliyorsun anlaşılır gibi değil. Metre ve litre icat edilmedi. Biz insanoğlu olarak bunları götümüzden uydurduk. Bunun bi kanıtı yok. Standardize ettik o kadar. Bi kere bizim bilimimiz yalan üstüne kurulu. Sıfırı ıspat edemezsin ya da 1 i. Bunlar aksiyomdur. Kanıtları yoktur. Bunun da ötesinde, bilim kendisi zaten şüphe üzerine kuruludur. Kendisi septik olmayı gerektirir tanımı gereği. Nasıl bir kafan var ki şüpheyi bilimden ayırabiliyorsun? İnsanlar şüphe etmeseydi dünyanın hala düz olduğuna inanıyor olmayacak mıydık? Olayların başka açıklamaları da olabileceğinden şüphelendiğimiz için değil midir hala bilim yapma sebebimiz? Senin daha temelde sıkıntıların var. Herşeyi bildiğini zannediyorsun. Halbuki daha koca okyanustan bir damlaya bile sahip değilsin. Bu ne kendini beğenmişliktir arkadaş...
 12. Hiçkimse...

  Felsefi akımlar bazen ayak bağı olabilir mi?

  Tabi sen hala mağarandan çıkamadığın için gelişmelerden de habersizsin. Yazık sana 😂😂
 13. Hiçkimse...

  Felsefi akımlar bazen ayak bağı olabilir mi?

  Felsefe yapmaya çalışan insanların bilimden kopuk olmalarıdır belki de sebep...
 14. Hiçkimse...

  Bilimi, teknolojiyi, modernizmi kötüleyip doğallığı ve ilkelliği öven insanlar

  Kesinlikle haklısın. Diğer bütün şeylerin yanısınra "bana sorarsan" İslamiyet müslümanları nasıl etkiliyorsa, ataerkillik de bütün insanları öyle etkiliyor. Virüs gibi bişey. Mitoloji gibi bişey. Ve biz o mitolojiyi hala oluşturmaya devam ediyoruz. Ataerkillik, hiyerarşi kurma çabasıdır temelde ve erkeklerin kurallarını koyduğu bir oluşumdur. ortada erkeklerin kendilerini kanıtlamak zorunda oldukları bir yapı vardır ve yeryüzündeki tüm erkekler olarak zaten bu yapıyı biz oluşturuyoruz. Eğer ki, kuvvetli olmak, vatanseverlik, koruyucu olmak, hakim olmak, sert olmak , dindar olmak gibi ataerkilliğin dinamosu olan hasletlerden birine sahipsen sen de bu mitolojiyi yayıyorsun demektir. Özetle dünyadaki her erkek şu anda ataerkilliği dönüştürüyor zaten.
 15. Hiçkimse...

  Bilimi, teknolojiyi, modernizmi kötüleyip doğallığı ve ilkelliği öven insanlar

  Bilim ve teknolojiyi kötülemek kadar aptalca bişey olamaz. İlk silah yapıldıktan sonra bilim başlamıştır. Gerisi teferruat. Ha biz bilim ve teknolojiyi doğru kullanıyor muyuz acaba? Asıl sorun burda. Sen aptal gibi kendi doğandan kopmayı marifet sayarsan -modernitede olduğu gibi- en yüksek teknolojiye bile sahip olsan "mutlu" olamazsın. Gerçi amaç her ne olursa olsun bu durumda gerçekleşme ihtimali olmuyor "doğal" olarak...
×