Jump to content

domenicowacco

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  12
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

domenicowacco Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. domenicowacco

  Bilimi Anlatmak

  Hayvanlar alemi dini çizgi filmler deki gibi sevimli değil malasef.
 2. (37/SÂFFÂT-14: Bir mu'cize gördükleri vakıt da eğlence yerine tutuyorlar Sizce de öyle değil mi ? Ne zaman müslümanların bir mucizesini görsem ayeti nasıl büktüklerini görüp eğlence yerine tutuyorum. En güzel tespiti burda yapmış muhammed
 3. Kolombiya, Bogota yakınlarında bulunmuş bir insan eli fosili var. Fosilleştiği kayanın yaşı 100 - 130 milyon yıldır. Yani fosilde o kadar sene önce meydana gelmiştir. Oysa iki ayağı üzerine kalkan ilk varlık bundan 1.8 milyon yıl önceye ait homo erectustur. Sizce gerçek midir ? Siz ne düşünüyorsunuz bu fosil hakkında ?
 4. Yani kısaca hadisler ve ayetler günümüzde halen daha değiştirilmektedir.Siyah sancaklılar hadiside işid çıkınca müslümanlar tarafından işide benzetilmiştir.Fetih suresi gibi surelerde kur'an toplanırken mucize olsun diye değiştirilip daha fethedilmeden kur'anın fethedilceğin haber vermiş gibi değiştirilmiştir.
 5. Aynen öyle. Çok yanlış bir çeviri var burda. Rum suresi yeniden adlı bir başlık açılmış forumda taa 2008 yılında onu en az 10 kere okumuşumdur. ğulibeti'r-rum galiptir rum denmesine rağmen mağluptur rum olarak çevriliyor hep. bunu söylediğimde daha iyi cevaplar istediler bende farklı cevaplar bulabilirim diye yazdım.Bundan daha tatmin edici bir cevap yoktur bence.Korku önlerine geçiyor işte. Kısaca rum suresinde rumlar ve persler değil rumlar ve müminler vardır. Peki siyah sancaklılar hadisi ve hicretteyken yazılan fetih suresinde mekkenin fethinden bahsetmesi hakkında düşüncelerinizi öğrenebilirmiyim.
 6. Neden versin ki zaten o sırada kabile savaşları ile uğraşıyordu muhammed.Neden Rumlarla perslerin arasında olacak bir savaşı tahminde bulunmak istesin. Çoğu arkadaşım sırf bu sure yüzünden ateist değil tatmin edici bir cevap istiyorlar.
 7. 614 persler rumları yendi rumlar perslere karşı ilk atağını 622 de başlattı rumların persleri tamamen yenmesi ise 628 yılına denk geliyor.Sure 615 yılında inmiş.
 8. Rum suresinde rumlar savaşı kaybeder lakin rumların kaybettiğinde muhammed peygamber rumların tekrar kazanacağını söyler nitekimde böyle olur.
 9. Öncelikle merhaba aklıma takılan bazı sorular var bu sorular içinde pedofili şiddet vs. içiren bir kitabın doğru olabileceğine inanmamı sağlayacak derecede nerdeyse. Sorularım ise şöyle -Siyah sancaklılar Bazı Caner taslaman gibi kişiler hadislerdeki saçmalığı görüp hadisleri reddediyorlar. Bazıları var hadislerdeki işleri gelenleri alıp diğerlerini çöpe atıyorlar. Hadislerde de siyah sancaklılardan bahsedilir burdaki siyah sancaklılar işidle bire bir.Sorum şu o zaman yazılan bir şey açıkca horosandan birilerinin çıkacağını söylüyor ve bu da tutuyor.Bu hadis benim kafamı karıştırıyor bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? -Rum Suresi Çevremdeki herkez bu sure olmasa ateist olacaklarını ifade ediyorlar.Bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ? -Fetih Suresi Neyse, aradan yıllar geçiyor. Artık müslümanlar, Mekke'de gördükleri işkencelere dayanamayıp göç ediyorlar, şu meşhur Hicret'i yapıp Medine'ye taşınıyorlar. Yaşadıkları evi barkı, mahalleyi, eski arkadaşlarını terk edip, hiç bilmedikleri bir şehre yerleşiyorlar. Hala azınlıklar, hala güçsüzler. Derken Fetih Suresi geliyor. Bu surenin ilk ayeti bile şöyle: "Şu bir gerçek ki, biz sana apaçık bir fetih nasip ettik." Ben lafı uzatmayayım, isteyen surenin hepsini okusun, Fetih suresinin diğer ayetlerinde de müslümanların Kabe'ye girecekleri ve kovuldukları Mekke'yi yeniden fethedecekleri defalarca vurgulanıyor. E iyi de abi, biz o Mekke'den dayak yiyip göç ettik, perişan olduk, güçsüzüz, sen neye dayanarak iddia ediyorsun bunu? "Hadi koçum, hadi aslanım" diye bize gaz vermek için mi diyorsun bunları? Yoo, hiç de öyle değil. Bir zamanlar azınlık olan o müslümanlar, ellerini kollarını sallaya sallaya, savaşmadan Mekke'ye giriyorlar, evlerine yeniden yerleşiyorlar. Muhammed yine bir kumar tutturuyor. Hem de kendi yaşadığı dönemle ilgili bir kumarı daha tutturuyor. Tamam anladık zeki bir adamsın, iyi bir tüccar olduğun gibi iyi de bir lidersin, ama aynı zamanda bu kadar kumarı üst üste tutturacak kadar şanslı mısın sen Muhammed? http://michaelsikkofield.blogspot.com.tr/2016/01/kumar-din-felsefe.html Alıntı yaptığım site burası yine fetih suresi hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
×
×
 • Yeni Oluştur...