Jump to content

BurakTuna67

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  155
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

BurakTuna67 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 04-07-1988

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  BOLU
 • Interests
  Pozitivizm

Güncel Profil Ziyaretleri

649 profil görüntüleme
 1. BurakTuna67

  Fetullahçı Darbe Neden Kötü?

  Tam bir fethullah yağlaması,güzellemesi. Tutmayınca, bas kalayı fetoya Yahu ne acayip insanlar var, ateist zannediyorsun takiyyeci mezhepci çıkıyor. Müslüman zannediyorsun, Atatürkçü-FETOCU ÇIKIYOR, bu ne demekse. Ama cihadcı ateistler varmış, bunlar kafa keser,çaprazlama bağlayıp kelle uçururlar aman dikkat edin.
 2. BurakTuna67

  Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

  Zaten bu kişi muatap olunacak biri değildir. Geçmişte de böyle takiyyeci bir tipti. Sıkıştı mı, dansöz gibi kıvırmaya başlar, kızdım mı da çok sağlam hakaretler eder, yalnız her iki durum da farklı kişilere karşı.(açıklaması uzun),yani baya torpillidir de. İşin komik tarafı, böyle yakınmaları yok mu? bu kişiler gerçek hayatlarında farklı sanal ortamda farklıdırlar.Tatlısu müslümlüğü övgüleri vs. yapmaları bu sebepten. İşte bu başlık da tam bu gibi tiplere,aslında başlık "takiyyeci ateistler" olsa daha yerinde olurdu., zaten sazan gibi dalmış,kıvırdıkça kıvırıyor. Bir de dokuz yıldır yazıyorum havasında kendini öyle bir beğenmişliği vardır ki, bu durumun kendisi bile farkında değildir ;ki bu pis kibrini siyasi tartışmalarında da görebilirsiniz. Liberallere saldırır (ki daha liberalizm kavramını bilmiyordur,ki bu kavramı gerçekten kavramak için akademik olarak ders görmek gerekir).Diğer agası da amerikancı liboştur,ama onu da görmezden gelir.Bu tarz sanal insancıklar her zaman, islam konusunda gerçekleri insanların suratına çarpan kişilere her zaman karşı olacaklardır.
 3. BurakTuna67

  Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

  Aynen. Ben de insanların teizm pisliğinden kurtulmasını isterim. En çok da çocukların beyinlerine tecavüz ediyorlar. Çocuklara küçükten bu pislik dini yüklüyorlar. Çoğu da , yetişkin olunca dinden kurtulamıyor, bazıları fanatik bile olabiliyor. çocuk hakları diye birşey var gerçekte, ama bugünün dünyasında yok, ileride göreceksiniz. belki görürsünüz bilmiyorum ama, çocuklara din öğretmek yasaklanacak 18 yaşına kadar. Bu mutlaka olacaktır.
 4. BurakTuna67

  Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

  Yahu sen cins misin nesin ? Müslüman olan kişilerin, laik ve Atatürkçü olmaları gayet iyi ve olumlu birşey. Ama bu iki durum birbiriyle çelişmiyor aman banane dersen olmaz. Gerçekte çelişir diyeceksin,kişi ister kabul eder ister etmez. Kafasına silah mı dayıyoruz sanki ? ,Hey sen, müslüman ; laik ve Atatürkçü olma ; git kafa kes, kendini patlat, insanları öldür !!!!!!!!!!! mü diyor buradaki insanlar ? " benim kimseleri ateist yapmak gibi sapkın emellerim yok." Lafa bak. hahahuh , bir insanı dinden çıkarmak,ya da ateist yapmak sapıklık mı ? Cevap ver de, haddini bildireyim sana. Sayın çokbilmiş. Kendini çokbilmiş zanneden.........
 5. BurakTuna67

  Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

  Bu Turk Ateist denen malın eski nicki ne ? bi söylesene bana, şimdi onu bulmakla uğraşmayayım.
 6. BurakTuna67

  Gerçek İslam Bu Değilci Ateistler

  Teolog, süper adamsın. Yazdığın her cümleyi imzalıyorum. Ben, sert söylemlerle dinden çıktım. Suratıma gerçekler çarpıldığı için uyandım. Bu mallara laf anlatamazsınız. Gerçek ne ise söyleyeceksin. En güzeli de bu.
 7. BurakTuna67

  Yobaz ateistler

  La isoş, bu ne yahu ? neler saçmaladın yine ? Kardeş, git uyu ya, uyumucak olan benim. Bu başlığı baştan sona okuyacam,ve sana çooookkkk güzel cevap yazacam yavrum . Biliyorsun, senle çoook uğraşacam .
 8. BurakTuna67

  Yobaz ateistler

  Din konusunda da ,dinsizlik konusunda da yeterince bilgiliyim. Sen, dinsizlik konusunda herhangi birini değerlendirebilecek zekaya ve öngörüye sahip değilsin. Bu saçma ve ahmakça sözü de söylediğine göre, senin tam bir budala olduğun sonucu çıkar. Şimdi sana soru, hangisini takdir etmen gerekiyor. 1.) Dindar bir ailede,küçüklüğünden beyni islamla kızarmış,bilinaltına saçmalıklar işlenmiş,dinci bir kişi >>>>>>>>>> Bay X 2.) Dinsiz bir ailede büyümüş dinsiz bir kişi >>> Bay Z Evet, şimdi Bu X , araştırmaları,sorgulaması vs.. sonucu dinden çıkıyor. (Ki belirtelim ki ; bu çok düşük bir orandır) Evet söyle bakalım sayın çok bilmiş-dinsizlik profesörü arkadaşım ; hangisini takdir etmen gerekiyor.?????????????????? buna bi cevap ver, her zaman yaptığın gibi laga-luga yapma. Ayrıca, Bu Bay X kişisinin suçu ne, dinsiz olduğunda (din konusunda bilgiye sahip olması hususunda) ???????? Suçlu mu ? İlave olarak sen neden benim kendi geçmişimle ilgili itirafım olan bir duruma çaktırmadan eleştiri yapıp bunu kullanmaya kalkıyorsun ??? Sen hiçbirşekilde kazanamazsın. Yahu şu sorulara bak. Düşünemeyen ve düşünme kabiliyeti olmayan biri gibi kendini gösteriyorsun. Bu forumda tartışılan din ile ilgili gerçekleri Türkiyede birçok genç okuyor ve aralarından aydınlananlar oluyor. YAHU Senin hiç mi umrunda değil bu durum ? İnsanlar aydınlanmasınlar mı, araştırıp sorgulamasınlar mı ? Topluma,etrafına daha faydalı olmasınlar mı ? Hristiyanları, hristiyanlar temsil eder. Müslümanlar, budistler veya yahudiler temsil edecek değil ya.. Halla hallaw yaw ! Benim ebem mi temsil edecekti ? Burada laf salatasından başka birşey yok,biz başka kısma geçelim . Ebem tekrar devrede Ebemin hayal gücünü bilmek istemezsin moruk . Yağmacı derken senin bireysel olarak yağmacı olup olmaman önemli değil, daha bunu anlayamamışsın. Tarihte, geçmişte ve şimdi tüm devletler yağmacılık veya diğer adıyla sömürü yapmıştır. Ve buna paralel olarak, sömürü yapan bir ülkenin, bilmem üç beş hümanisti var diye bu durumu değiştirmez. Yani ; insan özünde çıkarcı bir canlıdır. Evrimle ilgili okuduğum bir kitapta şu yazıyor,bak iyi oku... "Evrim sürecinde, insan canlısı olarak, milyonlarca yıldır kendimizi ehlileştirmekteyiz" ; gerçi sen hala pek ehlileşmiş görünmüyorsun yaw,kızma şakadan da anlamıyon moruk. Ama o yazdığım cümle iyi bir tespit. Bak beni kızdırıyorsun, hiç sevmem böyle konuşmaları. Ne aferini ? Hiçkimse bana aferin diyemez. Birdaha aferin dersen, cırcır hapı içtiririm sana moruk
 9. BurakTuna67

  FORUMDAKİ İMZALIK İLETİLER

  kuzen sapıklığı. Yahu, yakın akrabalarının çocukları ile kardeş sayılırsın, kuzenlerin senin yarı kardeşin gibidir. Bu ensest hayvanlarda bile yaygın değil ama insan denen hayvana laf anlatılmıyor.
 10. BurakTuna67

  Kuzenle sevişme sapıklığı

  Yahu bunu nerenden çıkardın, cırcır mı oldun cüce prensesim, ? Yahu tamam salla, kafadan at falan da biraz destekli olsun, resmen bana iftira atmışsın. Sex evlilik içinde küçük bir ayrıntıdır. Yani böyle derken senin için küçük bir ayrıntı benim için ise önemli bir ayrıntı. kesinlike evlilik=sex değil yani. Tamam mı tatlım,canım,yavrum ? Yani insan cevap yazarken neydi @democrossian dediği gibi, yahu insan tenekeyi mazotla bari çalıştırır. Neyse sen cüce kuzenlerinle takıl, yavrum. Ha bu arada cücük prenses ; , insanın kültürel evriminden nasibini alamamış bir mazot-seversin. huahhahau.
 11. BurakTuna67

  İnancın (ve İnançsızlığın seviyeleri)

  Hadi başlayalım bakalım. hahhahahhahaha, yahu sokak ateisti ne demek ? böyle saçma birşey olur mu yahu ? sokak ateistiymiş. o zaman mahalle ateisti de olmalı. hatta bulvar ateisti falan. adres :Leonardo mahallesi - Mistik zırvacı sokak - no:18 Bakırköy / İstanbul hahahha Bir kişinin dinin olumsuzluğunu görmesiyle , siyasal ateist olmasının ne alakası var, ayrıca "siyasal ateist" de ne demek ? nerenden uyduruyorsun bu kavramları ? siyasal ateistmiş, politik budist de var mı acaba ? En azından şunu düzgünce yazabilseydin ; felsefeci ateist falan diye. Felsefi doktrin dersin ama felsefi ateist demezsin, sübek iyi de bu felsefi ateist dediğin, salağın tekiyse nasıl mantıklı tartışmalara girecek ??? Ha bak şimdi,, bu bilgili ateist kavramı benim de kullandığım bir kavramdır ama çok genel bir sözdür bu Leoşcuğum inanç sistemi bile olabilirmiş. Sen kendin desene "benim inançlarım var" diye dümbelek ! Bak bu doğru ; sanki kendinden bahsetmişsin tatlısu müslümanı mistik zırvacı. Ayrıca bu grubu da dahlsin sen. Zaten türkiyede koyundan çok başka birşey bulunmuyor. deist tarzı müslümanım söylemi gibi. Aferin lan, Yüzbinde bir olsa da, doğru bişeyler söyleme becerin var. Burda da kendinden bahsetmişsin moruk,ancak bilgi birikimin olduğu kısmına katılmıyorum, çünkü sen tam bir budalasın ,bence sen ateist değilsin ki, müslümansın. bay bay mistik moruk !
 12. BurakTuna67

  Yobaz ateistler

  Sana fikrini soran mı oldu, kimle görüşüp görüşmeme konusunda dingil ? Teolog dediğin kişi, din konusunda senden kat be kat daha bilgili. İstersen tartışma teklif et ona, yüreğin varsa. Burada saçma sapan konuşan serseri sensin.Senin yazdığın saçmalıklar şunun gibi ; X-man y-çocuğa tecavüz etti. Sosyolojik değerlendirme ve takiben genetik determinizme girelim, evet bu x adam suçlu değil aslında, suç onun genlerinde. Kendi söylediğin saçmalıkları desteklemek için ilave olarak sonradan doğru şeylerle destekleme yapmışsın. Sana birşeyin kökenine inme meselesi mi soruldu ? Gayet yüzeysel olarak bakılması ve cevaplanması gereken bir konuda, işin köken tarafına girerek zırvalamışsın. Çünkü bu konularda değişik görüşler mevcut. Tamam, sana göre islam bulunduğu toplumu ahmak yapmaz, , zaten işid gibi terör örgütleri de islamı temsil etmiyor. En başta söylediğin saçmalığı, kurtarmak için kıvırdıkça kıvırmışsın. Başta sçtın batırdın, daha neyi düzeltmeye çalışıyorsun ? Hahahahahha , harbiden mi ? ciddi misin ? Yağmacı toplummuş. Sen yağmacı değil misin ? Tüm insanlar yağmacıdır. (Şöyle bi baktım sana, araştırdım. Bilgili birisin, kardeşim, ,ama biz de kendi bakış açımıza göre fikrimizi söyliyelim demi? ) Böyle saçma bir bakış açısı olur mu yahu ? Sanki, dediklerinden şu anlaşılıyor. Araplar yağmacı toplummuş. eeeee ? Bu dini bu yüzden uydurmuşlar. eeee? İşte bu dinle beraber, hurrraaaa, saldıralım diğer yerlere, falan.... , yahu senin bu anlattıklarının benzeri şiddet olaylarını tüm toplumlar yapmıştır. Hikaye okuyup duruyorsun burada. Peki diğer dünya toplumlarının dinleri nerede , peygamberleri falan ? Sanki toplumun ihtiyacından dolayı din doğmuş gibi sözler söylemişsin ???? Bu peygamberlik, yahudilere ait bir kavramdır; muhammed denen manyak da , yahudilerle sidik yarıştırmış bir şizofrendir. Kadınları , fantazilerinde kullanmak için bile ayet uydurmuş, hipersexueldir. (yaşamıştır kesinlikle) ; bu adamın işi gücü kadınları baskı altına almaktır. Kuranda zaten, şu kadın helal o helal bu helal, bir de papağan gibi sürekli yahudilerden bahseder. Ben başka birşey görmüyorum. Yani, her zaman derim, çünkü spesifik olarak belirtmek gerekir ; dinler evrimin sonucu demek , çok basit bir cevap daha doğrusu ; dinler , insanın kültürel evriminin sonucudur. Siz sadece olayı sosyolojik tabanda inceleme durumuna çekmeye çalışıyorsunuz. Madem dinlerin kökenine iniyorsunuz, o zaman genetik determinizme de girin. Desteklediğin kişi, işid islamı temsil etmiyor diyor, farkındaysan. Gerçek islam şu anki yaşanan islamdır; ister tatlısu müslümanlığı olsun,ister işid islamı olsun. Ayrıca , bir müslümanın diğer herhangibiri (ateist-deist-agnost,budist,hristiyan...)'dan daha tehlikeli bir varlığa dönüşmesi istatistiksel olarak daha yüksektir.
 13. BurakTuna67

  İnancın (ve İnançsızlığın seviyeleri)

  Dostum, ateistlere kategoriye koyman için, belirli bir alt yapı oluşturman gerekiyor. Mesela, bana fikir at ortaya demişsin, tamam koyuyorum bak konuyla ilgili. Alt yapı oluşturuyorum .(Elbette bu şartlar tam tamına sağlanamaz, ama en azından böyle olmasını temenni edebiliriz) bunu da belirtelim. Ateistleri ikiye ayırıyorum . 1.) Cahil ateistler grubu. ( Bunları biliyorsun ) Bahsetmeye bile gerek yok. Örneğin ; hem ateist hem terörist, hem ateist hem akpli, vs.. gibi.... biliyorsun uzatmaya gerek yok, moruk 2.) Bilgili ateistler (ideal insan tipi ) a. Sorgulayan,şüpheci b. ırkçı olmayan, adaletli c. Sadece insanları değil, tüm canlıları seven sayan, barışcıl, d. Bilimsel gerçekler tabanında konuşan e. İnanç içeren sözler kullanmayan, hayatında inanç denen saçma kavrama yer olmayan vs.vs. bir sürü pozitif özellik daha eklenebilir. Evet, madde kökenli insan zihni, fizikötesi (metafizik) hayaller kurabiliyor. Tamam aynı fikirdeyim. ruh mu? ; ama ruh kavramı bilimsel olarak tüm denemelere rağmen ispatlanamadı. Şu cümlen hoşuma gitti > "materyalizmi öznel kullanmak" >>>> bu cümleyi biraz daha açsana, örneklerle. Hoşuma gitti bu cümle harbiden.
 14. BurakTuna67

  İnancın (ve İnançsızlığın seviyeleri)

  Nasıl farketmiyormuş. Teist, ateist , budist vs... Yani, işidci kafa kesen biri ile Biyolog Dawkins arasında hiçbir fark yok. Tabii tabi, evren merkezli bakış açısına göre fark yok tabiiki. Evrimde hemfikiriz de; ateist veya teist olmanın nasıl mantığı yok. Böyle saçma bir cümle olur mu yahu ? Hiçcilik mantığıyla konuşuyorsun sanki. , Evrensel anlamda, dinin mantıksız olmasının elbette bir değeri vardır ancak sen bunu anlayamazsın. Bak burada çok yanlış cümle kullanmışsın. """Din ve inanma isteğide evrimin bir sonucu olmak zorundadır""" Daha doğrusu şöyle olur ; evrimin değil, insanın kültürel evriminin bir sonucu. Kaç çeşit evrim var. Her soruyu evrim diye yanıtla Hocam, genel manada doğru cevap verirsin, ancak spesifik durumlarda kesinlikle yanlış. Sen çok .b..tan görüyorsun. İkide bir senin gibi cinsler çıkıyor, buradaki ateistler şöyle böyle deyip duruyorlar, ben ateist değilim ama senin bu zırvalarına cevap vereyim dedim. Çok sıktı bence bu , ikide bir ateistleri toplu olarak kategoriye sokma durumu. Sonra da kalkıp, ateizm din değil diyorsun ama kendinle çelişiyorsun. Ateizm bireysel tabanda tanrıtanımazlık değil mi ? eeeeeeeeeeeee ? sen ne saçmalıyorsun ? Kişi, bireysel olarak teizmi reddettiğinde, tanrıtanımaz biri ise, bu durumda ateisttir, ve takiben sonrası başka uygulamaları,düşünceleri onun kendisini ilgilendirir, ateist olmasıyla bir ilgisi yoktur. Diyorsun ya, buradaki ateistler süperinsan olmaya çalışıyor diye ; ne demek istiyorsun açıkça anlatsana. Duvardan falan mı geçmeye çalışıyorlar ışık hızıyla ? ya da senin deyiminle, ateist oldum ben süper insanım,bilimsel bakış açısına sahibim,üstünüm kibrine mi giriyorlar ? Ben de senin hakkında fikrimi söyliyeyim, müsaade edersen Rhodium. Sen ateist falan değilsin. olmayabilirsin, zaten umrumda da değil. Boş konuşan ve kendini herkesi analiz edebilecek kadar üstün gören cahilin tekisin.
 15. BurakTuna67

  Kuzenle sevişme sapıklığı

  Böyle saçma bir cümle hayatımda görmedim. . E yuuhhh yani. Kusura bakma da, Kuzenle cinsel ilişkiyi normal görüyorsun ama evlenmeyi tuhaf buluyorsun. Yahu gece gece ne güldüm bu yoruma. hahahhahahaaaaaa. Prenses, sen kuzenlerin yedi cücelerle takıl, bence hhahhahaaa...
×
×
 • Yeni Oluştur...