Jump to content

bobby

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  8
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

bobby Hakkında

 • Derece
  Newbie

Güncel Profil Ziyaretleri

45 profil görüntüleme
 1. Küfürleşmeler Hakkında.

  Bunu ben de anlamadım. Hani siz ateistler her görüşe açık, teistlerden daha ahlaklıydınız? Hakaret etmeden tartışamıyorsunuz.
 2. Akıllı tasarım

  Siz ateistler neden hakaret etmeden konuşamıyorsunuz kardeşler? Klavye arenasına çevirmeyelim burayı. Ben ne söylersem İslam için söyleyeceğim. Beni o ilgilendiriyor. Ben teist bir müslümanım. Bahsettiģin hinduizm benim teist inancımla uyumsuz, git onu hindulara sor. İslam benim yaşamıma amaç katıyor, iyilik-kötülük kavramıma anlam katıyor. Ben öyle hiçbir delil görmeden teist olmadım, sorguladım ki teist bir aileden gelmiyorum. İslam, özünde insanların arasına kin tohumları ekmez, barışı esas alır. Kuran'a bakıldığında sana savaş açmayan bir topluma savaş açman dahi mümkün değildir. Evrenin genişlemesi, big bang, fay hatlarına, ayın yansıtılıcığına, spermin yolculuğuna ve daha bir çoğuna yaptığı göndermelerin, bu evreni yaratan bilinçli varlık dışında o yıllarda kimsenin yapabileceģi göndermeler olmadığını biliyorum. Tanrının var olduğu düşüncesi de, tanrının olmadığı düşüncesi de bilinemez. Bu kimsenin içini göremeyeceği bir bardaktır, teistler dolu, ateistler boş der. Ben evrene ve evrenin oluşumuna baktığımda bir tanrıya ulaşıyorum. Düzen boktan değildir, hayvanların birbirini yemesine ahlaki olarak bakıyorsun madem, sen yediğinde vahşet yapmış gibi mi hissediyorsun?
 3. Aşk Yegane Din Yegane Tanrıdır

  Spiritualizme, tasavvufa, panenteizme kadar gider bu. Özünde yaratıcı sevgisi yoktur, ben yaratıcıyım vardır.
 4. Akıllı tasarım

  Biz bu sistemlerin varlığını reddetmiyoruz. Bilinçli bir varlık tarafından oluşturulduğuna, bu muazzam ayrıntıların başka türlü gerçekleşemeyeceğine inanıyoruz.
 5. Akıllı tasarım

  Teizm evrim fikrine tamamen zıt değildir hocam, en azından benim inandığım teizm böyle bir zıtlık içermiyor. Ben boşlukların tanrısını savunmuyorum. Her şey sonuna kadar araştırılıp incelenmeli. Benim teist inancım bana bunu emrediyor.
 6. Akıllı tasarım

  Size bu hakaretlerinize rağmen cevap vereceğim. Teizm demek kıçtan sallamak falan değildir. Teizm bu hayata dair en temel sorularımıza cevap veriyor. Hayatımıza anlam katıyor. Şimdi siz buna afyon diyeceksiniz, bense yaradılanı yaradandan daha iyi kim bilebilir? diyeceğim. Canlılar birbirini yiyerek hayatta kalıyor evet. Bunun tesadüfi süreçlerle kendi kendine oluştuğu düşüncesindense, bilinçli bir varlık tarafından sistemsel bir şekilde oluşturulduğu düşüncesi benim kanaatime göre daha mantıklıdır.
 7. Akıllı tasarım

  Neden ulaşılamasın? Tasarım dediğimiz şey sadece dünyamızı kapsamıyor.
 8. Akıllı tasarım

  Akıllı tasarımı çürütme yönteminiz nedir? Bahsettiğimiz şey sıradan bir olay değil, bilinç dışı olma ihtimali 10^10^..'lere dayanan bir olaydan bahsediyoruz. Ayrıca evrimin varlığı, daha öncesine dair bir açıklama vermiyor. Evrim var evet, peki bu evrim nasıl oluyor da ortaya çıkıyor ve bizim gibi bilinçli, farkındalığı yüksek canlılar meydana getiriyor? Her türlü teizm ateizmden daha iyi açıklar, evrimi dahi.
×