Jump to content

sokullu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  255
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sokullu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

224 profil görüntüleme
 1. Ateist ölünce ne olacağına inanıyor

  her insan ölümlü, ölecek, sonuçta toprağın altına konulacak veya yakılacak v.s. gider işte, sonuçta ateist ölünce ruh kavramı da yok, ne olacak ölünce her şey bitecekmi.
 2. Ateist ölünce ne olacağına inanıyor

  Ateist ölünce ne olacağına inanıyor, nedir sonlarında inandıkları
 3. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  Hz. aişe nin yaşını kesin bilmek zor, hz. fatimeninde, ama evlenme durumlarına bakarak hz. alinin kızının küçük olduğu kesin halife ömerin bu konuda yaptığı kesinlikle kabul edilemez, belki çocuk evliliğin önünü halife ömer açtı, bazı cahil islama inanaların bu şekilde evlilikleri hala günümüzde bile olduğuna göre.işte biz bu cahiliyete set çekmeye çalışıyoruz, Kuranda evlilik yaşı miras alma yaşıdır , miras alma yükümlülüğünde olması gerekir evlenme yaşı, Kuran bunu söylüyor, sizde cahil islamla aynı çizgide yok Kuranda çocuk evliliği vardır diyorsunuz, cahil islamla sizin aranızdaki fark nedir, çok ilerici görünen cahil ateistler. Çok eşlilik şartı çok ağır yükümlülüktür, bu ayetlerde var, sen hala cahil islamla aynı çizgidesin, çünkü onların dedikleri aynen sizin görüşlerinizle örtüşüyor, sizin bizim savaştığımız cehaletle farkınız nedir ki, yok işte yok, çünkü sizde aynı kafa var, aynı cahiliyet var, ateist olmuşsun ,dindar olmuşsun aynı cehaletle karşımıza gelecektin. bunu bile anlamamışsın, 1000 yıl sonra savaşlar oldu diyelim, kölelik oluştu tekrar , müslüman kölelik haklarına göre davranacaktır, diğerleri gibi kölelere her türlü rezilliği yapmayacaktır, ileride torunlarının torunlarının torunları köle oldu , bu kayıtlar duruyorsa ordan sana ne söveceklerdir, müslüman birisine köle olsakta bizi serbest bıraksa diye yalvaracaklardır: senin gibi ateiste düşerse çünkü göreceği eziyeti biliyor olacak. Peygamberin durumunu yargılamak bana düşmez, Yaratan ın bildiğine göre hareket etmiştir, biz Yaratan ın ilmine sahip değiliz. Erkek kardeş ölünce karısını almak kırsalda hala vardır, bu iyidir demiyorum, ben sana Türk örflerinden bahsettim, ne kadar cahilsiniz, akraba evliliği yasaklanmamıştır, ama illa al diye kavram yoktur, almak isteyen alabilir bunda utanılacak bir durum mu sezinledin, bunu anlamak zor, niye utanılacak bir durum olsun akraba evliliği açıklarmısın, bilmediğin birisi yerine bildiğin tanıdığın birisi ile evlenmede bir sakınca mı var.
 4. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  Şimdi diyecekki bazıları ya malı yoksa, mehir şeklinde borçlanacak, mesela 2 kilo altın mehir verildi kadına,ama yok , bu altın karşılığında erkek kadına Yaratan huzurunda borçlanmıştır, bu kocanın kadına borcudur, hiç bu kadar parası olmadı erkeğin, boşanamaz, mehri veremez, kadın mehirden vazgeçip erkeği boşayabilir, yada kocasını seviyorsa, mehirden boşanmadan bir kısmından vazgeçebilir, veya hepsinden vazgeçebilir, İslam gerçekten adildir.
 5. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  İslam evlenirken kadına mehir hakkı tanımıştır, kadınlar ona göre hakkını istesin, bir ev olabilir, büyük bir mal arsa olabilir, bu onların hakkı, mehirsiz evlenmesinler, bu malda kocanın hiç bir hakkı yoktur, her türlü geliride kendine aittir, isterse bu maldan aldığı geliri annesine babasına verebilir, isterse kendine harcar, kocası ayrıca ona bakmakla yükümlüdür, İslam kadına bu şekilde değer verir. eşi boşarken şimdiki hukuka göre eşit paylaşım olsa bile müslüman birisi ise bu maldan haklarından vazgeçmesi gerekir, kadınlara İslamda gerçekten ayrı haklar vermiştir.
 6. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  her zaman demişimdir, democreasian sen bir hiçsin, koyu cehaletsin , üstte sana açıkladım istisnai hakları, kadınlarında islamda boşanma hakları vardır , evlenirken verilen maldan vazgeçlirse (mehir) , kadın rıza ile eşinden ayrılabilir, bakara 229 . Şimdi senin gibi cahiliyet inancı olmadığından eşinin boşanmasından kendisini istememesinden anlamaz, onda hala hakkı var zanneder, sonra kadın bir başkası ile evlenmeye karar verince gider kadını vurur, işte sen böyle bir zihniyetin sahibisin, cahiliyet, ateist cahiliyeti bu olsa gerek. kadın hakkını bu bilmez, döverde söverde ama ateist ya kadın onun için SÖZDE değerlidir, işte ateistin gerçek yüzü bu adam böyle birisi, işte sözlerinden bile bu olduğu konusunda sırıtıyor. boşanınca kadın üstünde hala hakkı var zannediyor ne kadar cehaletsin etrafa cahiliyet saçıyorsun, bir susta seni adam sansınlar.
 7. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  democrasian senin tezlerin kadar saçma bir şey olamaz, adetten kesilen belli bir süre doğum yapar bu istisnai durum değildir , çocuklarda yumurta oluşması istisnai bir durumdur, birde hiç adet görmeyen kadınlar vardır, rahmi kapalı olan, rahimi dar olan, rahmi olmayan v.b. gibi onlarca sorunda adet görmemizlik olur, buda istisnai durumdur, çocuk olmaması zaten arapta boşanma sebebidir, bu kadınlarda deriz biz o zaman iddet beklemesini, bunlarda istisnai durumlardır, bu kadar şarlatan ve dar zihniyetli birisine laf anlatabildik mi bilmiyorum, ama inşallah anlamıştır, bwenim hep takdir ettiğim nasrettin hoca cahille tartışmaya girmiş, bakmış olacak gibi değil hoca a dersi cahil b diyormuş, c derse yine b diyormuş, dayanamamış en sonunda seninle tartışacağıma eşeğime laf anlatırım daha iyi demiş, kalkmış gitmiş, bir gün cehille yolda karşılaşmış , cehil hocaya eee eşeğine lafı anlatabildinmi demiş HOCA DA CAHİLE DEMİŞ Kİ YOK ODA SENİN GİBİ EŞEK ÇIKTI kıssadan hisse.
 8. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  Kuran da çocuk evliliği yoktur, bu kesinlikle yalandır. Çok eşlilik şartlara bağlıdır, Ayetlerde yazar oku bak, çok zordur , eşlerin hepsine adaletli davranmak imkansızdır, kölelik cariye ilerdeki şartlarda olabilir bunu bilemiyoruz, Kuran ilelebet kalacak bir uygulamadır, ilerde yeniden kölelik olursa, köleliğe karşı iyileştirmeler içerir, ilelebeti bilemeyiz, akraba evliliği eskiden Türklerdekide bir örftür, hatta ölen erkek kardeşin karısı eski Türklerde alınırdı, Türkler çekirdek aile yapısını benimsemiştir.Bu Kuranda illa olacaktır diye bir şey değildir, farzlar Kuranda yapılacak emirlerdir, sen orada alabilirsiniz derken illa alacaksın diye bir kavram mı okudun.
 9. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  ne kadar öküzsün, ben 200 yıul önce yaşasaydım bu olurdum demek ne demek, kendimi 200 yıl önce yaşamakla ne yapacağımı söylemek hayalciliktir diyorum ne diyor, tasarlamak ayrıdır, ben bu yaz tatile gitmeyi tasarlıyorum, bak bu tasarlamak, öküz nasıl bir beyin var sizde, yok aslında yok.
 10. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  nasıl abuk sabuk uygulamalar, size göre yanlış olan başkasına göre yanlış olmaz, ki bu uygulama bugünkü hukuk uygulamasında bile varken , çocukların nesillerinin belli olması, ilerdeki sakıncaları gidermesi içindir. babalık konusu nasıl abuk sabuk bir konu olabilir, binlerce yıl sonra baba kim diye sorgulayacak müslümanlar, siz sorgulamayabilirsiniz, size neki çocuk kimden olmuş, önemli değil demek ki.
 11. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  iSLAM boşandığında ne olacağı bilen erkek için, boşanmamanın daha iyi olduğunu bak, eşini tamamen kaybedeceksin diyerek uyumu emretmiş, boşanmayı teşfik etmemiş. buradan anlaşılması gereken budur.
 12. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  ben hayalci değil realistim , gerçekler vardır, olur, hayalcilik sadece sanıdır.
 13. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  tıp ilminde bu konuda yetkili kişi jinekologlardır, sen nerden alıntı yaptın, çocuk sitesinden mi, tıp ilmi araştımalarını kim yapacak, çocuk sitelerimi.
 14. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  Türkiyede istatisliklere bak diyorum, kadın cinayetlerinin çoğu boşandıktan sonra erkeğin , kadın üzerinde hala hakkı varmış gibi davranmasından kaynaklanan cinayetlerdir. Müslüman olan bir erkek bilir ki boşanınca kadın üstünde hiç bir hakkın kalmaz ve ona karışamazsın. bu ayetlerin neden bu kadar adaletli olduğunu bu ülkedeki öldürülen kadınlar haklı çıkartmaktadır, kadın cinayetlerinin yüzde 90 nı eski kocalarının kıskançlığı ve hala sahiplenmesinden kaynaklanıyor.
 15. Kuran evlilik yaşını Miras kullanma yaşı olarak vermiştir

  şimdi adetten önce yumurtlama olması istisnai durumlardır, tıp ilmi için erken yumurtlama adet olmadan yumurtlama hastalıktır ,biz normali neyse onu konuşuyoruz . normali budur, sen uçları alarak yok hayır bu şekildedir diyebilirmisin.
×