Cercis Hz Circis

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  217
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Cercis Hz Circis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. O mesajmıymış! Orada "kuzu kuzu geldi" engse'nin ifadesi değil ki, RTE'nin ifadesi. Ve Kılıçdaroğlu RTE'nin "kuzu kuzu geldi" sözüne cevap vermiş. Kılıçdaroğlu, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni yaptığımızda malûm zat 'Ben oraya gitmeyeceğim' dedi. Ama kuzu kuzu geldi" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, "Bu da doğru değil arkadaşlar. Aynı olay olsa, yine Türkiye bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalsa söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Gene giderim" dedi. Teşekkürlee Malta. Öğrenmiş oldum ama ikna olmadım.
 2. Anam babam sana feda olsun ya resulallah diyen müslümanların ortak özelliklerini gösteren muhterem bir zat var karşımızda.
 3. Öyle bir mesajı yok. Engse yazdığı ak-it mesajı sonucu atılmadı Kaunos'un köpüren gıcıklık hissiyatı sonucu atıldı. Engse'nin profilindeki son 15 mesaja baktım ak-it mesajı göremedim.
 4. Ali Ağaoğlu ne çeşit bir manyak görmüş olduk. "Dağınık kızlar benim değil ama onları kullananlar benim"... "Benim zaten boğazda dokuz on tane yalım var" dediği yalılarında kerane mi işletiyor acaba ne yapıyor bu adam?
 5. Benim vatanım dünyadır, evrendir. Yaşam felsefeme uygun olan tarafta yer alırım. AKP'li Türkiye, kusmuk kadar iğrençlik kokan bir yer. Karşı tarafın kim olduğuna bakmak lazım.
 6. RTE'nin akşam showtv habertürk ortak yayınında söylemesine göre TC olarak, Suriyelilere 25 milyar dolar harcamışız. RTE bu parayı onlara harcarken kime sordu? Hiçkimseye. Suriye'den Türkiye'ye getirirken de kimseye sormamıştı. Aynısı referandumda evet çıkarsa hükümet kabinesinde olacak. ben milletvekili seçeceğim ama RTE kafasına göre dışarıdan bakan atayacak. yeni anasaya göre bakanlar miilletvekili olmadan da RTE tarafından atanabilecek. yurttaşlar seçimle halk egemenliğini yerine getirdiklerini sanacaklar. işin daha kötüsü rte yargıyı da atayacak. RTE'nin atadığı yargıtay, sayıştay, danıştay başkanları, rte'nin iddiasına göre bağımsız olacaklar! Buradaki bağımsız yargıdan kasıt, rte den bağımsız anlamında değil. aynı şekilde yurttaşların seçtikleri milletvekilleri ve kendi atadığı bakanları da öyle. çünkü RTE'de beğenmediği seçimi yenileyebilme imkanı olacak yeni anayasada.
 7. Egemenlik halkın olacak diye reklam afişleri istanbul'u kapladı. Gördüğüm memleket için evet reklamı abartısız 30 metrelik afişti. RTE cumhurbaşkanı seçimlerinde 21.000.143 oy aldı ve bu oran %51,79 ama ne diyor, ilgili madde; "Cumhurbaşkanının ikinci döneminde meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir"... Döngüye bak. RTE %51,79 ile cumhurbaşkanı oldu ama halkın seçtiği meclisi fesih ederek kendini tekrardan seçtirebilecek yetkisi olacak.
 8. adem celale ve cemale geçtiğinde biz nasıl anlıyacağız? malum mu olacak?
 9. Aynı sunucuda bulunan adresleri saldırıdan korumak için host'un geçici olarak kapatıldığı anlamına da gelir.
 10. Ve siz de bunun hayır oylarına faydası olacağını düşünüyorsunuz! Aksine, Kılıçdaroğlu televizyonlarda konuşma yapınca, kararsız seçmenlerde tersine etki yaratıyor.
 11. Eğer bunları ayık kafanla yazdıysan "anayasada ideoloji olmasın" diyen akp'li süleymancılar cemaati mürşitlerinden hiç bir farkın yok demektir. Saadet partisi yönetim ekibi hayır diyeceklerini açıkladılar ama saadetin %3'lük, %5'lik neyse miktarı, tüm seçmen tabanı referandumda evet diyecekler. Neden biliyormusun? Saadet ile akp ayrı ayrı partiler ama dini ideolojileri aynı. Ülkenin geleceği oylandığını ben de biliyorum ama sana dedim, Ekmeleddin yerine Selahattin Demirtaş'ı cumhurbaşkanı adayı olarak chp+hdp ortak adayı olarak desteklenseydi, mhp+akp birleşselerdi bile tayyip o kadar kolay seçilemezdi ve bugünlere, çil horozu yavrusu gibi dağınık muhalefet şeklinde gelmezdik.
 12. Kaunos, Beelzebub, Türk Ateist... sizin yazdıklarınız doğru olsa, sol seçmenler ve partileri, toplumsal doğrularda birleşebiliyorlar anlamı çıkar buradan. Ama böyle birşey hiç olmadı. Sol seçmenler ve partileri, kendi cumhurbaşkanlarını bile seçemediler. Siz doğrularda sol partileri birleştirmeyi bırakmışsınız, yanlışlarda sol partilerin birleşmesi gerektiğini savunuyorsunuz. Sol her konuda birleşmesi gerektiğini biz de biliyoruz ve söylüyoruz ama Türkiye'nin sol lider portföyünde, sağı birleştiren RTE gibi bir lider olmadığı için sol birleşemiyor. Sizin kafanızdaki RTE neyse benim kafamdaki RTE de o ama sağ seçmen için RTE bir kahraman. Bilindiği şekliyle aynı lider portföyü sol için de gereklidir. Sol'u birleştirecek kahraman endamlı bir lider'e olan ihtiyacımızı siz, Kılıçdaoğlu'na sahip çıkarak köreltiyorsunuz. Perinçek, Kılıçdaoğlu ve sizin düşüncenize sahip seçmenler varken sol nasıl birleşsin? 17 nisanda RTE %50,5 ile anayasayı değiştirirse bunun sorumlusu benim gibi düşünenler değil, emin olun her halükarda Kılıçdaoğlu'nu savunmayı görev bilen sizler sorumlu olacaksınız bu utançtan.[/font]
 13. Başıma birşey gelmeyecekse ben de Kılıçdaroğlu'nu sevmiyorum. Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa'dan laiklik çıkarılmalı dedikten sonra hastanede ameliyat olan meclis başkanı İsmail Kahraman'ı ziyaret ettiği gün, 1 kasım 2015 seçim günüydü. bunu bir gazeteci ortaya çıkardı. Kemal Kılıçdaroğlu 1 kasım 2015'de oy kullanmadı, İsmail Kahraman'ı ziyaret etti. Bilimsel gelişmeleri takip edebilmek için Arapça şart diyen MEB'in Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili ile Kılıçdaroğlu arasında da fiziki benzerlik gazetelere yansımıştı. Birçok şey tesadüf gibi görünüyor ama algıda seçicilik de olabilir. Ve Tolonbey yukarıda ne demiş bir de oraya dikkat buyurun; Gerçekten bu oylama TÜRKİYEYİ ya BATIRACAK yada ÇIKARACAKTIR. Bu oylama CHP, AKP oylaması değil. Bende sevmiyorum Kılıçdaroğlunu, Erdoğana anında yanıt verebilecek birilerinin önünü TIKAMAKTADIR. Tespit budur. Kılıçdaroğlu daha iyi bir CHP'nin önünü tıkamaktadır. Kılıçdaroğlu'nda oy verme şevki yok bi kere. Oy vermesini biliyor mu orası da muamma ama vermesini bilse ne olacak? Oy vermeye gitmektense adam kalkıp, laiklik ve Atatürk düşmanını İsmail Kahraman'ı hastanede ziyaret etmeyi tercih ediyor.
 14. Yerli uçak için ilk somut adımı Bursalı Gökçen Grubu attı. TRp328 ve TRj328 adlarıyla iki model şeklinde üretilecek yerli uçakların ilk siparişini İTO verdi. İTO Başkanı Murat Yalçıntaş'ın babası Nevzat Yalçıntaş hem Nakşi tarikatının (iskenderpaşa cemaatinin) hem de AKP'nin akil adamlarından birisiydi ama babası öldü. Murat Yalçıntaş ise İTO görevine devam ediyor. AKP'nin AKP'li den aldığı uçak sanki biraz al gülüm, ver gülüm şeklinde ama cesaret verici olduğunu kabul ediyorum. Netice'de yerli uçaklara sipariş veren yerli müşterileri aramaya kalkarsak çoktan iflas ettik demektir. Türkiye'de devletin kendisinden başka bu uçaklara müşteri olabilecek kitle olmadığını beni duyacak olursalar üzülürler ama gerçek bu.
 15. Şimdi RTE, Kılıçdaroğlu'nu makara yaptı eğleniyor. RTE, Beştepe sarayında liderler zirvesi toplantısına katılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ima ederek, "Gelmem diyordu ama kuzu kuzu geldi" dedi. Kılıçdaroğlu böyle bir günün geleceğini nasıl anlayamadı. RTE'yi tanıyan herkes senin o saf gibi katıldığın ve akp'yi tımarladığın, millet iradesi buluşması, devlet - millet kaynaşması neyse artık, adı önemli değil, o mitinge giderek CHP'nin onurunu çiğnettiğini sana söyledi, sen dinlemedin Kılıçdaroğlu, utanmıyor musun?