Jump to content

Cercis Hz Circis

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  275
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Cercis Hz Circis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

620 profil görüntüleme
 1. İbni Haldun'u Türkiye'de Kim Yasakladı - Barış Terkoğlundan İbretlik Bir Yazı

  İbni Haldun şeriatli hükümetlerden korktuğu için şeriate dayalı devleti eleştirmiş olabilir. İbni Haldun laiklik destekçisiydi anlamına gelmez bu.
 2. Mehir vizite ücretimidir?

  erkek bir peygamberi aracı edinerek kadınlarla uğraşamazsınız. allah bunu nasıl bilmez? kadınların halinden kadın bir peygamber olsaydı anlardı. muhammed araplarda kerhane kültürü olmasını istemediği için çok eşliliği islama sokmuş ama böyle de olunca, her 4 karı alan adamların evleri kerhane'ye dönüşmüş.
 3. Kabe'nin içindeki testiler

  Kabe'nin içinde metal zemzem testileri var deniliyor. 9 tane zemzem testi metal ise oradaki metal'in ilk işlenme tarihine bakılarak kabe'nin yaşı hakkında sağlam kanıt edinilebilir.
 4. Ol deyince kainatı Yaratan tanrı

  allah, muhammed'in kendi sapkınlığını düzeltmek için yıllarca uğraştı. allah duha 7.ayette muhammed'e seni sapmış bulup düzeltmedi mi demiştir. sapmış demek olan arapça dâllen, türkçe'ye dalâlette olmak şeklinde çevirmekten korkanlar, arapça dâllen'i, türkçe'ye "şaşırmış" kelimesiyle çevirmişler. ol demekle olunabilseydi, muhamed'i ömrünün yarısından fazlasını ki bu yıl olarak 45 yıl eder, peygamberinin yarı ömrünü dalâlette geçirmesine göz yummazdı.
 5. Kan Grupları

  En eski kan grubu 0 grubudur. 0 grubu avcı, A grubu çiftçi, B grubu göçebe, AB grubu modern ve son gelişen kan grubudur.
 6. Ateler evde kalacak :)

  Beyin fonksiyonları normal çalışan bireyler doğurmak için ateist ile nonteist çiftleşmesi yeğdir ama TC koşullarında nerden bulacaksın bunlar? Bulamayanların ateist erkek ile müslüman kadın evliliğinden doğan çocukları oluyor ve anne yakınlığı nedeniyle bu çocuklar hafif müslüman oluyorlar. iyi mi, kötü mü, bilmiyorum ama zararsız bir çoğalma yöntemi denebilir.
 7. Minarelerde Neden Paratoner Vardır?

  Allah dilediğine yıldırımla çarpar ayetindeki ifadenin gerçekleşmesini paratoner bozuyor. Bu defa şeytan masum. Camilerdeki paratonerler, allah'ın dilediğine yıldırımla çarpmasını engelliyor. Tepesinde veya minaresinde paratoner varken camiye yıldırım çarpmayacağına göre paratoneri camiye kim taktıysa odur sorumlusu, şeytan değil. Allah yıldırımı istediğine çarptırır ayeti, işe yaramaz âtıl bir ifade oluvermiştir ve Rad 13 nesh edilmiş ayetler arasındadır, değilse nesh edilmelidir. Yıldırımlar gönderir dilediğini yıldırımla çarpar demek, 9 yaşındaki bir çocuğa, ekmek kırıntılarına ayağınla basma, allah çarpar demekten farksız bir korkutma ifadesiymiş sadece. Günümüzde kimse korkmuyor allah'ın rad 13 ve diğer tahditkâr ayetlerinden.
 8. CHP'den Kürt Sorununa

  Yeni anayasa'da Kürt dili ve Kürtçe eğitim hakkı tanınmalıydı ama malesef yine yok. Türk isminin "töreli - töre sahibi" anlamına geldiğinin en yakın benzeri Kürt isminin kökeninde vardır. Kürt ismi Medce ve Farsça "gord - qord - kahraman" isminden türemiştir. Kürt ve Türk insanları, Süleyman Demirel'in kardeş devlet ünvanı verdiği Azerbaycan'dan daha yakındır ve daha samimidir. Bu samimiyeti değersizleştirerek, birbirimizi ezmeden yaşabileceğim gerçeği kimseye inandırıcı gelmediği sürece akp islamı kullanarak kârlı çıkan taraf olmaya devam edecektir.
 9. Richard Dawkins: Elitizm ve Oy Hakkı

  Aysun Kayacı'nın dağdaki çobanla benim oyum eşit olamaz dediğinin USA yansıması.
 10. Firavunlar... Firavunlar...

  Yahudi başka israiloğulları başka fikri saçma hatta fetö ağzı. Yahudiler israiloğulları değildir stv dizilerinden bir replik aynı zamanda.
 11. Firavunun Suda Boğulmaması İddiasına Orjinallik Testi

  Amenhotep ve diğer Firavunlar hepsi sağlıklı beslenen titiz insanlardı. Fit vücutları vardı, şişman değildiler koşabilirdiler. 3km'yi 15 dakikada koşamayanı firavun yapmıyorlardı vücutları karnı aç musa'dan daha pekti. Firavunlar hastalanmazlar söylencesi yayılmıştır çünkü gerçekten hastalanmazlardı hatta Firavunlar tuvalete bile çıkmazlarmış denilir ama gizli bir tuvaletler vardıysa, kimse görmeden orayı kullanmışlardır. Allah Firavunlara bir baş ağrısı bile vermemiş ki onları cennete koymak zorunda kalmayayım diye. Allah sevdiği kullarına verir dertleri, çileyi, kederi ve illet hastalıkları hastalıkları. Eyüp'e illet hastalık vermek, allah'ın eyüp'e cennet müjdesiydi bu bakımdan. Firavunlar'a baş ağrısını verseydim cennete de sokmam lazım fikri, allah'ın müslümanlara gösterdiği bir himmet ölçüsü biriminden değer arz ediyor ve allahın takdirini, tengeriin boşigini gösteriyor. Müslümanlara hastalıkların çoğunu deneyimlemeye fırsat veriyor ki muzdarip oldukları hastalıkların kefaretiyle cennete girsinler. Çingen hesabıyla dünyaya kazık çakmayla ömürlerini harcamasınlar vs. -
 12. kuranda dünyanın şekli.

  Tolgay demir'in makalesini okudum ben. tolgay demir'e göre güneş 93 milyon mil uzaklıkta değildir. çok daha yakın ve daha küçüktür. gemi ile yolculuğa çıktığınızda, güneşin kara balçıkta battığı yere yolculuk yapabilirsiniz. çünkü makalesinde yazdığına göre "güneş, dünya'ya yakın ve dünya'dan daha küçüktür! düz dünya'nın çevresinde ve yukarısında spiral şekilde çember çizerek dolaşır. yerçekimi gavity, masonların küre dünya modelindeki insanlara sistematik şekilde sundukları sihirli sözcüktür."
 13. Kuran-ı Kerim ve Demokrasi

  Müşrik putperestler Muhammed’e demişlerdi ki; 1 yıl sen bizim ilahlarımıza ibadet et, sonraki 1 yıl biz senin ilahına ibadet edelim, ortada bir yerde anlaşalım. Yani sen bana, ben sana. Siz bize sonraki yıl biz size ama önce siz bize. Daha sonra kim kiminkini beğenirse çoğunluğu sayarız ve beğenisi az olan azınlık, çoğunluğunkine doğru eğilmeyi kabul ederek memnun olacak ve taşkınlık yapmayacak bundan sonra. Müşriklerin bu fevkalade teklifini Muhammed kabul etmedi ve oturdu kafirun suresini yazdı. Baştan sona kadar HAYIR ayetleriyle dolu bir sure böyle yazıldı. Müşriklerin "ben sana, sen bana, siz bize sonra biz size ama önce siz bize" lafları muhammed'in öyle zoruna gitmiş ki kafirun suresinde ardısıra HAYIR diye haykırmış adeta.
 14. İbadetin Anlamı Köleliktir.

  İnsana kulluk etmekte islamın öne çıkması, ganimet ve cariye uğruna ashabın, ensarın, mücahitlerin, muhammed'e yaptıkları boyun eğme, siyasi itaatleri sebebiyle kötü örnek oluşturmalarından temel almıştır ve kölelik yolunda böyle mesafe kat edilmiştir. Diğer dinlerde islam benzeri kul köle edinip, alınıp satılmaya dini iaşe ve istihkak bedeli biçmek yok göründüğü kadarıyla. Ama köleliği kaldırdı denilen islam, nasıl köle azad edileceğini kurala, vergiye, paraya bağlamıştır ve pürnur görünür bu gerçek. Bedavadan köle azad etmek islamda bu sebeple yoktur çünkü kölelik islamda ticari bir sektördü. Bedava köle azad etmek islama aykırıdır ki zaten BM köleliği yasaklayana kadar hiç bir islam ülkesinde bedava köle azad etmenin örneği görülmemiştir desem yalan olmaz.
 15. Allah neden kan istesin?

  Farz olan kurban kesmek, sadece hac farizasını yapan hacı adaylarınadır. Haccınız kabul olsun diye kurban kesmek zorundasınız. Komünist hoca ihsan eliaçık bu konuda doğruyu konuşuyor, dedikleri dinlenmelidir. Kabe'de hac farizasını yapmayan, kabe dışındaki milyonlarca insan boşuna kurban kesiyor.
×