Cercis Hz Circis

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  252
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Cercis Hz Circis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

432 profil görüntüleme
 1. kurban ishak mı, ismail mi? ben ismail diyorum. ibrahim peygamber oğlu ismail'i kesmeye kalkıştığında, o keserken kullandığı bıçağın sapı tahta mıydı, taş mıydı? bıçağın ağzı bakırdan yapılma mıydı, paslanmaz çelikten yapılma mı?
 2. Karikateist facebook kapatıldı diye biliyorum yerine Karikateist fikir cephesi var. Karikateist twitter aktif ama. Twitter'a mesaj yazıp öğrenebilirsin. Aynı kişidir heralde.
 3. Dünyaya çok benzeyen ve adı Trappist-1 sistemi olan, insan yaşamına elverişli gezegen topluluğu bulunmuş. Bu bilgiden ilahi kitaplar bahsetseydi, şimdi bilirdik ki orada biyolojik canlı falan yaşıyor veya karbon bazlı yaşamı destekliyor ama kimse yaşamıyor filan. Ama işte, kur'an ve diğer ilahi kitaplar insanların merak duygularına hitap etmiyor maalesef.
 4. Anlatılanlara göre Humeyni'nin tahrir el vesile kitabında, kerahetle beraber eşinin dübürünen cima etmenin caiz oluğu ve cimanın da allah'a yakınlaşma vesilesi olduğu yazıyormuş ama kitabın tamamını okumadan ahkam kesmek ne derece doğru! Bu da var tabi.
 5. Kemal Kılıçdaroğlu, politik islamı eleştirmede başarılı bir politikacı aslında. Ama islam politik bir din olduğu için politik islamı eleştirdiğinde, müslüman çoğunluk bunu, Kılıçdaroğlu'nun islamı eleştirdiğini sanıyor. Politik çıkarım her nerede varsa, islam orada hazır kıt'a mevcut veziyettedir. Kılıçdaroğlu islamın politikaya hazır kıt'a hizmet etmesini istemeyerek dürüstlük gösteriyor ama halkımız anlamıyor maalesef.
 6. Sn. Engse Aesir. Galiba orası Dubai shopping festivali. Namı diğer world's largest shopping malls in Dubai. Reklam yapmak için arap kadınları bedava kullanmışlar.
 7. BM gıda fonuna ve unicef fonuna en fazla para aktaran ülkeler avrupa ülkeleridir. Hiç aktarmayanlar müslüman ülkelerdir. Para veya gıda yardımı almadıklarında da ağlıyorlar. Türkiye'de 3 milyon suriyeli mülteci var diye avrupa birliği 3 milyar euro gönderdi de ne oldu? Tayyip kime yeter bu para diye ağladı sızladı ıkındı alamadı daha fazla. Alamayınca da çıngar çıkardı. Genelde müslümanların huyu böyle tayyip gibi.
 8. Sn. Bir_akil_insan Türkiye'de bir metro akbil ücreti 2,5 TL. Ortalama bir müze bileti bunun 5 katıdır genelde yani 12,5 TL. İngiltere'de bir metro ücreti 7 pound. Birmingham müzesi bileti ise tahminimce 35 pound civarıdır. Hergün 4 bin ziyaretçiye, yılda 1.5 milyon ziyaretçiye 35 pound fiyattan bilet satmak için daha güzel bir yalan düşünemiyorum ben.
 9. Allahım sen aklıma mukayyet ol. Türbanını çıkarmadan başını yıkayan kadın, kimbilir başka neleri ne şekilde yapıyordur kim bilebilir? İyi oldu ama sunsilk markasının malezyalı müslümanların şampuan şirketi olduğunu öğrendik! Bir de türbanın köpürtülerek yıkandığında aslında saçları da yıkadığını... Malezyalı kadınlar sulu teyemmüm de level atlamışlar resmen.
 10. Birmingham üniversitesinin bir köşesinde yıllarca unutulmuş ve tam ramazan bayramına 10 gün kala ortaya çıkmış! İngilizler işte bu parlak zekaları sayesinde Türkiye'den daha küçük ve verimsiz toprağa ve 20 milyon daha az nufusa sahip olmalarına rağmen dünyanın 5. ekonomik gücünü oluşturuyorlar. En eski kuran'ın ingiltere'de bulunması, parlak zekalı ingiliz ekonomisinin bir oyunudur. Eski Çinlilerin 3.000 yıl önce tahtalara yazdıkları metinler, kitap olarak nitelendirilmediği için, kitap olarak nitelenen dünyanın en eski kitabı Bulgaristan Ulusal Tarih Müzesinde sergilenen 2.500 yıllık Etrüks kitabıdır ilk sırada. Dünya tarihi açısından 2.500 yıllık Etrüks kitabı, 1.300 yıllık Arap kitabından daha kutsaldır. Paraya kıyıp gitmek isteyene Bulgaristan Tarih Müzesine gitmesini tavsiye ederim.
 11. Bab'ül mendep, kızıldeniz'i aden körfezi'ne bağlayan boğazdır. Bazıları Cebelitarık ve Akdeniz diyor birbirine karışmayan iki denize.
 12. Oruç tutarak 18 saat susuz kalan böbreklerinizi yaşlanınca aramazsanız sürpriz olur. Böbrek dehidrasyonu olabilirsiniz ama üzülmeyin, sgk diyaliz ücretlerini ödüyor. Diyalize giren hastalar adına 4 saatlik tek seans başına 145 tl artı KDV ücretini SGK karşılıyor.
 13. "bilgili insan" anlamına gelmesi gereken "Hafız" demezler, alim derler. sen troll work müslüman mısın?
 14. Aranızda ostim radyo dinleyen varsa biliyordur. Ostim radyo reklamını yapıyor. Guinness rekorlar kitabına giren dünyanın en büyük kuran-ı ramazan boyunca Ankara'da sergileniyor. En büyük kuran açıldığında 3 metrekare. Ankara'da oturanlar gelin görün bence feyz alırsınız.
 15. aysun kayacı mantığını kullandı, çocuk doğurdu bir bakıma sürüye uydu. sürüye karşı direnmek, sürüyle cebelleşmek, enerji ve cesaret gerektiren davranıştır. enerji ve cesaret yoksa, rüyasında giyotinle idam edilerek ölen bir adamın hikayesini, aynı ölü adamdan dinlemiş gibi oluruz.