Jump to content

bilgivehis

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  2.164
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

bilgivehis Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

2.205 profil görüntüleme
 1. Halen kelle koparıyorsunuz, Işid, Bokoharam, bu ülkede bile kendinizden olmayanları içeri tıktınız, işsiz bıraktınız, süründürdünüz, şimdi de utanmadan yaptığınızı ateistlere ifira atıyorsunuz. Gerçi sizin dininiz bile iftira, tecavüz, kendinden olmayanı öldürme üzerine kurulmuşken müridi ne ola ki, aynı yolun yolcusu.
 2. bilgivehis

  Hadi atayızlar bunu da açıklasın :D korona

  İnsan eliyle yapılmış bir virüs nasıl doğanın oluyor?
 3. bilgivehis

  Şeriatçılar vs komünistler

  Atatürk'ü yargılamadan Atatürkçü olunmaz! Atatürk'ü anlamadan Atatürkçü olunmaz! Dünya politikası, politik tarihi, yönetim biçimleri öğrenilmeden Atatürk eleştirilemez! Bunları yapmadan Atatürkçü olunduğu için maalesef genelde tutarsız bir Atatürkçülük hakim. Bir de bu ülkede kalın kafalılık hakim olduğu için onu anlamakta çok zorlanıyorlar. Örneğin, Atatürk devrimciyse niye kapitalizmi getirdi sorusunun reel cevabı olduğu halde bir türlü bu sorunun içinden çıkamıyorlar. Tabi kimisi de işine gelmediği için olayı çarpıtma yoluna gidiyor. Bir başka örnek de bu dünyaya komünist sistem gelmedi diyoruz ama kapitalist propagandaya aldanıp Sovyetleri falan komünist zanediyorlar. Daha Sovyetlerin tarihine bakmadan sırf Stalin üzerinden Sovyetleri yargılıyorlar. Bu forumda kaç kişi acaba Çin devrimini araştırmış ama Çin'i kötülemeye gelince mangalda kül bırakmazlar. Aslında bu ülke halkının şuurunda bir gariplik var, her şeyi çok iyi bildiklerini zanederler ama bu ülkeyi de dinci faşizme teslim ederler. Hitler zamanında Alman halkı da böyleydi, çok biliyorlardı ama sıçtıklarının faturası çok ağır oldu.
 4. Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu öyle bir yazı yazmış ki, içinde kinaye, ironi, trajikomik, devletin çaresizliği, her vatandaşın kendi Olaganüstü halini oluşturmasına varana kadar ne desen var. Oldukça beğenimi kazanan bu yazıyı sizlerle paylaşayım. Herkes başının çaresine baksın! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; “Herkes kendi olağanüstü halini ilan edebilir. Bunu illa devletin ilan etmesi gerekmiyor” dedi… İlan etme yetkisini bana sayın bakanım verdi! Koskoca Bakan, bir şey bilmeden konuşacak hali yok ya… Çıktım balkona; “İlan ediyorum, halim olağanüstü!” diye bağırdım etrafa… Bakan söyledi sonuçta… ★★★ Birden aklıma geldi, Erdoğan; “Olağanüstü hale ‘evet' diyenler teröre hizmet ediyor” demişti! Sonrasında kendisi üç yıl boyunca OHAL'de ülkeyi yönetti… Sorun çıkmaz sanki… Oturdum, kendi OHAL taslağımı hazırladım ve imzaladım. Dün gece saat 12'de yürürlüğe koydum… Memlekete hayırlı olsun. ★★★ Anında bir KHK çıkardım. Yeğenlerimden birini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı olarak atadım. Artık açık lambalardan, damlatan musluklardan o sorumlu… Diğer yeğenimi Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirdim. İnternetin hızından, televizyonun uzaktan kumandasından, bitmeye yüz tutmuş pillerden mesul kendisi… ★★★ İtiraz edecek oldular, direnenlere sıktım biber gazını yerlerine oturdular. Ortalık sakinleşince oturdum anlattım… Ben paşayım, sen paşasın, hepimiz paşayız… Zira kendi OHAL'inizi ilan etmek için geç kaldınız. Evde OHAL ilan etmeyi yasakladım. Hukuku askıya aldım! Kendimi hem televizyona hem buzdolabına kayyum olarak atadım. Benden habersiz bırakın kanal değiştirmeyi, zeytin bile yiyemezler. Gerekirse bu iş sıkıyönetime kadar gider! ★★★ Madem devlet bana bakamıyor, kendi olağan üstü halimde kredi kartı ödemelerini 6 ay erteleme kararı aldım. Su, elektrik, doğalgaz ödemelerini ikinci bir emre kadar durdurdum. KDV, stopaj, gelir vergisini kaldırdım. Şimdi onlar düşünsün! ★★★ Zaten Euro'ya geçiyorum. Temmuz ayı gibi Avrupa Birliği'ne üyelik başvurumu yapacağım. Bir de saray yaptırma niyetim var ama ev halkından çıkmaz o kadar para! Tabii bu OHAL konusunda yeniyim. Geçmiş tecrübelere baktığımda “Demokrasi işlemiyor, Meclis işlevsiz” diyorduk, anlatamıyorduk. Meğer önce soğuk geliyormuş, yönettikçe insan alışıyormuş! ★★★ Makam şoförüm olsa, şahsıma yağ çeken bir gazeteci bulsam, avukatım, mimarım, doktorum, muhasebecim, halı sahadaki kalecim, komple milletvekili… Tecrübeyle sabit örnekleri… Kendi OHAL kanunlarıma göre artık istediğim zaman gazeteye yazı yazacağım. Gazete yönetimi de OHAL ilan ederse orası sıkıntı… Oysa birlikte aşabiliriz bunları… ★★★ Aslında ülkede insanları güvenceye alacak para olmayınca… Herkesin “kendi olağanüstü halini ilan etmesinin” Türkçe meali, herkes “başının çaresine baksın” demek gibi… Kendin pişir kendin ye misali… Murat Muratoğlu 25 Mart 2020 Sözcü gazetesi
 5. Neyi çocukça ve kalitesiz gördüğünü de yazsaydın bari. Burada müslümanlara bir iyilik yapıyoruz, yine de yaranamadık galiba.
 6. bilgivehis

  Bu doğru olabilirmi?

  Gelen kitler Çin'den olunca ve ücretsizin altında da Atatürk'ün imzası olunca akpli itler nasıl trollayacağını şaşırdılar. Gerçekte ise gönderilen kitlerin Atatürk'ün kendilerine yapmış olduğu yardım amacıyla şirket tarafından 50 bini ücretsiz gönderilmiş. Yani bu 50 bin ücretsiz kit, şirketin kendi yardımı, Çin devletiyle alakalı değil. Ee, bakan akpli olur da altında Atatürk'ün imzası olan yardımdan bahseder mi, elbette etmez. Demek bir şirket değil de Çin devleti tamamını Atatürk adına ücretsiz göndermiş olsa, bu aktrollar kimbilir ne yalanlara başvururdu, öyle ki namussuz, sahtekarlar.
 7. Ulema başı Abdurrezzak efendi hazretlerinin iddiasına göre Arabistan peygambere ve allaha yakın olduğu için müslümanlar Corona'dan etkilenmiyorlarmış. Arabistanda Corona'dan etkilenenler inançları zayıf olanlarmış. Bu yüzden tüm müslümanların tereddüt etmeden arabistana gitmelerini önermiş. Bir başka din bilgini ve alim olan aynı zamanda hazreti muhammedin soyundan gelen Abuziddin el-rahmani hazretleri de bunu doğrulamış. Bütün müslümanların arabistana yığılmasını önlemek için arabistan devleti bu gerçeği gizliyormuş. Allah ne büyüktür ki, müslümanlara böyle bir kapı açmış. Maalesef müslüman olmayanların böyle bir şansı bulunmuyor. Bütün müslüman alemine duyurulur.
 8. bilgivehis

  Korona virusu yeni dünya düzenine ilk adım mı?

  Burada kapitalist sistem, Atatürk'ün bakışı ve YCHP'nin kapitalist anlayışı farklı olmakla birlikte kapitalizmin kendisi de farklıdır, önce bu noktaya dikkat çekmek gerekir. Dünyada bağımlı ve bağımsız iki kapitalist sistem var. Bağımlı kapitalist sistem bizdeki gibidir, hiç bir şeye kendin karar veremez ve uygulayamazsın, bağımlı olduğun ülkelerin çıkarına göre politika yürütmek zorundasın. Bağımsız kapitalizm ise kendi yağıyla kavrulan ve işgalci olmak üzere ikiye ayrılır. Örneğin, ABD-AB-Japonya işgalci kapitalistlerdir, Çin ve Rusya kendi yağıyla kavrulan kapitalist ülkelerdir. Atatürk, bağımsız, kendine yeten ve çağdaş bir ülke tasarlarken, YCHP işgalci kapitalistlerle uzlaşı yolunu seçerek, sosyal demokrasiyi savunmaktadır. Sosyal demokrasi, işgalcilerle anlaşma sistemidir, yani kabaca "ülke senin olsun, bize payımızı ver ama az da olsa sosyalleşme getir ki, olası isyanı engelle" sistemidir. Avrupa halkının olası isyanını durduranlardan biri de işte bu sosyalleşme numarası sayesindedir. Ancak Avrupa işgalci kapitalist olduğu için kendileri açısından bunda bir sorun yoktur, bizim gibi bağımlı ülkede ise sosyal demokrasi sökmez. Kısaca bu bağımlı ve bağımsız kapitalizm farkına bakmadan hepsini aynı kefeye koyarak kapitalizm ve diğer olguların tahlili yapılmaz.
 9. Dünyaya gelmiş geçmiş, her sakala tarak vurmakta zirve yapmış birinden sadece fetocular değil, herkes korkar. Perinçek güç kimdeyse onun çakalı olmayı politik bir hedef yapmıştır. Bugün insan türünü tehdit eden dünyanın en güçlü varlığı coronavirüs insan olsaydı eminim onu savunmak için bir an bile durmazdı. 60'lerde devrimciyim diye piyasaya çıktı, bütün devrimciler ve devrimci örgütler yok edilirken, perinçek örgütü sürekli ABD destekli örgütlerin çanak yalayıcılığını yaptı. Bazen Atatürkçü, bazen Atatürk faşisttir diyen birisi, hiç bir zaman MHP'ye toz kondurmaz, bazen PKK'ci, 12 Eylül darbesinde ABD'ci, 70'lerde devrimci ispiyoncusu ve bugün de dinci faşist tayyibin kucağında oturuyor. Bunlar daha bilinenler, bir de beslendiği abileri olduğuna dair zaman zaman iddialar var ki, bu iddialar hiç de yabana atılır cinsten değil. Bugün bu ülkede Cumhuriyet bir figür haline geldiyse, ülke tek adamın iki dudağının arasına sıkıştıysa bunda perinçeğin inkar edilemez büyük payı bulunuyor. Zaten bunda payı olduğunu da dolaylı olarak söylüyor, bu söylediklerini benim gibi eski devrimciler kolay anlar. Eee, şimdi diyorsun ki, fetocular perinçekten neden korkar? Her deliğe giren böylesi bir virüsten herkes korkar kardeşim.
 10. bilgivehis

  TÜRK DÜNYASININ BiLiNCLi SiLiNMiS GECMiSi

  Birileri kendi çıkarları için bilinçli olarak her zaman asimile uygulamıştır. Bu asimile sadece başkaları için değil, kendi milletine veya gurubuna da uygulamışlardır. Özellikle köleci toplumdan sonra asimile uygulamak daha ciddi boyuta gelmiş, kapitalizmin varlığıyla birlikte de en önemli bir proje haline getirilmiştir. Son 200 yıldır asimile öyle bir boyuta gelmiş ki, bu projenin başını çeken gelişmiş devletler kendi halkını dahi sisteme entegre etmek için asimile projesini yürütmüştür. Bir çok entel kesimi doğal asimile ile bilinçli asimilenin ayırdını yapamamaktadır. Hatta bilinçli asimileyi evrimin bir parçası olarak iddia edenlerin çoğunlukta olması nedeniyle bu konuda net bir uzlaşı sağlanamamaktadır. Zira evrim dediğimiz olay tek başına karar verici değildir, evrim bizi evirirken bizler de yaşama geçirdiğimiz uygulamalarla onu önemli ölçüde yönlendirebiliyoruz. Örneğin Corona virüsü bir asimile ve dengeleme amaçlı belirli güçler tarafından dünyaya enjekte edilmiş, bunu evrim koşulları mı dayattı yoksa evrimle pek alakası olmayan sadece bizden kaynaklı bir durum mu, bu konuda görüş ayrılıkları bir hayli fazladır. Dolayısıyla bu asimile işi insanların özellikle din ve çeşitli yalanlarla uyutulmasıyla alakalı, insanlar devletlerin yönlendirme politikasını sorgulamadıkları müddetçe böyle devam eder.
 11. bilgivehis

  Bütün bilimsel kurallar Allahın Ayetleridir

  Bu dinin ilk müritlerinden biri olma şerefine nail olduğum için kendimden gurur duyuyorum. Bu dinin en iyi taraflarından biri, nasıl ibadet edileceği Nutuk kitabında açıkça belirtilmiştir. Biz ilhamlarımızı gaipten değil, hayattan alacağız. Bağımsızlığımızı ve Cumhuriyeti korumak birinci görevimiz olacaktır. Düşman bütün kaleleri ele geçirse dahi ya istiklal ya ölüm uygulamaktan çekinmeyeceğiz. Ülkeyi müreffeh ve çağdaş ülkeler seviyesine getirmek boynumuzun borcu olacaktır. Altı Ok hedeflerine ulaşmak için bütün benliğimizi, varlığımızı seferber edeceğiz. Bugün dinci faşizmin ülkeyi ele geçirmesi, Cumhuriyetin yıkılması, ülkenin tek adama geçmesi, bütün kalelerin ele geçirlmesi bizleri yıldırmayacak, aksine daha cesur, daha fedakar olacagız. Bilim Atatürk'ü yanlışlıyorsa bilimi baz alacağız, ancak bugüne kadar Atatürk'ün bütün görüş ve hedefleri bilimle çelişmek şöyle dursun, bilimle tamamen örtüşmektedir. İşte bizim dinimizin ibadet şekli kısaca böyledir, tüm müslüman alemine duyurulur, tez elden bu dine katılmanızı namus, karakter ve geleceğinizi korumanızı talep ediyorum. Katılım çok kolaydır, ön yargısız ve tarafsız dininize varana kadar her şeyi sorgulamakla katılmış oluyorsunuz.
 12. bilgivehis

  Türklerin Batılılardan eksiği ne?

  Hiç bir farklı neden yok, sadece süreç meselesi. Hiç bir toplum belirli aşamaları geçmeden Avrupa halkı düzeyine gelmez gelemez. Daha kısa veya daha uzun olabilir ama belirli aşamaların yaşanması gerekir. Dünyada belki de tek mutlaklık budur, süreç meselesidir. Atatürk örneğinde olduğu gibi kişisel bazda geri kalmış ülkenin bir üyesi bir Avrupa halkından daha ilerde olabiliyor ama toplum olarak aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bir ülke diktatörlük, faşizm, baskı, zulüm, sömürü ve ekonomik çöküş yaşamadan onların varlığına son veremez. Bir toplum tamamen namussuz olmadan namus kavramını öğrenemez ve namuslu bir ülke inşa edemez. Özellikle son 20 yıldır namussuz bir toplum yaratıldı, ancak bunun henüz başında oldukları için namussuz yapıldıklarının farkında değiller. Bugün Atatürk'ün değerinin bilinmemesinin de nedeni budur, namussuz yapıldıklarının farkında olmayışlarıdır. Aynısını Avrupa halkı en az beş yüz yıl yaşadı, en az beş yüz yıl da namusları için mücadele ettiler. Bugün Avrupa halkı çok ilerdeyse bunu vermiş oldukları bin yıllık bedel sayesindedir. Avrupanın bin yıl önce başlattığı mücadele ile biz yüz yıl önce Atatürk sayesinde tanışabildik, halen de tanışma dönemindeyiz. Düşünebiliyor musunuz, bu ülkede kanla, irfanla kurulmuş bir Cumhuriyet, kutuya atılan kağıt parçasıyla yıkılmış, kimse farkında değil. Tecavüzcüsünü ödüllendiren bir iktidara oy verdiğinin farkında olmayan bir halktan bahsediyoruz. Hani eksiğimiz ne diye başlık atmışsın ya, eksiğimiz işte budur, önce namussuz olduğumuzun farkına varmamız gerekiyor.
 13. bilgivehis

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  Henüz doğru yolun başındasın, doğru yol ateizme çıkar, bunun için de zaman gerekir.
 14. bilgivehis

  CHP'ye üye olalım

  Evrime inanılmaz, öğrenilir, öğrenmek için evrim hakkında okuman ve araştırman gerekir. Avatarın altında yazıyor.
 15. bilgivehis

  CHP'ye üye olalım

  Birbirine düşmeden doğrular bulunmaz, bu bir evrim kanunudur.
×
×
 • Yeni Oluştur...