Jump to content

Ateist Teolog

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  524
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ateist Teolog Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. TD forum'da olacağım veya agnostik forumda dostlarım orda olursa sohbet ederiz.
 2. Eğer yaptığımın bu olduğuna inanan bir yönetici varsa dindarrla tartıştığım günkü gibi üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum. Herkese iyi forumlar diliyorum.dinsizdeist kardeşimin yazılarını da okuyun ve araştırın sevgili dostlar hoşçakalın.
 3. Etmediğim için banlayamazsın bu forumu komplo teorileriyle doldu artık insanlar kaynaklarıyla gerçek bilgileri öğrenecek . İncil'se İncil Tevrat'sa Tevrat benim işim bu ve elimden geldiğince Kuran'ın tüm olası kaynaklarını paylaşacağım.
 4. Ben yolumda devam edeceğim neyle suçlayacağınız umrumda değil .
 5. Ateist Teolog

  İslam�ın Kanıtsız Dönemi

  En çok yararlandığı kaynak Erol Sever'in - Çok Tanrıcılık-Hristiyanlık ve Kabe adlı eseri alabiliyorsan o kitabı al güzele benziyor.
 6. Yani aynı şeyi diyor hocam. Yani Muhammed Musa'nın kızkardeşi Meryem'i Bakire Meryem'le özdeştirerek, bakire Meryem'den doğacak olan İsa'nın dayısının istemeden de olsa Musa olduğunu söylemiş oluyor, bunu diyor kısaca.
 7. O zaman bir adım daha ileri gitmek için Muazzez hocaya başvurup yahudiler'e nerden girdiğini öğrenmek gerek.
 8. İşte Meryemler karıştığı için öyle oluyor .
 9. Oruç çoğunluk dinlerde mevcut nerden alındığını bilinmemiz olanaksız gözüküyor ama Kuran'ın kendisi orucun diğer peygamberlerde de mevcut olduğunu söyediğine göre muhtemelen İbrahimi dinlerden asıl olarak alınmış. Zerdüstlük de olabilir tabii bakmak lazım.
 10. İkimiz de olabiirler üzerien gidiyoruz Edip'le sizin tayfanın tartışmasını okudum Edip de İslam tarihinin yalan olduğunu söylüyor tek fark o Kuran'ı kabul ediyor şimdi nasıl bu tezi güçlendireceğiz nasıl diğer tezlerden daha büyük ihtimal olduğunu insanlara kanıtlayabiliriz? Ben Muhammed'i İslam'dan tam soyutlayacağım karşıma Ahzap 50-51-52 Zeyd adının geçtiği ayetler, Bal şerbeti olayı geliyor. bunlar Kuran:'da ve Muhammed sanki Kuran'a etki etmiş gibi onu dışlayamıyorum tam olarak metinden.
 11. Şiilik'i nasıl açıklayacağız birbirine zıt iki mezhebin aynı tarih sürecini kabul etmesi sadece olaylarda farklılaşması?
 12. Bence Araplar'dan geçti çünkü onlar da bu tür bir ibadet yapıyorlardı.Sanırım vakitler farklıydı 7 miydi neydi?
 13. Erken İslam hakkında Şamlı Eren Yuhanna:nın şu eleştirisi Muhammed'in yaşadığını kanıtlamaz mı? Arkadaş 676'da doğmuş. http://www.hristiyanforum.com/forum/showthread.php?t=320408
 14. Ateist Teolog

  İslam�ın Kanıtsız Dönemi

  Bu konudaki Hristiyan Literatüründeki Övülmüş- Muhammed konusunda NOLAN TD Forum'da da hala ısrarcı. Bir bakmanızı öneririm.
×
×
 • Yeni Oluştur...