Jump to content

Simurg

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  17
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Simurg Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

686 profil görüntüleme
 1. Simurg

  Neden Müslümansınız?

  Forumdakiler de salak ya sizin tonla var olan büyücülere para verip sarlatanliklarini ispat icin ugrasacak, hic isimiz yok. Ayarlayalim bir yer toplanip gelsinler bedavadan bakacaklar ama kendilerini ispat icin bir sans iste. Size, sen diye hitap etmeyen birine sen diye hitap etmeyin bu bir, sizin sallamadiginiz ne malum bu da iki.
 2. Simurg

  Neden Müslümansınız?

  Yani diyorsunuz ki; ben Zafer denen büyücüye gittim para verdim baktirdim, cinleri de kendime musallat ettim, sonra tekrar para verip rukye yaptirdim ki cinlerden kurtulabileyim. Denedim cin filan musallat olmadi... Bunlara sürekli para kaptiran bir yakinima laf anlatamayinca gidip baktirdim ve bir halt bilmedigini ispat ettim o zamanlar daha ateist de degildim yine de cinlere inanmazdim. Fethiye´de ki büyücülerden komisyon mu aliyorsunuz?
 3. Simurg

  Neden Müslümansınız?

  Size musallat olan cinle araniz nasil, kurtulabildiniz mi?
 4. Simurg

  Neden ateist oldunuz?

  Dinler tarihi dini kitaplar değil. Yapabilirseniz önce şimdiye kadar öğrendiklerinizi bir kenara koyun vicdanınızın sesini dinleyerek kuranı okuyun.
 5. Simurg

  Neden ateist oldunuz?

  Sizin fikriniz beni hiç ilgilendirmiyor, günlerdir forumda yanlış düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz ya benim düşüncelerimi paylaşıyor olmam sizi ilgilendirmez.
 6. Simurg

  Neden ateist oldunuz?

  Kafanız çok karışık ölümden ve öldükten sonra sevdiklerinizi göremeyecek olmaktan korkuyorsunuz. Doğrusu size şurdan başlayın diyemeyeceğim. Aynı anda hem Kuranı okumanız hem dinler tarihini araştırmanız hem sorularınızın bilimsel cevaplarını araştırmanız gerek. Evvela bir kadın olarak islamın kadın düşmanı olduğunun farkına varın, çelişkileri görün mantığınızı kullanın.
 7. Simurg

  Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

  Bunu sen mi söylüyorsun? Dünyada ki her şeyin insanlar için yaratıldığını söyleyen Kur'an'a inanan sen ve hatta Allah alemleri Muhammed'in yüzü suyu hürmetine yarattı diyen müslüman kardeşlerin varken, çok ilginç. Sonsuz evrende bir hiç olduğunu kabul edemeyen sizlersiniz, ölümü kabullenemeyen ve cennet de sonsuz hayat isteyen yine sizlersiniz. Bizim öldükten sonrası ile bir derdimiz yok.
 8. Simurg

  Hayatinizi degistiren kitaplar

  Aynı yorumu bana yapmadan önce ben açıklayayım... Hayatımı değiştiren kitap Kur'an. Edebi eserler ne hayatımızı ne de kişiliğimizi değiştirebilir sadece bazı fikirlerimizi değiştirir.
 9. Simurg

  Hayatinizi degistiren kitaplar

  Kur'an Okudum ateist oldum.
 10. Simurg

  Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

  Bence müslümanların en büyük hatası gerçek islam bu değil diye dinlerini savunurken izledikleri yol. Merdivenin birinci, ikinci, üç...basamaklarına ayak basmadan en son basamağa ulaşmak istemeleri. Önce islami yanliş anlayan, yorumlayan, uygulayan din kardeşlerine gerçek islamı!? anlatsinlar ikinci sırada bir yaratıcının varlığını kabul eden deistler geliyor, agnostikler vs kalan sıralamayı istediğiniz gibi yapın en son sırada yaratıcı yoktur diyenler gelir.
 11. Simurg

  Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

  Yani müslümanların hak din diye kabul ettiği musevilik ve hristiyanlik sana göre putperestlik. Şu an da Muhammed'in kabedeki putlardan seçtigi bir puta taptığının farkında değilsin. Madem bütün her şeyi Allah yarattı o zaman onun yarattığı her şey kutsal olmalı belli günlerin belli yerlerin kutsal olması sana saçma gelmiyor mu? Bir taşa el sürmek öpmek puta tapmak değil mi? Ve asıl merak ettiğim müslüman olduğunu neden gizledin ve her soruda cevap vermek yerine soru ile karşılık verdin sonra burdaki insanların onlarca belki yüzlerce defa okuduğu ayetleri sıralayıp Allah yoktur diyenler kötü ve ahlaksızdır dedin. İki yüzlülük ve yalancılık bir müslüman için bayağı ahlaklı bir davranış tebrik ederim bir kez daha bizleri haklı çıkardın.
 12. Simurg

  Yaratıcı Varmıdır?Olmasımı Gerek?(Uzun Olabilir)

  Ateist arkadaşların sabrına hayran kaldım, daha en baştaki zırvalıklardan müslüman olduğu belli olan Why2017'e iyi tahammül ettiniz. Müslümanların, defalarca söylenmesine rağmen unuttuğu, anlamadığı ya da anlamak istemediği bir şey var; bizler (istisnalar hariç) atesit olarak yeriştirilmedik sonradan olduk. Kuranı okudunuz mu sorusundan gına geldi evet okudum. Gerçek İslam bu değil! eee madem bütün İslam alemi onca mezhebe tarikata rağmen Kuran'ın degismedigi konusunda hemfikir ben de en doğru birincil kaynağı okuyayım dedim şimdiye kadar öğrendiklerimi anlatılanları bir tarafa bırakarak. Masallar, hikayeler ve efsanelerle başlayan kitap giderek gerçek yüzünü göstermeye başladı, sıkıcı tekrarlardan bahsetmiyorum bile. Neyse bu forumda uzun uzun Kuran içeriği anlatıldı zaten. Allah iyiliği emrediyor; hımm o zamana kadar gelen bütün dinlerin Tanrısı kötülüğü emrediyordu sanırım hani şu sizin kutsal kitabınızda sürekli bahsi geçen Musa ve İsa iyiliği vahyetmediler mi yani.
 13. Simurg

  Tenten'in kafası çok karışık.

  O zaman senin tanrın herşeyi berbat ediyor.
 14. Simurg

  Tenten'in kafası çok karışık.

  Sorularımın cevabı yok. Teistin tanrısının tanımını sormadım senin inandığın tanrının tanımı ne?
 15. Simurg

  Tenten'in kafası çok karışık.

  Teistin tanrısında hangi mantıklı müdahale var? Senin inandığın tanrı nelere müdahale ediyor, ne zaman ve neye göre müdahale ediyor?
×
×
 • Yeni Oluştur...