Jump to content

Ten Ten

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.404
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ten Ten Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.990 profil görüntüleme
 1. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Masal anlatıp durma. Bu yöntem madem o kadar iyi bana bu yöntemle çekilmiş pluton resmi at. Teleskoplar ile ayrıntılı resim çekilemiyor dünyadan.
 2. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Kartal gözüne ne zaman geleceğiz. İnsan yapımı şeyler ile konudan uzaklaştırıyorsun.
 3. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  http://www.nature.com/articles/ncomms12010/figures/1 Bu yöntemdede laser kullanıyor. DMD gene kullanılıyor. Kartal gözünden herhalde laser gönderiyor hedefe.
 4. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Başka türlüsü varsa bilgi versene. Veremiyorsan öyle bir cihaz yoktur.
 5. Ten Ten

  Yıldızlar ve Rekorları ..

  Samanyolunun merkezine yakın yıldızlar mı daha yaşlıdır uzaktakiler mi ?
 6. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Anlatamıyorsan bilmiyorsun demektir. Kartal 3 km yerine 1 km den görünce avlanamayacak mı? Hala bir piksellik kameranı göremedik. İnternette bulduklarım bir piksellik kamera sayılmaz.Çünkü yansıtıcısı piksellerden oluşuyor.
 7. Ten Ten

  Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Ernst_Mach Ernst mach atomun varlığını kabul etmemiş ama adam fizikçi. Bu adama fizik bilmiyor diyebilir misin? Evrimi kabul etmedende biyoloji yapılabilir.Hiçbir sorunda olmaz. Evrimi kabul etmediği halde transgenetik canlılar üretenler var.
 8. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Kartal gözünde tek piksellik kameralardan milyonlarca varsa bir tanesinin çalışma sistemi gösteren bir şekil filan atsan daha iyi olur. Böyle havada kalıyor iddiaların.
 9. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  Mercekten gelen görüntü micro aynalar üzerine düşecek. 1024x768 mikro aynadan gelen bilgiyi doğru dürüst elde edemeyen bu sistem tek mikro aynadan gelen görüntüyü nasıl elde edecek?
 10. Ten Ten

  Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Daha öncede vermiştim gene örnek vereyim. Dört hidrojen atomu bir helyum oluşturduğu halde hidrojen ile alakası olmayan özellikler taşır. helyumdan sonra gelen lityum ise ne helyuma benzer nede hidrojene. Canlıların kendiliğinden oluşması elementlerin özelliklerine ve çevre şartlarına bağımlıdır. Tersine mühendislik ile canlıların nasıl oluştuğun çözebilirsin.Ama canlıları oluşturan elementlerin bileşiklerin neden bu özelliklere sahip olduğunu çözemezsin. Ayrıca doğada ne laboratuvar vardır ne de insan.
 11. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  https://www.newscientist.com/article/dn10233-single-pixel-camera-could-simplify-imaging/ Görüntü buysa 1200 m ötedeki fareyi nasıl görecek. It reflects light from 1024 x 768 micro-mirrors onto a single photodiode. Tek pikselli kamera neresine deniyor.Gelen görüntü 1024 x768 mikro aynadan fotodiyota yansıtılıyor. eski mekanik televizyonlar gibi çalışıyor zannetmiştim.hiç alakası yokmuş.
 12. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Digital_micromirror_device
 13. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  otlamıyorum bilgi veriyorum . senin gibi ya tutarsa diye sallamıyorum. verdiğim bilgi yanlış ise özür dilerim senin gibi hakaret etmem.
 14. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  odak uzaklığı 28 milimetrelik merceğin görüntüsü odak uzaklığı 50 milimetrelik merceğin görüntüsü odak uzaklığı 70 milimetrelik merceğin görüntüsü odak uzaklığı 120 milimetrelik merceğin görüntüsü Odak uzaklığı arttıkça görüntü büyüyor. insan gözünün odak uzaklığı 17 mm ile 22 mm arasında değişebiliyor. kartal gözünün odak uzaklığını bir türlü bulamadım.insan gözünün odak uzunluğundan fazla olacağınıda zannetmiyorum.
 15. Ten Ten

  Kartallar Nasıl Görürler ?

  single pixel cameranın nasıl çalıştığını neden yazmıyorsun? https://www.quizover.com/online/course/show-document?id=m37369 foto diyot karşısındaki mikro aynalar kaça kaç piksel. kartal gözü tek pikselli kamera gibi çalışmıyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...