Jump to content

Ten Ten

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.169
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ten Ten Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

695 profil görüntüleme
 1. Şınav pozisyonunda kollarımıza ne kadar yük biner?

  Tork formülüne göre her açıda sabit kollara binen yükün sabit kalması gerekiyor. Ama düz yerde 5 şınav çekiyorum. Sandalyeye ellerimi koyarsam 15 şınav çekebiliyorum. Bu nasıl oluyor? Terazi ile ölçtüğümde de kollarıma binen yük daha az oluyor.
 2. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Spontaneous_human_combustion Bir insan kendiliğinden yanabilir mi ? Yanarsa nasıl yanar? Bilimsel iddiaları pek inandırıcı bulmadım.
 3. Neden ateist oldunuz?

  30 yıl neden bekledin? 30 yıl sonra ne olduda inandın. Ben hile bulamasam hemen inanırdım.
 4. Neden ateist oldunuz?

  Ateist olan birisi fincan hareketini araştırır.Hile arar. Hemen inanmaz böyle şeylere. Madem parmaklar yetişemiyordu bıraksaydınız kendiliğinden hareket etseydi.
 5. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/90/Storage_Density_of_Hydrogen.jpg/800px-Storage_Density_of_Hydrogen.jpg
 6. Neden ateist oldunuz?

  Senin fincan deneyimin böyle mi? Bu videoda fincanı parmakları ile yönlendiriyorlar. Bende senin fincan olayını ciddiye almıştım.
 7. Uzay roketlerinde sıvı hidrojen ve oksijen tanklarının iç basıncı kaç bardır? Bu tankların iç sıcaklığı kaç derecedir?Bu sıcaklık nasıl sabit tutulur? Bu sıcaklık sabit tutulmazsa tank patlar mı?
 8. Şınav pozisyonunda kollarımıza ne kadar yük biner?

  resimdeki gibi 45 derecelik duran 90 kilogramlık kütle dengede iken G kuvveti kaç kilogram kuvvettir?
 9. Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  yasak dediğin zaman ruhsatlı bile izin verilmez. senelik ruhsat ücreti pahalı olduğu halde tabanca tüfek alan çok var bizde.
 10. Laik kesim nasıl bu kadar koyun hale gelebildi?

  Chp memur partisidir. Oy oranının %25 i geçtiği görülmemiştir. Bu oy verenlerinde 5 de 4 cahildir.Bunlarda memurların aman akrabamız işsiz kalmasın diye Chpye oy veren akrabalarıdır.Geriye sadece % 5 iyi eğitim görmüş kitle kalıyor. Bu parti ne yaparsa yapsın oy oranını arttıramaz.Türkiye halkının % 95 cahil .Universiteye gidiş oranı artsa bile eğitim kalitesi düşüyor. Askeri okulların polis okullarının hazırlık okullarını bile kaldırdılar.İmam hatip mezunlarını asker polis öğretmen yapıyorlar. : )
 11. ABD Türkiye’den gelen vize başvurularını askıya aldı

  Kurtuluş savaşında deniz kuvvetlerimiz olmadığı için burnumuzun dibindeki adaları bile ele geçirememişiz. Günümüzde bile yunanlıların deniz kuvvetleri bizden sayıca üstün.
 12. Şınav pozisyonunda kollarımıza ne kadar yük biner?

  sandalyeye ayaklarımı koyunca 67 kilogramı gösterdi terazi. belden yukarısı daha ağır.
 13. Şınav pozisyonunda kollarımıza ne kadar yük biner?

  Eskiden amuda kalkıp 20 tane şınav çekerdim hastalandığımdan beri düz yerde 5 tane zor çekiyorum. İnsan bedeni dikdörtgen prizması gibi olsa hesap kolay ama ellere daha çok yük biniyor?
 14. Şınav pozisyonunda kollarımıza ne kadar yük biner?

  Hesap yolu ile nasıl bulabiliriz onu soruyorum. @Bir Buçukdışında böyle sorulara cevap veren olacağını zannetmiyorum. Forumda bol miktarda universite mezunu olduğu halde bilim forumunda ne soru soran var ne de cevap veren. Eskiden Dreimaili vardı.O aktif tutardı bilim forumunu.
 15. Vücut ağırlığım 90 kilogram. Boyum 180 cm Şınav pozisyonunda ellerimin altına terazi koydum 62.5 kilogramı gösterdi. Teraziyi yerden 80 cm yüksekliğindeki masaya koyup şınav pozisyonunda durduğum zaman terazi 30 kilogramı gösteriyor. Sandelye üzerinde ise 40 kilogramı gösteriyor. İnsan bedenini 45 derecede eğimde duran dikdörtgen prizması olarak düşünürsek hesap yolu ile kollarımıza düşen yükü nasıl bulabiliriz?
×