Ten Ten

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  478
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ten Ten Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

368 profil görüntüleme
 1. Ben gerçek hayatta neden tanışamadığımızın sebeblerini genel olarak yazdım. Neden hakaret ediyorsun? Facebookta ateistforumda eskiden yöneticilik yapanlar ve üyeler ile kurduğumuz grup ve sayfalar var. Paltalkta aynı şekilde chat grubumuz var.Bilim adamlarına felfesecilere sunumlar yaptırıyorduk.Kendi aramızda tartışıyorduk. Facebook beni sürekli banladığı için giremiyorum.Kimlik fotokopisi ve telefon numarası istiyordu.Defalarca gönderdiğim halde açmadılar banımı. Dreimali,turkateist(ifeelgood),kodoman,antiateist,dehri,drekinci,charles darwin,trajito,kutsalyaratık,thecrow,cultureclub,basit,swan,murattlv,edipyüksel,requem,machiato,gibi isimlerini nicklerini hatırlayamadığım kişiler ile forum ve facebooktan tanışıklığımız var. Aynı şehirde oturmadığımız için gerçek hayatta tanışamıyoruz.
 2. Adam teroristler çıplak tutulsun dememiş ki tek tip elbise giysinler demiş. Neresine itiraz ediyorsunuz anlamıyorum. Teroristlere en iyisi dansöz kıyafeti giydirsinler.
 3. İnsanlar neden dans ederler? Dans etmeyi sevmeyen hatta nefret eden biri olarak dans eden insanları anlamıyorum. Dans etmeyi anlamsız bir davranış olarak görüyorum.
 4. Dünyadaki bütün dinleri incele neye tanrı diyorlar? Bu tanrıların ortak özellikleri neler?(ezeli,ebedi,herşeyin nedeni,canlı,güç sahibi vb) Ateizm çoğunu çürütebiliyor mu?yoksa bu özelliklerin bazılarını maddeye doğaya hiçliğe mi yüklüyorlar? Ateizm ve ateizmin türevleri panteistik bir dindir. örnek : Taoizme göre her şey Taodur. Taodan akar, Taoya döner. Bu anlayışa göre Tao evrendeki düzendir. Tao kendiliğinden var olmuştur. Tao yerine materyalistler madde der.Naturalistler doğa veya evren der.Nihilistler hiçlik der. Tek yaptığınız isim değiştirmek tanrıyı yok etmek değil.
 5. Varlığına kanıt yok dediğin şeyin özelliklerini varlığını bildiğin şeye yüklüyorsun. Başka kanıta gerek yok.
 6. Peki sana sorayım. Herşeyin nedenine hangi ismi veriyorsun? Bu isim verdiğin şeyin özellikleri nelerdir? Ateist olarak Allah zeus yehova yok derken yeni tanrılar yaratıyorsun farkında değilsin. Bu yüzden ateizm içi boş bir kavramdır diyorum.
 7. Materyalizm madde ismini vermiş.Herşeyin nedenini maddeye bağlar.Madde ezeli ve ebedidir der. Naturalizm doğa ismini vermiş.Herşeyin nedenini doğaya bağlar.Doğa ezeli ve ebedidir der. Bunlar ateist felsefemi oluyor yoksa teist felsefe mi?Bu felsefeler Tanrıyı yok etmiyorlar ismini ve özelliklerini değiştiriyorlar. Teizm ile deizm Tanrı ismini vermiş.Herşeyin nedenini Tanrıya bağlar.Tanrı ezeli ve ebedidir der. İslam dinine göre Allah ın sıfatlarından biri haydır.Hay canlı diri demektir. Forumun yöneticisi ateist olduğunu iddia eden Hacıya görede evren canlıdır.Hacıda islam dininden kalıntı kalmış. Forum üyelerinden anibal ve democrasiana göre de madde/enerji ezeli ve ebedidir. Anibal bir yazısında evren zamandan ve mekandan münezzehtir demiştir. Ateizm içi boş bir kavramdır.
 8. Tanrı herşeyin nedenidir.Kendisi dışında hiçbirşeye bağımlı olmayandır. Ateizm Tanrıyı yok edemez. Sadece ismini ve özelliklerini değiştirebilir. Tanrı her zaman var olacaktır. İçini dolduracak ateistlere hodri meydan diyorum. ATEİZM İÇİ BOŞ BİR KAVRAMDIR.
 9. Cevabını kendin vermişsin. Asosyal olduğumuz için. Ayrı şehirlerde oturduğumuz için. Birbirimize güvenmediğimiz için. Maddi sıkıntılarımız olduğu için. Boş zamanımız olmadığı için. Tanışamıyoruz.
 10. https://tr.wikipedia.org/wiki/Notre_Dame_de_Sion_Fransız_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Sainte-Pulchérie_Fransız_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Saint_Michel_Fransız_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Saint_Benoît_Fransız_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Robert_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Tarsus_Amerikan_Koleji https://tr.wikipedia.org/wiki/Özel_İzmir_Amerikan_Koleji https://tr.wikipedia.org/wiki/Avusturya_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Özel_Alman_Lisesi https://tr.wikipedia.org/wiki/Özel_İtalyan_Lisesi http://www.galileilisesi.k12.tr/tr/ Bulabildiğim bu okullar osmanlı döneminde açılmış. Tekke zaviye ve medreseleri kapatan Atatürk bu okulları neden kapatmamış?
 11. Atatürk misyoner okullarını neden kapatmadı?
 12. düzelttiğin için teşekkür ederim. sonuç ne ışık hızı mı? Işık hızı ise bir noktadan yayılan fotonların t saniye sonra birbirlerine uzaklığı her açıda t*c midir?
 13. Kürtlerin Türkiye den toprak talepleri olduğu için. Diğer örgütlerin Türkiye den toprak talebi yok. Silah yardımıda birbirlerini yok etsinler diye yapılıyor. Sevdiğimiz için değil. "Düşmanımın düşmanı dostumdur." Sözünü bilmiyormusun?
 14. Determinizme göre de kesin ölçme ve hesaplama imkansızdır. örneğin n cisim problemi hesaplanamaz. örneğin bir ölçü aleti ölçtüğü en küçük ölçü biriminin iki katı kadar hatalı ölçer.
 15. Bende çekingenim.Psikiyatriste gittim.İlaç vermekten başka bir şey yaptıkları yok. Çekingenliğin güç kuvvet eksikliği ile alakası yok. İnsanları kırmaktan çekinen biri maddi ve manevi yönden ne kadar güçlü olursa olsun gene çekinir. Bir istekte bulunamaz insanlardan.Zar zor kısık bir sesle istekte bulunsa bile isteğinin yerine getirilmesi için çaba harcamaz.