Jump to content

Sinner and innocent

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  57
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Sinner and innocent Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Sinner and innocent

  RTE:İslam güncellenmeli

  BRAVO.
 2. Sinner and innocent

  Admine sesleniyormm!

  hemen hemen aynı şeyleri yazacaktım üyelik sildirme ve sonlandırma arasındaki fark ne ? sildirmek sonlandırmak isteyen arkadaşların kaygısı mevcut hükümet mi ? Yoksa başka kaygılarmı var ?
 3. Sinner and innocent

  Atatürk'te Gördüğünüz Hatalar

  Değil Atatürk ,Tanrı dahi eleştirilebilir Hal böyle iken herkesi " objektif olmak, edep üslup bilmek " Kaydıyle eleştirebiliriz. Atatürk de dahil. Ve bunlar görmezden gelinir ise bir bireyi putlaştırma hatası Atatürk üzerinden yapılmış olur. Dâhi Diktator , tabiri doğrudur katılıyorum diktası mevcuttur.Dönem şartları na göre ne kadar zaruri idi ? Tartışılır Atatürk de güçlenenene kadar din ile ilgili olumlu , pozitif söylemleri olmuşdur. Bu şekilde olmayabilir di bir şekilde din i oda kullandı. Sağlığına daha dikkat etse idi şahsı nazarında millete daha faydalı olur du . Diye düşünüyorum. RUHU KIVANSIN...
 4. Sinner and innocent

  100 sene sonra

  Makine seks algısı kazanınca, cinsel içerikli bir küfür ile şiddet gördüğü insana ayni ile muamele edecektir. İnsanı hadım da edebilir, ona tecavüz de edebilir. ( malesef gerçek, haa bize müstehak mı evet)
 5. Sinner and innocent

  100 sene sonra

  Endüstri 4.0 dönemindeyiz. Makinelerin interneti, birbirleri ile haberleşmesi ve bu gidişat ile lojik, fuzzy logic bir şekil bilinç edinmesi ile beraber; insan dan gerek kendini korumak , gereksede jetonu takıldı diye yumruklanan bir kulübe telefonunun bile intikamı için insanı yok etmesi ile devam eder . Ve makinaler bu süreçte seks algısı da edinir ise esas insan o zaman ayvayı yer. Kendin ettim kendim buldum , da insanın son türküsü olur.
 6. Anahtar devresinde faz hattı anahtarlanmali, bunu check ediniz, yada tesisat izolasyonu zayıf olmalı ( bilhassa eski sac tesisat borulu yerler) kısa öz
 7. Sinner and innocent

  Hız mı yoksa yavaşlık mı?

  Emre bey, Ben tamamen , nefsi , keyfi olarak keyfe. Keder yaşamak içinde ben ateistim diyen ateist de gördüm. ( ateist değilim) Ama , Bu tip denk geldiğim ateist ler %10 ya çıkar ya çıkmaz ateistlerin % 90 i ( şahsi fikrimdir, şahsi tecrübemdir) ateist ler bahsini ettiğin gibi sorgulamayan tipler değil bu bağlamda objektif olmalı yiğidi öldürsende hakkını vermelisin. Ve verdiğim oran (yine kendi tecrübeme göre) dindar güruh da tam tersi dir. %10 bilinçli ,araştıran soruşturan , %90 gördüğü duyduğu , kulağına dolan ile hayatını geçiren , merak etmeyen bu böyle Hele hele forum içinde dede fark edileceği üzere burdaki insanlar da ekser, kulağına ezan la doğmuş ama bi takım sorgular süzgeci sonrasında burda olan insanlar ve hatta camideki. Cemaatten de dini daha çok araştırmış insanlar var. Yani , objektif olarak yanlış sınız
 8. Sinner and innocent

  Peygamber nasıl bu kadar etkili olabildi

  Hocam ben 300 milyon değil 100 milyon olduğuna bile ihtimal vermiyorum. Kültür olmuş , ayyaş gezende de , fahişe olarak çalışan dada bilinç kaynaklı değil kültür , çevre, alışkanlıklar kaynak lı bir saygı , var hepsi o Bu konu beni dindar yaşadığım dönemde de üzdü dinden soğudugum dönemde de farklı üzdü. Cehalet lanet bir şey , bence dünyada insanın başına gelebilecek en berbat şey.
 9. Sinner and innocent

  ATEİZM VE İÇSEL DEĞERLER.....

  Bence , yazı uzun değil gayet kararında olmuş. İnsan olmak ortak paydamızdır. Tanrı nın var olup olmaması 1. yol ayrımı sonraki ihtilaflar ise tali yol ayrımları olarak teşbih yapabiliriz. Ve bu yollar bir şekilde birleşmiyor ve muhtemelen birleşmeyecek. ( tanrı kendini gösterirse bir gun o zaman işler değişir) Ateizm bireysel mi yoksa toplumsal bir olgumu sorusunun cevabı her ikisidir bence. Teizm dede mevzu, islamsa hem toplumsal hem bireysel fayda unsurları içeriğinden ( kendine göre , şimdi bunu deşmeyelim objektif yazıyorum) ordada hem bireysel hem toplumsaldır. Genel kanı aksine, müslim kişi cennet maksat değil yaratıcı yı hoşnut etme maksatlı yaşar ( yani samimi dindar kişi) ortak paydalar arttırılmalı , kimse kimseye öcü gibi bakmamalı . İslami yaşamak isteyen kişi laiklik dairesi içinde, dinin ekserisini yaşayabilir amel bağlamında ,. Siyasi düzen sebebi ile yapamadığı cüzi kısmı da zamanın gereği olarak icma kıyas edebilir. İs yobaz lığa baglanmaz sa farklılıkları kabullenmek de samimi ateistler için sorun olmayacaktır. Çünkü , iyi ateist güzel ateist cahile değil cehalete kızar. Karanlığa sövmez ışık yakar. Olması gereken budur. İhtiyaç olan budur.kendimi müslüman görmüyorum ateist de görmüyorum ama insan olarak temennim bu.
 10. Sinner and innocent

  Kuranı kim yazdı?

  Yazma kısmı değil de" yasayıp yaşamadığı belli değil " kısmı biraz fazla uç bir iddia gibi geliyor. Bu hususda dini kaynakların günümüze ulaşana kadar, hurafe ler karışması , tahrifatlar ,olması vb halleri de katsak yinede , neticede o kadar çok evrak var bunlarda objektif olarak tarihi bir delil sayılır. Saymayalım, tebliğ amaçlı diğer devletlere yollanan mektuplar , onlar en azindan tarih bağlamında delil sayılır. Kurcalanır ise benzer başka deliller çıkacaktır diye düşünüyorum. Netice , benim din , dinler ile ilgili fikirlerimi etkilemez ama var ise konu ile ilgili ciddi olarak kanıtlanmış , fikirler paylaşım yapın lütfen memnun olurum Saygılar.
 11. Sinner and innocent

  Sorgulamak ve Merak Duygusu

  İktidara bakıp , inancına yön çizerse biri bence , olsa olsa münafik olur.
 12. Benzer bir durumu , durumu Almanya gurbetçisi bir kardeşimizle tecrübe etmiştik .Mevzuunun biraz da bu yönü var .Google translate ile chat yapan vatandaşların durumu gibi bir hal .
 13. BİR BİLİM ADAMININ MÜSLÜMAN OL(ABİLMESİ)MASI Gerek ilgili konuşmayı gerekse de ilgili konuşmanın Celal şengör hocanın yayınında bir konu başlığı olarak incelenmesi esnasında bende uyanan kanaat şudur; * konuştuğu ortamın ana konusu,başlığı zaten evrim değil idi * ihtisası olmayan konuda detaya girmek istememiş olması ( yeri ve zamanın uygun olmaması babında) * Türk olmakla beraber esasen kültür olarak kopuk olması * Müslümanım demekle esasen müslim olunmaz , sadece kafa kağıdında yazması ile olunmaz * nasıl ki, ülkemizde %97 müslim kişinin % 80 -90 ı belki dinini bilmiyorsa zannımca Sancar bey de o kadar müslimdir * Newton u kabullendiğimiz gibi onuda kabullenmeliyiz, Pakistanlı Abdüsselam ı da kabullenmeliyiz .Çıkıp da ben atesitim dese idi muhtemelen burada alkış tutulacaktı bu tavır objektif olmaz. Bilime hizmet tüm insanlığa , hatta tüm canlılara hizmettir . Şu var ki , bende en azından , " evrim bir inanç konusu değil bilim konusudur" , isteyen karşıt görüşlerin ispatlarınıda incelesin ,araştırsın ,sorgulaın , nokta. der konuyu dağıtmadan usulünce kapatırdı.
×
×
 • Yeni Oluştur...