Jump to content

budamı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  53
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

budamı Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Müslüman dostlarım ve ateist dostlarım Kurandaki mucizeler hakkında uzun zamandır çok fazla içerik var ve özellikle müslümanlara sormak istediğim bazı şeyler var. Dini kitapları araştırırken karşılaştığım Vedalar kitabında cidden ilginç şeylere rastladım. Özellikle uzun zamandır genel göreleliğin kanıtı olduğu öne sürülen Hac 47 (Bir de senden acele azap istiyorlar. Hâlbuki Allah asla va’dinden caymaz. Şüphesiz Rabbinin nezdinde bir gün, sizin saydığınız bin yıl gibidir.)'nin kaynağının bu kitap olduğunu öğrendim Bg. 8.17 (İnsan hesabıyla bin yıl Brahma'nın bir gününe eşittir.) Ayrıca Kurandan 300 yıl önce inmesine rağmen bir çok ayette cidden Kurandakinden çok daha şaşırtıcı bilimsel bilgiler vardır bazı örnekler daha çok var: Dünyanın şekli basık küremsidir.. (Rig VedaXXX. IV. V) dünyanın şekli O dünyayı çivi şeklinde dağlar tepeler gibi farklı oluşumlarla güçlendirip sabitlemiştir ama dünya hala dönmeye devam eder. Güneş asla batmaz, dünyanın bütün her yeri karanlığa gömülmez.. (Rig Veda) (Aitareya Brahmana (3.44) dünyanın dönüşü ve aynı zamanda Kuranda da dağ konusunda aynı ayet var nebe 6,7(Biz, yeryüzünü bir döşek, dağları da (yeri tutan) kazıklar yapmadık mı?) Rig Veda(7.32.22): Süt vermeyen inekler gibi yüksek sesle sesleniriz sana Kahraman! ve seni öven şarkılar söyleriz,görkemli göksel ışık,hareket eden bu dünyanın Efendisi ve hareket etmeyen herşeyin efendisi,İndra! (dünanın hareketi) Eğer mücizeler iddia ettiğiniz gibi dinin kesin bir kanıdı ise neden Hinduizme inanmayalım?
 2. budamı

  Kurana göre güneş

  Yusuf 4 : Diyanet İşleri: Hani Yûsuf, babasına “Babacığım! Gerçekten ben (rüyada) on bir yıldız, güneşi ve ayı gördüm. Gördüm ki onlar bana boyun eğiyorlardı” demişti. Bu ayetle ilgili müslüman arkadaşlara 2 sorum var 1 . Güneş zaten yıldız değilmi 2 . 11 gezegen ?
 3. budamı

  Kuran nasıl bir kitap olabilir ?

  evet fakat kurandada kitap olarak indirdik yazıyor bu sayfa sayfa inmedimi bir bütün olarak indiyse kuranda yazan doğru ama bir bütün olarak inmemiş sonradan bir bütün haline getirilmiş demekki bu kuran toplanırken değiştirilmiş.
 4. KURAN AYET OLARAK 23 YILDA GELDİ İSE AYETLERDE NEDEN BU KİTAP DER Kuran'ın orijinali Küçük taşlar, deri, ağaç parçası, kemik gibi çeşitli nesnelere yazılıydı. Denildi eee nerede o zaman denilince …Yakıldı dediler.Bunlar da dünyanın hiç bir tarafında yok. Neden yakıldı? kim yaktı? niye yaktı? Neredeler? bilen yok..ne ilginç değilmi? Biz Türkler kuran dan bin yıl önce Orhun yazıtlarını bırakabilmişken.kurandan gunumuze neden yazili kayit, ulasmadi? Nerede bu kemikler ceylan derileri? Neden birtane bile orijinal belge yok.. sumer tabletleri, mumyalar,papirusler gunumuze kadar ulasirken kuranin orijinal bir ayeti gunumuze ulasmadi.. Muhammed kuranın Allahtan geldiğine inanacak insanlar olduğunu düşünseydi yazin daglara taslara bu kitabi demezmiydi? Muhammed öldügunde ortada kuran isimli bir kitap yoktur…23 Yılda parça parça Cebrail tarafından gece rüyasına getirildiği söylenen şeylere nasıl kitap demiştir..yoksa dememiştir de sonra birilerimi kitap diye yazmıştır. YUSUF suresi -2.Ayet. Muhakkak ki, biz onu anlayasınız diye Arapça bir kitap olarak indirdik EN’AM-92..Bu (Kur'an), Ümmü'l-kura (Mekke) ve çevresindekileri uyarman için sana indirdiğimiz ve kendinden öncekileri doğrulayıcı mübarek bir kitaptır. Âhirete inananlar buna da inanırlar ve onlar namazlarını hakkıyla kılmaya devam ederler Ayet ayet 23 yılda indiği söylenen KURANın ilk ayetlerinde yer alan bu kitap sözü hiç ilginizi çekmedimi? Bu kuranın sonradan yazıldığı ve oluşturulduğunun ispatı değil mi? ALINTI : http://aydinlatici.blogcu.com/kuranin-allah-in-gonderdigi-bir-kitap-olmadiginin-kanitlari/11986809
 5. budamı

  Buda vs Kuran

  Babil ve sümerliler çok tanrılı bir dine inanırlar 40 tane tanrıları vardır bunların ayrıca ibadetleri yoktur bunların. Sümerlilerin İbadethanesi vardır ve bu ibadethanelerde ibadet etmezler burada kutlamalar yapılrı ve tanrılarının heykellerine yemek bırakırlar tanrılarına olan bağlarını güçlendirmek için. Aynı zamanda bu ibadethanelerde hayat kadınları vardır ve bu kadınlar sexi öğretirler. Bu kadınları diğer kadınlardan ayıran özellik ise bu kadınların baş örtüsü takmalarıdır. tüm dinlerin kökeni bu sümerlilere dayanır. Ha sen diyorsan bunlarada peygamber yollandı bu imkansız çünkü böyle birşey olsa mutlaka yazarlardı ve şimdide biz bunu öğrenirdik. Ayrıca eskiden bu sümer mitolojisini müşriklerde biliyorlarmışki Muhammede şöyle birşey söylemişler ve müşriklerde bunun farkındaymışki bu ayetler var : “Yalanlayanları tanıma, itaat etme onlara! İsterler ki yağcılık yapasın da onlar da sana yağ çeksinler. Çokça yemin eden aşağılık âdi, küçük gören, dedikoducu, Hayrı engelleyen, günahkâr zorba, kaba saba ve asalak … Mal ve oğullar sahibi diye karşısında ayetlerimiz okunurken “eskilerin masalları” diyor. Yakında onun burnunu yere sürteceğiz!” (Kalem; 8-16) eğer dediğin gibi peygamber inmiş olsaydı sümer ayetlerinde görmeyi bırak burda elbette biz onlarada peygamber gönderdik yazardı.Fakat yazmıyor çünkü Muhammed risk almak istemedi o zamanalar bu eski masalları bilen kişiler hep yanındayı zaten onlardan öğrendi bunu : İnsanlık için uyanışa vesile olsun diye doğruyu yanlıştan ayıran ölçüyü kuluna indiren ne kutlu, ne yücedir! Göklerin ve yerin mülkü O’na aittir. Çocuk edinmemiştir. Mülkiyetinde ortağı yoktur. Her şeyi yaratmış ve yarattığı her şeyin doğasını ve kapasitesini belirlemiştir. Hal böyleyken hiçbir şey yaratamayan, bilakis kendileri yaratılıp duran, kendileri için ne zarara ne faydaya malik olamayan, ne öldürmeye, ne yaşatmaya, ne de diriltmeye malik olamayan O’ndan başka ilahlar ediniyorlar. Üstelik gerçeğin üstünü örtenler: “Bu, yalnızca kendisinin uydurup düzdüğü bir iftiradır. Bu konuda başkalarından yardım da alıyor.” diyorlar. Bunların yaptığı apaçık haksızlık ve yalancılıktır. Yine diyorlar ki: “Bunlareskilerin masalları, onları yazdırtmış, sabah akşam kendisine okunup duruyor.”(Furkan; 1-5). Taa ozamandan mekkedeki müşrikler bunu biliyormuş. Bu arada islam en son din değil odnan sonra bir çok din gelmiş ve mantalite yine aynı. Ben islamın kopyası bir din oluştursam ve insanlar bana bu islamın kopyası diyince onlarada peygamber gelmişti fakat kitapalrı değişti desem mantıklı olurmu ?? sence ??? Kendi kitabınızın değişmediğine nası bu kadar eminsiniz incildede bunu koruyacağız yazıyor eğer bir insan bir kitabı değiştirmek isterse tabiki böyle ayetler koyarki millet anlamasın :::
 6. budamı

  Buda vs Kuran

  Aklınla ve sağlıklı zihninle uzlaşmıyorsa hiçbir şeye inanma
 7. budamı

  Buda vs Kuran

  budist değilim gotamanın sözleri hoşuma gitti kuranla karşılaştırdım fark ortada..
 8. budamı

  Buda vs Kuran

  öncelikle sanırım yazdığımı okumamışssın. Dedimki bunların yaptığı namaz değil bunlar puta tapıyorlar ve bunların kıldığı namazı müslümanlar almış çünkü budizm milattan önce 500 lere dayanır ama müslümanlık milattan sonra 600 lere dayanıyor . Anlıyacağın budizm daha köklü bir din ayrıca ben budist değilim bunuda yazıyım buraya hiçbir dinin taraftarı değilim ama budanın sözleri gerçekten güzel . Müslümanlıklada farkını görüyoruz. 2 tane ayetmi ? ben sana 7 tane katliam ayeti bulurum sen bana 2 tane iyilik ayeti bul. ya herşeyi bırak Allahın kelamında katliam olamaz 1 tane bile olsa olamaz..
 9. budamı

  Buda vs Kuran

  Fakat nabza göre şerbet içeren ayetlere bakmıyoruz arkadaşım . Yani buna ilahi bir şey olarak görüyoruz biz bir tane ayette yanlış birşey varsa bu o ilahiliği bozar. Ve bana nefret etmeme ile ilgili bir ayet atabilirmisin merak ettim . Bu taraflı bakmada yalnız göreceli birşey . Örneğin bana göre sen taraflısın çünkü bu nefretle ilgili ayetleri gözardı ediyorsun sana görede ben nefret içermeyen ayetleri gözardı ediyorum. Fakat bu durumda senin için bir çıkmaz var çünkü İlahi bir varlığın kitabında bir hata diğer tüm doğruları götürür fakat benim görmediğim bir insani güzel söz diğer saldırgan sözleri değiştirmez . Bu namaz kılma konusuna gelince umarım bundan bahsetmiyosundur : bahsediyorsanda sıkıntı yok çünkü budizm müslümanlıktan çok önce ortaya çıkmıştır ayrıca burda yaptıkları namaz değil tapmadır (put vs.) .
 10. budamı

  Buda vs Kuran

  Kendini buna inandirabiliyormusun ? Yani merhametliyi rahmetli olarak cevirmek sacma. Ya isaysa bu rahmetli ya musaysa.Isinize geldigi icin boyle yapiyorsunuz. Budanin emirleri acik kuranin emirleride acik. Tasavvufi islam alimlerine gelince. Adamlar sozde bilim olan dinin icinde sozde din olan bir seye inaniyolar. Buda kendini kandirmaktir. Kendinize durust olun gercekten yurekten inaniyosaniz inanin. Bu belgeselide bana at lutfen . Ayrica muhammedin veya Allahin tek yapmasi gereken o kadar sayfa sey yazmasi emirler su bu degil bu kadar sayfa yazi yerine bir tane nefret etme yazsaymis herkes muslUman olurdu.
 11. budamı

  Buda vs Kuran

  2:191 Onları yakaladığınız yerde öldürün ve sizi çıkardıkları yerden onları çıkarın; zulüm ve işkence öldürmekten beterdir. Kutsal Mescid’in yanında sizinle savaşmadıkça onlarla savaşmayın. Size saldırırlarsa siz de onlara saldırın. İnkarcıların cezası böyledir. Hınca hınçla cevap verilirse, hınç ortadan kalkar mı? (Buda) Nefret hiçbir zaman nefretle yok edilemez. Nefret sevgiyle yok edilir bu ölümsüz kanundur. (Buda) Öfkeyi sevgiyle, kötülüğü iyilikle yen. Açgözlülüğü cömertlikle, yalanı gerçekle yen.(Buda) Maide 51 : ey inananlar! yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. şüphesiz allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez. Yaşayan varlıkların hepsi; zayıf, güçlü, uzun, kısa, büyük, orta veya küçük görünen, görünmeyen; doğmuş olan veya doğmakta olan, hepsi mutlu olsun! Kimse kimseyi aldatmasın, kimse kimseyi küçümsemesin, kimse kimseye öfke ile darılma ile zarar vermek istemesin.(Buda) Yorumu size bırakıyorum. Bir şeye sırf kulaktan duydunuz diye körü körüne inanmayın, birkaç kuşaktan beri itibar görüyorlar diye, geleneklerin de doğru olduğuna inanmayın. Sırf hocalarınızın ya da rahiplerin otoritesine dayanıyor diye hiçbir şeye inanmayın. Ancak bizzat hissettiğiniz, denediğiniz ve doğru olarak kabul ettiğiniz, kendinizin ve başkalarının hayrına olan şeylere inanın ve tutumunuzu onlara uydurun.(Byda
 12. budamı

  Kuranı kimler türkçeye çeviriyor

  kuran çevirilerinde bilimsel faktorlerin ışığında evrim
 13. Müslüman arkadaşalr elinizi kalbinize koyup bir düşünün Nahl 8 : Ali Fikri Yavuz (16/NAHL-8: Hem kendilerine binesiniz, hem de zînet olsun diye atları, katırları, merkepleri yarattı; ve şimdi beklemiyeceğiniz daha neler (acaip şeyler) yaratacak!... (Otomobil, uçak ve füzeler... gibi). Abi bu ne ya yuh artık
 14. Hani şu saçma sapan numerolojilerde görürsünüz Kuranda 7 kat gök tam 7 defa geçiyor şuna bak taa o zamandan nası akıl etmişte 7 tane yazabilmiş falan filan diye duyuyosunuzdur. Bide bu 7 kat göğü bilimle bağdaştıranlar var işte cevabım onlara. Alın bakın nerden geliyor 7 kat gök : sonuna kadar mutlaka izleyin !
 15. Hani şu saçma sapan numerolojilerde görürsünüz Kuranda 7 kat gök tam 7 defa geçiyor şuna bak taa o zamandan nası akıl etmişte 7 tane yazabilmiş falan filan diye duyuyosunuzdur. Bide bu 7 kat göğü bilimle bağdaştıranlar var işte cevabım onlara. Alın bakın nerden geliyor 7 kat gök : https://www.youtube.com/watch?v=VsQ4KuJz_vk sonuna kadar mutlaka izleyin !
×
×
 • Yeni Oluştur...