Jump to content

Xargoth

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  52
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Xargoth Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Başlık yeterince açıklayayıcı.. Komplo teorisi delileri ile uğraşması cabası... Bende komplo teorisine girsem, hepiniz ateistleri soğutmak isteyen müslümanlar olarak bu siteyi kurdunuz derim o zaman? Hadi bakalım...
 2. Xargoth

  Zor sorun

  Gözlerinin içine bakarak, ondan bir tane daha yapıp yanına koyacağız. Oldukça saçma bir soru bence kusura bakma.
 3. Bu durumda democrossian dan özür diliyorum. Çünkü dostum sen cidden agnostiksin, ateist değil. Ortaya koyduğun düşünce, tanrı fikrinin saçmalığını belirtmiyor. Sadece var veya yok olmasının bir anlam ifade etmediğini söylüyor. Bu da agnostik düşüncenin tanımı zaten. Ateizm değil.
 4. Başlığı açana bende cevap verdim. Altta paylaşayım; ---- 1- Fizik kanunlarına göre, ve deterministik bir yaklaşım ile böyle olduğu söylenebilir. Ancak özgürlük, matematiksel olarak hesaplayabilmenin bittiği yerde başlar. Bir insanın davranışlarını o insanın yaşadıklarını, o gün aldığı kimyasalları, vücuduna nüfus etmiş bir bakteriyi bilmeden nasıl hesaplayabilirsin? 2- İkinci satırın iletinin geneline ne kattığını anlamadım. (İkinci satırın ne kattığını, cevabımı okuduktan sonra anladım, ama pek orjinal iletinin avantajına olmamış.)
 5. Bu cevabı ben verdim. Ancak düşünce deneyinin parametrelerine göre bu sonuç çıkıyor diyerekte ekledim. Benim şahsi düşüncelerim değil yani. Bunu yanlış anlamış olabilirsin dedim. Burada büyütülecek bir durum yoktu ortada. Ancak burada büyük bir gizem var, bu mesajı bana mı yazdın? Yoksa bana yazmadın mı? Çünkü önce bana yazmadığını söyledin. Sonra yazını bu cevabı verene yazdığını söyledin. Benim dışımda sadece elektra sanırım benzer birşey paylaştı. Orjinal ileti birşey paylaşmadı bile sadece bir düşünce deneyi ve sorular vardı. Bu paradoks
 6. Ben de yanlış algılamış olabilirim. Bu mesajı kime gönderdiğin belli olmuyordu.
 7. Sanırım 10 saniye dayanabilmişsin. Hormonlar değil mi? Çok yaramazlar.. Ama birşeyi anlamadım, konuyu tartışmayan, tartışmaya gerek bile olmadığını söyleyip duran, sürekli neden bu forumda bilmemne zaman yazılan şeyleri yazdığımı sorgulamak dışında şuraya adam akıllı bir katkı yapmayan senin amacın benim canımı sıkmak değil miydi? Ayrıca dikkatini çekerim, benim yaptığım ve söylediğim herşey senin dünyanda önceden belirlenmiş, elçiye zeval olmaz arkadaşım. O kadar küfüre falan gerek yok.
 8. Arkadaşım, şu konu içerisinde tamamen boş, kaynaksız ve anlamsız iletiler attın. ondan sonra kaltın binlerce yıllık determinizm ve indeterminizm tartışmasının burada bir sonuca bağlanmış gibi tartışılıp bittiğini ima ettin.. bu konuda eklenecek birşey olmadığını ima ettin.. Burada ortaya çıkan zorluğu göremiyor olman üzücü, kalkmış bana sakin ol diyorsun.. Bana yardımcı olabilirse biri, sivillikten uzaklaşmak hoş değil.. bu adamın tamamen boş ve gereksiz iletilerini görmeme şansım var mı bu forumda? Müteşekkir olurum
 9. Xargoth

  Ateistlerin dini konuları tartışma psikolojisi

  Ben hangi kitaba inanıyor muşum? Çok merak ettim.. Önce bana Satanic Bible savunuyorsun. Sonra gelip beni bir dine mensup olmakla falan suçluyorsun. VAAAAUVVVV diyorum sadece, ciddi misiniz siz arkadaşlar? Amanın, birde Satanic Bible'ı kelimesi kelimesine algılama mecazı gör diye bana savunuyor. Bil bakalım kimler gibi konuşuyorsun?
 10. Birde anlaşılması açısından, arkadaş diyor ki; git forumda bugüne kadar gönderilmiş 1.000.000 üstündeki iletileri baştan sona oku, hepsini yut sonra gel buraya yaz. Artık faşist mi dersin, elitist mi dersin, bu adamı nereye koyarsın bilemiyorum. İsteyen bırakın okumayı 1 milyona kadar sesli saymayı deneyebilir. Yaklaşık bir yıl civarı vaktinizi alacaktır...
 11. Şimdi arkadaşım, kusura bakma ama dayanamadım. Mal mısın? İstemiyorsan tartışma, determinist olduğundan dolayı ben birşey söylediğimde cevap verme ihtiyacı duyuyorsan. Bunu da kendi küçük şizofrenik dünyanda ki sebep sonuç ilişkisine bağlıyorsan, o senin problemin. Tartışmak isteyen cevabını yazıyor. İstemeyen yazmıyor zaten. Burası da bir forum ansiklopedi değil. Anlaştık mı? Hadi canım, bak bende cehalet karşısında gerekirse kendimi tutamıyorum demek ki. Oluyor böyle şeyler.
 12. Sebep : Üzerine su döküldü. Sonuç : Peçete ile üzerini temizledin. Soru : Önünde 4 farklı peçete eşit aralıklarla ve eline eşit mesafelerde duruyor. Hangi peçeteyi seçtiğin sebebe bağlı mı? Sebep ile ilişkisi ne kadar geriye gidiyor? Hangi deneyiminden dolayı hangi peçeteyi seçtiğini kim nasıl bilebilir veya hesaplayabilir?
 13. Xargoth

  Ateistlerin dini konuları tartışma psikolojisi

  Psişik vampirlerden bahseden kitaptan bahsediyorsun değil mi? Öncelikle, kendini geliştirmek lazım. Daha sonra, örnek olmak gerekir. Karşısındaki sosyal gruba saldırarak o gruptaki tek bir insana hitap edemezsin. Burada, önce dürüstlük, sonra kibarlık, objektiflik ve ikna edici olmak gerekir. Karşındaki insan ağzından salyalar saçarak atıp tutuyorsa, bu karşısındakinin daha da yüksek tonda bunu gerçekleştirmesini gerektirmez. Bu kişiyi haklı da yapmaz, ikna edici de yapmaz.
 14. Bence verdiğim cevabı yerterince dikkatli okumamışsın. Yanlış sonuçlara ulaşmana sebep oluyor. Bazı varsayımlar ortaya konulmuş. Bunlara istinaden cevaplar beklenmiş.
 15. Xargoth

  Ateistlerin dini konuları tartışma psikolojisi

  Bir insanın yaptıklarından değil, yapabileceklerinden yargılanmasını, faşizmin son noktası olurdu diye tanımlayabiliriz bence..
×
×
 • Yeni Oluştur...