Jump to content

Burakey

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  199
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Burakey Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

856 profil görüntüleme
 1. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  inancını yıkmak evini yıkmak gibidir,kimse elleriyle evini yıkmak istemez. (güsel benzetmedir) ancak; gerçekten güçlü bir şey yoktur öyleyse; Yok oluşa ,anlamsızlığa meydan okuyarak cesur yürekle tekrar oku kuranı.
 2. Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  tefsirciler kıvırıyor demiştim zaten:) kuranın ruhu diye bir tabir var ya. işte o tabire uygun bence bu ayet. kıvıranları okuma. kuranı oku. apaçık bir kitabım diyor. Allaha inan tefsircilere değil. bir dost . (açıklama: tefsir oku elbet ama kendini aptal yerine de koydurma)
 3. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  kuranı ilk okuduğumda korkudan,sevgiden ve saygıdan titremiştim be iftiracı. kuranı tabiki yaratıcının sözleri diye okudum. yoksa zaten ilk okuyuşta saçmalığı anlardım. yaratıcının sözleri diye üzerine düşündük onca sene. ee şimdi inancını korumak için nabacan mecburen bana iftira atıp rahatlayacan, imanını koruyacan.kitabında öyle yapıyor zaten. kalplerimizi bilmiyor ve iftira atıyor. ama sen tanrı konuşuyor sanıyor ve iftira değil bilgi diyorsun buna . bu iyi bir psikolojik manipülasyon. bende öyle sandımdı uzun süre..
 4. Ateist genç imana geliyor

  Dinden çıkmadan önce tüm lehte argümanlar üzerine düşündüm. hemde bayağı uzun süre. bir çok hristiyanı dine geri dönderen kierkegaardı bile okudum. aklın yolu bir dinin doğru olma ihtimalı yoktur. fikren doğru düşündüğüne emin olarak dini terkeden birini kimse dine geri dönderemez. idrakten geri dönüş yoktur.
 5. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Buraya astıysan ben seni bilirim arkadaş. bu yazdıklarınız bir şeyi değiştirmez. öncelikle şunu biliniz biz normal insanlarız. ben klasik sunni bir ailede yetiştim,beş vakit namaz kıldığım dönemlerde oldu, dua etmediği gün olmayan biriydim. kimseden falanda etkilenmedim. yüce Allah ne demiş diye kuranı okumaya ve anlamaya çalıştım. tek suçum bu. Allah bizi değil yazdırdığı metinleri suçlasın önce. bizleri şeytan gibi görmekten vazgeçin. savunabiliyorsaniz mertçe kitabınızı savunun..
 6. Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  Şeytan dedi ki: “(Öyle ise) beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki, ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.(araf 16) Hocam bu ayeti tefsirciler tabiki kıvırıyor. ancak kuranın çizdiği şeytan profiline göre bu ayet olduğu gibi anlaşılmalıdır. beni azdırdın/saptırdın diyor şeytan. kuran zaten kendine inanmayan insanlara da aynısını yapıyor. azdırıyor,saptırıyor,sapıklık içerisinde bırakıyor. bu argüman müslümanları düşünmekten alıkoyuyor. fikren birçok ayeti savunamıyor ve mağlup oluyorlar. hemen bu argümana başvuruyorlar. Allah seni azdırmış,saptırmış,şeytan sana musallat olmuş. bunun arkası dahada çirkin. biz inanmayanlar bir günah işlemiş olmalıyız ki rahmetten kovulmuşuz ve hakettiğimizi bulmuşuz. onlarda ''inanıyorsanız üstünsünüz'' psikolojisindeler. Kuran iftira konusunda yazılmış en iyi metinlerden biri denebilir.
 7. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  şeref yoksunu, iftiracı , sefil yobaz! Anibal'a sövüyor diye kızıyoruz ama. bu forumda vakit geçirdikçe anlıyorum ki yaptığını asla onaylamasam da kısmen haklı adam.
 8. Bütün Varlıkları Allah yarattı .Öyleyse Allah'ı kim yarattı?

  Yeni Üye nickli arkadaş hariç şu an bu sitede aktif olan sözde müslümanlar muhtemelen trolsunüz. satın alınmış tiplersiniz. lakayit,sığ,sefil tiplersiniz. la gidin kumda oynayın buralar sizi aşar
 9. Bütün Varlıkları Allah yarattı .Öyleyse Allah'ı kim yarattı?

  neyin kafasını yaşıyorsun dostum. Allaha inanan bir insan mucizelere inanan insandır, işte kuşlar bir orduyu yok eder,denizler yarılır,balığın içinde yaşanır,miraca çıkılır vb. ee bunlara inanan insan sonsuz kudret sahibi, herşeyin yaratıcısı,alim,adil,zamansız,el celil,el halık yüce Allahın bir yaratıcısı olmadığına kendi kendine varolduğuna veya ezeli olduğuna neden inanmasın ki. bu kazanın doğurduğuna inanıp öldüğüne inanmamaktır. inanmayanlara gelince bizleri boşa zorlama istersen. tek ve mutlak yaratıcı tengridir,odindir veya manitudur ve senin saydıkların onun özellikleridir derim ve işin biter:) ayrıca inanmayanları metafizik okyanusunda kurduğun derme çatma sandalınla (yazdığın şeyler) tanrıya götüremezsin. o okyanusun soğuk sularında kaybolur dibi boylarsın.
 10. Bütün Varlıkları Allah yarattı .Öyleyse Allah'ı kim yarattı?

  sonrada o yüce Allah dedi ki; evli olsalar bile savaşta yendiğiniz adamların karısını alın yataga atın, kızlarını ve kız kardeşlerinide yatağa atın. anası işinize yararsa onuda yataga atın .. (nisa24)
 11. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  tarikatlar bu ülkede oldukça etkin. din toplumuyuz. tarikatlar siyasi partiler üzerindede oldukça etkin. deniz baykalın zamanında kara çarşaflı kadınlara rozet takılmıştı. kısacası bu işlerin olması olağan. akp iktidarı elbette bu halk için en büyük tehdit. sunnilik,sağcılık ve milliyetçilik kokteyi ile %51 ri alabileceği biliyor ve buna oynuyor. hiçbir siyasi partiden din karşıtı eylemler beklemeyin. türkiyede komünistler %2 yi bulamıyor durum ortada. normalde oy kullanmıyorum ama akp yi tehlikeli bulduğum için seçimlere katılayım demiştim. ama o zaman din ile bağım tam kopmamıştı. bir sosyalist parti aradım. netten sitelerine girdim. islam karşıtı veya islama hakeret edenlere oy vermek istememiştim o din ile bağları iyice zayıflamış halimle. hikmet kıvılcımlının doktrinini benimseyen partiye oy verdim (dine saygılı duruşları var.) bunu niye anlattım , çok az bir din duygunuz olsada böyle hareket ediyorsunuz işte. tuhaf ama gerçek böle. kısaca insanlar kuran musafını yüce yaratıcının sözleri saydıkları sürece aleyhine çok tepki veremezler. bu işe devlet el atmalıdır ancak yukardaki sebepten asla atmayacaktır. öyleyse yapacak tek şey. yavaş yavaş toplumun değişimini beklemektir. ama böyle dinci bir parti iktidarda kaldığı surece bu değişimde gerileye bilir. 1923 ten bu yana çok yavaşta olsa elde edilmiş değişimler kaybedilebilir..
 12. Kerametler

  Madem anlamamızı sağlayamıyorsun bırak Allah yaysın/tebliğ etsin kendi dinini. din yayma görevini insanlara vermek nedir ya! bi de diyorlar ki insan aklı sınırlıdır,bilgisi eksiktir,hataya açıktır felam fişman ee o zaman o yüce Allahın dinini siz niye anlatıyorsunuz ? ayetleri anlamaya gelince aklımız sınırlı bilgimiz noksan dini yaymaya gelince evraka yelkenler fora ayetleri dansöz humeyra metodolojisi ile açıklayan hocalar dinden çıkma yolumda mihenk taşlarından biridir . hımm bak evladım o ayetin nuzul sebebini tuturamazsam hikmeti alemetinden o da yemezse vessese veren şeytanı işin içine katarım baktım olmuo batı medeniyetine bağlarım, yahudiler cristianlar .... o zaman dans !
 13. Kerametler

  Şeytan var diyen o kutsal kitabın dunyaya düz diyor. dünya dönmüyor diyor. meni kaburgayla bel arasından çıkar diyor.yıldızlar gögü süslemek için diyor. vb. bunlar doğruysa şeytanda var. şöyle bir söz var; bazen en zor olan apaçık gerçeği görmektir. şizofren olan ve olmayan şeyler gören maalesef sensin dostum. bu zehri bünyeden atmadıkça da iyileşemeyecek ve inanmayanları yaftalamaya devam edeceksin. aslında bize iftira atıyorsun ama zehrin etkisiyle hareket ettiğin için yaftalama demeyi seçiyorum..
 14. Kerametler

  Dostum daha yeni uyesin ancak ''bir_akil_insan''a yazdıkların ve uslubun nefret dolu. muhtemelen siteye bu ilk üyeliğiniz değil. burası ateist forum. hem buraya gelmek hemde öfkelenmek saçma bana göre. bu forumun bir amacıda inancını sorgulayan insanlara yardımcı olmak sanırım. burada olmaması gereken sizlersiniz. yani biz ev sahibi siz misafir . neyse. sözün özü mucizede keramette saçmalıktır. yüce yaratıcı bir mesaj gönderecek kendine inanılmasını isteyecek baktı olmuyor mucize gösterecek. böyle bir tanrı olur mu bea. bu acizliktir. ve bir tanrı böyle aciz olamaz. bu tanrıya saygısızlıktır.bu saçmalıkları savunmayı bırakın. birde aşalık kapasitesiz insanlar var falan demişsin ee kim yarattı onları? ya bi git ya beyniniz yanmış sizin. zayıf yürekliliği bırakın. bizler gibi zayıf yürekli olmayıp saçma dogmayı yıkmış insanlarada biraz saygı gösterin. ayıp bee!
 15. Kerametler

  Problemler; Hem inanıyorum deyip hem keramet yada mucize beklemek İKİYÜZLÜLÜK değil midir? akıl ve fikirle kalp inanmıyorsa neden akıl yürütüyorsunuz? bu keramet verilen insanların özelliği nedir? sınavları bitmiş midir ? bu insanlar imanı aşmışlar, hatta hakikatı bilmeyide aşmışlar maşallah. çünkü artık evrenin yasalarını bile değiştirme gücüne sahip olmuşlar.(avuç içindeki taşların rengini değiştiro). bu kadar özgüvenli ve havalı tipler ama muritlerini ikna etmek için hala kerametlere muhtaçlar:) Bu mega kerametçi evliyalar neden tüm insanları kurtarmak için ortaya çıkıp bizlere tebliğ yapmıyorlar. yoksa bu kadar büyük yürekli değiller mi, cennette kalabalık etmemizden mi korkuyorlar?:) bu tasların efendisi mega kerametçiler tarih boyu birbirlerinden el alarak geliyorlar. saadet zinciri gibi.) ama bakıyoruz daşların rengini değiştiren,aynı anda iki yerde olabilen ultra velilerimiz ortaya bir BİLGİ koyup, dünya düz değil ve dönüyor diyemiyor. ama taşların rengini değiştrebiliyor:) (süper veliler serisine sahip islam camiası dünyanın döndüğünü bilememiştir ama tasların rengini değiştirmede ustalar) ** ya aklı ve mantığı tamamen dışlayın yada çelişkilerinizi kabullenin. doğru düşünmeye öğrenmek zor iştir. en az bir filozofu okuyun ve doğru düşünme yolunda bir başlangıç yapın. ve şunu bilinki yarın bu topraklardaki insanlar budist olsa o şeyhiniz hemen guruya dönüşür, eski türk inancına dönsek hemen kam olurlar, hristiyan olsak aziz olurlar bu işler böle:) ama ateist olsak bilim adamı yada filozof olacak kapasiteleri olmadığı için işsiz kalırlar ve pazarda limon satarlar:) bizim limonumuz bilmen ne efendiden el alan, bilmen ne hazretlerinin yetiştirmesi olup .... yersen vereyim 3 tane
×