Jump to content

Burakey

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  218
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Burakey Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.211 profil görüntüleme
 1. Burakey

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin sonlandırılmasını talep ediyorum. teşekkürler.
 2. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  Hasan Bey; İnternette bir adam vardı sizin metotlarınız ile Allah kelimesinin ''buğdaycı'' anlamına geldiğini söylüyordu. yazdıklarına siz ihlas ile inanıyor musunuz merak ediyorum. ya bırakın ya ayıptır! Biz dünyalılar burada bu ayeti tartışıyoruz siz hangi gezegendeniz lütfen oraya gidiniz. iyi yolculuklar. selametle. bye bye baby
 3. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  Valla ben kendime şunu soruyorum, Kim kendisine zorla dayatılan bir inancı benimser ki? Ya da kim, karısına kızına tecavüz eden adamların dinine geçer ki? O zamanki insanlık bilinciyle tabiki yeteri seviyede empati yapamıyoruz. şu an tecavüz dediğimiz şeyin, o zaman bizzat bu duruma maruz kalan tarafından nasıl algılandığı elbette muamma. ve tarih her türlü manipülasyona açık. yaşadığımız zamandaki olaylara canlı şahidiz hepimiz ama yorumlar inanılmaz farklılaşabilir.(buradan akıl yürütebiliriz) ama şu bir gerçek ki dostum ; güç bir çok şeyi makul gösterebiliyor. (aklımın ve bilgimin yettiği kadarıyla her şeyi hesaba katıyorum) Ancak. Tanrı olayının bambaşka olduğunu da siz hesaba katınız. (Tanrısallığın vazgeçilmez özelliklerinde biri mutlaklıktır.) Batı medeniyeti konuşu çok karmaşık. ama kısaca şöyle diyeyim. köleliği kaldıran bu adamlardır. kölelik insanlık onuruna aykırıdır. bilincine ilk ulaşan bu adamlardır. Tanrı-kralları yıkan çağ değiştiren bu adamlardır.kim ne derse desin bunlar büyük işlerdir. müslümanlara bakıyorum dostum tarihe bakmaya gerek yok. yaşayanlara bak. ülkeleri ne halde, bilinçleri ne seviyede, yaşam standartları nasıl vs.. batı medeniyeti kötüdür,şeytandır demek kolay. müslümanlık bir varoluş biçimidir veya bir medeniyet biçimidir diyeyim. objektif olmaya çalışıyorum.. ve adamların önde olduğunu kabul ediyorum..hissettiğimi inkar edecek değilim.. tanrı doğru söyleyeni sever..
 4. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  Eyvallah. evet. tek cümlelik bir müsade. ama buzdağının görünen yüzü gibi işte dostum. kuranın rivayetleri onaylaması malesef. acı verici. keşke dediğiniz gibi olsa ama maalesef değil. esir kadına rızası falan sorulmuyor, nikah falanda şart koşulmuyor. (müslümanların kendi beyanları) İslam tanrısı sosyal yaşamı ve toplumu çok önemser, çoğu konuda bireyselliği ezer geçer. müslümanların savunma argümanlarıda hep bunun üzerine kuruludur. çoğu konuda bu yaklaşım kabuledilebilir. toplum tabiki önemlidir ve bizler toplumun ürünüyüz. ancak bu konuda bu savunmayı şahsen kabul etmiyorum. diyelim tanrı ; zamansal ,realist ve rasyonel davranarak sorunları çözüyor. o vakit bunu belirtmeliydi. ama belirtemezdi o çünkü o zaman otoritesi ve bilgeliği sarsılırdı. tanrı otoritesinin ve bilgeliğinin sarsılmasından korkmuştur. gerçek bir tanrı otoritesini ve bilgeliğini kaybetmekten korkmaz sanırım..
 5. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  dostum merhaba. konuya yazmanıza sevindim. Nisa 24 dinle tüm bağlarımı kopartıp atma kuvvetini bana veren ayettir. duygusal yaklaşımım fazla olan bir ayet . haklısın yani. sogukkanlı yaklaşımlar yapmaya çalışacağım. ** Evlilik hukuksal olarak boşanma,iptal,ölüm ile biter veya mevcut hukukta ne yazıyorsa o şartlara göre biter. veya siz bir devleti yıkarsanız tüm hukukuda ortadan kalkar. ve kazananın hukuku işlemeye başlar.. dostum buradan nereye varacağına dair bir tahminin var ama yazmayacağım. ama bu tahmin üzerinden bir şeyler söylemek ,düşüncelerimi belirtmek istiyorum. hukukta insan yaratmasıdır. tüm sosyolojik kurumlar gibi. aile,ahlak,ekonomi gibi.. ancak din denilince karşımızda bir TANRI oluyor. ve bildiginiz üzere islamın tanrısı mutlaktır. değişmezdir,sonsuzdur. bunun mantığı; bir şey değişiyorsa onda eksiklik vardır. doğrudur. bu yüzden tanrı mükemmeldir. değişmez. değiştiği anda tanrılık vasfını kaybeder (islam inancına göre) şimdi; hukuku toplumsal yaşam için bizler yarattık demiştim. birisi benim kardeşimse kardeşimdir. devlet otoritesinin bunu onaylamasına ihtiyacım yok. veya biri benim karımsa karımdır.(bireyselliği hesaba katınız) devletimin yıkılması veya hukukunu değiştirmesi bir şeyi değiştirmez. tanrı mutlak otoritedir. devletler yıkılabilir,toplum kuralları değişebilir veya insanlık darmadağın olup tekrar ormanda yaşamaya başlayabiliriz. herşey olabilir ama tanrıya bir şey olmaz. olmamıştır ,olmayacaktır tanrı mutlak ve sonsuzdur.(islam böyle diyor) öyleyse diyorum ki; hiçbir toplumsal kurum veya toplum bekası adına benim karıma ,kardeşime yapılan şeyi TANRI ONAYLAYAMAZ. Tanrı bunu yapıyorsa otoritesini topluma /insan kalabalıklarına devretmiş demektir. TANRI TANRI GİBİ DAVRANMALIDIR. tanrı toplum bekası adına rasyonel düzenlemeler yapacak kadar aciz midir? evet görünen o ki acizdir. Tanrı duruma ve şartlara göre davranmıştır. aynı bir insan gibi.. öyleyse yücelik nerede?
 6. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  Hayvandan türemiş olmamız ahlak sahibi olmamıza engel değil.(ki ben bilinmezciyim ama ateist denilmeside çok fark etmez) bizler bilinç ve farkındalık sahibi maneviyatı olan,şiir yazan felsefe yapan canlılarız. bunda ar duyulacak bir şey yok. ar duyulacak olan senin tanrının tecavüzü helal kılmasıdır. hayvanlarla bizi kıyaslarken bilinç ve farkındalığı hesaba kat. bizde bu var onlarda yok. buna rağmen birçoğu maneviyat sahibidir. sende o da yok. sen maneviyatı olmayan bir hayvansın ! seni tenzih etmiyorum yani. yazdıklarımı boşa çarpıtmaya çalışma. ayrıca trol olduğun çok belli şerefsiz satılmış sefil!
 7. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  bu mu cevabın? papağan gibi aynı şeyler. babası,kardeşi veya kocası öldürülmüş kadının yerine koy bakalım kendini, onun katilinin korumasını kabul edecek mi? bu cevap insan maneviyatını hiçe sayıp, insani sadece yeme içme ve barınma gibi hayvansal niteliklere indirgemektir. o zaman sana soruyorum hayvan, neden bir tanrıya inanıyorsun? hayvanlar tanrıyada dine de inanmaz. (maneviyatı olan birçok hayvan vardır onları tenzih ediyorum) verdiğin cevap şerefsizce. sende şerefsizsin. ayrıca kocası ,babası veya kardeşi ölmeyip hayatta olan (esir alınan) insanların eşleri,kardeşleri ve analarına ne yapıyorsunuz? nasıl devlet eliyle tecavüz ediyorsunuz anlatta ögrenelim.
 8. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  buyur çıkar cehaletimi ortaya? inancınıza göre anlatınız. tartışmaya hazırım.
 9. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  amerikan askerleri ıraklı kadınlara tecavüz ediyor diye lanetleyen müslümanlar. Allah bunu sizlere helal kılıyor .öyleyse niye ayıplıyorsunuz? (tek fark bireysel olanı onaylamıyor islam,darul islam olması gerek yani devlet eliyle. o da kolay işid ben devletim dedi tecavüzü helal kıldı)
 10. Burakey

  Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  Nefsi davranmadıkları halde yorum farkı olabiliyor diyosun yani ? başka deyişle ; her ikiside iyi niyetle hareket ediyor ,farklı yorumlara ulaşıyor. Biri ilk tefsirci Ebubekirin kızı diğeri ilmin temsilcisi kabul edilen Ali. !? öyleyse din adına kimse konuşamaz...
 11. Burakey

  İslam'da Kadın Savaş Esirleri

  Nisa 24. ne güzel ahlak bırakır ne rahmet,ne merhamet,ne hikmet. sonrasında ne özsaygı bırakır, ne namus,ne pozitif duygu. din denen zehrin gücünü biliyorum. ancak bu şerefsizlik!!! insan onuru ve zekası bunu fark edebilecek kadar güçlüdür. zayıf yürekliliği bırakın bu sayfayı okuyan müslümanlar. nisa 24 'ün savunmalarını okuyun islami forumlardan. komediyi görün. bu ayet bizim ahlakımıza uymuyor, hakiki bir yaratıcı böyle emir veremez. savaşta yendigin adamın karısını,kızını,kız kardeşini hatta anasını önce yatağa at kullan (şimdiki ahlaki anlayışımız ile buna tecavüz diyoruz) sonrada götür köle pazarında sat! Yüce Allah bunu helal kılıyor.. öyleyse yücelik bitmiştir..
 12. ateist forumda mezhep çatışması ! bunuda mı görecektik
 13. Burakey

  MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  başarılı bir kıvırma değil. notum 4.2 nisa 24 kapı gibi orda. oku okudukça da utan!
 14. Yazdıklarının özeti şudur; Allahın delili yine Allahtır. sufiler; aklı olumsuzlamazlar ancak Allahı tanıma konusunda aklin her girişiminin başarısız olacağını söylerler. kısaca fideisttirler. sufi deyişi ile iman nuru veya nubüvvet nuru olmadan hakka ulaşılamaz derler. iyice özetleyim; teslimiyet isterler yani duyduk ve inandık. sen gelmişsin bize burda akılla mantıkla felan delil sunuyorsun. gerçek bir sufi olsan buralara gelip bunları yazmazdın. çelişki içindesin. gene kendi inancına göre bizler için hiçbir şey yapamazsın. çünkü senin inancına göre Allahın aydınlatması olmadan bizi kimse aydınlatamaz. Allahta bizi aydınlatmıo bizi sevmio. seni sevmiş şeyh ekberini daha çok sevmiş ilham vermiş . ilhamıda maşallah vahiy olmasa bile vahiyden aşağı değiilmiş. onlar kendilerini böyle yüceltirler. sende bu numarayı yersin.bizlerde aşalığız. yapacak bişi yok. sizler neosunuz. tebrikler you win (sen bunlara inanmaya devam et)
 15. Burakey

  MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Bi kıvırış daha izleriz işte
×
×
 • Yeni Oluştur...