Jump to content

Carnegia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  107
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Carnegia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.458 profil görüntüleme
 1. Tanrı Jupiteri neden yarattı diye sormak geliyor içimden, yada yaşamın olmadığı diğer gezegenleri? ama bir neden bulamıyorum.
 2. Tamamıyla psikolojik olduğunu düşü üyorum. Zaten millet olarak bu tarz hikayelere inanmakta çok başarılıyız. Cini uzaklarda arama etrafta cin olan 'İNSAN' dolu..
 3. Carnegia

  Sorgulamak ve Merak Duygusu

  Bilader siz müslümnalar olarak inen kitabınızın ne anlattığını mütala edin hem fikir olun ondan sonra konuşun. Hepiniz kafanıza göre müslümanlık çiziyorsunuz. Oda neden biliyor musun? Kitabınız yetersiz, sizde anlam veremiyorsunuz ve her kafadan bi ses çıkararak cahil olan toplumu cahilliğe doğru sürüklüyorsunuz. Yazık..
 4. Carnegia

  Ateist olmak ve çevresel etkiler

  Bence dindar bi çevdedeysen yavaşça aralarından çıkmaya çalış. Sakın tartışmaya girme çünkü anlamazlar. Birde kafir oldun diye demediklerini bırakmazlar.
 5. Carnegia

  Allah'ın Verdiği Sinek Örneği de Orjinal Değil

  Çok akıllılar yahuu
 6. Carnegia

  Allah'ın Verdiği Sinek Örneği de Orjinal Değil

  Demek allahı kızdırmışlar allahta onları sineklerle cezalandırmış.. (Beyin fakiri müslüm bakışı) Birde çok süper müslüman ve çok iyi bir insanı sinekten dolayı ölürsede, allah sevdiği kulunu yanına erken çağırırmış derler.
 7. Carnegia

  Manipüle Edilmek

  Gerek iş hayatımda, gerekse özel hayatımda bu tarz insanlarla çok karşılaştım.Onlar gibi olmak asla istemedim tam tersine onlara inat kendimi hiç bozmadan 33 yaşıma geldim. Doğal bi koruma iç güdüsüyle hareket ediyorum. Kimseye güvenmiyorum sadece hayatımda olan 4 5 özel insan haricinde, onlar biliyorum ki her zaman yanımda.. Çok kalabalık bir çevre sahibi olmak her zaman beraberinde hayal kırıklıkları getiriyor. O yüzden az ve öz insan edinerek kendini koruyabilirsin. Bu kimseyle konuşmıycan anlamına gelmiyor sadece onları sınırından içeri sokmayacaksın. İş hayatında, özel hayatında kendini
 8. Arkadaşlar merhaba, eminim hepimiz kaçmaya çalışsakta yeri geldiğinde bir dini sohbetin içinde kendimizi bulabiliyoruz. Bu durumlar için merak ettiğim karşı tarafı kitlemek, mavi ekran hatası verdirmek, ve cevaplamaları için onları kıvrandırdığınız sorularınız nelerdir? Ben kendimden örnek veriyim. Bu aralar sorduğum da cevap alamadığım, karşı tarafın saçmalamasına neden olan sorum şu oluyor. Öncelikle kuran bütün insanlara gönderildi dimi? Cevap Evet. Sonra sorum geliyor. 23 yıl geçmiş kuran inmiş ve kurallar hazır.Tüm insanlar bundan sorumlu peki bu zaman d
 9. Carnegia

  İslamda kölelik ve cariyelik

  Ben kölelik yasaktır yada ilerleyen dönemlerde kölelik kalkacaktır diye bir ayet okumadım.evrensel olan kitapta dönemden bahsetmek saçma olsada, bunlar sadece senin o küçük beyninden uydurduğun hikayeler.Sen anca kendin gibi aptallara bu masalları anlat. Sizin aklı başında olan müslümleriniz yok mu? Hepiniz mi aptalsınız?
 10. Carnegia

  Din ve Korku

  Şuan tam sınırdasın ve ikinci adımı atamıyorsun,anladığım kadarıyla da kuranı okumamışsın. Bu adımı atmak ve din korkusundan kurtulman için kuranı okumanı tavsiye ederim. Ölümü kabullenmek istemiyoruz çünkü bizler doyumsuz varlıklarız hep daha çoğunu istiyoruz.Ölümden şimdilik kaçış yok ama bilimsel olarak çok ciddi ilerlemeler var.Kazalar ve cinayet haricinde ölümsüzlük yakın bi zaman da bulunmuş olacaktır. Bu konuyla ilgili tek korkulan problem, ölmeyen insanların yaşatacağı nüfus problemi.. O zamanları muhtemelen göremeyeceğiz. O yüzden sahip olduğumuz hayatı en iyi şekilde geçirmeye ba
 11. Carnegia

  İslamda kölelik ve cariyelik

  Sen bize kuran da kölelik yok dersen ben şunu anlarım. Siz aptalsınız kuranı anlamıycak kapasitedesiniz. Aynı kapıya çıkıyor.
 12. Carnegia

  İslamda kölelik ve cariyelik

  Beyin fakiri olmak böyle bişey.. Bitanesi de çıkıp desin evet dinimizde kölelik var desin ama nerdeee... Çünkü allahlatı çok bağışlayıcı, merhamet edici.
 13. Carnegia

  İslamda kölelik ve cariyelik

  Allahın zulumden azaptan bahsederken çok net kelimeler söylüyor. Ama Kölelik kesinlikle yasaktır diye bir söz söyliyemiyor. Aynı kitabı okuyoruz sen kölelik yok diyebiliyorsun.. Bence sen anlamak istediğin şekilde algılıosun. Çünkü Allahının sadist olduğunu kabul edemiyorsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...