Jump to content

Sarp Akça

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  16
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Sarp Akça Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

94 profil görüntüleme
 1. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Uyduruk değillerdir.
 2. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Gülebilirsiniz.
 3. Sarp Akça

  sadece Cinler

  onlar Dumansız Ateşten yaratıldılar, ve aynı bizler gibi Erkeklerine Hubsi Kadınlarına Habais denir ve cocukları falan olur aynı insan gibiler fakat yemekleri Tezek, Kemiktir.
 4. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Boyları küçük yaptıkları boylarından buyuk bunun gibi videolar elimizdedir. bu kadarla sınırlı değil çok vardır
 5. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Ben çekmedim tabikide, resim değil gerçek videolardır.
 6. Sarp Akça

  sadece Cinler

  yani ole yaratık gibi değiller tabikide, gölge halinde temessul eden halleri mevcut.
 7. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Görünen hallerini isterseniz atabilirim ama korkarsanız karışmam.
 8. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Kanıtları mevcut.
 9. Sarp Akça

  sadece Cinler

  evet Cinler tehlikelidir. ama Cinlerden Allah'ın izniyle korunursun, Cinler Allah'ın izin vermediği zaman kimseye saldıramaz, kılıktan kılığa giremez, ne de musallat olur. Neden sorulsun istedim dersen Cinler hakkında çok merak ediliyor bi açıdan Rabbimizin kanıtıdır onlar.
 10. Sarp Akça

  sadece Cinler

  şuphesiz Allah var. orada demek istediğim, kimsenin haddi değil.
 11. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Niye Yarattı Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım. [ Zariyat, 56 ] Allah bole arzu etti. Kimse ona niye arzu ettiğini soramaz.
 12. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Falcıların hepsi için geçerli değildir, bu fal gibi konularda Cinler, İnsanları saptırcıkça saptırır. İnsanları saptırdıkları gibi kendilerinide saptırırlar Geçmişten haber, Hz.Habil ve Kabil zamanında yaşıyan bir Cin adi Hame dir. o zamandan Hz.Muhammed S.A.V zamanına yaşamıştır ve Hz.Muhammed S.A.V Efendimize iman etmiştir. Hz.Muhammed S.A.V o Cine kısa surelerden ders vermiştir. ve dersini aldıktan sonra gitmiştir. Onlar bizlere göre çok uzun yaşarlar şuan aramızda Hz.Muhammed S.A.V'ı gören Sahabi Cin bile vardır. Onların ömürleri uzun olduğundan bize göre çok eskiden meydana gelen olaylar, onların bizzat gördükleri veya arkadaşlarından öğrendikleri için hafızalarında hala tazeliğini koruyor olabilir. Bir de yakın bir geçmişte olan bazı olaylardan biz henüz haberdar olmadığımız için, onların verdiği o bilgiler bize gaybi biliyorlar gibi yanlış bir tevehhüme kaptırabilir. Halbuki onlar rüzgar gibi her tarafta geze bildikleri için bizim ancak bir süre sonra öğrenebildiğimiz bazı konuları, onlar ta o zaman görmüş ve öğrenmişlerdir. Bu tür bilgiler gaybi değil, bizzat gözle gördükleri veya gören arkadaşlarından öğrendikleri şeylerdir. Bir insan çalınan malının kimler tarafından çalındığını cinlerle irtibata geçerek öğrenebilir. bu mümkündür. Fakat cinlerde insanlar gibi hatta daha fazla yalan söyleyebilir. Bu sebeple böyle onemli konularda verdikleri bilgilere fazla itibar etmemek gerekir. İslam hukuna göre bu tür bilgilerle amel etmek caiz değildir Karlari, Eğlencedir.
 13. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Bizler gibi Allaha inanmak, Allaha kulluk etmek için.
 14. Sarp Akça

  sadece Cinler

  nefsi olan bir "canlı" yazım hatası yaptım. İnsanlar ve Cinler olacak.
 15. Sarp Akça

  sadece Cinler

  Şeytan, Melek değildir, Meleklerin başındaydı Allah burada şunu göstermektedir nefsi olan bir canlı Melekten üstün olabilir. şeytan başta o kadar çok ibadet yapıyordu ki görsek o halini kendimizden utanırdık açıkcası Şeytan olanlar : Onlar bir cinstir. Kıskançtırlar tıpkı baş Şeytan iblis gibi. Evrimle bir alakaları yoktur.
×