Jump to content

Zarava ehmel

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  286
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Zarava ehmel Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

600 profil görüntüleme
 1. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Eninde sonunda birşeylerin kendiliğinden oluşması gerekir. Bu işin sonu yine aynı yere varacağa benziyor. Örnek olarak: - Evren tasarlanmıştır, o halde bu tanrının eseridir. + O zaman tanrıyı kim tasarlamıştır ? - Elbette tanrı kendiliğinden varolmuştur, kendi kendisinin nedenidir. Lokomotif örneğinde olduğu gibi vs vs.. + Birşeyler kendiliğinden varolabiliyor ise evren neden kendiliğinden varolamasın ? ..... Uzar gider. Neticede yalnızca bir önkabülden oluşur bu savunma. Gelin işleri karmaşık hale getirip inceleme olanağımız bulunmayan tanrı kavramları uydurmaktansa merak ettiğimiz cevapları gözümüzün önündeki evrende arayalım. Herşeyin bir sırası var değil mi ? Açıkça görülüyor ki tanrıyı aramak gibi ulvi sanılan ama tam aksine içi bomboş olan işlerle uğraşmak insanın vaktini gereksiz yere harcamasından başka bir uğraş değil. Uçsuz bucaksız evrende ne tanrısı arıyıpta bulacağız, akıl işi değil.
 2. Ben neyim?

  Okuduğunu anlasan zaten müslüman olmazdın. Daha fazla yazmayacağım, sana kolay gelsin. Ama duydum ki 2000 yıl önce bir tane daha alemlerin efendisi yaşamış ve o da kendince birtakım tanrı buyrukları tebliğ etmiş. Bu buyruklardan biri der ki : Kim ki cehennemimde kebap olmak istemiyorsa günde 10 defa kıçını parmaklaya. Gördüğün gibi buyruk gayet açık. İnandığın zırvalığın bundan pek az bir farkı var. Tek fark bu buyruğu kılıç zoruyla yayacak olan bir yağmacı Arap milleti olmaması.
 3. Ben neyim?

  Ilımlı olduğunu sanmıştım ama malesef sende patolojik çıktın. Bir insanın yanmasına göz yummak hele bir de bunu dilemek ne büyük bir düşmanlıktır. Neyse ki kimsenin yaşam hakkı sizin gibi canilerin elinde değil. Elinizde ki o zırvalıklarla yanmakta olan ve uzun bir müddet daha görülmemiş rezilliklere maruz kalacak olan ise acınacak halde olan sizlersiniz. Müslüman coğrafyasının hali ortada. "Gelen vuriy giden vuriy.." Söylediğimiz laflardan rahatsız olmuşsun anladığım kadarıyla. Bil ki seninde örnek teşkil ettiğin gibi insan zihnini bu denli hastalıklı hale getiren, çağımızın yegane utanç kaynağı olan Arap dini İslam'ın hakettiği müamele burada gösterilenden çok daha kötüdür.
 4. Ben neyim?

  NotImportant iyi bir noktaya değinmişsin. Ben bu yüzden, müslümanım diyen hiçkimseyi samimi bulmuyorum. İnançlarına göre ölümden sonra sonsuz bir yaşam var fakat gel gör ki bu denli büyük bir ödül için gereken hassasiyeti göstermiyorlar. 5 vakit namaz nedir ki sonsuz yaşamın yanında. Kıl gitsin 50-60 sene, gelsin cennet. Harut_Marut hadi Allah tasviri gaddar bir diktatör olabilir, onu biliyoruz da... Sen nasıl ağzına alıpta cehennemde yanmakla felan tehdit ediyorsun. İnsanlığından şüphe etmelisin. Ama suç senin değil, merak etme. Bu din neler söyletiyor -yaptırıyor- inanırlarına bizler gayet iyi biliriz. Son olarak soruyorum sana: İnsanları inanan ve inanmayan diye ikiye ayırıp birçoğunu cehennemde yakma fikri ne kadar tanrısal ? Bu kadar saçma bir tasnifleme olabilir mi ?
 5. Ateizm hakkında

  2 gün önce 1000 yıl önceden kalma cümleleri kanıt diye asan adam gelmiş görmediğiniz şeylere inanıyorsunuz ,diye apoloji yapıyor. Bu arada Huuu, sen misin ? Yeter trolledin be ortalığı.
 6. Kıyamet Çağı'nın başlangıcı 21.09.2018

  İletilerimiz burada duruyor. Eğer dediğin gibi birşey olursa -ki hiç zannetmiyorum- zaten yer yerinden oynar. Peki, eğer o tarihte birşey olmazsa sen ne düşüneceksin. Bu zırvalıkları bırakacak mısın ? Ah şu Ramazan Kurtoğlu neler açıyor başımıza. Muhtemelen sen de bu adamın programlarını veya kitaplarını takip ediyorsun.
 7. Allah nasıl iyi olabilir?

  İnsan aklını ve geliştirdiği bilimsel metodu bu denli küçük görmen hiç hoş değil. Şu anda mağaranın birinde soğuktan veya açlıktan ölmeyi beklemiyorsak zamanında etrafında olup bitenleri anlamaya ve açıklamaya çalışan insanlar sayesindedir. Ne yani, büyük problemler var diye oturup gökten yardım mı bekleyelim ya da dua ile ajitasyon felan mı yapalım ? Bireysel olarak evreni anlamaya çalışmak dişe dokunur sonuçlar elde etmemizi sağlamayabilir zira şu an için hala ölümlüyüz. Fakat insan soyu olarak sürekli devam eden bir gelişim süreci oluşturursak anlamlandıramayacağımız hiçbir olay kalmayacaktır. Yok bunu yapmayıp yaratıcıya sığınmak gibi fikirlere sarılırsak yalnızca kendimizi kandırmış oluruz ve doğa bir gün bunun cezasını toptan keser.
 8. Müslüman cahilliği

  Evet, bu günümüz insanı adına kötü bir durum olabilir. Fakat çizdiğin profil Türkiye'de bulunan müslümanların en az yüzde 70 gibi bir kesimine uymuyor. İnançlarını sorsan en fazla müslümanım der geçerler, namazıydı orucuydu içlerinden gelmeye gelmeye mızmızlanarak yaparlar. Yani öyle her müslümanım diyen müslüman olmuyor. Esasında birçoğu deist tanımına daha çok uyar. Sana dinsiz olduğun için tepki gösterenlerle de uzun bir tartışmaya girsen emin ol kafalarını bulandırmayı ve yönlendirmeyi de pek tabi başarabilirsin. Çünkü ortada temelleri olan bir inançları yok, sallanmaya çok müsait. Şu anda yobazlığın artış göstermesi tamamen iktidarın ve medyasının bir eseridir, geçicidir. İnternetin yaygınlaşmasıyla ulaşılması hedeflenen bilgi çağı ülkemizi bir miktar es geçmiş olabilir ama yeni nesille bu sorun hallolacak dolayısıyla da arabın dininden uzaklaşılacak diye düşünüyorum. Belki de fazla iyimserim.😆😆
 9. Matematik Soruları Paylaşalım

  Evet tenten cevapda doğru, analitik yöntemle çözüm şeklide. Bu arada türev kullanmadan nasıl çözdün ? Deneme yanılma ile mi ?
 10. Kıyamet Çağı'nın başlangıcı 21.09.2018

  Şam'da deprem oluyor ve Mescid-i Aksa yıkılıyor, ilginçmiş. Epeyce büyük bir deprem olsa gerek.😆😆 Şüphesiz bu büyük bir tesadüftür. Ne yani, Allah mı yaptı acaba ,dememizi mi bekliyorsun ? Tuzak soru soruyon herhalde kendince. Umarım böyledir, zira bunlara gerçekten inandığını düşünmek bile istemem. Günümüzde kesin deprem tarihi verecek bir teknik yoktur. Ee bu bilgi gökten de düşmeyeceğine göre 21 eylül müdür nedir, o tarihte keymifize bakıyor olacağız büyük ihtimalle. Mayalar denemişti şansını, bir de siz deneyin. Belki tutar.😆😆
 11. Matematik Soruları Paylaşalım

  Taban yarıçapı ile yüksekliğinin toplamı 9 cm olan silindirin hacminin alabileceği en büyük değer kaç santimetre küptür ? ( π=3 alınabilir )
 12. Kıyamet Çağı'nın başlangıcı 21.09.2018

  Yüzüklerin efendisindenmiydi bu.😆😆😆
 13. Forum yöneticilerine sesleniyorum. Yok mu bu cümlelere bir yaptırım ? Bedevi kafasıda anca böyle çalışır zaten. Boşanma, sonrada git bilmem kaç yerinden bıçakla. Kaç defa gördük haberlerde sayısını unuttum. Bunları dinsizler değil müslümanlar yapıyor. Ama pardon, müslümanların ne halt yediği İslam'ı bağlamaz değil mi ? Hadi ordan.
 14. Allah Korkusu Yüzünden Ateist Olamamak

  Aklı başında biri için iki durumda da sonuç aynı olur. Din eğitimi verilirken daha doğrusu empoze edilirken ortada bir gariplik olduğunu sezmek hiç de zor değil. Periler, cinler; binlerce yıl önce yaşamış peygamberler, yazılmış ne olduğu belirsiz kutsal kitaplar, cennet cehennem vaatleri... Bunların tanrıdan geldiğine inanmak günümüz insanı için kötü bir durum olsa gerek. Tolkien gibi tek başına bir adam bile daha iyisini yapıyor.
 15. Tanımadığınız birisi size sizi anlatsa ne hissederdiniz?

  Akarsuu sen şu taksici olayından bahseden kişi değil misin ? O başlıkta sana bu efsanelerin yayılmasının nasıl işlediğini anlatmıştık. Yeşil Yol filmini hatırlattı bu hikaye bana. "Hastaları iyi eden tanrının sevgili kulu." Oradan araklama olmasın sakın ?
×