Jump to content

Kör Saatçi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  177
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Kör Saatçi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ankara,Türkiye
 • Interests
  Felsefe, ,bilim,sanat, doğa yürüyüşü, müzik

Güncel Profil Ziyaretleri

815 profil görüntüleme
 1. Kör Saatçi

  AKP şeriatçı mı?

  Bir o şeriat hukuku kaldı işte, yoksa ülkeyi fiilen İslam rejimine çevirdiler. Mesela çok eşliliği yasallaştırmadılar elbette ama resmi nikah olmadan dini nikahın olmasını suç sayan yasayı kaldırdılar Mayıs 2015'te.Hukukçular bunun çok eşlilik dahil illegal evlilikleri arttırabileceğini söylüyorlardı.
 2. Esad da nice insanın katledilmesinden, zulüm görmesinden sorumlu olan bir diktatör.
 3. Kör Saatçi

  Haydar Baş'ın Mallarına Tedbir Konuldu

  Pek çok hukukçunun da dediği gibi adalete güven kalmadı maalesef, yalancı çoban hikayesini andırıyor bana ülkemizdeki birçok olay.
 4. Kör Saatçi

  İslamofaşist Türkler ve Devletleri İçin Ölmek Sizi Gururlandırıyor mu ?

  Vatan doğup büyüdüğün yer değil, mutlu olduğun yerdir. Hatta memleket doğduğun değil, doyduğun yerdir diye bir söz de vardı :)))) Oluyor da ne oluyor, ülkeyi batıranlar en çok ülkeyi sevdiği,ona hizmet ettiğini söyleyenler değil mi ? Halbuki şair Tevfik Fikret'in dediği gibi vatanımız yeryüzü, milletimiz insanlık olmalıdır illa bu kavramlar olacaksa.Dinleri aşıp bu tarz kavramları aşamamak denizde yüzüp havuda boğulmak gibi.Bir insanın aklını bu tarz kavramlar ele geçirdi mi gerçeklerden haktan hukuktan bahsedemezsin ona.
 5. Kör Saatçi

  DR dan alışveriş yapmayın.

  Sözcü Kitabevi de var ilericilere ait olan, birçok kitap daha ucuz orada hatta.
 6. Kör Saatçi

  7 kat gök ve 7 kat yer saçmalığı

  Aynen öyle, hatta 9.sınıf coğrafya kitaplarımızda da yazar bu bilgi. 7 sayısı 7 kat gök kavramı birçok mitolojide de mevcuttur.Oralardan geçmiştir İbrahimi dinlere de.
 7. Kör Saatçi

  İzafiyet teorisini allaha bağlayan sözde profesör

  Akademide az da olsa böyleleri var, bu arada ne güzel diyordu Fuzuli: Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da; hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..
 8. Kör Saatçi

  ABD evleri amerikan sokakları

  Adam kesinlikle haklı
 9. Kör Saatçi

  Sembolik Şamanizm

  Aynı zamanda vatan millet gibi kavramlardan da arındırılmalı insanlık bunun için. Çünkü vatan, millet, bayrak, ecdad, namus gibi kelimeler bir insanı ele geçirdi mi artık o insanı akıl, mantık, vicdan, merhamet, hak, hukuk gibi kelimeler ilgilendirmez.
 10. Kör Saatçi

  ABD evleri amerikan sokakları

  Keşke öyle ülkelerden birinde doğup büyümüş olsaydım, bunları hatırladıkça karamsarlık çöküyor bana.
 11. Kör Saatçi

  Evrim Ağacı'nın bağış hesabı

  Up
 12. Kör Saatçi

  Yurdum Müslümanlarındaki ateist algısı

  Bu ön yargıya neden olan dinleri aslında. Ha bire Müslüman olmayanlara bok atıyor çünkü ilkel kitapları.Tabi bilim felsefe gibi konularda feci kör cahil olmaları da var, mesela evrim gibi temel bir gerçeği reddetmeleri, evrimin her şeyi tesadüfe dayandırdığı gibi, oysa ki durum tam tersidir seçilim tesadüfün tam tersidir ve dedikleri gibi olsaydı evrim üzerine bunca çalışma niye olurdu sanıyorlar: https://www.youtube.com/watch?v=PT6fLkB_rQ0
 13. Kör Saatçi

  İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

  Mistik ve filozof sözcüklerinin yan yana durması ne zulüm.
 14. Kör Saatçi

  Ateistlere sorulan Saçma sapan algı soruları

  Pek çok insanın bu leş argümanların çoktan cevaplanmış olduğunu dahi bilmemesi üzücüdür.
 15. Kör Saatçi

  Evrim Ağacı'nın bağış hesabı

  Yapmanız gerekenler çok basit: 1) Önce şuradan üyelik bilgilerinizi girin: https://www.patreon.com/bePatron?patAmt=1&u=367708 (Eğer üye değilseniz, buradan üye olabilirsiniz: https://www.patreon.com/bePatron?patAmt=1&u=367708) 2) Sonra bu adrese gidin lütfen: https://www.patreon.com/evrimagaci 3) "Become a patron" tuşuna tıklayın. 4) Aylık ne kadar ödemek istediğinizi listeden seçin (1, 3, 5, 40 vs.). Eğer o aşağıdaki seçeneklerden birini seçerseniz aylık düzenli olacaktır. En üstteki ise tek seferlik bağış yapmak için. 5) (Eğer başta üyelik bilgilerinizi girmediyseniz, bu noktada üyelik bilgilerinizi isteyecek. Onu girmeniz gerekiyor.) 6) Sonra "Confirm and Pledge" tuşunu tıklayın. 7) Bu noktada e-mail, kart numarası, kart ay ve yılı, CVC (kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu) isteniyor. Bunları girdikten sonra "Pledge" tuşuna basın. Bu kadar! :) Böylece Evrim Ağacı'na düzenli olarak katkı sağlayabilir ve oldukça ufak olan bağış depomuzu birazcık da olsa genişletmemizi sağlayabilirsiniz. Ayda 1 dolar bile verebilecek olsanız, uzun vadede oldukça kıymetli bir miktara ulaşabiliriz. Eğer Paypal üzerinden tek seferde belli bir miktarda bağış yapmak isterseniz, buradaki bilgileri okuyabilirsiniz: http://www.evrimagaci.org/fotograf/48/4105 Evrim Ağacı'na yaptığınız her türlü katkı için çok teşekkürler! Biz, hep birlikte güçlüyüz!
×