Jump to content

Kör Saatçi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  171
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Kör Saatçi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ankara,Türkiye
 • Interests
  Sosyoloji ,felsefe,bilim,sanat

Güncel Profil Ziyaretleri

604 profil görüntüleme
 1. Kör Saatçi

  DR dan alışveriş yapmayın.

  Sözcü Kitabevi de var ilericilere ait olan, birçok kitap daha ucuz orada hatta.
 2. Kör Saatçi

  7 kat gök ve 7 kat yer saçmalığı

  Aynen öyle, hatta 9.sınıf coğrafya kitaplarımızda da yazar bu bilgi. 7 sayısı 7 kat gök kavramı birçok mitolojide de mevcuttur.Oralardan geçmiştir İbrahimi dinlere de.
 3. Kör Saatçi

  İzafiyet teorisini allaha bağlayan sözde profesör

  Akademide az da olsa böyleleri var, bu arada ne güzel diyordu Fuzuli: Mey biter saki kalır, her renk solar haki kalır, diploma insanın cehlini alsa da; hamurunda varsa eşeklik, baki kalır..
 4. Kör Saatçi

  ABD evleri amerikan sokakları

  Adam kesinlikle haklı
 5. Kör Saatçi

  Sembolik Şamanizm

  Aynı zamanda vatan millet gibi kavramlardan da arındırılmalı insanlık bunun için. Çünkü vatan, millet, bayrak, ecdad, namus gibi kelimeler bir insanı ele geçirdi mi artık o insanı akıl, mantık, vicdan, merhamet, hak, hukuk gibi kelimeler ilgilendirmez.
 6. Kör Saatçi

  ABD evleri amerikan sokakları

  Keşke öyle ülkelerden birinde doğup büyümüş olsaydım, bunları hatırladıkça karamsarlık çöküyor bana.
 7. Kör Saatçi

  Evrim Ağacı'nın bağış hesabı

  Up
 8. Kör Saatçi

  Yurdum Müslümanlarındaki ateist algısı

  Bu ön yargıya neden olan dinleri aslında. Ha bire Müslüman olmayanlara bok atıyor çünkü ilkel kitapları.Tabi bilim felsefe gibi konularda feci kör cahil olmaları da var, mesela evrim gibi temel bir gerçeği reddetmeleri, evrimin her şeyi tesadüfe dayandırdığı gibi, oysa ki durum tam tersidir seçilim tesadüfün tam tersidir ve dedikleri gibi olsaydı evrim üzerine bunca çalışma niye olurdu sanıyorlar: https://www.youtube.com/watch?v=PT6fLkB_rQ0
 9. Kör Saatçi

  İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

  Mistik ve filozof sözcüklerinin yan yana durması ne zulüm.
 10. Kör Saatçi

  Ateistlere sorulan Saçma sapan algı soruları

  Pek çok insanın bu leş argümanların çoktan cevaplanmış olduğunu dahi bilmemesi üzücüdür.
 11. Kör Saatçi

  Evrim Ağacı'nın bağış hesabı

  Yapmanız gerekenler çok basit: 1) Önce şuradan üyelik bilgilerinizi girin: https://www.patreon.com/bePatron?patAmt=1&u=367708 (Eğer üye değilseniz, buradan üye olabilirsiniz: https://www.patreon.com/bePatron?patAmt=1&u=367708) 2) Sonra bu adrese gidin lütfen: https://www.patreon.com/evrimagaci 3) "Become a patron" tuşuna tıklayın. 4) Aylık ne kadar ödemek istediğinizi listeden seçin (1, 3, 5, 40 vs.). Eğer o aşağıdaki seçeneklerden birini seçerseniz aylık düzenli olacaktır. En üstteki ise tek seferlik bağış yapmak için. 5) (Eğer başta üyelik bilgilerinizi girmediyseniz, bu noktada üyelik bilgilerinizi isteyecek. Onu girmeniz gerekiyor.) 6) Sonra "Confirm and Pledge" tuşunu tıklayın. 7) Bu noktada e-mail, kart numarası, kart ay ve yılı, CVC (kartın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu) isteniyor. Bunları girdikten sonra "Pledge" tuşuna basın. Bu kadar! :) Böylece Evrim Ağacı'na düzenli olarak katkı sağlayabilir ve oldukça ufak olan bağış depomuzu birazcık da olsa genişletmemizi sağlayabilirsiniz. Ayda 1 dolar bile verebilecek olsanız, uzun vadede oldukça kıymetli bir miktara ulaşabiliriz. Eğer Paypal üzerinden tek seferde belli bir miktarda bağış yapmak isterseniz, buradaki bilgileri okuyabilirsiniz: http://www.evrimagaci.org/fotograf/48/4105 Evrim Ağacı'na yaptığınız her türlü katkı için çok teşekkürler! Biz, hep birlikte güçlüyüz!
 12. Kör Saatçi

  Erbakan hakkında ne düşünüyorsunuz

  Gericinin, yobazın tekiydi işte.Ama indirilmesinde askerin rolü olması doğru değildi.İndirilmesi tamamen yargı süreciyle olmalıydı.
 13. Kör Saatçi

  Normal bir insana; EVRİM

  Temel düzeyde anlatılabilir, ayrıca bilim dünyasındaki önemine dair kaynaklar verilerek de anlatılabilir, dünyanın en iyi üniversitelerindeki evrimsel biyolojiye dair nice bölüm çalışma alanı var mesela : https://evrimagaci.org/article/tr/madem-evrim-yok-bu-fakulteler-neden-hala-var
 14. Kör Saatçi

  2002-2018 dönemi için isim önerisi

  İslamofaşizm devri.
 15. Kör Saatçi

  Hayatın Anlamı Nedir?

  Bu çok öznel ve bir o kadar da karmaşık bir soru.Yani bu soru Slovakya'nın başkenti neresidir, tiroit kanserini tetikleyen şeyler nelerdir soruları gibi bir soru değildir. Nesnel bir soru olamdığı gibi nesnel bir cevabı da yoktur.Hayatın nihai bir anlamı olmak zorunda değildir, bu konuda şu kitabı öneriyorum: https://www.sozcukitabevi.com/Kitap/terry-eagleton-hayatin-anlami Şu da PDF'si: https://dokupdf.com/downloadFile/5a01f5a7d64ab2b9bd8626c5 Ben bu soruyu şuna benzettim bir anlamda, biliyorsunuz edebiyatta tartışmalar vardır sanat sanat için midir yoksa toplum için midir diye ? Yani kimi edebiyatçı en iyi eser edebi sanatların en iyi kullanıldığı eserdir der, kimisi toplumu en iyi yansıtandır der, kimisi toplumu en iyi eğitendir der.Ancak tüm bunların nesnel bir değerlendirmesi vb yoktur.
×