Jump to content

Kör Saatçi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  197
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Kör Saatçi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ankara,Türkiye
 • Interests
  Felsefe, ,bilim,sanat, doğa yürüyüşü, klasik müzik, futbol

Güncel Profil Ziyaretleri

948 profil görüntüleme
 1. Kör Saatçi

  Ateist kız bulma sorunu

  İyi de ülkemizdeki herhangi bir dine inanmayan insanların önemli kısmı Kemalisttir, nasıl bulamadınız ?
 2. Kör Saatçi

  BAŞ ÖRTÜSÜ

  Yani doğru şey 11-12 yaşlarında çocukların türban takması ? Ayrıca: https://tr.euronews.com/2018/11/24/avrupa-da-basortusunu-burkayi-ve-nikabi-yasaklayan-ulkeler
 3. Kör Saatçi

  Dişi Sivrisineğin Üzerindeki Canlı

  Sonsuz kudret ve bilgelikteki bir tanrının mesajının bu kadar çarpıtılmasına izin vermemesi, bizi nice çevirmene vb muhtaç bırakmaması gerekirdi mantıken. Çok mu zordu ulan herkesin hemen anlayabileceği bir dil yaratmak ? 1400 yıllık vahşetin tarihine şöyle bakmak yeterli aslında ilkel dininizi anlamak için, o kadar araştırmaya vb gerek yok, nasıl Hitler'i anlamak için illa Kavgam'ı okumaya ya da Afrika ülkelerinin fakir olduğunu bilmek için Afrika ekonomisine dair kitapalr okumaya gerek yoksa. Bazı yazarlar vs ise utanmadan bu pisliği iyi bir şey gibi gösteriyorlar, şuna da bakılmalı: http://alfa-sorgulama.blogspot.com/2014/03/kuran-mucizeleri-uzerine.html?view=timeslide Yazdığında ise öyle bir şey yok, daha ötesindeki varlıklardan bahsetmiş sadece, yani daha öte örnekleri kast etmiş, üzerinde duranı değil, parazit olduğunu düşünmek için sebep yok
 4. Kör Saatçi

  Anlamak isteyenler için kısa bir video

  Evet, geçenlerde evrimsel robotik üzerine yaptığı doktorasını bitirdi, bu alan dünyada pek az üniversitede mevcut günümüzde. Evrim Ağacı ise sadece evrimsel biyoloji alanında değil, genel olarak Türkçe en büyük bilim sayfasıdır, onla yarışacak bir site yok internette bu konuda. Hayı, ODTÜ mezunu değilim.
 5. Kör Saatçi

  Anlamak isteyenler için kısa bir video

  evrim her şeyin tesadüfen olduğunu savunmaz, seçilim tesadüfün tam tersidir mesela, hem öyle olduğunu savunsaydı bu kadar araştırma neden olurdu, öyle deyip geçerlerdi
 6. Kör Saatçi

  Anlamak isteyenler için kısa bir video

  cidden feci cehalet dolu bu tarz şeyler, keşke araştırsanız az biilinmeyene sığınmak yerine. gerçi sen evrim karşıtı biriydin değil mi ?
 7. Kör Saatçi

  Kıyamet Çağı'nın başlangıcı 21.09.2018

  (olmadı ya la sdjsddgsdgjsd zaman kaybı bu tarz şeyler sadece)
 8. Kör Saatçi

  Cevaplarınızı bekliyorum .

  doğada ereksellik değil nedensellik kanunları işler. yağmur canlılar için yağmaz, yağmur nedensellik çerçevesinde buharlaşma ve yoğuşma süreçlerinin sonunda yağar. yağmur yağışının "canlıları besliim, yaşatiim" diye bir gayesi, ereği, amacı yoktur. yağmurun ortamı yeşertmek ve hayat bahşetmek gibi amacı olsaydı bugün çöller olmazdı. canlılar, karıncaların besinlere doğru yol alması gibi verimli ve yağış alan bölgelere göç ederler. neden çöle yağmur yağmaz ya da çok az yağar? insanların topunu çöle koyun bakalım yağmuru çekecek mi. alıntı: https://eksisozluk.com/entry/52874074 süreçlere uyum sağlayamayan canlılarsa zaten elenir, şu ana kadar var olmuş canlı türlerinin yüzde 99'undan fazlasının yok olmuş olması erekselliği değil nedenselliği gösterir, seçilim de tasarımın zıttıdır. bahsettiğiniz olay ise bazı fiziksel yasaların ve onları tetikleyen koşulların sonucudur sadece, araştırın az. evet, yoktur, videonun tamamına da bak, hiçbir ciddi kimse var demiyor zaten, doğal süreçleri açıklıyorlar:
 9. Kör Saatçi

  İlahi Aşk'a ve Allah'a ulaşmanın formülü

  Şu yüzden:
 10. Kör Saatçi

  İlk Anıtkabir ziyaretim

  O duyguları da bırakmak lazım nasıl dini duyguları bırakmak lazımsa. Çünkü bu du duygular insan merkezli değil, tanrı ya da toplum merkezlidir, birey mutluluğunu ertelerler, bu duygularda insan özne değil nesnedir. Bir de dini duyguları aşıp onları aşamamak denizde yüzüp havuzda boğulmaya benzer. Bir alıntı da yerindedir: "Milliyetçilik bizi yoksullaştırır çünkü onun Siyam ikizi korumacılıktır ve bu iç piyasayı yok ederken uluslararası ticareti sekteye uğratır.'' "Milliyetçilik bizi güçsüzleştirir çünkü sürekli düşman bulma, başkalarını küçümseme, kendini üstün görme ihtiyacı, başka uluslarla ortak bir özgürlük ve güvenlik sağlama arayışı için işbirliğini çok daha zorlaştırır. https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-45295222
 11. Kör Saatçi

  SAYİN CUMHURBASKANİMİZ BİZİ HAPSE ATARSA

  böyle bir şey için uğraşaklarını sanmam, bu hem çok gereksizdir hem de masraflıdır. ayrıca kolay kolay satın alamazlar oralarda yargıyı.
 12. Kör Saatçi

  İlk Anıtkabir ziyaretim

  Bayram, anma vb olmayan herhangi bir günde gitmeye bakın, o günlerde rahatça gezilebilir, öyle dolu olmasa da pek boş değildir o günlerde.
 13. Kör Saatçi

  CHP, Türkçe ezanı savunan vekilini disipline sevk etti

  Çok yanlış tartışmaların bu şekilde dönmesi, özgürlüklere inanan biri bu tarz şeyler siyasetçilerin konusu değildir, insanlar kendi karar vermelidir diye düşünür . Ha gerçi günde 5 defa 250 dB şiddetinde çevreyi rahatsız etmek özgürlük de değildir gerçi.
 14. Kör Saatçi

  Ateistler kör ve sağır taklidi mi yapar ?

 15. Kör Saatçi

  SAYİN CUMHURBASKANİMİZ BİZİ HAPSE ATARSA

  site serveri ip'si falan abd'de, türkiye'de değil, bir halt yapamazlar o yüzden.
×