Jump to content

herathegoddess

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  71
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

herathegoddess Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü Mayıs 9

Profile Information

 • Gender
  Female

Güncel Profil Ziyaretleri

841 profil görüntüleme
 1. Bu bir süredir üzerinde düşündüğüm bir konu. Kuranda Allah'ın bir anneden milyonlarca kat merhametli olduğu, fakat bir o kadar da azap edici olduğundan bahsedilir. Mantık çerçevesinde bu mümkün değildir. Bir anne evladının canını acıtamaz çünkü merhametlidir, fakat Allah ona inanmayan kullarını sonsuza dek yakacağını ama çok merhametli olduğunu söyler. Bunlar çok derin çelişkiler barındıran ifadelerdir. Peki, Kuranda neden sürekli Allah’a sonsuz sıfatları yüklenir? Sonsuzluk üstünlük mü belirtir? Şahsen ben bir tanrının var olduğunu bilsem onun yeterince merhametli, gerektiğinde aza
 2. herathegoddess

  Hep aynı sorular ve aynı cevaplar

  Sadece ateistler için olduğunu iddia etmedim zaten. Burda tartışmanın amacı ne; bilgi vermek, fikir alışverişinde bulunmak değil mi yoksa ben mi yanlış biliyorum?
 3. herathegoddess

  Hep aynı sorular ve aynı cevaplar

  Sabahtan beri şurda yazmış olduğun yazıları okuyorum bir tanesinde dahi bilgi verici yararlı şey bulamadım. Bunun üstüne sana bir şeyi açıklamaya çalışan bilgi veren insanlara "sen çok biliyosun!" diyerek posta koyuyorsun. Benim anlama kabiliyetim henüz bunları anlayabilecek kadar gelişmedi, sizinle biraz daha okuyup bilgi sahibi olup tartışmalıyım demek yerine ukala bir üslupla allah akıl vermiş kafanda saksı mı var diyecek yüzsüzlüğü kendinde bulabiliyorsun. Bu ayetler daha önce yüzlerce kez tartışıldı; yeni bir düşünceye açık olsan bunlardan birkaç fikir kapabilirdin ama senin tek derd
 4. herathegoddess

  En güzel sigara hangisi ?

  rothmans mentol
 5. herathegoddess

  Kafanızı Kurcalayan Ayetler

  Mutlak doğru olduğu iddia edilen bir şey ortaya konduğunda, onda küçücük bir yanlış bulmak bile tüm iddiayı geçersiz kılar. Akıl ve vicdan sahibi insanlar kurandaki bu yanlışları gördüklerinden -yani görmeyi seçtiklerinden- din onlar için mutlak doğru olmaktan çıkar. Fakat bunca zaman müslüman olan bir insanın birden dinden çıkması zaten beklenmez. Beklenen şudur ki; bir ayette bile hata görüldüğünde sonuna kadar araştırma yapılsın, hikmet diyip geçilmesin. O ayet yanlış öğeler barındırıyorsa temiz bir kafayla kuran baştan sona okunsun. Kafaya takılan ayetler not edilsin, araştı
 6. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Hakaret bir kişinin hak etmediği, kötü unsur taşıyan söze denir. Fakat ben size gerçekleri söylüyorum, bunu sindiremiyorsanız sizin probleminiz.
 7. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Sen akletme işlevine sahip olmayan beyin yoksununun tekisin...
 8. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Emin olun tartışmaya giden zamana değecek biri değilsiniz, çünkü insan karşısındakinin fikrini değiştirmek ve ona doğruyu kabul ettirmek için tartışır fakat sizin doğruları görmek için zerre çabanız yok.
 9. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Ayet ve sure yok hadis kaynaklarından alınmış bir bilgi ben zaten bunların ayet olduğunu iddia etmedim BEYİN SÜZGECİNDEN -varsa ?- geçirerek okumanızı tavsiye ederim aynı şekilde. Siz müslümanlar öyle tatlı, öyle dürüst insanlarsınız ki iyilik timsali tüm ayetler, hadisleri alnınıza yapıştırıp geziyor; kötü bir ayet veya hadis duyunca hemen ucundan alakası olmayan aptalca tefsirlerle açıklamaya çalışıyorsunuz, ya da daha kolayı senin yaptığın gibi kaynağımız sadece kurandır diyerek apayrı bir mezhep oluşturuyorsunuz. Yukarda Darkplace arkadaşınıza kuranda eksik olan hükümlerle ilgili
 10. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Kaynağı oraya büyük harflerle yazdım zaten. Kabul etseniz de etmeseniz de İslam dinin kabul edilmesi uğruna şiddeti, yalanı, kötü olan birçok şeyi yapmayı teşvik ediyor. Anlama kapasitenizin henüz yeteri kadar gelişmediğini düşündüğümden uzatmayacağım. Zira burda bu kadar bilgin insanlardan laf yediniz, mat edildiniz; zerre değişim yok, aynı bağnazlık aynı yobazlık.
 11. herathegoddess

  İstanbul nasıl kurtulur?

  Bu dediğinizin mümkün olması için önce diğer şehirlerin iş, sağlık, eğitim, ulaşım vb. birçok alanda istihdamının arttırılması gerekiyor. Ayrıca İstanbul'da zaten çok yakında büyük bir deprem bekleniyor. 99 öncesi çoğu bina zaten yıkılacak, sonrası dayanıksız malzemeden çalınmış binalar da. Bu da dediğiniz oran kadar yüksek olmasa da büyük bir yıkım demek.
 12. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Kurana göre tecavüzün hükmü nedir? Kurana göre çocuk istismarının hükmü nedir? Peygamberinizin cinsel hayatı ile ilgili ayet var ama dünyanın en büyük insanlık suçu tecavüz ile ilgili ayet yok, bu nasıl eksiksiz kitap? Ya da kürtaj hakkında Kuran'da bir hüküm var mı? Tecavüze uğrayan bir insan hamile kalırsa kürtaj yaptırabilir mi? İslam hukukunda bunun hükmü ne?
 13. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Tek kaynağınız Kuran ise peygamber neden var? O zamanki insanların kafasında soru işaretleri oluyordu kitapta olmayan konular hakkında ve peygamberiniz bunları açıkladı ve zamanla bu sözler hadis halini aldı yanlış mıyım? O zamanki insanlara kuran yetmiyorsa size yetmesini nasıl bekliyorsunuz?
 14. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Nerden baksan çelişki nerden baksan saçmalık. Bir de burada gelip çok bir şey biliyormuş gibi savunmaları, bir de burdaki insanların onda biri olamayan zekalarıyla ateistlerin zeka seviyelerine laf etmeleri apayrı gülünç. Bunlara edilen öğütler de, hakaretler de boşa. Çünkü bunlar dogmaları aşabilecek zekaya henüz erişmemiş ve yakın zamanda erişmeyecekleri de açık.
 15. herathegoddess

  Neden ateist oldunuz?

  Hadisler olmasa namazın nasıl kılındığını nerden bileceksin? İşinize gelen doğru işinize gelmeyen yalan hadis oluyor öyle mi? Diyelim ki doğru bir hadise yalan dedin dinden çıktın, ne yapacaksın? İşte İslam böyle katı kuralları olan üstüne üstlük kolaylaştırınız, zorlaştırmayınız diye öğüt eden bir çelişki dinidir.
×
×
 • Yeni Oluştur...