Jump to content

tonyukukcuk

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  210
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

tonyukukcuk Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

317 profil görüntüleme
 1. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Oldukça güzel şu ana kadar ben hiç evde beslemedim fakat gece acıkıyor miyavlıyor duyarsam beslemeye iniyorum hafif bir hırıldama sesi geliyor motive edici bir şey.
 2. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Birinin davranışlarından düşmanlık sezmezsem kötülük yapmam yani eğer kötülük yapmama gerek yoksa kötülük yapmam aksi durumda kötülük yaparım çünkü bu gerekli olur.
 3. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  insanlar için iyilik yaptığımda değer vermem etkili oluyor fakat ben kedi severim bu sebepten dolayı beslerim zaman zaman böylece yapmak istediğim şeyi yapmış olurum iyi hissederim,bazen yerdeki çöpleri olması gerektiği yere çöpe atıyorum bence bir sakıncası yok.
 4. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Evet evet arapların gönüllü ajanlarılar bunlar
 5. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Benim mantığıma uyuyor bakış açısı farkı işte
 6. MÜLÜMÂNLAR MUHAMMED’İN KULU MU?

  Merhaba bay arap ajanı, o suç değil o yüzden diyorum
 7. Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  Sen bir nüşuza bak ve orada nüşuzehunne yazıyor yani kadınların itaatsizliği.
 8. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Çok eşle evlenmek yerine evlenmemekte bir seçenektir böylece sorumluluk olmaz, tek eşle evlilik daha samimi bir ortaklıktır fakat çok eşlilikte sorunlar olabilir ama bunu göze alanlara lafım yok fakat kadın söz konusu bu durumda kabul edebiliyorsa hatta diyelim ki kadınlara çok eşlilik serbest olsun bu bunu gerektirir herkes istediğini yapabiliyorsa herkes istediğini yapmalıdır buyrun özgürlük,aldatmak çok eşlilikte olmaz zaten her şey ortada,tek eşlilikte aldatma olabilir, bunun sebebi cinsellik idole edilmiş ve evlilikle meşrulaştırılmış en azından bizim kültürümüzde, oysa bu gereksiz korunmak diye bir şey var.ortaya karışık bir şeyler yazdım fakat benim düşüncem eğer evliliğin bir sınırı olmazsa ortaya oldukça ortaya karışık kombinasyonlar çıkar ,evlilik basitçe iki kişi arasındaki bir antlaşmadır göze alıyorsan sınırları bellidir sınıra gerek yoksa evlilikte olmasın.Amaç çeşitlilikse evlilik gereksizdir cinsel ilişki için evlenilmez zina evlilikten bağımsız olduğu için yasaklanamaz yasaklanmamalıdır bir sürü sorun çıkar evlenmek istemeyen bireylerin hürriyetine müdahaledir.
 9. Bütün Varlıkları Allah yarattı .Öyleyse Allah'ı kim yarattı?

  Biz saçma şeyleri kabul etmeyiz Bir ateisti aciz bırakan muciz şey bir hastalık olabilir yada başa gelen kötü bir şey olabilir hastalığı yendiğimizde biz hastalığı aciz bırakırız iyileşiriz olay bu gayet geçerli ve gerçek bir kavramdan bahsediyoruz,yaratma yaratılma bizim hayal sınırlarımız içersinde olabilir fakat bu durum gerçek ve geçerli bir durum değil.Bir ateist hayalperest bir insal olabilir fakat hayalin hayal olduğunu inkar etmez olaylara gerçekçi ve mantıklı bakar.Olasılıksız şeyler olasılık içersinde/dahilinde olmaz.
 10. Hüre hür, dişiye dişi, köleye köle...

  Köleye köle öldürülmesi anlaşılabilir köle önemli değildir duygusal bağ yoktur ve suçu köle işlemiştir karşılığında köle öldürülür,hüre hür,dişiye dişide de aynıdır şuçu işleyen hür kısas olarak ortadan kaldırılır yada suçu işleyen dişi öldürmesi karşılığı öldürülür yani aslına bakarsan suçu işleyen ortadan kaldırılır böylece kısas olur maide 45.ayette de ayrıntıya girilmiş fakat yine kısas suçu işleyene gerçekleştirilir. Hür köleyi öldürürse ne olur o zaman başka bir köle(erkek yada kadın cinsiyete bağlı olarak) öldürülür bu mana da çıkar,fakat suçu işleyene bir şey olmaz,köle hürü öldürürse muhtemelen suçu işleyeni ortadan kaldırırlar fakat ya köle bir emirle suçu işlerse al sana savaş sebebi böyle düşünmemek için bir sebep yok ve köle hürü öldürdüğü için başka bir hür öldürülmesi gerekir ama kölenin de ortadan kalkması gerekir. Aynı zamanda affetme söz konusuysa sorun yok yada tazmin etmek kuranda basitçe söylenenler dışında insanların kendi aralarında anlaşmaması manası çıkmaz. Eğer barış ortamını korumak gibi bir niyet yoksa buna meyledilmezse o zaman kısasa gerek kalmaz savaş çıkar öldürmek yenir yutulur bir suç değildir ve düşmana adaletle saldırılmaz. Biraz daha gevşek olarak anladığım için kısası eleştirme ihtiyacı hissetmiyorum yani sonuçta ateist dinlerin tüm değerlerini inkar eden kimse değildir değerler zaten dine ait değildir doğru doğrudur saçma saçmadır. Biri eğer kendinden birini öldürürse olay içsel olur dışsal olmaz.
 11. kuranı rezil eden matematiksel hata nihayet yanıtlandı..

  sezgiye dayalıdır kurana göre ahtleşilen kimseler güvenilir değil zaten enfal 56
 12. kuranı rezil eden matematiksel hata nihayet yanıtlandı..

  tekid nunuyla gelmiş kesin korkmak buna dayalı olarak emin olmak anlarım fakat tekid nunu ve aynısı üzere olmasaydı böyle anlamam için bir sebep olmazdı ben sezgisel olarak kesin bir hissiyatta olmak şeklinde anlıyorum ve takdir emir mercine bırakılmış ve fenbiz yazıyor yani onlar sana ihanet etmeden sen önce anlaşmayı boz yazıyor.direk eğer biliyorsan(arefe) ihanetlerini sen anlaşmayı boz demiyor sezgisel bir durum söz konusu.
 13. kuranı rezil eden matematiksel hata nihayet yanıtlandı..

  Orada kesin olarak korkmak yazması ve eşit üzere anlaşmayı boz yazmasıyla anlamamız gereken bunun bir sebebe dayandığıdır.Kurana inanırsan zaten müslümanlar haklıdır ve meşrudur, böyle bir durumda olağan yada olağandışı herşeyi toptan iman ile kabul etmek gerekir yani güvenmek gerekir bunlar allah katındandır allah doğru söylemiştir asıl sorun farklı açıdan bakarsan başlıyor yani inanmazsan.
 14. Olası bir Tanrı kafadan hasta mıdır?

  nikah erkek içindir kadın için değil erkek egemen toplum beğendiği kadının üstüne bir şekilde hegomonya kurar, yada allah için birbirinizi sevin , bekarlarınızı evlendirin pekte takılacak bir şey yok yukarıda yazılanlara istinaden..
 15. kuranı rezil eden matematiksel hata nihayet yanıtlandı..

  sadakallahulazim sadakallahulazim nereye kadar arkadaş inanmayanlar biliyor ki muhammed sözde vahiy indiriyor,adam vahiy indiriyor takipçileri var,adam tehlikeli bulaşılmaz vahyin kaynağı yada herneyse
×