Jump to content

MisterYou

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  308
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

MisterYou Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. MisterYou

  Ateizm hakkında

  @NotImportant tamam dostum siz haklısınız benim bilgim yok zaten forumu bırakıyorum kendinize iyi bakın bol bol sataşın.
 2. MisterYou

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Üyeliğimin sonlandırılmasını istiyorum,bir yanlışım varsa herkesten özür dilerim kendinize iyi bakın dostlar. @haci @Bir Buçuk
 3. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Sence bu sözlerin eleştiri mi dir sen her insana bu forumda aynı şekilde konuşuyorsun eleştiri bu değil egolu bir insan demektir altta kalmayan bir insan demektir güzelce tartışamayan bir insan demektir.Benim için boş insansın egolu bir insan ister benden nefret et istersen takma ne istersen onu yam umurumda değil. Güzelce bir konu yazdım gelip sıçıyorsun neden diyer insanlar senin yaptığın gibi yapmıyorlar acaba.
 4. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Dikkatimi ilk günden beri çeken sende dostum hep insanlar yanlış bu forumda tek doğru olan sensin bu ego nu biraz indir ve insanlara biraz saygılı ol bu forumda adminlik yapmışsın diye seni diyer üyelerden daha zeki ve bilgili ve üstün de yapmaz saygıyı hak etmek istiyorsan ilk önce saygılı olmasını öğreniceksin yoksa kimse sana takmaz "hayaletler" gibi boş boş dolaşırsın forumda.Senden daha bilgili veya bazı konularda senden daha bilgili olan insanların olduğunu ego na izin ver.Seni bazen savunuyorum ama bazen gerçekten boş konuşuyorsun farkındamısın bilmiyorum evet müslümanlara gücün eter ama ateistlere gücün etmez bunu da kafana sok,ateistleri de başka şekilde müslümanlara ekmek vermekten vaz geç.Çünkü sen ve sinin gibi "ateistleri' örnek alıp bize karşı kullanıyorlar biz ateistler böyle insanlar değiliz her nekadar sen aksini göstersen de.Ve senin gibi insanlar yüzünden çok insan forumdan gittiğinden adım gibi eminim bunu anlamak çok zor değil.
 5. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Dostum "ben kendimi bildim bileli ateistim" diyenler benimle tartıştılar,"sen ateizmi bilmiyorsun" dediler bana?
 6. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Ortada kalan bir insan oluyorsun inandığınla kalıyorsun doğruları araştırma yapmamış oluorsun sorgulamamış olursun mantığını kullanmamış olursun, kendine kanıtlamaığınla kalırsın bir inanç ile yaşarsın aslı var mı yok mu asla bilemezsin demektir (çünkü var mı yok mu bile düğünmezsin doğuduğun zaman nasıl bilirsin),tam anlamıyla ateist değilsin demektir ateizmi yaşamıyorsun demektir.
 7. MisterYou

  Ateizm hakkında

  "Tanrı yok, ben ateist'im" ile "tanrı var, her şeyi allah yarattı" ile aynıdır!
 8. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Ateizmin kitabı yoktur, araştırma süreci vardır, direk olarak "tanrı yok" diyemezsin çünkü müslümanlardan bir farkın olmaz yani "allah var, herşeyi allah yarattı" gibi, ama bukadar ne ileri ne de geri,araştırma yok sorgulama da yok sabit bir inanç.
 9. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Kanıt olmadan kendin bunu araştırmadan bilim'e danışmadan din'leri araştırmadan bunu anlayamazsın tanrı yı reddersin seni ateist yapmaz ateist düşünceye de sahip olmazsın çünkü hala bunu kavrayamamışsın, "yarı ateist" olursun yani ateizm'e adım atmış olursun,ama ateizmi yaşamıyorsun demektir,bir sonuca varmak için bir yerden başlarsın dindarlar gibi tanrı var diyemezsin çükü bu ateizmde yoktur bunu diyebilmek içi bu söylediklerdiğim şeylerden gçmen lazım ilk önce bunları yapmadıysan ateist değilsindir hala araştırma sürecindesindir.
 10. MisterYou

  Bu ülkenin en büyük problemi: Milli bilinç yoksunluğu

  Atatürk ve Cumhuriyet karşıtı çok hainler var dostum din ile de uyutanlar çok cehalet çok koyunlaştırma propaganda çok allah inancı bilnçli bir insan olmaktan daha güçlü malesef,arap zihniyeti ve kültürü n çok zararlarını görüyoruz o yüzden biz konuşuyoruz farklı açılardan olan şeyleri gösteryoruz ama bu hainler bizleri yok etmeye çalışıyorlar ağzımızı kapatmaya çılışıyorlar koyunlar da bu beyinleri yıkanan insanlar da bize karşı oluyorlar neyin ne olduğunu bilmeden, Atatürk'ün kıymetini bilenler var bizler gibi o yüzden başaramayacaklar merak etme sen.
 11. MisterYou

  Ateizm hakkında

  Esenlikler ateistforum üyeleri bu konuda ateizm hakkında sıkça yapılan hatalardan bahsedeceğim (eleştirelere açığım) En sıkça yapılan hatalar; "ben kendimi bildim bileli hep ateistim" "tanrı yoktur" "tanrıya inanmıyorum" "dünyada çok kötülükler var o yüzden tanrı yoktur" "tanrı varsa iyi değil kötüdür o yüzden bir tanrı yoktur" "dinler palavra o yüzden tanrı yoktur" Evet çoğu yapılan hatalardan birkaçı,şimdi düşünceler ateizm e değil teoriye ve inanca girer neden? Bana biri vurduğu zaman onun kötü olduğunu anlayamam çünkü o nu tanımıyorum anlık bir sinir yüzünden bana vurmuş olabilir onun kötü olduğunu kanıtlayamam. (karakterini bilmiyorum) "Doğar doğmaz ateistim" de çok yanlış neden? çünkü ilk önce dinleri bilmek gerekir araştırmak gerekir Ateizm özgür bir düşüncedir ama kanıtlar da gerekir tanrı nın varlığını yokluğunu anlamak lazım kendine kanıtlamaklazım yok deyip olmuyor çünkü kanıtların yok araştırman yok bilim de yok bilgin yok. Ateizm bir şüpe sayesinde olunur şüpeye düşersin araştırmaya başlarsın şüpelenip ateist olamazsın hala bir ateist değilsin ateist düşünceye de sahip değilsin çünkü bilgin yok Tanrı var veya yok demek inançtır dinler gibi Ateizm deiszm den de olunur dinlerin yalan olduklarının farkına varmak ama bu sadece dinleri redetmektir hala bir ateist değiliz henüz kendimize ateist diyemeyiz çünkü tanrı var hala Tanrı varmıdır yokmudur bunun araştırmalarını yapmaklazım manıklı düşünceyi kavramış olduk zaten deist olunca bu bize yardımcı olur daha derine inmen için,bilimsel düşünürüz okuruz araştırırız, dünyanın haline dikkat ederiz doğaya bakarız nasıl ir sistemde yaşadığımızı evrenin nasıl çalıştığına bakarız hayatımızda olan olaylara bakarız.Olucaklardan kaçamıyoruz demekki özgür irademiz de yok demek oluyorki bu bizleri ve herşeyi var eden enerji nin bir bilinci yoktur öylesine oluşan bir olaydır sanaldır.Bu enerjiye neden tanrı diyemeyiz bunu da kavramak lazım ateizm öyle kolayca olunmaz tanrı yok diyip sadece ateizme adım atarız ama hala ateist diyemeyiz kendimize çünkü araştırmak bilgilenme sürecindeyiz. Evet bazı arkadaşlar baana sen ateizmi bilmiyorsun dediler birkaç ateizm var diye çok gülmüştüm gerçekten 4 - 5 kişi bana karşı oldular ben böyle insanlara "yarı ateist" diyorum çünkü ateizm yolundalar ama hala ateist değiller nedenler yukarıda yazılı ve kaçırdığım çok şey var hala ama yazacaklarım bukadar.
 12. Forum sayesinde ateist olduğunu diyer konunda söylemişsin, ve bu açtığın konuda çok hataların var ateizm öyle böyle denmez ateizm sağ solu yoktur ateist düşüncenin çeşitleri de yoktur. Hiç bir ateist kadın erkek fark etmiyor din ile ilgili hiç bir şey kabul etmez istemez uzak durur Bazı arkadaşlarımız ben kendimi bildim bileli hep ateistim diyorlar bu yanlış ve atist düşüncesi değil bu bir inanç olur neden çünkü tanrını varlığı ve yokluğunu araştırmamış bilim i bilmiyor dinleri de bilmiyor o yüzden bunlar yanlış.
 13. MisterYou

  Nerede o eski Ateistforum?

  Ben forumda yeniyim ama kendi görüşlerimi söyleyeyim O bahsettiği müslümanlar cevaını almış insanlar,ama aralarında kin tutanlar da var hep görüyorum aynı yazma tarzı aynı kişiler sataşmak için yeni yeni hesaplar açıyorlar müslümanların içindeki o nefret olmasa ki bu islam ın sayesinde oluşan bir nefrettir.Ateistler herzaman dinlere hedef oldular ve olucaklar bir tehdit gibi görüyorlar bizi doğruları konuştuğumuz için.Bukadar bilgi paylaşımı oluyor kanıtlar snuluyor müslümanlar bu kanıtları elinin tersi ile bir kenara fırlatıyorlar ve dinin verdiği cehalet ile inini savunamıyorlar cihad ediyorlar çünkü söyleyecek lafları yok.İslam ın hoşgörüsünü hepimiz görüyoruz nekadar cahil ve saldırgan olduklarını cehalet çok tehlikelidir kördür inatçıdır.O yüzden güzel tartışmalar oluyor müslümanlar ile küfür etmek tehdit etmek çok daha kolay çünkü dinde mantık yok sabittir ve sorgulamayа eleştiriye yer yoktur.
 14. MisterYou

  Saçmalayan Ateistlerden örnekler

  Ben ilk defa üye oldum eskilerden değilim yeniyim bu forum'da.
 15. MisterYou

  Müslüman cahilliği

  Bak dostum insanların özgür iradesi yok ve bu kurallar yani dinin kuralları allahın yasakları hiç bir şeye yaramıyor kötülük yapanlar yaparlar onları kimse durduramaz kaderlerinde yazılı ise. Sana şöyle bir örnek veriyorum anlaman için ateist düşünceyi az bile olsa anlaman için,Hitler Stalin ve bunların gibi insan düşmanları neden gücü ellerine aldırlar zekiler diyelim kandırma sanatını kavramışlar insanları koyunlaştırmışlar tamam.Dikkat ettiysen bu insanlar hastalıktan ölmediler süykastlerde ölmediler ve ideolojilerini ve insan öldürmeye devam ettiler. Hitler bu beş parasız fakir bir insan nereden nereye geldi sırf insan öldürmek için gücü eline aldı ve insanları öldürmeye başladı katıldığı savaşta da ölmedi aksine askerin biri onu kurtardı hemde bir ingiliz tarafından demekki kaderinde bu varmış insanları öldürmek.Tanrı müdahale etmedi masum insanlar çocuklar öldü,hatta şunu söylemiş hitler en son bombalı süykastten kurtulduğu zaman : "demekki kaderimde bu savaşı kazanmam varmış ve tanrı beni korudu" yani tanrı ona insan öldürmek için yardım etmiş ve korumuş sanıyor. Ne dediğimi anlamadın ama yinede söyleyeyim belki düşünürsün.
×
×
 • Yeni Oluştur...