Jump to content

Roll

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  26
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Roll Hakkında

 • Derece
  Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Kaba kuvvetine güvenip boş şov yapıyorsun. İnsanları yanlış yönlendiriyorsun, yaptığın bağnazlıktır. İslam bir anda var olmadı, İsa yaşadı ı yaşamadı mı belli değil. Dinler böyle başlıyor bence. Biz bugün yarınındinleri konusun da hangi evredeyiz. Bunu sormakla mazlumluk ne alaka __? Kafanız almıyor bu yüzden bahane arıyorsunuz. En iyisi hiç bulaşmamak dışarıdan sınırladığınız yazışmaları okumak,,,,,,
 2. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Gardiyan geldi. Geyik diyor,,,Yargılıyor karar veriyor,,,Sorularımı aşağılıyor,,,En iyisi dışarıdan bakmak yoksa atacaklar beni,
 3. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Bazı şeyleri eklemeyi unuttum,,, Örnek olarak Mustafa Kemal'in Askerleriyiz sloganı. Müslümanların Tekbir getirmesi gibi,,,
 4. Roll

  Türkiye devletinin azınlık üzerine kurulması...

  Suniler dışlanmıştır, sizin anlattığınız politik neo-sunnilik olabilir. Bakın tabir ürettim Sonuçta sunni çoğunluk Kemalizm ile hep karşı karşıya durmuştur. Yazdığınıza katılmıyorum. Kemalizm İslam dinini /ülkemizde ki çoğunluğu sunnilik/ dışlamıştır.
 5. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Sonuçta bu gün müslümanım diyenlerde namaz kılmaz oruç tutmaz vaziyetteler. Sloganik ve sembolik müslümanlar çoğunlukta. Benim merak ettiğim,,, böyle giderse Kemalizm din Anıtkabir türbe /Kabe/ Mustafa Kemal ATATÜRK peygamber olur mu ___? Dinlerin Sümerlerden beri olgunlaştığını düşünüyorum, bu gün içinde Kemalizm bir örnek midir __? Dinleştirme devam ediyorsa mesela 1.000 sonra Kemalizm din olur mu ___? Böylemi başlıyor bunu merak ettim. Yoksa yanlış bir kıyaslama içindemiyim ___?
 6. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  İslam tasvir ve bu yolla yapılan sanatların hepsine karşıdır. Resim,,,tiyatro gibi.Atatürkçü düşünenler sürekli Atatürk heykelleri ve tasvirleri yapıyorlar. Hepside aynı standart.Bu gün bunu çok düşündüm,,,,İslam gerçektende Muhammed öldükten sonrada büyümeye devam etti bir çok şey eklendi üstüne...Kemalizm yani din karşıtı bir düşün kendisi dinleşiyor gibi geldi bi an.
 7. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Kemalizm din adledenlerin sayısı gerçektende % 5 civarındaysa ülkede ki hristiyan ve musevilerden daha çoklar demektir.
 8. Roll

  Türkiye devletinin azınlık üzerine kurulması...

  Sevan Nişanyan ve Aziz Nesin'in anlattıkları daha doğru gibi geldi bana. Sayı doğru mudur bilmiyorum, 3 parti açılmış hepside kapatılmış o dönemlerde. Yakın tarihte ülkücülerin de dışlandığını ve pratikte çok dövüldüklerini biliyorum.
 9. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Muhteşem bir analiz. Sizi tebrik ediyorum. Bakın devlette bana batmış oraya da muhteşem analizini yazar mısınız ___?
 10. Geçen gün Sevan Nişanyan isimli bir ateistin videosunu izliyordum. Kendisi Ermeni asıllı ve bir ateist yazar. Türkiye Cummhuriyeti kuruluş aşamasında büyük çoğunluğu dışladığı ve yok saydığını anlatıyordu. Ermeniler, Rumlar, Aleviler, Kürtler, Turancılar, Araplar, Sunniler, Osmanlıcılar, Şeriatçılar, Komünistler vs vs uzar gider. Hatta bazı ateist isimler bile. Köylü sınıfının çoğunluğu. Bu konuda ne düşünüyorsunuz ? Neredeyse herkesin dışlandığı bir Cumhuriyet ne kadar sağlıklı olabilir ?
 11. Roll

  Kemalizm Din midir ?

  Bu gün 10 Kasım'dı ve sosyal medyada ilginç ilginç kareler gördüm. Abartının biri bin para. Siren sesini duyunca araçlarını durdurup aşağıya inen insanlar hiç kımıldamadan bekliyorlar. Anıtkabir'e iman tazelemeye geldik diyen parti liderleri. Kaza riskini göze alıp İstanbul'un en işlek otoyolun da en sol şeritte durup canı pahasına aracından inenler / ve kaza oluyor /. Ezan sesi duyunca Atatürk Ekber diye çığıranlar. Kafalarına maske geçirip suratında Atatürk tablosu taşıyanlar, büstlerin ve heykellerin önünde kımıldamadan başlarını öne eğenler, o olmasaydı biz olmazdık diyenler / Muhammed olm
 12. Roll

  Forumun En Donanımlı ve Bilgili Adamları ..

  Yok investor'um ben.
 13. Roll

  Forumun En Donanımlı ve Bilgili Adamları ..

  Sen ve Türk Ateist ikinizde spastise olabilir. Dır dır yeter yahu ! Konuyu sapıttın.
 14. Roll

  Forumun terbiyesiz yöneticileri

  Tam da anlatmak istediğim buydu işte
 15. Roll

  İşid neden kadınlara tecavüz ediyor?

  Herhangi bir ayete bakıp tecavüz etmiyorlar. Bölgede kin ve nefreti dolayısıyla karmaşık terör ortamını oluşturmak için bunu yapıyorlar. Demografik yapıyı değiştirmek için sürekli şiddet ve vahşet sergiliyorlar. Bu olayları din temelli değil siyaset temelli yorumlarsak, bu terör örgütü bu vahşeti herhangi bir inanç için değil petrol havzaları ne enerji koridoru için yapıyor diyebiliriz.
×
×
 • Yeni Oluştur...