Jump to content

Raphael17

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  139
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Raphael17 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 01-01-1982

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Ankara
 • Interests
  Cihad Online

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Raphael17

  IRKÇILIK Bilimsel Gerçektir

  - tasarım olarak biraz nostaljik kalmış yalnız. Halen "MSN ve İCQ hesabın var mı" diye soruluyor bir de Turan Dursun resimleri biraz eski olmuş. Yani 20, neredeyse 30 senelik mesele. 2000'lerde doğanlar TD'yi biliyor mu? ondan bile emin değilim.
 2. Raphael17

  Nükleer Bombalar

  Allah Akbar
 3. Raphael17

  Din kurumlarının bütçesi ne kadar olmalı ?

  KArşı argümanı biliyorum. FAkat islam ülkelerinde yüksek olmalıdır. Din adamlarının eğitimine yüksek olmasa bile standart bir para harcanmalı, Köy imamı dahi en az 2 yıllık eğitim almalıdır. Çünkü Cami dediğin yer de bir nevi toplumun şekillendirildiği bir yerdir. Kuran kursları filan da denetlenmelidir. "Kurs" adı altında Daeş militanı yetiştirilmemelidir.
 4. Raphael17

  IRKÇILIK Bilimsel Gerçektir

  TD Forum'a şimdi baktım. Oldukça konu odaklı, detaylı ve katılımı yüksek bir forum. Burası o zaman bu Turan Dursun Forum'un "Light" ya da "Genç" versiyonu anladığım kadarıyla.
 5. Raphael17

  Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  Ben bunları hiç sormadım. Herhalde kuş Tavşan gibi şeyler için?
 6. Raphael17

  Nükleer Bombalar

  Yine eski filmlerden 1983 yapımı "The Day After" (Sonraki Gün) adında çok gerçekçi bir film var. https://youtu.be/7VG2aJyIFrA?t=88 Nükleer savaşta zaten belki Güney Amerika, Çöl, bi de Afrika hariç herkes her yere bomba atıyor. Şizofren arkadaşınız yazmış ama, çoğu senaryoda zaten ilk atılacak ülkelerin arasında İsrail, İran, K.Kore gibi ülkeler var. Dünya kalırsa Brezilyalılara veya Tanzanyalılara kalacak. Hintli / Pakistanlıya bile kalmaz, çünkü Çinliler ilk bunlara atacak. Tayyibin 5 çocuk politikasının Oğuz soyunu kurtarmaya yetmeyeceği de paylaşılan görüşler arasında
 7. Raphael17

  Yerli Filmlerin Kalitesizliği

  Olsun üç gün sonra yıldız savaşları geliyor. Onu da izleyebilirsiniz
 8. Raphael17

  Foruma nasıl para kazandırabiliriz?

  Her yeni icat edilen şeye kefal gibi atlamamak lazım. Mesela 500 TL'ye Sony Walkmanler var. Kablosuz bir kulaklık Blutoth ile cep telefonuna bağlı filan. Bence düphedüz salaklık. Eski kasetli walkmanimi bile böyle salak bir alete değişmem. Bitcoin'de öyle. Neymiş "Bankaya gerek yok" imiş. Günümüzde yasa dışı ürünleri bile belli bankaların kartını kullanarak alabiliyorsun ki? - Şuna dikkat edeceksin: Habire yeni bir şey çıkıyor ama. "Habire yeni bir şey çıkıyor, "Yeni" diye kakalarsak millet alır" zihniyetinde olanlar da var. Diğer bir uyduruk alet akıllı telefonlar. Lisedeysen kopya çekmeye yarar da, pul kadar kol saatini bilgisayar gibi kulanmaya çalışan zihniyete tüküreyim ben ayrıca. Haksız mıyım?
 9. Raphael17

  Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  - National İnterest diye bir haber sitesi var. denk gelince orada çok güzel makaleler oluyor. Ama Wiki'den de kontrol edebilirsiniz - M4-A1'in bomba atma özelliğine dikkat etmemişim. Silah dediğin bu artık. Seri atış + Bomba fırlatıcı + Belirli düzeyde eğitimi olan kişilerin kullanabildiği bir silah olacak. - G3 ve Kalaşnikof çok ölümcül silahlardır. Charlie Hebdo saldırıları sırasında, elinde AK-47 bulunan saldırganlara polis müdahele edememiştir. Hatta Kalaşnikoflar polis aracının canına okunmuştur. Polisler akıllı davranıp, bir Türk polisinin yapacağı gibi, adamların hemen üstüne yürümemişlerdir. G3 de öyle. + G3 daha profesyonel bir silah, Kim ne derse desin. - Kıbrıs'ta filandınız herhalde. İmam hatipleri hep Kıbrısa gönderirler Ben Ankara / Kırklareli gibi yerlerde yaptım. 3 kere mi 3'er kere ateş ettim. 1 de Kırıkkale ile ateş ettim. MG3'leri ateş etmeden kullandık. Öyle Tanklı manklı bir şey bizde olmadı. Tatbikat olduğunda da dikilirdik, sonra "tatbikat bitti" derlerdi - G3'ün bomba atarlısı da var o zaman? - Ben kendi adıma bomba-atar bile görmedim. Depoda el bombaları vardı. Hatta firar etmeye çalışan bir manyak 3-4 tane G3 + bir sürü el bombası ile yakalanmıştı. Herhalde bugün bile askeri hapishanededir :9 / Da ben onu kast ediyorum. M4-A1 veya AR-15'lerde öyle bir derdin yok. MG3'ün ateş saçma / yok etme gücü tabi ki daha fazladır. Bu ikisini de o zaman İ-Phone gibi düşünün. Masaüstü bilgisayar tabi daha iyi, Ama İ-phone da onun yaptığı çoğu şeyi yapabiliyor. Üstelik de G3 ve Kalaşnikoftan daha hafif. İyice gaza gelmeye başladım, Irak'tan filan satın alıp gizlice Türkiye'ye soksam mı acaba
 10. Raphael17

  Foruma nasıl para kazandırabiliriz?

  100 $'ı geçmemesi lazım. Güvenlik ağına filan da mı üyesiniz? (bir ara ping filan yapıyorlardı?)
 11. Raphael17

  Nükleer Bombalar

  Tzar bomba var. Satan füzeleri var. Ama zaten bilinen bir şey Ülke / Eyalet silen bomba + çok başlıklı (Türkiye'Nin en büyük 20 kentine düşebilen) bomba var. 11-12 Ekim 1986'da Gorbatchev ile Ronald reagan arasındaki Nükleer silahsızlanma zirvesi var (Günümüzde Donald Trum ile Putin arasındaki eylemlerin tam tersi) https://en.wikipedia.org/wiki/Reykjavík_Summit - Bunlar kullanımı söz konusu olmayan silahlardır. benim görüşüm budur.
 12. Raphael17

  Forumda atıcılık sporu ile uğraşan var mı?

  - ABD'de olsa, "Av silahı" veya "Kendini savunma silahı / Anayasal hakkım" deyip 1000 - 3000 $ arası satın alabiliyorsun (AK-47 ve üsteki diğer silahın ise 400 $'dan daha ucuz. Avantajı ondan kaynaklanıyor [biri ile tartışmıştık onun için yazıyorum]) ve Bunları dedikten sonra ABD Navy-SEAl'lerin M4-A1'ini tanıtmadan olmaz. Bu da 1000-3000 $ arası bir silah ama askeri personel harici (şimdilik) satın alamıyor. Önceki sayfada anlattığım AR-15 silahına benziyor. - Konuya AK-47'den (kalaşnikof) ve G3'lerden girmiştik. Ben "M-16'lar daha iyi" demiştim. Bu anlattıklarım da zaten G3 ve M-16'ların 21yy versiyonları. Bir de her yerde okuduğum. Kalaşnikofları çocuk askerlerin eline verip kendine ordu kurabilirsin. 4000 $'a 10 tane alsan, 10 tane de işsiz adam bulsan, olur sana 10 kişilik milis gücü. Çünkü çok basit bir silah. M-16, G3 ve bunların gelişmiş hallerini öyle herkes kullanamaz. Özellikle "zor" silahlar değil ama temel askeri eğitimi olan kişiler düşünülerek üretilmiş. Silah dediğin de zaten öyle olmalı. kalaşnikof biraz da "Gerilla savaşı" veya Kkomünist felsefe doğrultusunda tasarlanmış kolay kullanımlı silahtır. 20 yy'ın ikinci yarısına damgasını vurmuştur. Ama günümüzde daha çok çapulcuların, teröristlerin, El-Kaide gibi kuruluşların filan silahıdır. Yani ilk dediğimi yine diyeceğim, para olursa ben M-16 ya da sonrasını filan satın alırım. (Phaselis ile tartışıyorduk)
 13. Raphael17

  #Kudüsesahipçık

  Obama son başkanlık konuşmasında "Ben dünyada kötülükten daha çok iyilik olduğuna inanıyorum" gibi bir laf etmişti. Bizdeki yerel basın, ABD yerel basınına benzemeye başladı. Dış haber olarak bi tek İsrail var. Gerçekte Türkiye dahil, Dünyanın durumu iyi değildir. + 1991'de başlayan denge bozukluğu sürmektedir. Marksizm'in düzenleyici rolü geçmişte iyi kötü vardı. Bence gelecekte de bir şekilde olmalıdır. Tamam Tanrı'nın (Tanrı algısının) payı mutlaka var. Da İsrail'de ve diğer birçok yerde, yeterince saygı duygusu yok. Hem bu. Hem de nüfus hızla 10 milyara doğru gidiyor ve bizim ölmeden 20 milyarı görmemiz mümkün. ve TR - Rusya gibi ülkeler tüm bunların suçunu Batı'Ya yıkıp bunu demokrasiden çıkmak için kullanıyorlar. Önce onu görmek lazım. "İsrail iyi yapıyor" demiyorum da deve fıkrasında olduğu gibi, tek eğri yanımız keşke İsrail olsa
 14. Raphael17

  Yerli Filmlerin Kalitesizliği

  - 2012 sonrası Türk filmlerinin de daha "halka yönelik" ihraç edilse dahi ancak orta doğu ülkelerine ihraç edilebilenleri yaygınlaşıyor. Fatih akınınki gibi filmler ise Almanya'da çok başarılı. Doğru. Ama Türkiye'de çekilen bu filmler Türkiye'de izlenmiyor. iran Sineması gibi oldu bir nevi. Bollywood tarzı filmler çok arttığı için birçok hafta düzgün film olmuyor. Eskiden daha iyiydi. Hem kaliteli Türk filmleri hem de yabancı güzel filmler fazlaydı. Mına kodumun AKP'si
 15. Raphael17

  Nietszche "Nihilizm" Kavramının Kurucusu mudur ?

  Makyavelli ve Thomas Hobbes gibi düşün. Olumsuzu gözler önüne sererek olumlunun önünü açıyor. Bu "anlamsızlık" duygusunu öne sürüp, varoluşçuluktaki "anlam yaratma" olayına öncülük ediyor. Ben öyle anlıyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...