Jump to content

DeepBlue

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.041
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

DeepBlue Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  bakınız.haci da bu bilim adamlarından biri olabilir.özel,çok gizli servisler doğrudan açıklama yapması halinde kendisini ve ailesini ölümle tehdit etmiş olabilirler. "evren canlıdır" derken aslında üstü kapalı bir şekilde bizlere bu gizli araştırmalardan bahsediyorsa? düşünün.daha geçen; hepimiz tanrıyız" diye bir konuyu durup dururken neden açtı?aslında ne demek istiyordu? prionları,virüsleri,maddeyi gözlemlerken yine üstü kapalı bir şekilde aslında kendisinin onlar tarafından gözlendiğini ima ediyordu.yazılarında bu mevcut.birçok kere bunu bizlere anlatmaya çalıştı.evren canlıdır.dedi.bakınız.gerçeği arıyorum...gerçeği arıyorum..gerçeği arı.. derken haci sürekli bir bilinç altı mesajı veriyor.bugün bile yaşamın durdurulamayacağını anlatmış.izleyenler bilir. 72 yapımı solaris.orda da bu tema işlenmiş ama bu sefer evren değil gezegen olarak.filmde bu gezegeni gözlemleyen bilim adamları aslında solaris tarafından gözleniyordu.haci ise evrenin hafızasından bahsederek olayı hepten gözler önüne sermeye çalışmış.bizlerin, kendimizin bu gerçeği görmemizi istiyor olabilir.çünkü,dedim ya; olası bir kanıtsal açıklama 3. Dünya savaşının çanlarını çalar.ipini koparan tanrısı için kurban aramaya çıkar.haci her bilim adamı gibi bunun bilincinde. bakınız.bu sadece bir iddia.elbette kiminizin söylediği gibi büyük bir iddia olabilir.fakat; büyük iddialar büyük kanıt gerektirir derken; ünlü kozmolog da bunu söylemek istiyordu.mesela carl'ında elindeki tüm veriler yok edilmiş olabilir.susturulmuş olabilir.
 2. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  cıkıyor onlar da deli muamelesi görüyor :Sss veya üslerden bilgi sızdırmaya çalısan olursa imha ediyorlardır xD sırlı ölümü olan birçok bilim insanı var.bi düşün neden? mesela en basitinden uzaylılarla ilgili bile konuşturmuyorlar.neden yasaklı bu bölgeler?çünkü; insanlar böyle şeylere hazır değil.bilinç olarak.
 3. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  bunu bir komplo teorisi olarak görebilirsin.bişey demiyorum ama insanlar birbirini kafeslere kapatmasınlar diye bir sır gibi saklanıyor olabilir.dünya buna hazır değil ve hiç bir zaman da olmadı.bunu açıklarlarsa işte o zaman ortalık zombiden,vampirden,kasaptan geçilmez. herkes kendi tanrısı için kurbanlar vermeye başlayacak,terorizm iyce dünyayı saracak.çünkü; herkesin tanrı algısı ve inancı başkadır. bu gerçek karşısında ilkel/cahil insanlar sağduyulu davranamaz.tanrıları için kurban arayışı içine girerler.3. dünya savaşının pim'i çekilir.tanrıları için hepsi birbirini yemeye başlar.bilim insanları bunun farkında. bilim adamları bunu açıklarlarsa ;sen bile gotunden tanrı uydurup, hurrraaaa... düşüp ortalığa tanrın için kurban arıyabilirsin. xD oysa tek tanrı ve tek gerçek din var.herkes arasın bulsun diyor olabilirler.böyle sikündürük bir maceraya dünyayı sürüklemenin alameti yok.
 4. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  51. bölgeyi araştırın.bilimin sizden sakladığı çok şey var.tanrı ise bu saklı hakikatlerin en büyüğü.bunu bilim adamları birbirlerine bile dahi söyleyemiyor,anlatamıyorlar, o derece.bazı istisnalar hariç tabi.temel de insan zaafları bilirsiniz işte.kaygı veya bu konulara girip tartışmaktan kaçınma.kaygı ve kaçınma.
 5. DeepBlue

  cennet özgür irade

  peki xD al bu da sana hediyem olsun; (hediyedir-para ile satılamaz)
 6. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  boş işler.tanrının varlığı -yokluğu ispatlanamaz.
 7. DeepBlue

  cennet özgür irade

  kavak ; hurinin osuruğu neyder adama?osuruğu hurinin ; candur can,şifadur şifa,baldur bal,miski amber gibi kokar,mestu heyran eder bırakır. xD
 8. DeepBlue

  cennet özgür irade

  bu diyarın şarabı ; kusturuyor... buranın hurisi desen ; ossurup tüm büyüyü bozuyor xD ölümlüyken ;yok ben ölemem,bana göre deil,her zaman genç,yakışıklı ve kuvvetli kalmam lazım xD bunu da ancak tanrı yapabilir.
 9. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  konuyu saptırtmaya çalısma şimdi.aç iyi bak. şaşi bakma xD adam uydurup uydurup yazıyor iki saattir.demediğim şeyleri demişim gibi yazıyor.üstüne bi de aklı başımda yazıyorum diyor xD bi doktora görün sen
 10. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  ac kuranı bak.herseyi hazır eline mi verek. evren canlidir.insanından,molekülünden,atomundan,parçacığına-partiküllerine kadar.bunlar canlidir çünkü; arkasında ki bilinç,güç,bilgi sahibi canlidir.bunlarada hayat vermiş. zırvaların ise, biliyorsun;zırva tevil götürmez. ya da'sı,a'sı ma'sı yok; Allah var din gerçek!
 11. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  ulan, haci ; evren canli dedi diye bi zikmediğiniz kalmiş bana mı anlatıyorsun. kuran'da da evrenin canlı olduğunu vs. okuyan bilir.
 12. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  -forum dansöz doldu - izleyelim madem xD
 13. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  kıvırmakta serbestsin tabi. sanki evrenin canlı olduğu ispatlanmışta.sen bunu git bilim camiasında de deli muamelesi görürsün la. salak, bir bilim insanının demesi bilim dünyasında neye yarar.ne sanıyorsun? her bilim adamı aynı şeyimi düşünecek hemen.kusura bakma da şeye sürülecek akıl yok sende.
 14. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  bak moruk.hacı'yı bilir misin? burda bir bilim adamı olarak "evren canlıdır" diye konu açmış.ve bazı angutlar ona hasta, deli muamelesi yapmış.tabi bu zerzevat evren hakkında hiç bir bilgi sahibi olmadan kendilerince haci ile eğlenmişler.lakin haci bunları bile bile büyük bir cesaret gösterip bu derin mevzuyu dillendirmiş.her bilim adamı böyle yapamaz, bu riski göze almaz veya alamaz.haci almiş o başka.ha ona bu deli muamelesini yapanların asıl kendileri delinin ve dahi cahilin, işe yaramaz cehalet ordusunun önde gidenleri fakat sorsan hepsi kendini bilim adamı sanır.kısaca herkes bu riski alacak yürekte olmaz.kaygı duyar.itibar kaygısı,saygınlığın zedelenmesi vs. onu diyorum.anlamiyorsun. ayrıca kuran'da da evrenin canlı olduğuna değinilmiştir,ayetle sabittir.tabi bunu kendine müslüman diyen cahillerde bilmeyip haciyla alay etmişler.kısaca bu kadar cahilin içinde alim olunmaz.adami yer yutarlar.onun için her bilim adamı böyle sıradan olmayan şeyler konuşmaz.
 15. DeepBlue

  Neden hiç bir keşifte allah yok?

  tanrı bu buzul reiss; yat dedimi yatacan,kalk dedimi kalkacan,öl dedide mi seve seve ölecen. yapacak bişi yok...
×
×
 • Yeni Oluştur...