Jump to content

Antonius

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  65
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Antonius Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

52 profil görüntüleme
 1. Muhammed yaşamadıysa

  ZEYD HİKAYESİ:(YADA DOĞMASI):Bu hikayeye dayanarak gerek Dinciler gerekse bir kısım ateist arkadaşlar Bakın burada Muhammed Övülen anlamında bir sıfat olarak kullanılmamıştır derler.Halbuki bu Hikayede Tevrattan alınmış bir benzetmedir.Üzüm suyunun şarap olmasıdır.Fermantasyonun başka bir şekilde anlatımıdır.Örnek vereyim :Yaşamda bir şeyi severiz ama bu sevgi sebebe dayalıdır.Bir genç düşünün süslü parlak üniformalar aldığı maaş aldığı omuzundaki yada kolundaki rütbeler,toplumda gördüğü saygı gibi nedenlerle Subaylık mesleğini sever,yada incecik belli lacivert gözlü beyaz tenli lepiska saçlı bir bayanı sever.Onu kendine alır .Ama zamanla bu sevgi çok değişir.O Subay olan kişi artık ne rütbeye ne üniformaya nede maaşa değer fazla vermez ama herşeye rağmen yaptığı işi çok seviyordur.O kadar ölümlerden dönmesine rağmen o eski tatlı sevgisi artık aşka dönüşmüştür.Yada o lepiska saçlı ince belli lacivert gözlü güzel şişmanlamış ablak suratlı bir koca karı olmuştur hastralanmış kortizon tedavisi görmüştür genç yaşta ama sen onu dünyanın güzellerine değişmiyorsan işte o sevgi yine fermantasyona uğramış aşka dönüşmüştür. Gelelim hikayeye Zeyd orada bir insan değildir.Bidayetteki sevgidir.Oradaki Muhammed yada Davutta tarihi şahıs değildir.Aşktır!Bazıları sen nasıl oluyorda Muhammed gibi bir çöl bedevisini aşka benzetirsin? diye tenkit edebilirler.Ancak aşta o kadar güzel bir şey değildir.Evet Yenilen pehlivan güreşe doymaz misali bizi hayata bağlar ama bizim kendimizi görmemizede mani olur.Yani aşk yüzünden kendi hakikatimizi kendimiz örter ve kendi kafirimiz oluruz:İhtirasa çok rahat dönüşür.Kendi kötülüğümüz haline gelir,Nefrete dahi dönüşür. Dolayısıyla bu hikadede Muhammed aynı Davut gibi tarihi bir şahsiyet olmayıp bir sıfat yada bir haldir.Zeynep ne olabilir?.Sevilen şey neyse odur.Yani her şey olabilir.
 2. Atatürk'ün sürekli dindar gösterilme çabası

  Çelişki yok savaş istiyorlar açıkçası.Kendi kamuoylarınıda yavaş yavaş savaşa teşvik ediyorlar.Bu öyle bir savaşki Mekkeyide Mediyede yok etmeye kadar varan bir savaş.Radikal İslamcılar olmazsa şayet kendi kamuoylarını buna ikna edemezler.
 3. Her ateist Alevi sempatizanı olmak zorunda mı?

  700 küsur yıl süren Osmanlı İmparatorluğunun Aleviler üzerindeki Din Baskısı ve yaptıkları katliamları düşünün!Fatihin kazdırdığı çukurlarda Hurifi diye diri diri yaktırdığı Aleviler! Kuyucu Murat paşa katliamları ,Celali İsyanları,Hatta hatta ne 700 yılı Osmanlıda az gelir Selçukilerde başlar Babai İsyanları!onların namusları hakkında İnsanlığa sığmayacak Mum söndü !iftiraları.Laik Cumhuriyette dahi bu İnsanlar gördükleri bu baskılar yüzünden Alevi olduklarını söyleyemiyorlardı! ne yapsalardı yani Kızlarını sunnilere vermiyorlarmış.Olacak tabiki o kadarda.Ha ama Trakyaya gideseniz şayet Trakya alevileri (Babailer ve Balım sultan Bektaşileri) bunu yapmıyor.Nedeni açık değilmi? asırlardır Görülen Zulümlerden fazla nasiplerini almadıkları içindir.Arnavutlara bakın Yarı Sunni Yarı Bektaşidir onlar.Ve Uyum içinde yaşarlar.
 4. Muhammed yaşamadıysa

  Bunlardan örnekler çoktur .Açın Velayetnameyi Hacı Bektaşı okuyun.Ondan sonra karar verin bu insan yaşamışmıdır?Hacı Bektaşın yaşadığı yer olarak belirtilen Suluca karahöyük neresiyse Mekke ve Medinede odur.
 5. Her ateist Alevi sempatizanı olmak zorunda mı?

  Kız alıp kız verme bunlar şimdilik önemli değil.Önemli olan tam bir laik sistemi yerleştirebilmektir.Aleviler bundan yana.Çünkü Diyaneti Devletten maaş alan Dedeleri,Okullarda Alevilik dersleri verilmesini istemiyorlar.Ama sunni kesim öyle değil.Onlar dinin taa Ana okullarından başlatılarak Dindar vede kindar nesil yetiştirmek istiyorlar.Alevi bir fert dedeye gitmese ceme katılmasa Muharrem orucu tutmasa dahi kendi insanlarınca hor görülmez.Ama sunni kesim öyle değil.Her sene Ramazanda ilk sopa hangi şehirden çıkacak diye neredeyse iddiaya giriyoruz.Alevilerin bağnazlığının esas nedeni Suni saldırılarına karşı mukavemettir.Bu saldırılar olmazsa o zaman Alevilerin bu Alevi bağnazlarını içlerinde barındırmayacakları kuvvetle muhtemeldir.Hitler olmasaydı Yahudiler dinlerine bu kadar sarılıp yobazlığa prim vermezlerdi.Yurt dışındaki Sunni ve Alevi kesimlerine bakın Laikliğin olduğu günlerde Türkiyeden İşçi olarak giden Sunniler O ülkelerin dillerini öğrenip O Ülkenin sosyal yaşamına adapte oluyorlardı.Ama ne zaman Türkiyeye AKP iktidarı geldi.Yabancı Ülkede çalışan sunni kesimin önemli bir kısmı kendilerini o Ülkelerde tecrit ettiler.Gettolaştılar Camiiler ve Mescidler kurmaya başladılar.Ve Her geçen gün O Ülkelerde şeriatçı talepleride artmaktadır.Ama Alevi kesime baktığımızda onların hiç bir dini talepleri yok.Bulundukları toplumla gayet güzel bir uyum içinde yaşıyorlar.Ülkeyi Alevi sünni diye federasyonlara bölmek Batının emperyalist emellerine hizmetten başka hiç bir işe yaramaz.Yapılacak şey yine tekrar ediyorum Tam Laiklik (Diyanet ,Okullarda din dersleri kalkmalıdır)ve Bu Ülkenin refahı için ne gerekiyorsa onu yapacak Dürüst yönetim şekline kavuşmasıdır.
 6. Atatürk'ün sürekli dindar gösterilme çabası

  Saçma bir Hiristiyan anlayışı Armegedon dedikleri savaşları ortaya çıkarmak istiyorlar.Ve Kendi zanlarınca kafir Müslümanları yok etmek istiyorlar.
 7. Muhammed’in biyografisi niye 200 sene sonra yazıldı?

  Muhammed Övülmüş olandı.Övülmüş olansa İsaydı.Ama daha sonra Hiristiyanlarla ara bozulunca Övülmüş olan ki o neyse Tarihte yaşamış ayrı bir kişilik oldu kanaatımca.Ve başladı Siyerler Hadisler yazılmaya.
 8. Muhammed yaşamadıysa

  Hepsi mefhumsaldır. Onları kendinizde arayacaksınız.
 9. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Ben bende olmaya çalışırım sadece.Olabilseydim Atatürk Olurdum,Pastör olurdum,Edison olurdum,Arşimet olurdum,Aziz Sancar olurdum.En azından olamadığımı biliyorum CYN
 10. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Hiç bir devrim öyle bir devrimin yerini tutamaz. İnsanlığın gerçekten şuurlu yücelişi olur.
 11. Muhammed yaşamadı saplantısı

  İnme o zaman! Sana inmi dedim? Cevapta verme.Sen sadece kendine gel yeter.
 12. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Manevi zenginlik nedir? Düşüncedeki yücelmedir.İnsanlığın bir müşkülünü halletmektir.Onu Maddi zenginlikte takip eder.İnsan niçin şu yaşamda çalışır çabalar? Maddi zenginliği elde etmek için değilmi.Çünkü onu elde ettiğinde insanlar seni sever.
 13. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Olabilirim .O yüzdende bu kafamı çooook duvarlara vurdum.Ben nerede hata yaptım? diye.Gerçektende yaptım ! Alnımda çok NUN lar çıktı.Ama cyn sende tıpkı avatarındaki bebeksin .Ne zaman büyüyeceksin?Ne zaman yaşamın realitesini göreceksin?
 14. Muhammed yaşamadı saplantısı

  O nefes Mihrabiye aittir. Mihrabi Fatihin diri diri yaktırdığı Hurufi Ekolündendir.Hayali bir Allah gönülde dahi olamaz.Allaha aşuuuukmuş! ona kavuşmak içinde zırlarmışşş!Hst:Allah insanın başarmasıdır.Başarı için yapılması gerekenlerde Haktır.Hakka yüz çevirmek demek doğru yoldan yürümektir.Doğru yoldan yürümekte Haklı olmaktır.Başarıların hepside İnsanlığa hizmettir.Yoksa insanın yüzüne neden bakayım?.Mide ameliyatı yapan bir cerrah hastasının midesine bakar.:)
 15. Muhammed yaşamadı saplantısı

  Allah diye yeri göğü kainatı yaratanı sen arama.Allah dediğin mefhum senin yaşantındaki güçlükleri yendiğin anda sendedir.Yani Senin Başarındır.Ona erişmek için Hakkını ver.Yani Çalış Doğru dürüst ol,Aklını kullan,Bilgi öğren,Cesur ol,Sabırlı ol,Bedbin duygular besleme,İnançlı ol,Kendine güven.......v.sİşte o zaman Ademiyetin yani İnsanlığın sana aba olur.Ve Kainata secdagah olursun yani hizmet edersin.Hizmet demek aynı zamanda Başarmaktır!Hizmet ettiğin müddetçede yaşantındaki problemlerin çözülür.Adam gibi yaşarsın.Yoksa Umku hayallere kapılıp Allah Allah diye zırlayıp birtakım ritüellerin esiri olursan Yallah oluverirsin bu toplumdan.O din kardeşlerim dediğin insanlar dahi Seni Piravnalar gibi parçalarlar.Dahaaa çoook zırlarsın.Sonunda onlarda rahatsız olurlar .Ondan sonra oku bakalım Yunustan "Ben dost ile dost olmuşum kimseler dost olmaz bana diye:))" Nah ! Dost olmuşsun sen!
×