Jump to content

Antonius

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  291
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Antonius Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

323 profil görüntüleme
 1. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Evli olanın zinasında dahi hürriyeti bağlayıcı ceza verilmesine karşıyım.Hukuki bir ilişkidir evlilik sonuçlarıda zinayı işleyenin aleyhine hukuki olmalıdır.Oda Tazminattır.Ama bu zina mağduru tarafından zinayı yapana karşı bir suç oluşursa o zaman zina mağduru Haksız tahrik hükümlerinden yararlanmalıdır.Öylede oluyor zaten.Ahlak ise toplumlara göre değişkendir.İnsanlar arası seks ilişkileri yasakları İbrahimi dinlerin getirdiği ahlak kurallarıdır.Bunlarda mantık falanda yoktur.Yahudi ve İslamda Recm cezasının yapılan eylemle verilen ceza arasında tutarlılığı yoktur!Diğer taraftan 100 değnek?! Pekiyi hangi şiddetde ?Hapis cezaları Mala ve cana karşı eylemlerde verilir .Evlilikte ise taraflar birbirinin malı değildir! Esas İnsan haysiyetine aykırı olanlar bu cezalardır.Hiristiyanlıkta İncili bakacak olursanız şayet Evlenmek bile doğru değil?! Evlendinmi boşanmak yok! Yeniden evlenmekte zina!İşte o zaman Manastırdaki rahiplerin yaptıkları fırıldaklarda ortadadır.Ama bu demek değildirki çok evlilikte olsun.İşte onuda çağdaş hukuk yine yasaklamış.
 2. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Sonuçta insanda bir hayvandır.Ama sosyal ve çok akıllı bir hayvan.Yem ihtiyacı vardır hayvaniyeti için dem ihtiyacı vardır insanlığı için.Ama tabiki bunlar kararında ve zamanında olmalıdır.Hayvaniyetini ondan esirgerseniz mutlaka psikolojik arızaları ortaya çıkacaktır.
 3. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Bende diyorumki eşininizi iyi tanımadan evlenirseniz sonucu zinaya varır.Bu tanımada cinsellikte vardır.Tenleriniz uyuşmayabilir.Hamileliğe karşı bir sürü korunma yolları vardır.Diğer taraftan hadi kendi ekmeğini kazanamayan insanlar için aileler kendi yasaklarını koyabilirlerde belli bir yaşa gelmiş belli bir ekonomik gücü elde etmiş insanların evlilik dışı ilişkilerinde ne mahsur var acaba?Samimi olun lütfen insan haysiyet ve vicdanıyla ne alakası var?Bir kağıt bir imza bir cüzdanmıdır insanları bağlayan?Neredeyse Katolik olduğunuzu düşüneceğim
 4. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Zinada kim aldatıyorsa mağdur eş boşanma davası ile beraber maddi ve manevi tazminat ister ve kazanır.Bunun dışında hapis cezası çağdaş hukuka aykırıdır.Mal yapanın malı eşinin değil:)
 5. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Ahlak kurallarını neye göre belirliyorsunuz?Evlilik dışı ilişkiyi yasakladığınızda Homoseksüaliteyi, Hayvancılığı ve Fetişizmi davet etmiş olursunuz.
 6. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Ahlak kuralları Toplumsal yaşam için vardır:Adamın karısı Firijit olur yada başka nedenlerle eşiye beraber olamaz.Rızası ile bulmussa bir pırama yede arama.Ha sapıklısa şayet eşeyli üremelerin tümü sapıklıktır.Hatta hatta et yumurta yemekte sapıklık!Müslümana sapık demiyoruz Riyakar diyoruz.Kendileri millete verirler talkımı okka ile yerler salkımı
 7. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Acaba merak ediyorum bunu yetiştirdiğimiz böyyük İslam alimlerimize sormah lazuuum"Battaniye yada yorgan ilem yapılan gunah hangi sınıfa gireyor? Zin-aaa sayulurmuuuu?
 8. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Hapishaneler açıyorlar yeni yeni ama onlarda yetmez bu durumda.Önce kendilerinden başlamaları gerek çünkü sermayenin büyük bir çoğunluğu onların!Eski kanuna göre yapacakarsa ki öyle olması gerekir.Evli erkeğin zinasında :1-Şikayet 2- Temadiyet yani karı koca gibi yaşama şartı olacak!Buda ayrı ev tutmak ikinci bir eve bakmak gibi büyük yükümlülükler getirir!Doğuda iş kolay kuma sistemi ile alırsın birden fazla kadın ve erkekten şikayetçi olamayacakları için ceza almazlar.Ama şehirde ikinci ev tutanlar yanarlar! Çünkü şehirli kadın bu durumu zor kabul edebilir!Eşinden hem boşanır hemde şikayet eder!Şayet bu Zinayı genel İslam anlayışına göre düzenlerlerse işte o zaman Hapishaneler adam almayacağı gibi Özel hayatın dokunulmazlığıda kalkar.Evlere zina var diye baskınlar yapılır!Zina azalmaz aksine bir çok sapıklıklar artar.Ve dahada agresif bir topum oluruz.Dindar vede Kindar! Not:Eski Ceza Kanununda cezası 6 ay hapisti
 9. Şeker fabrikalarıda özelleştiriliyor.

  5 yıl içinde o 14 fabrika kapatılır ve meydan mısır şurubun kalır.
 10. Kerametler

  Bak Hurrican Edip Harabi ne diyor: Daha Allah ile cihan yok ikenBiz anı var edip ilan eyledikHakk'a hiçbir layık mekan yok ikenHanemize aldık mihman eyledikKendisinin ismi henüz yok idiİsmi şöyle dursun cismi yok idiHiçbir kıyafeti resmi yok idiŞekil verip tıpkı insan eyledikAllah ile burda birleştikNokta-i amaya girdik yerleştikSırr-ı Küntü kenzi orda söyleştikİsmi şerifini Rahman eyledik Aşikar olunca zat ü sıfatı Kûn dedik var ettik bu semavatıBirlikte yarattık hep kainatıNam ü nişanını cihan eyledikYerleri gökleri yaptık yedi katAltı günde tamam oldu kainatYarattık içinde bunca mahlûkatErzakını verdik ihsan eyledikAsılsız fasılsız yaptık cennetiHuri gılmanlara verdik ziynetiTürlü vaatlerle her bir milletiSevindirip şad ü handan eyledikBir cehennem kazdık gayetle derinLaf ateşi ile eyledik tezyinKıldan gayet ince kılıçtan keskinÜstüne bir köprü mizan eyledi Biz yaptık hepsini biz! Allahı ortaya biz attık.Bizdeki bize ait düşünsel güce dayanarak.Semavat falan hepsi sende olan semboliklerdir.Yoksa arzın semavatı değil:)
 11. Kerametler

  İstanbulun fethi bütün delillerle ortadadır.Ama bana İsanın Muhammedin ve diğer İbrahimi peygamberlerin yaşadıklarına dair tarihi delil gösteremezsin.Senin ileri sürdüklerin Tevatüren gelen doğmatik bilgilerdir.Onları kitap halinede getirsen Tasarrufa muhtaçtırlar.
 12. Kerametler

  Hurrican Derviş avatarı koymuşsun ama dini bilgilerde tasarruf yapamıyor onları varyemezler gibi saklıyorsun.İsa yaşamamıştır.İsa yaşam aşkıdır.Ve İnsan beynindeki yaşama küsmüş olan yani mecazen ölü olan duyguları diriltir.
 13. Kerametler

  Mucizeler insan maneviyatı yani benliklerinde oluşur.Misaller:Tavşandan dahi korkan muharebede tir tir titreyen bir askerin birden silahını kapıp en önde aslan kesilmesi! Cambazın ip üstünde yürümesi,Yaşamdan bütün umutları gerçekten kesilen bir insanın yaşamı bir anda tekrar sevip mücadele azmi ile dolması,Öğretmenin alın bu çocuğunuzu okuldan zira zeka seviyesi çok düşük dediği çocuktan Edison çıkması!...v.s Benliklerde oluşan mucizelerdir.Yoksa maddi hayatta Tabiat kuralları yani Fen kanunları geçerlidir.Bunun aksi olamaz.Kaldıki benlikte oluşan bu mucizeler dahi Beyinde oluşan kimyasal reaksiyonlara bağlıdır.
 14. Hiçmi tarihte Balkan savaşlarından ders almadık?

  Savaşamı yoksa seçim propagandasınamı gidiyorlar?
 15. http://m.ensonhaber.com/afrinde-mehmetcikin-milli-ittifak-pozu.html Bumu Ordumuzun Disiplini?
×