Jump to content

beş kalır

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  129
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

beş kalır Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

1.154 profil görüntüleme
 1. beş kalır

  Evliya kerametleri

  Ben de bazı kerametler gördüm ve yaşadım. Vicdanım inkar etmeye izin vermiyor. Hani şahit olmasam belki derim, bu gözler şahit. Ben olmasam benim dışımda insanlar şahit oldular. Vicdanım izin vermediği için daha fazla inkar edemeyeceğim. Kabul ediyorum. Tanrı var. Adına şimdilik Allah demiyorum. Üzerine gidecek, idrak etmeye çalışacağım. Pişmanım forum, umarım Tanrı affeder, sizlere de vesile olur. Hoşçakalın. ?
 2. beş kalır

  AKP'nin 16 senelik diktatöryasının özeti

  Bu bilginin kaynağı nedir? Bizimle de paylaşır mısınız? Dönümünü bile hesaplayabilenler, hangi araziler olduğunu da biliyor olmalıdırlar.
 3. beş kalır

  DOLAR 4,500,0 TL OLDU

  N'ayır, n'olamaz. Yalan söylüyorsunuz, sizi gidi alçaklar. Başaramayacaksınız. Diz çöktüremeyeceksiniz. Bu halka boyunduruk vuramayacaksınız. Çünkü borçları var. Zaten başlarını kaldıramıyorlar. Çokta şey yapmayın yani. Önce kredileri borçlarını ödesinler, elde paraları kalırsa artıklarını vergilerle toplarsınız.
 4. beş kalır

  Yapay zeka neden tehlikeli? Çünkü ATEİSTTİR

  ''Ruh'' kelimesi İbranice bir kelimedir, רוּחַ‬ diye yazılır ve okunur. Temel de ağzınızdaki soluğa/nefese verilen ad ve kullanıldığı yere göre de rüzgar anlamına gelir.
 5. beş kalır

  İncilde Yanlış Anlaşılan Ayetler

  Adem ve Havva karakterlerinin var olup olmamaları bir yana, Tanrı ilk başta Adem ve Havva'yı uyarmıştı. Bu ağaçtan yersen, ölürsün demişti. Sorumluluk yine Adem ve Havva'ya aitti. Yaratılış 3. Bölümde, bu yasağın bilindiğini ve yasağı çiğnemenin bedelinin ne olacağını bildiklerini okuyoruz.
 6. beş kalır

  İncilde Yanlış Anlaşılan Ayetler

  Tanrı böyle bir dünya yaratmış değil, Adem ve Havva İyiliği ve Kötülüğü Bilme ağacını yedikten sonra, yeryüzü kötülük ve günah ile tanışmıştır. Hristiyanlığa göre bütün bu hastalıklar suçlar, zulüm ve en başta da ölüm, Adem ve Havva'nın günahının sonucudur. Ayrıca Tanrı YHVH, Musa aracılığıyla bir yasa kitabı getirdi ve insanlardan o yasalara uymalarını istedi. Halbuki hiç bir kimse Tanrının yasasını yerine getirebilecek yetkinlikte değildir. Sonuçta herkes yasaya göre günah işlemiş ve bu yüzden Tanrının gözünde suçlu konumdadır. Bu yüzden Yahudiler, her Fısıh bayramında günahlar
 7. beş kalır

  İncilde Yanlış Anlaşılan Ayetler

  Samimiyetiniz için teşekkür ederim.
 8. beş kalır

  İncilde Yanlış Anlaşılan Ayetler

  Bu argüman Hristiyanlık için geçersizdir çünkü Hristiyanlıkta otorite vardır. Bu otorite Havarisel yetkiye/atamaya dayalıdır. İznik İman Bildirgesine göre her Hristiyan Elçisel bir kiliseye inandığını söyler ama Havarilerden bu yana bu atamanın geçerli olduğunu bildiğimiz iki kilise vardır; Katolik ve Ortodoks Kiliseleridir. Bu iki kilisesinin dışında mesela hiç bir Protestan pastörün atama, öğreti verme yetkisi yoktur. Çünkü hiç bir pastör, bu yetkileri Havarisel hiyerarşi de almamıştır. Mesela Titus Giritte ihtiyarlar atamıştır, o zamandan bu yana atamalar devam etmektedir (Titu
 9. beş kalır

  Neden Müslümansınız?

  "Yazık," dedi ukalaca. ''Hamle o kadar da kötü düşünülmemişti. Aslında amatör olduğu düşünülürse, olağanüstü yetenekli bu bey." - Santranç, Stefan Zweig. Başlığın yeri forum çöplüğü olacak. Son.?
 10. beş kalır

  Neden Müslümansınız?

  2. Not: Soru sayısı arttırıldı.
 11. Temelde üç ve bir tanesi de ek olmak üzere toplam dört tane soru sormak istiyorum. Neden Müslümansınız? Diğer dinler hakkında ne biliyorsunuz? Diğer dinleri nasıl elediniz, mesela Hristiyanlık hakkındaki kanıya, nasıl vardınız? İslam hakkında hiçbir şey bilmiyormuş gibi sonradan Müslüman olmayı hiç denediniz mi? Ek: Gerçekten de sonradan Müslüman olduysanız, neden? Not: Sorulara öncelikle ve mümkünse yalnızca Müslümanların cevap vermesini istiyorum çünkü sorunun asıl muhatabı onlardır. Konu başlığını açan kişi olarak, herhangi bir yorumda bulu
 12. beş kalır

  Allah ateistleri affeder mi?

  @John Ahmet, neden Müslümansınız?
 13. beş kalır

  Allah ateistleri affeder mi?

  Siz ateistlerin IQ seviyeleri düşüktür. Allah, kıt aklınız yetmediği için sizleri affedebilir diyor.
 14. beş kalır

  Allah ateistleri affeder mi?

  Siz İslam dışında başka hiçbir dini bilmeyen bir cahilsiniz, siz zaten küçüksünüz. Bu yüzden, sırf size gösterilmiş sınırda düşündüğün için Müslümansın.
×
×
 • Yeni Oluştur...