Jump to content

Mistik Filozof

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  265
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Mistik Filozof Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.975 profil görüntüleme
 1. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  İşte ölüm böyle bir yok oluştur, hiçliktir, tıpkı var olan her şey gibi, hiç'tir. Sonsuz bir karanlıktır, sonsuz bir hiçliktir, sonsuz ve çözümsüz bir adaletsizliktir, sonsuz bir anlamsızlıktır ve ayrılıktır. O yüzden hiçbir şey varolmamalıydı, var olan her şey de yok olmalıydı. Varılacak yegane sonuç nihilizmdir. Hiçliktir. Hiç'tir;
 2. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Muhammed'in uydurduğu din masalları gerçek değil. Muhammed kendini bile kurtaramadı, o da yok oldu gitti. Böyle masallar üreterek evrensel gerçekleri de değiştiremezsiniz, bu aşağılık, adaletsiz evren sizin hatrınıza var olmadı, size hiçbir zaman ebedi hayat falan da vaad etmedi. Siz bu gerçeği kendinizi çok önemli varlıklar zannettiğiniz için kendinize yediremediniz ve din, tanrı, ahiret masalllarını ürettiniz ve varlığa sözde manevi bir anlam yüklediniz. Ama hiçbiri gerçek değildi. Varlığın manevi bir anlamı ve adaleti yoktu. Ölüm hep yok oluştu. Din psikozundan çıkarsanız bu gerçeği yaşarke
 3. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Çünkü evrensel yasalara göre hareket ediyorlar. Ve bu yasalar yaratılmış, yoktan var edilmiş şeyler değildir. Doğal bir şekilde gerçekleşen, meydana gelen bilimsel gerçeklerdir. Bilinci, beyin üretiyor. Bunlar bilimsel olarak izah edilen şeylerdir. Hatta var olan her şey bilimsel olarak izah edilebilirdir, başka bir açıklaması da yoktur. Bunları anlamak için evrenin fiziğine, kimyasına, biyolojisine yani bilimine bakmak yeterlidir. Diğer başlıkta tanrı yarattı masalının gerçek olmadığını, yoktan var olan, yaratılan bir şey olmadığını sonuçta bir yaratıcı olmadığını da yine bilimsel olarak izah
 4. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Evet. Bahsettiğin şeyler beynin işlevi ile gerçekleşen şeyler. Bilinçle bilinen şeyler. Ruh diye bir şey yok, somut bir gerçeği soyut hayali bir sözde varlığa yüklüyorsunuz. Ve beynin de ölümü gerçekleştiğinde, artık sevemezsin, üzülemezsin. Her şey biter, bilinç yok olur gider. Vücudun zerreleri nasıl ve neden bir araya gelmiş onu da evrimsel sürece bakarak anlayabilirsin. Biz somut gerçekleri söylüyoruz siz soyut hayali masallar uydurarak inanıyorsunuz. Bu din masallarını siz uyduruyorsunuz. Çünkü yok olmaktan korkuyorsunuz, uydurduğunuz tanrının size ebedi hayat vereceğini zannediyorsunuz.
 5. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Evet, belirttiğim yer gerçek gerisi de senin ve diğerlerinin bu gerçeği kabullenemeyip din, ahiret masalları uydurmasıdır işte. Ölüm celladıyla hiçliğe ve yokluğa atılmayı bekleyen idamlık mahkumlardır tüm insanlık. Üstelik aşağılık birer virüslerdir, manevi varlıklar değil. Gerçekler bunlar. Boşuna kendinizi ebedi hayat masallarıyla kandırmayın, din cehaletinden, yalanlarından ve din üzerinden kurulan aşağılık sömürü sisteminden arının.
 6. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Ruh diye bir şey yok. Yine şizofrenik masallar uydurup uydurup inanıyorsunuz. Çok ilginç bir kafa yaşıyorsunuz, gerçeğe dönün. Ölümün bir yok oluş olduğu gerçeğini kavrayın ve din masallarını nasıl uydurduklarını anlayın. Aksi takdirde din psikozundan çıkamayacak ve zırvalamaya, saçmalamaya devam edeceksiniz. Allah diye bir şey yok islam da bir arap yalanıdır.
 7. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Benim bir delile ihtiyacım yok. Ölüm zaten yok oluştu. Din, ebedi hayat, ahiret masalları uydurup buna inanan sizsiniz. Kendinizi boşuna kandırıyorsunuz. Hiç kimse bir şeye inanmadığı için cehennemde falan yanmayacak size de bir din masalına inandınız diye ebedi hayat falan vermeyecekler, yok olup gideceksiniz. Gerçek bu. Diğer başlıkta tanrı yarattı diye bir şeyin olmadığını delilleriyle açıklamıştım. Kendinizi uydurduğunuz din masallarına fazla kaptırıyorsunuz ancak ölüm yok oluştur, allah diye bir şey de yoktur.
 8. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Genlerin tek, sen teksin. Evrende bu ihtimal yalnızca 1 defa gerçekleşti. Başka bir zamanda başka bir yerde tekrar var olman mümkün değil. Bilimsel olarak, reenkarnasyon diye bir saçmalık yok. Masal üretiyorsunuz sonra gerçekmiş gibi kendinizi kaptırıyorsunuz halbuki hiçbiri gerçek değil. Gerçek bu, ölüm sonsuza dek yok oluştur.
 9. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Ama maalesef yok..
 10. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Evrim sürecinde kaç tür yok oldu sayabilir misin? Sorunun cevabı yok oluş gerçeğini anlamanı sağlayacaktır. Ya da ölümü bekle, yok oluş nedir öğreneceksin.
 11. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Yok oluş ile yokluğu ayırt edemiyorsun galiba. Dünyanın yok oluşu, insanlığın yok oluşu, kitlesel yok oluşlar da bilimsel literatürde geçer. Yok etmek diye bir kavram da geçer. Mesela savaş da bir yok etme eylemidir, kitlesel yok oluştur. Savaşta ölen ve birbirini yok eden askerler gibi;
 12. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Tamam, bu da ölen canlı için yok oluş demektir. Evrende her şey bir yok oluşa doğru ilerler. Her şey ölür ve yok olur gider. Gezegenler de yıldızlar da var olan her şey de. Ölüm bu yüzden tüm varlıklar için yok oluş demektir.
 13. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Ben gerçeği söylüyorum. Bir şeye inanman gerekmiyor. Ölen kişi yok oluyor, bilinci kayboluyor geriye kalan ise biyolojik atıktır.
 14. Mistik Filozof

  Ölüm Yok Oluştur

  Bilinç ölen kişiyle birlikte yok olacak. Geriye biyolojik atık kalacak. Hacı edebiyat yapıyor, bakma ona sen. Ölüm yok oluş demektir.
×
×
 • Yeni Oluştur...