Jump to content

illusion_

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  353
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

illusion_ Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

594 profil görüntüleme
 1. Kötü görüntüye sahip olup sırf bu yüzden dışlanan insanları bıraktım, daha değil görüntüsü uzvu bile olmayan insanlar var. Bu ayet onlarla dalga geçmek için mi indirilmiş?
 2. illusion_

  Kuran bir kez daha doğrulandı

  Köleliğin yasaklandığına dair tek bir ayet göster... Yasaklansa bile mevcut kölelerin de salınması gerekir. Eşitlik bunu gerektirir. Yok öyle yarattığı canlıların birini köle olarak yaratıp diğerini hür diye üstün görmek. Böyle bir tanrıyı kabul etmek mantık dışıdır.
 3. illusion_

  Bu ayette cennet islama göre, evrenin içindedir.

  Genişliği gökler ve yer kadar diyor yani evrenin içinde demiyor ki. Genişlik örneği verilmiş. Yer dediği de dünya ise dünya evrende küçücük bir yer yani asıl çelişki burada.
 4. illusion_

  Kuran bir kez daha doğrulandı

  Çoğu ayete inanmam için akılla ve mantıkla karar vermemem gerekiyor. Bu da aklınızı kullanın ayetiyle ters düşüyor zaten
 5. illusion_

  Kuran bir kez daha doğrulandı

  Daha önce dünyaya meteor düşüp bunları insanların görmediği ne malum? Diyelim ki bunu gerçekten bir yaratıcı söylüyor. Peki aynı yaratıcı kitapta köleliği neden tamamen ortadan kaldırmıyor? Neden kuran anlaşılsın diye arapça indirdik diyerek farklı dilden insanlarla dalga geçiyor? Mucize olarak bahsettiğiniz ayetleri gerçekten bir yaratıcı indirmiş olsa bile bir yaratıcıya yakışmayan ayetler de oldukça çoktur. Bunda en mantıklı çıkış yolu sizin için, kurana eklemeler yapılmış olmasıdır. Yani bu ayet tanrı sözü olsa bile ben kesinlikle kurandaki çoğu sözleri kabul etmiyorum.
 6. illusion_

  Özgür irade zihinsel olarak! ne kadar özgür?

  Özgür irade, seçimi yapan iradenin rahatça hareket etmesidir. Bu irade ise özgür değildir.
 7. illusion_

  Sonunda Tayland'a Yerlestim

  Aynen öyle, adamlar abdest almak hakkında bile kitap yazıyorlar.
 8. illusion_

  Sonunda Tayland'a Yerlestim

  Türkiye'de maaşın ortalama üçte biri kiraya gidiyor. Şartlardaki farklılığa bakın.
 9. Konunun içine sıçtınız beyler Şimdi rahatça taharetlenebilirsiniz
 10. Kainatı tanrının ayakta tutmadığı ne malum diyeceğim ama kendi kendine işleyen bir sistem olduğu için demiyorum. Şimdi yazdıklarınızdan allahı çıkarıp tanrıyı koymamamız için bir neden söyleyin. Tanrının allah olduğuna dair kanıtınız nedir?
 11. Belki tanrıları kusurlu yaratmıştır ☺☺☺
 12. Küçük bir çocuğu düşünün annesi ve babası gözünün önünde vahşice öldürülüyor fakat çocuk ölünce cennete gidiyor. Bu ağır travmayı cennette bile unutacağını sanmıyorum. Ne yazık ki allahın sonsuz merhameti bunun önüne geçemiyor.
 13. Dünya çok iyi bir yer olmasa da o kadar da kötü bir yer değildir. Yine zorluk ağır basıyor ama dünyayı cehennem olarak görmeniz yaşamınızı zorlaştırır. Tamam yaşam şartları da zor ama elimizden bir şey gelmeyince ne yapalım tanrıyı bulup yok mu edelim var olduğu bile belli değil zaten. Tanrının dünyayı yarattığını var sayalım, onun ahlaklı olması için bir neden yok. Ahlak bizim için güzel insanlığın devamı buna bağlı ama tanrı bize bağlı değil... Ben tanrıyı ruh hastası olarak düşünüyorum hep.
 14. Müslümanlar yaratılışla ilgili bir şey savunduğunda bunu direk allaha bağlıyor. Örn, sinekler mükemmel uçuyor, öyleyse bunu "Allah" yarattı... Mesela yabancı belgesellerde adam "God" yani İngilizce Tanrı kelimesini kullanıyor, bunu Allah olarak çeviriyorlar. Buradan müslümanlara sesleniyorum. Bir yaratıcının olması, Dünya'nın size mükemmel gelmesi, bunları allahın yarattığı anlamına gelmiyor. Uzaylıların tasarlamadığı ne malum? Belki bir kişi değil de uzaylı bir grup tarafından tasarlanmıştır.. Meseleyi allaha getirirsek, ahlaka uygun olmayan bir yapısı vardır. Mesela kuranda köleliği yasaklamamıştır, insanşarın kimisinin köle olmasının önüne geçen bir tanrı profili yoktur.
×
×
 • Yeni Oluştur...