Jump to content

illusion_

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  290
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

illusion_ Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

437 profil görüntüleme
 1. illusion_

  Körelmiş organ ve evrim saçmalığı

  Kuyruk sokumu kemiği işlevli bir kemik. Otururken veya kalça üstüne düşme durumunda destek ve koruma görevi görüyor. Açıklamadaki 20 yaş dişinden bahsedilen kısımlarda, biraz zorlanmayla karşı düşünce oluşturulmuş. 20 yaş dişi bir tasarım hatası veya bilinçsizce oluşmuş bir şey. Yani bunun başka mantıklı açıklaması olacağını sanmıyorum.
 2. Siz az önce tanrının bizi koyun gibi gütmesine karşı çıktınız fakat insanların birbirini koyun gibi gütmesini istiyorsunuz. Tanrı doğru düzgün yaşanabilir bir dünya yaratmamış olay bu.
 3. Geçen gün bir haberde afrikada çok uzun süredir yağış olmadığı için kuraklıkla ve açlıkla mücadele edildiğini söylüyordu.
 4. Tanrının herkese yetecek kadar yiyecek gönderdiğini kim söyledi size? Müslümanlar böyle konuşur genelde. İnsanlar kendi yiyeceğini kendisi üretiyor teknoloji geliştiği için. Yoksa doğada böyle bir durum söz konusu değil.
 5. Zaten kuranda rızkı allahın verdiği yazıyor. Tani sizin demenizle "koyun gibi güdülme." Hatta bir ifade vardır, allah onu lütfuyla zengin edinceye dek diye. Demek ki allah lütfuyla zengin ediyormuş zenginleri.
 6. Ben söyledim mantığı siz bulun... Üstelik insanların çoğu geçim derdine düşmüş, kendisine zor bakıyor... Tanrı 50 kişiyi sınayacağım diye tüm insanlığı açlığa mahkum ediyorsa bu nasıl sınav?? Üstelik kuranda rızkınızı ben veririm diyor allah siz neye dayanarak böyle düşünüyorsunuz?
 7. Size göre doğada vücudu çevik olan bir aslan sürekli avlanıp yiyecek bulduğu için ve koşamayan bir aslan yiyecek bulamadığı ve açlıktan öldüğü için diğer aslan mı suçludur?
 8. illusion_

  Aklıma takılan bir soru

  Bu hikayenin bir çok çelişkisi var mantığa oturtulacak gibi değil
 9. illusion_

  Fuat Ergin'in Evrime Yer Verdiği Rap Müziği

  www.youtube.com/watch?v=e1qD543fqm4 Götürdü medeniyetleri hortum, eserini tüy gibi üfler. Ürper! Paylaşmak istedim anlamlı sözleri var.
 10. illusion_

  Nur 33 ve fuhşa zorlanma meselesi

  Burada mükatebe yapmadan direk köleleri serbest bırakın, köleliği yasaklıyorum denmesi gerekirdi. Sahip olduğunuz köleleri bırakın, köleliği yasaklıyorum demesi gerekirken, sahip olduğunuz kölelerden mükatebe yapmak isteyenlerle anlaşın diyor. Yani mükatebe yapmak istemeyenleri köle olarak kullanabilmenin önü açılmış. İnsan lan bu, böyle şey mi olur?
 11. illusion_

  Allah çekinir mi?

  Allah, bir sivrisineği, ondan daha da ötesi bir varlığı örnek olarak vermekten çekinmez. İman edenler onun, Rablerinden (gelen) bir gerçek olduğunu bilirler. Küfre saplananlar ise, “Allah, örnek olarak bununla neyi kastetmiştir?” derler. (Allah) onunla birçoklarını saptırır, birçoklarını da doğru yola iletir. Onunla ancak fasıkları saptırır. Bakara 26 Ayette çekinmez yazıyor. Demek ki çekinebileceği şeyler de var ki bunun zıttı söz konusu. Peki nelerden çekinir? Mesela köleliği yasaklıyorum demekten çekinir mi? Ben küçük çocukları açlıkla deniyorum demekten çekinir mi? Allah nasıl çekiniyor yahu? Koskoca tanrının çekinebileceği ne olabilir ki ayette çekinmediğini söylüyor? Araplar burada fena pot kırmışlar.
 12. illusion_

  Tanrı niçin kötü olsun ki...

  Tanrı tam bir yavşaktır.
 13. illusion_

  Dişi Sivrisineğin Üzerindeki Canlı

  Kuranda fevka, üstünlük anlamında daha çok kullanılmıştır. Sayabilirsiniz. Yalan söylemeyin.
 14. illusion_

  Dişi Sivrisineğin Üzerindeki Canlı

  Yani insanlar 1400 yıl boyunca ve ondan da önce boşuna kibir içinde yaşadı öyle mi? Bundan sonra da sokaktaki bir insanın bundan haberi olmayacak...
 15. illusion_

  Kuran'ın belirttiği üzere karıncaların konuştuğu kanıtlandı

  Maymunlar insanları bile anlayabiliyorlarmış, ama kuranda bununla ilgili bir ayet yok. Maymunları aşağılayan bir ayet var. https://www.youtube.com/watch?v=b6aKHaCZ-gs Yasaklandıkları şeylerden vazgeçmeye yanaşmayınca da onlara “aşağılık maymunlar olun” dedik. Araf 166
×