Jump to content

illusion_

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  338
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

illusion_ Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

532 profil görüntüleme
 1. illusion_

  Kuranda Aşağılık Hayvanlar

  Bunu insanlar bilmiyor mu sanki. Aşağılamak için söylemiş bence.
 2. illusion_

  Kuranda Aşağılık Hayvanlar

  Doğru söylüyorsunuz, köleleri aşağı gören kuran, hayvanı da aşağı görecekti elbet. Yani aşağı maymun olun dedik gibi bir cümlenin kime ne faydası olmuş bugüne kadar? Hangi müslüman topluluğu bundan ne şekilde faydalanmış? Bu ayeti gören bir müslüman bir maymuna hayvan olarak değer verir mi?
 3. Kurandan alıntı cümleler, "Onlara aşağılık maymunlar olun dedik." "Hayvanlar gibidirler daha da aşağıdırlar." Bakara 65 / Furkan 44 Hayvanlar aşağılık ve değersiz bir varlıkmış gibi görülmüş ayetlerde. Madem hayvanlar bu kadar aşağılık varlıklar neden yaratılmışlar kurana göre bunu sormak lazım.
 4. illusion_

  Dinin İknası

  Kendi ilk ortaya konduğu döneminde bu şekilde yayılmış diyebilir miyiz? Kendi halkını ölümle tehdit edecek değildi sanırım... Örneğin, Cennet vaad eden savaşa teşvik ayetleri var. Bunlar savaşmaya gidip ikna ol ya da öl denilmesini sağlayan kendi savaşçı topluluğu. Size katılıyorum fakat cennet ve cehennem ikna konusunda günümüzde olsun ya da o dönemde olsun büyük yer ediyordu diye düşünüyorum.
 5. illusion_

  Antartikaya üs kurduk.

  Geçici olarak kurulmuş. Ortaya bir şey çıkacağını pek sanmıyorum. Boşa uğraş gibi geliyor sanki.
 6. illusion_

  Dinin İknası

  Çok doğru. Akıllıca olması gerekirken oldukça ilkel yöntemlerle ikna çabasına girilmiş.
 7. illusion_

  Dinin İknası

  Allah kuranda insanları sonsuza kadar yakacağını söylüyor peki bunun gerçek nedeni nedir? Eğer kötüleri cehenneme atmadan yok edeceğim deseydi olmaz mıydı? Allahın zalim bir karakter olmasını bir kenara bırakalım, korkutma ile ikna yöntemi olmadan, yerseniz bu "sevgi dini" olamaz mıydı... Olurdu fakat bu kadar kimsenin umurunda olmazdı. Allah insanları korkutmaya muhtaç bir karakterdir. Cehennem ile ikna etmeye çalışan bir acizdir. Peki hiç düşündünüz mü insanlar bir din oluşturmak isteseydi neyi kullanırdı? Elbette korkuyu. Eğer biri çıkıp, "Bakın tanrı var, bizden sevgi istiyor. Çiçek, böcek..." deseydi, siktir lan derlerdi. İşin içine korku girince böyle olmadı. Hemde bu korku sıradan bir korku değil, en ağır korku. Sonsuza kadar yanmak ve ızdırap çekmek. Bu zalimce ve olabildiğince gaddarca, acımasız. Peki cennette göğüsleri yeni tomurcuklanmış kız ve şarap vaatlerine ne demeli? Bunlar tek başına yeterli değilmiş demek ki. Eldeki tüm imkanlar en ağır şekilde kullanılmış... Sen tanrısın her şeyi biliyorsun, bir de durduk durmadık yere cehenneme sokmak için insan yaratıyorsun... Bu kesinlikle ruh hastalığıdır.
 8. illusion_

  Yaratanların en güzeli kısa ve net açıklaması

  Allah eğer gerçekten olsaydı yaratanların en kötüsü olurdu en güzeli değil. Dünya, yaşam şartları olumsuz ve acı veren bir yerdir. Eşitsizlik vardır. Allah ise gaddar bir karakterdir. Cehenneme atmak için insan yaratan bir varlık nasıl yaratanların en iyisi en güzeli oluyor??? Yaratanların en dengesizi olabilir belki.
 9. illusion_

  Tanrı, Tanrı olduğunu nasıl anladı?

  Hmm demek öyleymiş
 10. illusion_

  Antartikaya üs kurduk.

  Yaparlarsa şaşırmam.
 11. illusion_

  Antartikaya üs kurduk.

  İslamın düz dünya mantığı
 12. illusion_

  Tanrı, Tanrı olduğunu nasıl anladı?

  Bir varlık tek başına nasıl oluşabilecek ki? Etrafında başka canlılar olup onlarla etkileşim geçirmesi daha mantıklı.
 13. illusion_

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Kuranda şöyle diyor, "Köle sahibi olabilirsiniz ama azat etseniz fena olmaz." Şöyle demiyor, "Hepiniz eşitsiniz birbirinizi köle olarak kullanmayın." Diyeceği çok basit bir cümle ama kimsenin işine yaramayacak saçma sapan şeyler yazıyor örnek vereyim, -Mümin bir köle müşrikten daha hayırlıdır. -İffetli cariyelerinizi fuhuşa zorlamayın. -Rızık verdiğim bir hür ile köle hiç eşit olur mu. Kuranda kölelik olduğunun diğer kanıtı da cariyerle ilgili ayetler. Cariyeleri özgürlüğüne kavuşturun veya evlendirin demiyor da iffetli olanları fuhuşa zorlamayın diyor. Yani diyor ki, iffetsiz olanlarla fuhuş yapabilir ve bunları sex kölesi olarak kullanabilirsiniz.
 14. illusion_

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Açık açık diyor ki, "Mümin bir köle müşrik birinden daha hayırlıdır." Köleliği yasaklayan kitapta böyle bir cümle olur mu? Azat edilmesini söyleyenle bunu söyleyen aynı mı? Bu şu anlama da geliyor, mümin olmayan bir köle bir müşrikten daha aşağı biridir...
 15. Bu kitap kuran. Buna karşılık birde açıklayıcı ve açık bir kitap olduğunu belirten bir çok ayet var. Kuranı anlamak için hadislere inanan müslüman topluluğu günümüzde büyük çoğunluğu oluşturuyor. Hadisler olmadan anlaşılamayacağını söylüyorlar. Meallerin hepsi birbirinden farklı. Tefsire ihtiyaç duyuluyor. Kelime anlamcıları var birde. Şu kelime şu ekte olduğu için şu anlama gelir, diğer ayetlerde şöyle kullanılmıştır, şu kelime şu eki almıştır vs. Bu insanlar aslında allaha da karşı geliyorlar çünkü kuranda kuran gayet açıktır diyor, onlar ise hadis, tefsir, kelime kökeni ve hacı hocalara ihtiyaç duyuyor. Birde kuranda ne yazıyor kuran ne işe yarıyor bundan haberi olmayan ve hocalara diş fırçalamak orucu bozar mı gibi ve gerçekten dişlerini fırçalamayan insanlar var. İşte görüldüğü gibi bu kitabı anlayan kimse yok henüz. Bakalım ileride anlaşılacak mı...
×
×
 • Yeni Oluştur...