Jump to content

Antigone

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  4
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Antigone Hakkında

 • Derece
  Newbie

Güncel Profil Ziyaretleri

664 profil görüntüleme
 1. Antigone

  İslam'da Heykel Neden Haram (Gerçek Sebebi)

  Bana daha cok melez tanri Zeus-Ammon'a benziyor gibi geldi. Ama boynuz farki var Dogru dedin! Adam koca Azrail'in gozunu tek tokatla cikartiyor, bize neler yapmaz!!!
 2. Antigone

  İslam'da Heykel Neden Haram (Gerçek Sebebi)

  Musa heykelinde en dikkat çeken şey Musa'nın boynuzlarının olmasıdır. Eğer Michelangelo Rönesans döneminde yapılan yanlış çeviriyi baz alarak bunu yaptıysa oldukça insanvari duruyor çünkü St. Jerome'un çevirisinde İbranice 'keren' kelimesini 'ışıldayan' yerine 'boynuz' olarak çevirmiştir. Dolayısıyla çeviride hata vardır, zaten Michelangelo' dan önceki Musa heykelleri de boynuzla yapılmıştır. Bu yanlış anlaşılma Babil ve Mısırlı boynuzlu tanrılar kavramı ve 'Zulkarneyn' olan 'iki boynuzlu' Buyuk Iskenderin efsanesi ile desteklenmiş olabilir. Eğer St. Jerome' un iki kelimesi arasındaki farkı anlamayacak kadar acemi olduğunu varsaymazsak Elisha Medjuck'ın öne sürdüğü yorum da mantıklı gelebilir çünkü Medjuck'a göre 'boynuzlu' sadece metine bağlı kalmak için yapılmış bir metafordur. Boynuz tarih boyunda güç ve otoritenin simgesi olmuştur. Dolayısıyla yanlış çeviri değil de tam anlamıyla güce dayanan bir metafor olarak Michelangelo' ın heykeli yapmış olması da olası.
 3. Yüzde 67'si ateist olan Çin'de ( http://globalnation.inquirer.net/166777/china-highest-percentage-atheists-world ) aynı olayı yaşadıysam bunun İslamla ya da başka inançlarla alakası olduğunu düşünmüyorum. Bireysel sorunlar bunlar. Her inanca ya da inançsızlığa mal edilecek şeyler değil.
 4. Antigone

  Müzikle Açalım

  https://youtu.be/WxQ2XLFDyNI Miss you - WASP
×
×
 • Yeni Oluştur...