Jump to content

hartemes

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  39
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

hartemes Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

314 profil görüntüleme
 1. hartemes

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  Tüm yazdıklarımın silinmesini ve üyeliğimin sonlandırılmasını talep ediyorum. Zeka seviyesi 50 puanın aşağısında olan dindarların her konuya saldırdığı bir forumda olmanın bir anlamı yok.
 2. hartemes

  Beş parmak hk. yardım

  Benim bildiğim pandalar var.
 3. hartemes

  Ülke Kuruyorum

  Çalışma kampları iyi fikir. Ben yinede idamda kararlıyım. Mağdurlar veya mağdurların akrabaları kendilerine kabusu yaşatan yaratıklarla aynı havayı solumak istemezler. Son eklemeler; Dolandırıcılar ve toplum düzenini bozanlar neden oldukları zararı karşılayana ve hatta devlete bu zararın 10 katını kazandırana kadar çalışma kampına gönderilir. İdam edilen mahkumların tüm organları bağışlanır.
 4. hartemes

  Ülke Kuruyorum

  Merhaba arkadaşlar bir sosyoloji projesi için hayali bir ülke kuruyorum. Başlangıç olarak aşağıda kaba taslak düşündüğüm şeyleri sıralayacağım. Yorum ve fikirlerinizle bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Ülkenin Adı: Murathan Devletin Ülkenin yönetim şekli: Cumhuriyet Ülkenin resmi dini: resmi din yok. Nüfusun tamamı ateist, agnostik ve deist Ülkenin resmi para birimi: Hanlık Altını Ülkede kadınlara ve çocuklara karşı pozitif ayrımcılık olacak. Eğitim her yaşta devam edecek. Milli tatil ve kutlamalar olmayacak. Televizyonlarda sadece eğitici programlar ve haber bültenleri yayınlanabilir. Cinayet, tecavüz, istismar, idam ile cezalandırılacak. Sadece suç değil suç işleme girişimleri de sonuç başarısız olsa dahi ortada somut kanıt var ise aynı şekilde cezalandırılacak. (Örnek vermek gerekirse bir adamı üç yerinden bıçakladınız ama ölmedi ve olay sırasında kamera kaydına yakalandınız. Sonuç cinayete teşebbüsten idam.) Ülkede temel gıda maddelerinden vergi alınmayacak. Villa, yat, son model spor araba vb yüksek gelir grubunun satın alabileceği lüks ürün ve hizmetlerden ise %1000 vergi alınacak. Ülkede bütün maaşlar asgari ücrete göre ayarlanacak (örnek vermek gerekirse bir millet vekilinin maaşı her zaman 4 asgari ücret olacak.) Millet vekilleri sadece akademisyenler ve arasından seçilebilecek. Eklemek istediğiniz ve “Bunu kesinle çıkarman lazım!” dediğiniz şeyler nelerdir?
 5. hartemes

  İslamın gerçek temsilcisi, mümessili kimdir?

  İslamın gerçek temsilcileri belli, kurana ve sünnete harfi harfine uyan IŞID ve El-kaide Bu teröristlerin yaptığı bütün insanlık dışı uygulamalar 1400 yıl öncesiyle aynı. Örnek Müslüman arıyorsanız terör örgütlerine bakın.
 6. Evet, kesin öyle bu yüzden demokrasi, insan hakları, modern bilim, rasyonel düşünce, hümanizm, feminizm, sizden çıktı ve biz inatla bunlara karşı çıkıyoruz. Hurrican artık odana gider misin?
 7. hartemes

  Hristiyanlık gerçekten barış ve sevgi dinidir.

  Hristiyanlık barış ve sevgi diniyse haçlılar Hindistan'dan mı geldi?
 8. Delinin birine sormuşlar "2x2'nin cevabı nedir?" diye Deli cevap vermiş "5" "Olmaz" demişler. Deli sinirlenmiş "5 lan 5! Nasıl anlamazsınız? Nasıl inanmazsınız? Sizin aklınız nerede?" Deliye gülüp odasına göndermişler. Deli bu işte hırs edinmiş,, günlerce kafayı yormuş. Günler sonra kendisine soru soranların yanına gitmiş. "Size 2x2'nin 5 ettiğini basit bir soruyla kanıtlayacağım. Bu sefer sizde benimle hem fikir olacaksınız." demiş. Sırf meraktan "Tamam" demişler. Deli sormuş "10-5 kaç eder?" Demişler "5" Deli kendinden emin bir şekilde "O zaman 2x2'nin 5 ettiği de doğru! Bakın sizde 5 cevabını verdiniz!" demiş Deliye bir defa daha gülüp odasına yollamışlar. Mutlu son! Arkadaş kendi yaptığınız felsefeyle (felsefe değil akıl tutulması) kendi inandığınız tanrıyı kanıtlamaya çalışıyorsunuz. Kendi çıkmaz sorularınıza kendiniz cevap vermeyi (doğru veya yanlış olduğu üzerinde kafa yorma zahmetine girmeden) marifet görüp saygı bekliyorsunuz. Ben senin uyduruk tanrın "kendisinden bir tane daha yaratır mı?" diye merak etmiyorum o zaten yok. Ben çok eşliliğin, mantıksal hataların, köleliğin, yamanın, tecavüzün, istismarın, cinsiyetçiliğin, tanrı tarafından emredildiğine hangi akla hizmet inanıyorsunuz onu merak ediyorum.
 9. hartemes

  Din kurumlarının bütçesi ne kadar olmalı ?

  Personel sayılarının, yatırım bütçesinin ve çalışanların ücretlerinin milli eğitim ile aynı veya denk olması şartı getirilmeli.
 10. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  Avrupa'daki aydınlanma hareketinin İslam tarafından da deneneceğini (Denenmek zorunda olduğunu) düşünüyorum. Önce sapkın inançları için masum insanlara sayısız kötülük yapacaklar. En dip noktaya kadar gidip ellerindeki her şeyi kaybedecekler. Yok olmamak için değişmek zorunda olduklarını kabullenecekler (Sayısız acı yaşatarak ve yaşayarak) İçlerinden reformcu bir azınlık çıkıp yıkıntıları tekrar bir araya getirecek.
 11. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  Anlaşıldı sen kara cahilsin. En büyük marifetin okuma yazma öğrenmek olmuş. Bu mesajından sonra seni ciddiye alıp cevap yazmıyorum.
 12. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  Sizin din adamlarınız gibi televizyona çıkıp "6 yaşında kız evlenebilir, söz dinlemeyen kadın dövülebilir, asansörde durmak caiz değildir, peygamberin sümüğü kutsaldır, elimi öpen cennete gidiyor vb vb" dersek rahatlar mısın?
 13. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  Yaptığımız bir şey yok mu? Ateistler tarafından icat edilen, keşfedilen şeyleri kullanmayı bırakmayı dene bakalım. Daha kendini ifade etmekten aciz sen mi beş para ediyorsun? Müslümanların gelip sapık inançlarını savunmaya çalışırken acılan başlıkların seviyelerini düşürmeleri artık komik olmaktan çıktı. Senin eğitimin ne bakalım liseyi bitirdin mi? Kaç yaşındasın???
 14. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  Ağzın lağım gibi, sadece cehalet ve nefretten ibaretsin. Akıl veya erdem sıfır. Kısaca örnek bir Müslümansın. Sen öl kesin cennete gidersin.
 15. hartemes

  İnsanlık İslam bataklığından kurtulacak mı?

  İnsanlık İslam batağından kurtulmayacak. İslam zamanla değişime uğrayarak daha makul bir din olacak (göreceli olarak)
×
×
 • Yeni Oluştur...