Jump to content

Toyon Utkuuçi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  41
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Toyon Utkuuçi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Toyon Utkuuçi

  Şizofrenleri meğerse cin çarpmış

  ingiltere'de müslüman bi kadına cin derin girmişti, ila bidri ila bidri denilerek çıkarıldı sanıldı cin ama kadın en son sandalye fırlatıyordu yani cin tam çıkarılamamıştı. cin çıkarma haberi ingiltere sheffield basınına yansıyınca haber yaptılar cin seansı yarım kaldı. https://www.dailystar.co.uk/news/weird-news/679080/Islamic-Exorcism-demon-banished-Sheffield-woman-video İmam "dinin iyileştirici yönünü göstermeye çalıştığını ve yalnızca Müslümanları değil her dinden insanı tedavi ettiğini" savundu.
 2. Toyon Utkuuçi

  MİRAÇ HİKAYESİ

  Muhammed'in miraçta gördükleri var. Peygamber miraçta leş et yiyen kavim görmüş. Peygamber efendimizin miraçta gördükleri Nihat Hatipoğlu; "Miraçta bir kavim gördüm leş yiyorlardı. Miraçta bir kuyu gördüm sonsuz bir kuyu, tabanını görmek mümkün değildi. Miraçta çırılçıplak üstüste uzanmış insanlar gördüm"
 3. Toyon Utkuuçi

  Günün resmi

  Şuraya yazayım Murat Övüç adlı sahtekarı. Cinsiyeti ve karakteri çiğ Murat Övüç sahtekarı, kanser hastası bir çocuk için sosyal medyada başlattığı yardım kampanyasında topladığı paraları aileye vermediği gerekçesi ile yargılanacak. Murat Övüç bedru aleyna söylerken allahü ekber diye nâra atmıştı ki lanet olsun kâbusum oldu unutamıyorum o nârayı.
 4. Toyon Utkuuçi

  Papatyalıktan Kasımpatılığa

  Müslümanların içtikleri suya Şeyhleri tükürünce şifa bulup iyileşiyorlar. Böyle bir ümmet bilinçi ortada varken bu ümmeti kullanan her siyasetçi Tayyip ağanın yaptığını yapabilirdi. Ecevit biraz velveleciydi, erken galeyana gelirdi ve hazmı sorunluydu, ondan beceremedi. Askere gidenler veya sınır ötesi hârekâta gidenler ise zaten dönmeyi akıllarından silen insanlar. Kızıl elmaya giden asker, ailesine "beni beklemesinler" haberi göndermişti kayıttaki kameraya bakarak. inançlarında şehit olmak iyi bir mevkiidir saygı duymalıyız.
 5. Keşke biz de erkek yaratılsaydık. İslam'da erkeğe iki, kadına bir birim miras düşer. Kadın yarım insandır. Kadın erkek eşit değildir. Kadınların erkeklerle eşit miktarda miras alması onları islam dininden çıkartır.
 6. Toyon Utkuuçi

  gerçek tanrı ya çağrı

  İnsanın, yansı ve gözlem veren onun iradesinden bağımsız, alternatif bir gerçeklik belki vardır ama bu gerçekliğin anlamı, ifadesi, kavramsal bilgisi ve her biçimde günlük yaşama uyarlanışı, ortaya koyumu, insanoğlu yapılandırmacılığı sayesindedir. Gerçeklik olgusu, insanoğlu tarafından yaşam tarlasından biçildiği için tanrı tarafından tarlaya ekilmiş olsa bile, insan tarafından hasat edilmesi onu hep kuşku içerisinde bırakacaktır. Tanrıyı yaratan insan değildir belki ama tanrıya, o tanrısal niteliğini insan verdiği için insanın da yarı tanrı olduğu bariz gerçeklik kazanmıştır.
 7. Toyon Utkuuçi

  Din Neden Afyondur?,

  İnsanın kendini yakın hissettiği izm'ler veya dinler insan kültürleri tarafından kurgulanmışlardır, özellikle siyasi çıkar amacı sağlamak için kurgulanmıştır semavi dinler. Yaratıcı'nın insan içinden, insan seçmesi kadar ve dinler arasından son din seçmesi kadar büyük çelişkilerin insan'i çaba olduğu ortaya çıkıyor. genede müslümanlar, islamı son din olarak kıyamete ulaşacağını iddia ederler. aslında haklılar bir bakıma. Çünkü artık 21 yüzyıl'da yaşıyoruz. biri çıkp gelse, ben size sıfır kilometre din getirdim, hemde kıyamete kadar eskimeyecek dese, kimse ona inanmaz. dini oluşturan toplumsal faktörler yerinde olsa da, dine inanacak olan bireylerin 6 yüzyılda ki gibi ulaşamayacağı kaynak sorunu yok. örneğin internet en kapsamlı bilgi kaynağıdır. Bu saatten sonra gerçek bir paygamber hak bir kitap ile gelse bile kimse onu ciddiye alıp dinlemez 5 dakika.
 8. Toyon Utkuuçi

  Cinlerin Evrimi

  evrim varsa cinler nasıl oluştu? ilk cinler 40'lık ampüllerden oluştu. cinler önce kırklık ampül olarak oluştu.
 9. Toyon Utkuuçi

  Tanışmanızı istediğim bir Hatun

  "Müslümanlar mağdur ayağına yatarak, avrupa'ya istediklerini empoze ediyorlar. Avrupa da aldanıyor müslümanların ajitasyonuna veya tolerans gösteriyor onlara ama avrupa böyle yaparak, islamı daha da eleştirilemez bir hale getiriyor. Avrupa, islamın bağnazlığını artırıyor" diyen Charlie Hebdo yazarıydı Zineb El Rhazoui.
 10. Toyon Utkuuçi

  Meryem Suresi 7. Ayet ve Yahya İsmi

  öso "çokyaşa erdoğan" sloganı atarken, "yahya erdoğan" diye bağırdı, video youtube'da var. yani yahya - çokyaşa demek.
 11. Toyon Utkuuçi

  Evliya kerametleri ve Ermiş mucizeleri

  Ortaasya'da kurumuş bir nehir'e dua okuyan hoca, şarıl şarıl su aktırmış tekrar.
 12. BBC Türkçe'den hüzünlendiren nostaljik video. 1989 yılında Türkiye: Küçük Emrah, başörtüsü eylemleri, 1 Mayıs... Duygulandım ben, ağlıyorum şimdi.
 13. Halide Edip Adıvar ile Atatürk fotoğrafını bilmeyenimiz yoktur. Benim en beğendiğim Atatürk fotoğraflarından biri Halide Edip Adıvar'ın olduğu bu fotodur. Hereke tren istasyonunda çekilen Halide Edip ile Atatürk'ün bu fotoğrafı, video olarak Yeni Zellanda arşivlerinde bulundu. https://odatv.com/yillar-sonra-ortaya-cikan-goruntu-0202181200.html https://www.izlesene.com/video/ataturk-ve-halide-edip-adivar-videosu-yeni-zelenda-arsivinden/10187003
 14. Toyon Utkuuçi

  Kerametler

  Sübhanellah, allahuekber lafızlarını hafif sesle mırıldanarak Mahmut Ustaosmanoğlu hazretlerini ziyarete açtılar geçen hafta. ilgi alâka yoğundu. http://www.mynet.com/haber/guncel/izleyenler-sasti-kaldi-su-an-binlerce-bayan-geliyor-3661330-1 Hakikat-ı vahide olarak ilk defa camekân'da canlı bir insanı sergilemenin heyacanını yaşadık. Kerametler sergileyen keramet erbābına sahip çıktık. British Museum'a rakip olarak Türkiye'de Mahmut Efendi hazretlerinin Beykoz'daki evi aktiflik bakımından ilk sıradaki ücretsiz müzemizdir.
 15. Toyon Utkuuçi

  Bilimin açıklayamadığı gizemli olaylar

  yalansavar.org aydınlatmış konuyu. teşekkür Beelzebub.
×
×
 • Yeni Oluştur...