Jump to content

Abdülmalik

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  825
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

5 Takipçiler

Abdülmalik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

789 profil görüntüleme
 1. Abdülmalik

  Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

  Hadi len oradan! Sorun AKP nin büyükşehirlerin en ranta açık olanları kaybetmesi, bunu hazmedemiyorlar. Cahil, cühela, yamyamları kışkırtıp güya intikam alıyorlar. HDP filan hikaye, geç. Sorun HDP olsaydı, AKP yıllarca, değil HDP bizzat PKK ile ittifak yapmazdı!
 2. Abdülmalik

  Muhammed gerçekten son peygamber mi?

  Kurandaki bir çok çelişkinin nedeni kuran editörünün rakıyı susuz içmesi olabilir. Adam hristiyanları bi cehenneme atıyo, bi cennete alıyo, bi muho son peygamber diyo, bi İsa tekrar gelcek herkes ona iman etcek diyo. Kafa duman
 3. Abdülmalik

  Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

  Sen dövemiyorsan başkasına dövdür, doğrudur. Sana uzanan eli daha havaya kalkmadan sen kır . Böyle yerlere gidiyorsan tut 150-200 koruma, ağır silahlı adam.. Bak yanına yaklaşabiliyorlar mı? Çoğu elini öpmeye gelir be, maalesef bu ülke böyle. Cahiller bundan ters sonuç çıkarır. Kılıçdar da o kafa yok.
 4. Abdülmalik

  Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

  Haklısın, Kılıçdar pasif bir adam. Çok tavizler verdi. Bu noktaya gelmeye çok katkısı var. Bir an önce gitmesi lazım. CHP’ nin en az 20-25 milyonluk insan potansiyeli var ve bu canavarı yenmek için yeter de artar. İmamoğlu bu potansiyeli daha da arttırarak katlar, o potansiyel bu adam da kesinlikle var. Ak ların bile ona saygı duyduğunu unutmayalım.
 5. Abdülmalik

  Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

  Medya, basın, para, asker, polis, devlet kurumları ak olduğu için çok kolay yönlendirme yapılıyor. Adamlar her gün utanmadan binlerce yalan üretiyor. Kılıçdar bu canavarı yenemedi, yenemeyecek, Peki kim yenecek? Nasıl olacak?
 6. Abdülmalik

  Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

  Sapla samanı ayırmak gerekir. Linç etme girişimini yapanların Sivas katliamını yapanlar ile aynı kafa yapısında olduğu muhakkak, Bu ülkenin milim ilerlemediğinin göstergesi. Orada asker ve polis olmasa muhtemelen Kılıçdaroğlu şu an aramızda olmayacaktı, vahşi bir şekilde öldürülecekti. Linç tabanı ne? Dindar, muhafazakar, cahil kesim. Linç edilmek istenen ne? seküler, okuyan kesim.. Olayı buradan okumak lazım. Burası sap.. Kılıçdaroğlunun koltuğu bırakmaması ise çok ayrı bir mesele, bu olayla bağlantı kurmak suçluyu aklamaktan başka bir işe yaramaz. Burası da saman.
 7. Abdülmalik

  Allah çok mu cesur?

  Ben sizin kurgularınızı irdeliyorum. Allah diye tanımlanan, ilkel çöl kavramlarıyla bize dayatılan Tanrı’nın gerçek Tanrı olamayacağına adım gibi eminim. İnsan zekası bile senin Allah’ının kavrama gücünü kat kat geçiyor. Burada bir sorun yok. Böyle bir Tanrı olamaz. Sorun şu. Allaha inanan sizsiniz, fakat içerdiği çelişkileri görmeyen yine sizsiniz. Bunu irdelemeye çalışıyorum. Allah var da o nasıl oluştu? Ebedi ve ezeli, onun nedeni yoktur deyip geçmek sorunu çözmez. Allah her şeyi nasıl bilebilir? Bilgiye nasıl ulaştı? Kainat kendiliğinden oluşamaz, mantıklı bir ilk neden olması gerek deyip bunu Tanrı ile çözen sizler nedense Tanrı düzeyinde mantık aramıyorsunuz. Bu normal değil.
 8. Abdülmalik

  Allah çok mu cesur?

  Evet gider ama bunu bana değil allahcılara sor. Allah kavramını ortaya atan onlar. Allah kendinin yaratılmadığını nasıl bilir? Soru bu.
 9. Abdülmalik

  Allah çok mu cesur?

  Müritlerinin de inandıkları bu Tanrı’yı çok iyi tanıdığını, tanımladığını söyleyemeyiz. Bu soruma cevap verecek yiğit bir tanrısever çıkacak mı bakalım? Hiç sanmıyorum.
 10. Abdülmalik

  Allah çok mu cesur?

  Allah varlık sebebini nedeni neden sorgulamıyor? Allah kendisini yaratan üstün “Süper-Allahın” yokluğundan nasıl emin olabilir? Bu mümkün mü? Allahın bu cesareti nereden kaynaklanıyor? Belki de “Süper-Allah’ın” cehenneminde kendisi sonsuza kadar acı çekecek? Kimbilir?
 11. Kendine gücü yetmiyorsa bu robot gibi programlanmış bir şey mi oluyor? yazılımında yok mu yani? Bu nasıl Tanrı lan?
 12. Kendisi dışında her şeye gücü yeten ne demek? Böyle bir tanım duymadım.
 13. Abdülmalik

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Bu Müslüm hikayeleri baydı. Allahtan sana vahiy geliyor, haydi sen insansın, kafan çalışmıyor, Kuran’ı yazdırmadın diyelim. Allah’ın da mı kafası çalışmıyor? Yukarıdan parşömen ataydı bari, Ya da vahiyin yazılı bir kopyasını Cebrail’in eline tutuştursaydı, çok mu zor du? Osman iki şahit bulmuş, onlara güvenerek kuranı yazdırmış, ee nereden bilecez, Osmanın ya da şahitlerin yalan, yanlış şeyler yazdırmadığını?
 14. Sınayamaz, bunu değerlendirecek objektif bir kurul yok. Varsa da Tanrı’nın mantıksızlığı dolayısıyla doğru karar veremez. Anlayamaz, Tanrı kendini yaratan Süper-Tanrı’nın var olup olmadığını kesinlikle bilemez. Bu yüzden varlığının nedenini hep sorgulasa bile bir cevap bulamayacağı kesindir. Yaramaz, kendi kendine tanrılık olmaz. Yarattığı varlık olmadan kime, neyi ispatlayacak?
 15. Tam tersi, dinler akıl hastalığıdır. Dinlere inanan kişilerin acilen hastaneye yatırılıp psikoterapi ve antipsikotik tedaviye alınmaları, toplumdan uzaklaştırılmaları gerekir. Şizofreninin ayıp olur diye tanımlanmamış bir türünü oluştururlar. Görmedikleri, tanımadıkları insanların masallarına kanıt olmadan inanır ve bunun için tanımadıkları insanları kesip katliam yaparlar. Ateist olarak bu masallar yaşanmamış, nereden biliyorsun diye itiraz edersen senden şizofreninin kliniğine uygun olarak itiraza kanıt getirmeni isterler. Kişilik yıkımı olduğu için tek başına hareket edemez, papaz, imamlarından komut beklerler. Onlardan icazet almadan yaptıkları işlerde yanlış yapmalarından çok ama çok korkarlar. Şizofrenin kliniğine uygun olarak obsesif ritüelleri fazlasıyla uygularlar. Şizofrenin doğasına uygun olarak sosyal ilişkileri zayıftır, inançlarının dışındakilerini dışlarlar, iletişime geçmezler, düşmanlık beslerler, hiç tanımadıkları halde onların kendilerine komplo kurduğunu düşünürler. Şizofrenin beyinde yarattığı pseudo eksitasyonla dünyanın en üstün varlığı olduğuna inanır, aynı dinden de bile olsa düşman bulmakta güçlük çekmezler. Aksi bir din veya sıkı dindar bulamazsınız.
×
×
 • Yeni Oluştur...