Jump to content

Abdülmalik

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  566
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

Abdülmalik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

572 profil görüntüleme
 1. Abdülmalik

  Militan ateizmin zararları var mıdır?

  Doğmatik, güdülmeye müsait, güdücü , sömürücü bireylerle militan düzeyinde savaşmanın ne zararı olabilir? Bunlarla savaşmasak, sadece basit eleştirel düzeyde kalsak bizlere ne katkı sağlayabilirler? Bunun imkanı var mı? Teistlerden öğreneceğimiz bir şey var mı?
 2. Abdülmalik

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Neresi ağır? Hastalığa teşhis koyuyorum. Kafir diye yanmasını, katledilmesini kabul edip bundan en ufak vicdani sorumluluk hissetmeyen insanların, kafirlerin buluşlarını, emeğini, alın terini sonuna kadar sömürmesini akıl hastalığıyla bağdaştırmıycam da ne yapıcam?
 3. Abdülmalik

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Tanrı’nın her yerde olması gerek değil mi? Ona ulaşmak için niye belli bir zaman süren yolculuk yapmak gerekiyor? Ol deyince niye olmuyor? Allah kendine eşdeğer bir tanrı yaratsa ona niye tanrı denmez? bal gibi o da Tanrı olur. Burada eğitim vermiyoruz, bing bang ve kurandaki bilgiler tamamen ayrı ve zıt şeyler. Bunu siz araştırıp bulun, bedava köfte yok. Tekrar yazıyorum, karbon testi o Kuran parçasını ne zaman yazıldığını gös-ter-mez. Tekrarlatıp durma şunu. Bilime tapınmıyoruz, biz bir şeye tapmayız. Bilimin tek doğru olduğunu söylüyoruz. Onun rehberliğinde hayatımıza yön veriyoruz, aslında sen de veriyorsun, ama sizler sadece iki yüzlüsünüz, hastalanınca yana yakıla doktor arıyorsunuz, batılı kafirlerin icadı tıp tan başka bir şeyin çözüm olamayacağını biliyor fakat bunu kokuşmuş, ilkel fikirlerin altında tutmayı da ihmal etmiyorsunuz. Kafirin bulduğu ilaca yana yakıla muhtaç olup, aynı zamanda kafirleri kötülemek ancak ancak senin gibi akıl hastalarının yapacağı bir şeydir.
 4. Abdülmalik

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Allah madde değilse melekler neden ona elli bin yılda ulaşıyor? bir günü bin yıl sürüyor? burada zaman ve mekana tabi olduğu sonucu çıkar. Aksi iddia edilemez. Her şeye gücü yeten Tanrı bir Tanrı daha neden yaratamaz? Bunu evlat edinemez? Buna engel olan nedir? Her şeye gücü yetiyorsa bunu yapabilir. Bing-bangı sanırım bilmiyorsun, uzay boşluğu dünyadan çok önceleri oluşmuştur diyorum. Birmingham kuranının dünyanın en eski kuranı olduğuna dair kanıt yoktur, Burada tarihlenen o Kuran’ın yazım tarihi değil, parşömenin, yani derinin, yani koyun, keçinin yaşadığı tarihtir. Mürekkep tarihlenemez. Üstelik bu kuran parçasında Rum suresi de bulunmaz.
 5. Abdülmalik

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Her şeye gücü yeten Tanrı evlat da edinebilir, bunun için engel görmüyorum. Beşer olmaması mazeret olamaz. İzafiyet teorisine Tanrı ve meleklerinde dahil olduğunu söylüyorsan, Tanrı’nın zaman, mekana dahil ve fiziksel kütlesi olduğunu söylemiş olursun, bu da kendinle çelişmek olur. Göklerle yer bitişik değildi, ilk önce gök yani uzay bundan 8-9 milyar yıl sonra da dünya oluştu. Aynı anda oluşmadılar. Üstelik Kuran’da ilk önce yer oluştu diye yanlış bilgi veriliyor. Mekke’nin Fethi veya Rum suresinin bu olayların oluş tarihinden önce yazıldığına dair kanıt var mı? Mesela Bizans zaferinden önce yazılmış Rum süresi getirebilirmisin?
 6. Abdülmalik

  MUHAMMED YAŞADI MI?

  Allah’ın oğlu niye olamaz? Oğlu da olur, kızı da olur. Her şeye gücü yetmiyormuydu? Ben şahsen evlat sahibi olmasını isterim, ne o tek başına, öyle.. Kanıta bak, ben doğmadım, doğurmadım, bu nasıl kanıt böyle? Kuran insan sözü olmadığına dair tek bir kanıt getir, müslüman olacam, söz.
 7. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bilime göre.
 8. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Savaşı savunanlarla savaşmak suç değildir.
 9. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ne o, cennete gitmek için Arapça dil kursuna mı gideceğiz? Hızlandırılmış Arapça kursu helal mi? Bunun ilmi tartışması var mı?
 10. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Kendi gibi düşünmediği için ceza yöntemini seçen insan, düşünce teröristtir. Ama şu var ilkel ve çağdışı, terörü savunan insanları cezalandırmak terör değildir.
 11. Abdülmalik

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  Ayetin geri kalanını niye yazmıyorsun? Bu adamın içinde sakladığı ne abicim? Ama Allah'ın açıklayacağı şeyi sen içinde saklıyordun; zira insanlardan çekiniyordun: oysa ki kendisinden çekinmen gereken sadece Allah'tı. En sonunda Zeyd o kadınla ilişkisini tamamen kesip boşayınca Biz onu seninle evlendirdik ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kesip boşadıklarında kişilerin onlarla evlenmelerinin önünde hiç bir engel bulunmasın: sonuçta Allah'ın emri yerine gelmiş oldu.)
 12. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  İslamın en temel argümanının terörizm olduğunu bilmiyormusun? Bana inanmıyorsun o zaman sonsuza kadar yanacaksın islamın en temel argümanı değil mi? Hani demokrasi? Hani insan hakları? hani empati?
 13. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Bu savaşların olduğuna dair hadisler dışında kanıt var mı? 300 sene sonra yazılmış tarihe güvenilir mi?
 14. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Cariyeler savaşa mı giriyor?
 15. Abdülmalik

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  İşe yaramayan esirler serbest bırakılıyor, yaşlı ve sakatlar. Bunlar para etmediği için opsiyon hakkı veriliyor.
×