Jump to content

Abdülmalik

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.628
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

Abdülmalik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 11-02-1979

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Australia
 • Interests
  Music

Güncel Profil Ziyaretleri

1.423 profil görüntüleme
 1. Bu nüshaları yazan Mor Efrem’in öğrencisi Mor Yakub (Jacob Baradeus) olabilir.Kendisi sıkı bir monofizit ve misyonerdir. Arapları da sever. Bu nüshalarla kendisinin yaşam tarihleri de uyuyor.
 2. Sevgili @DreiMalAli Bu Muhammed öncesine indexlenen sure veya ayetler hangileri?
 3. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  O ayette bahsedilen Cuma günü sandığınız kelime toplanma günüdür. Cuma değildir. http://www.kuranmeali.com/Kokler.php?kok=ج م &sayfa=1 Dikkatli oku.Toplanma günü hangi gün? Cuma mı? Bilinmiyor.
 4. Abdülmalik

  PEYGAMBER DÖNEMİNDEN KALAN KURAN

  Hoop çöp olur. Aslında buna gerek bile yok. Kuranda bahsedilen çoğu şey islam öncesi yazılmış apokrif veya kutsal diğer kitaplarda, islam öncesi Doğu hristiyan geleneklerinde mevcut. Biraz Aramaik dile hakim olmak yeterli, kuranda bahsedilen çoğu şey Araplarca yanlış veya kasıtlı çevrilmiş.
 5. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  Kuranda Cuma bile yok. Cuma namazı da yok. Hepsi uydurma.
 6. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  Namazın günümüze kadar gelmesi onu kutsal veya doğru yapmaz. Bu ne biçim ifade? Dünyada günümüze kadar gelen binlerce antik ritüel var. Bu kadar önemli bir ibadetin kuran’da net olarak tanımlanmaması fiyaskodur. 3 öğün yapılan salat ne be? Peygamber bile yanlış anlayıp 5’e çevirmiş. Salat’ın, Suriye hristiyanlarının slota ( ayağa kalkıp dua etmek, ayet okumak) adını verdikleri ibadet olduğu düşünülüyor.
 7. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  Kurban da yok, Haccın nereye yapılacağı da belirsiz, incir ve zeytin yetişen bir yere gidin diyor? Zekatın ne olduğu belli değil? Salat ve zekat’ın birbirini izleyen iki ritüel olduğu anlaşılıyor. Zekat mescitte dua ettikten sonra mescide yardım gibi bir şey olmalı. Çok müphem çoookk.
 8. Abdülmalik

  PEYGAMBER DÖNEMİNDEN KALAN KURAN

  Muhammed diye birisi tabi ki yok. Bu bir ünvan, sıfat. Bu ünvanı alan kişi 630’larda arap istilasına öncülük etmiş, başlatmış kişi olabilir. Ama yeni bir din veya peygamberlik iddiasında değildi. Yağma ve katliamlar yapan meczup birisiydi. 700’lü yıllarda yazılmış Hristiyan kaynakları yeni çıkmış bir peygamber veya dinden bahsetmiyor. Bu çok önemli.
 9. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  Kuran da namaz niye ayrıntılı anlatılmamıştır? Hadisleri boşver. Onlar Tanrı kaynaklı değil
 10. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  Allah peygamber için namaz mı kılıyor? Yoksa onu destekliyor mu? Onun arkasında mı? Kavramları teolojinin içinde kullanın. Allahın önünde eğilin, boyun eğin demek. Bilgi sandığın sana öğretilen doğmatik şeyler. Akıl nerede? Allah kendi yarattığının önünde eğilir mi? Çüş yani.
 11. Abdülmalik

  KURANDA NAMAZ

  -Kuran’da namaz yoktur. Salat vardır. Salat Süryanice bir kelime olup dik durmak, dua etmek, kararlı olmak, arkasında durmak gibi anlamları vardır. Kuran salatla beraber rükü ve secde şartları koşmaz. Salat’ı kıyam denen bir ifadeyi sürekli tekrarlar. Bu dik durmak, ayakta dua etmek anlamındadır. Yani salat ayakta yapılan bir ibadettir. Opsiyonel olarak bir-iki ayette secde ile birlikte anılır o da boyun eğmek anlamındadır. -Kuran’da zorunlu günlük salat sayısı 3’tür. 5 değildir. Bu ifade de Doğu hristiyanlığı ile uyumludur. Onlarda en az günlük en az 3 ibadet önerir. Namaz, Zoroastrian etki ile İran’dan devşirme bir ibadettir. Salatı namaz olarak yorumlayan İranlılardır. Zaten salatın ne olduğun hadis kitaplarından bilebiliriz. O hadis kitaplarını da bildiğimiz üzere İranlı arkadaşlar yazmıştır..
 12. Abdülmalik

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Ne ilahı? Atomlar organik bir bileşik oluşturuyor ve bu yapı dışarıdan enerji alabiliyorsa yapısını koruyabiliyor. Bilinç dediğimiz şeyin özeti bu. Yani enerji varsa o da var.. Peki bu bilinç yani enerji arayışı organizmalarda nasıl istemli hale geldi? O da enerji alımının azalmasıyla organizmadaki entropi artışı ve kaotik bir kimyasal sürecin evrimsel sürece olan katkısı ile çözüldü. Korktuğunda veya acıktığında stres hormonları artar, bu tamamen tesadüfi, materyalistik, bilinç dışıdır ama doğal seleksiyonda önemlidir. Stres hormonları aslında vücuda zarardan başka bir şey vermez ama yarattığı stres senin hızlıca koşup kaçmana ya da ağaç kabuğu kemirmene yol açar. Ama ya kurtulursun ya da ölürsün.
 13. Abdülmalik

  Ateistler bu sorunun cevabını neden veremiyor?

  Atomlarda akıl, şuur olmadığını nereden çıkardın? Her atomun kendine göre bir mizacı ( fizikokimyasal davranışı) vardır. Her atomun sevdiği, sevmediği atomlar, bileşikler vardır. Sende ki akıl ve bilinç de atomlar, bileşiklerdeki fizikokimyasal mizacın etkisidir.
 14. Abdülmalik

  Ölüm Yok Oluştur

  Ölümü önemsemeyin, şiirlerde yazmayın. Gerçekten ölebilseydik, ölürdük.
 15. “Senden önce kitabı okuyanlara sor” ifadesi o ana kadar metinsel tahrif olmadığının kanıtıdır. Allah bile tahrif yok derken siz nasıl var dersiniz. Tahrif edilmiş bir kitapla şüpheler giderilir mi? Kuran’ın bahsettiği ve yalnızca Tevrat’ı onaylayan bu kitap hangisi? İncil mi? Başka bir kitap mı? Bence İncil değil. Suriyeli hristiyanlarca yazılmış yeni ahit versiyonu olabilir. Çünkü İncile bakınca tahrif şüpheniz doğal.
×
×
 • Yeni Oluştur...