Jump to content

Abdülmalik

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  177
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Abdülmalik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 1. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Allah erkeklerin kadınlardan daha üstün olduğunu açıkça beyan eder Hasan Bey,bu daha çok maddi varlığa sahip olmakla alakalı değildir, çarpıtmayalım.Allah zengin olsun fakir olsun erkeği,kadından üstün görür. Örnek mi? 2:228-Boşanmış kadınlar kendi kendilerine üç ay hâli beklerler. Eğer Allah’a ve ahiret gününe inanıyorlarsa, Allah’ın kendi rahimlerinde yarattığını gizlemeleri onlara helâl olmaz. Kocaları bu süre içinde barışmak isterlerse, onları geri almağa daha çok hak sahibidirler. Kadınların, yükümlülükleri kadar meşru hakları vardır. Yalnız erkeklerin kadınlar üzerinde bir derece farkı vardır. Allah, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir. 2:228 de açıkça erkek,kadından üstündür diye lafı çakmış.Yani kadın daha varlıklı olup,evin geçimini sağlasa bile 2:228 e göre erkeklere eşit değildir. Bu açık ve net..
 2. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  İslam da insanlar 3 kategoriye ayrılıyor. 1-Hür insanlar (bunlar Müslüm erkek ve kadınlar oluyor) 2-Kadınlar (Müslüm oldukları için hür oluyorlar fakat müslüm erkeklerin yarısına eşitler) 3-Köleler (bunlar Müslüm kadınların bir alt kategorisi,köle kadınlar da,köle erkeklerin yarısına eşit) Yani sıralama yaparsak,İslam da insan kalifikasyonu şöyle oluyor.. Hür (müslüman erkek)>Hür(müslüman kadın)>Köle erkek>Köle kadın Eğer öldürülen hür ,öldürende hür ise sorun yok,öldüreni öldürebilirsiniz,örneğin..hür erkek hür bir kadını öldürmüş ise erkeği öldürebilirsiniz,ama Kuran’ın tavsiyesi erkeğin karısı,anası hür ise onları öldürmenizdir.Çünkü, hür erkek,hür kadından daha değerli olduğu için erkeği öldürmek tavsiye edilmez,adaletli bulunmaz. Hür,köleyi katlederse hiç bir sorun oluşmaz,Köle tanım gereği bir maldır.Sahibi maldan tasarruf edebilir.Zaten bu köleler ,anası,babası kesilmiş,köle yapılmış ve pazarda para karşılığı satılırlar,kölelere para gözüyle bakılır.Diyet ve kısas böyle bir köle için mantıklı mı?
 3. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Kanıt, halen devam eden kan davalarıdır.Türkiye de en çok Güneydoğu Anadolu’da görülür ki bölge Arap kültürüyle oldukça içli dışlıdır. Bu bölgedekilerin Arapça ile ilgili sorunları yoktur,çevrelerinde Arapça bilen çoktur ve bu bölge en az 1000 yıldır müslümandır. Diyeceğim şu: İslam kan davasını teşvik etmese idi bugünlere kadar gelemezdi..! Kan davası,islam coğrafyalarına ait bir kavramdır.İslam dışı diğer kültürlerde kan davası ortaçağ da kalmıştır.
 4. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Bu haberde, ölen de öldürülen de hür kapsamına girdiği için erkeğe kısas yapılır. İslam’da hür ve köleler de kısas için cinsiyet ayırımı yapılmasına gerek yoktur. 2:178’de ki kadına karşı kadın cümlesi bir tavsiye niteliğindedir.Yani köle bir kadın öldürülmüşse siz onun erkek kölesini öldürmeyin varsa kadın kölesini öldürün diye tavsiye edilir.Kadın kölesi yoksa erkek kölesini öldürün der.
 5. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Suudi Arabistan’da önerilen kan parası miktarları..Hint’li kadın öldürmek bayağı ucuza geliyor. 100,000 riyals if the victim is a Muslim man 50,000 riyals if a Muslim woman 50,000 riyals if a Christian man 25,000 riyals if a Christian woman 6,666 riyals if a Hindu man 3,333 riyals if a Hindu woman.
 6. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Mealcimizin meali bu. Şimdi hür,köle,kadın’ın yerine özel isim koyalım ve hür ile o hür’ün vs aynı kişi olup olmadığına bakalım. İnananlar! Öldürülenler konusunda DENK CEZA farz kılındı size; Mehmet ile o Mehmet,Ali ile o Ali, Ayşe ile o Ayşe.. Mehmet ile o Mehmet nasıl aynı kişi oluyor sayın hocam? Hem çevirinde anlam düşüklüğü var ve benim çıkarabildiğim en anlamlı anlam Mehmet’e eşdeğer başka bir Mehmet’tir.Mehmet hür ise o Mehmet’de hür olmalıdır.
 7. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Kölelerinden birisini öldüreceksin,ne çıkarsa bahtına..! Köle olunca kadın,erkek farketmiyor, Hür olunca da kadın ,erkek farketmiyor, İslam da yapılan devrim aslında şu..Köle veya hür katledilirse, cinsiyet ayırımı yapmadan köle ve hür katledebiliyorsunuz. Cahiliye döneminde muhtemelen erkek hüre karşılık erkek hür,erkek köleye karşılık erkek köle katlediliyordu. İslam ile birlikte erkek köle katlettiğinizde ,maktül taraftan katledecek erkek köle aramıyorsunuz,aramanıza gerek yok,kadın kölesi varsa onu da katledebiliyorsunuz.. Şüphesiz ki islam kolaylıklar dinidir..
 8. Müslümanlık Geçersizdir

  Mevcut tanrıların hepsi bilimsel olarak yanlışlanmıştır.Dünyanın yuvarlak olması mesela,Mevcut tanrılar dünyaya düz der. Tee 1400’ler de yalnışlanmış hemşo..Sizin kafa 1400’lerden de geri yani..! Evrim de mevcut Tanrı’ların hepsini paketleyip çöpe atmıştır.
 9. Müslümanlık Geçersizdir

  Evrimi yanlışlayan bir adet sci indexe girmiş bilimsel çalışma gösterebilirmisin?
 10. Müslümanlık Geçersizdir

  Türler arası geçişi onaylamayan hangi üniversite var?Nerede bu üniversite? Çorum ilahiyat fakültesi onaylamamış olabilir,o ayrı mesele.
 11. Kimin mealini tavsiye edersiniz?

  Daha kötü tarafları da var,ben örneğin kendi kölemi veya cariyemi öldürdüm, cezası da yok.Kısas imkansız oluyor.
 12. Müslümanlık Geçersizdir

  Bu arkadaşlar evrimin ne olduğunu bilmiyorlar,türler arası geçişin bir anda olması gerektiğini düşünüyorlar ,biz buna saf cehalet diyoruz. 5 milyon yaşında bugün kü modern insana benzer bir fosil niye bulunamadığına akıl erdirseler olay bitecek! Halbuki bu 5 milyonluk süreçte ,ne primata ne de insana tam olarak benzeyen bir ton fosil bulundu.Eski fosiller maymuna benzerken,yeni fosiller insana benzemektedir. Türler arası geçişin olmadığını söyleyen safkan cahildir
 13. Müslümanlık Geçersizdir

  Senin Tanrı’n bing bang nedir bilmiyor ki bing bang öncesinde var olsun! Kuran’da Allah önce yeri yaratır,sonra atmosferi yaratır,yıldızları da süs olsun diye koyar.Bilgisi bu kadardır. Dünya bing bang’den çok sonraları oluşmuştur değil mi hemşo? Trilyonlarca yıldız ve gezegeni de süs olsun diye yaratmış,kafa iyiymiş abiciğim be..bari 100-200 tane yaratsaydın,1 milyon ışık yılı ötedeki yıldız’ın süslüğünü neyleyim ben?
 14. Müslümanlık Geçersizdir

  Belki karşına Zeus ya da Baal çıkacak,yedi sülaleni belleyecek,nereden biliyorsun hemşo! Allahın gerçek Tanrı olduğuna niye bu kadar eminsin cicoş?
 15. Müslümanlık Geçersizdir

  Yalancıyı öpsünler mi? Gerçeklik algının yerine oturması için ilaç kullanmalısın,psikiyatri klinikleri çok uzak ta değil.. Ön tedavi olarak şu hapı vereyim.. “Peygamberler de,Tanrı’lar da insan ürünüdür..” Bunun aksini kanıtlayan şizofren olmayan insan daha çıkmadı!
×