Jump to content

Abdülmalik

Sadece Ateistler Grubu
 • İçerik sayısı

  1.346
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Abdülmalik Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Australia
 • Interests
  Music

Güncel Profil Ziyaretleri

1.213 profil görüntüleme
 1. Ahkaf 29.Bir de şu vakti anlat, hani cinlerden bir takımını Kur'an dinlemek üzere sana göndermiştik. Onu dinlemeye geldiklerinde: "Susun, dinleyin!" dediler. (Dinleme) bitirilince de dönüp uyarmak üzere kavimlerine gittiler. 30.Ve dediler ki: "Ey kavmimiz, haberiniz olsun ki, biz Musa'dan sonra indirilmiş önündekini doğrulayıcı gerçeği ve doğru yolu gösteren bir kitap dinledik. Musa’dan sonra indirilen kitap İncil değil mi, açıkça yazıyor işte. Kuran Ahiti anlatan bir okuma kitabıdır. Bu net.
 2. 4:157.ve: "Biz Allah'ın peygamberi Meryem oğlu İsa Mesih'i öldürdük." Demeleri yüzünden. Oysa onu ne öldürdüler, ne de astılar. Fakat kendilerine bir benzetme yapıldı. Onda anlaşmazlığa düşenler bundan dolayı şüphe içindedirler, o hususta tahmin peşinde gitmekten başka hiç bir bilgileri yoktur. Kesin olarak O'nu öldürmediler. 4:158.Doğrusu Allah, O'nu kendine doğru yükseltti. Allah güçlüdür, hikmet sahibidir. 4:159.Andolsun, kendilerine kitap verilenlerden ölümünden önce ona (İsa’ya) iman etmeyecek hiç bir kimse yoktur. Kıyamet gününde de aleyhlerine şahit olacaktır. Herkes bir gün İsa’ya iman edecekmiş, niye Muhammed’e iman etmiyorlar ki?
 3. Abdülmalik

  Doğar doğmaz çeşme gibi akan süt

  Anne sütü 6 aya kadar çocuğun ihtiyacını karşılar, sonra yetmez. Süt salgılamayan annelerin bebeği de yaşar, sorun fazla olmaz. Benim bir akrabam anne sütü emmedi, mama ile beslendi, iq su 140 civarlarında ve sınavlarda coşuyor. Anne sütü varsa şart yoksa şart değil.
 4. Kuran’ın hristiyan kitabı olduğuna basit bir örnek. Kasas 48.Fakat şimdi onlara katımızdan gerçek geldiği zaman: "Musa'ya verilen gibisi verilseydi ya!" dediler. Oysa bundan önce Musa'ya verileni de inkar etmediler mi? Onlar: "Birbirini destekleyen iki büyü" dediler ve: "Biz, hiçbirine inanmayız!" dediler. 49. “O halde eğer doğru söylüyorsanız, Allah katından bu ikisinden daha doğru bir kitap getirin ben de ona uyayım!" Bu doğru iki kitap dediği hangi kitaplar? Allah’ın kitabı kaç tane? 3 tane değil mi? Ayetin gidişinden bunların Tevrat ve İncil olduğu bariz görülüyor. Kuran’a göre bunlardan daha doğru bir kitap yokmuş. Kuran’ın kendisi ne acaba?
 5. İlk önce şunu söyleyeyim Nasara demek hristiyan demek değildir. Buyrun aksini kanıtlayın. Size kanıtlarla döneceğim.
 6. Abdülmalik

  Kuranda put bilmecesi.

  Saçmalık. Allah meleklerden hesap soracağı gibi Sebe 40.O gün ki, onları hep birlikte mahşere toplayacak, sonra meleklere: "Şunlar size mi tapıyorlardı?" diyecek. 41."Seni tenzih ederiz. Sensin onlara karşı bizim sahibimiz! Hayır, onlar cinlere tapıyorlardı, çoğu onlara inanmıştı!" diyeceklerdir. Anlattığım kovulmuş meleklerdenden de hesap soracaktır. Bak aynı kelimeler, aynı vurgu, her iki konuda sapma yok. Furkan 17.Hele onları ve Allah' tan başka taptıkları şeyleri bir araya toplayıp: "Siz mi saptırdınız kullarımı, yoksa kendileri mi yoldan saptılar?" diyeceği gün, 18. Onlar: "Seni tenzih ederiz, Senden başka dostlar edinmemiz bize yakışmazdı; fakat Sen, onları ve atalarını zevke daldırdın ki, zikri unuttular ve helaka giden bir topluluk oldular!" diyeceklerdir. O zamanlar kovulmuş meleklere de tapılıyordu, ancak onlar yine de Allah’ın meleğidir. Kuran yazarı onlara yine de laf söyletmez.
 7. Abdülmalik

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Eğer bir Tanrı varsa, Tanrı için insan bir hayaldir. İnsanın Tanrı’ya göre bir anlamı yoktur, çünkü insan Tanrı’ya göre bir gerçeklik, anlam ifade edemez. Bu yüzden Tanrı eğer varsa insanlara birşey veremez. Tanrının iyi ya da kötü birşey verebilmesi için ilk önce kendi anlamsızlığını çözmesi gerekir. Bu da imkansızdır.
 8. Abdülmalik

  Akıl ve mantık dini

  İslamın çölde icat edildiğini düşünmüyorum, tam aksine Suriye veya Güneydoğu Anadolu civarında eski hristiyan kiliselerinin ve Petra, Kudüs o civarlardaki kültürün kaynaşmasının bir sonucudur. O bölge zaten hamamlarıyla ünlü Rum egemenliğine ait topraklardı. O dönemde temizlikle ilgili bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. İbadet öncesi abdest alma gibi islam öncesi alt kültürleri zaten mevcut idi. Didascalia Apostulorum da bu durum zaten ifade edilir. Abdest temizlikle alakalı değil tamamen ruhsal purifikasyonla ilişkilendilirilmiş pagan atalardan kalma obsesif bir ritüeldir. Bildiğimiz anlamda temizlenme kaygısı gütmez. Bunu da Araplar bulmamış, çalmışlardır.
 9. Abdülmalik

  Kuranda put bilmecesi.

  Necm 19.Siz de gördünüz değil mi Lat ve Uzza'yı? 20.Üçüncü olarak da öteki Menat'ı? 21.Size erkek, O'na dişi öylemi? 22.Öyle ise bu çok hayıflı (haksız) bir taksim! 23.Onlar hiçbir şey değil, sırf sizin ve babalarınızın taktığı kuru isimlerdir. Allah onlara öyle bir saltanat indirmedi. Onlar yalnız zanna ve nefislerinin sevdasına uyuyorlar. Oysa Rablerinden kendilerine doğru yolu gösteren geldi. 24.Yoksa insana her kurduğu hülya mı var? 25.Ama ahiret ve dünya Allah'ındır. 26.Göklerde nice melekler vardır ki, Allah'ın dileyip razı olduğuna izin vermeden önce şefaatleri hiçbir işe yaramaz. 27.Evet ahirete inanmayanlar meleklere dişi adı takıp duruyorlar. İncile göre düşmüş, kovulmuş melekler Allah’ın oğulları idi. Bu meleklere dişi isim verilmesine kuran yazarı yukarıdaki ayetlerde kızıyor. https://www.gotquestions.org/Turkce/Ilahi-varliklar-insan-kizlari.html
 10. Abdülmalik

  Kuranda put bilmecesi.

  Lat, Uzza, Menat, Baal put değildir. Bunlar cennetten kovulmuş meleklerdir. Bunlar zamanla cin kategorisine sokulmuşlardır. Kuranda bahsedilen meleklerden hesap sorulacağı gibi bu kovulmuş meleklerdende hesap sorulacağıdır. Heralde kuran yazarı putların konuşacağını iddia edecek kadar şizofren değildi. Sebe 40.O gün ki, onları hep birlikte mahşere toplayacak, sonra meleklere: "Şunlar size mi tapıyorlardı?" diyecek. 41."Seni tenzih ederiz. Sensin onlara karşı bizim sahibimiz! Hayır, onlar cinlere tapıyorlardı, çoğu onlara inanmıştı!" diyeceklerdir. Baal, Uzza, Lilith (Lat), Menat yahudi ve hristiyan inancına göre cennetten kovulmuş meleklerdi.
 11. Abdülmalik

  Kuranda put bilmecesi.

  Aslında bence başka şeyler var. Kuran bize başka birşey anlatmaya çalışıyor. Kuran 300 sene sonra yorumlanmaya başladığı için aslından koparılıp, çarpıtılmış. Bu çarpıtma nedeniyle putların bir varlık gibi konuşturulduğunu iddia edip, islamın iddiasına da ters gelip, saçmalıyorlar. Lat, Uzza, Menat, Baal gerçekten put mu? Başka birşey mi? Bunu Kuran’ın kendisinden çıkarmaya çalışacağım.
 12. Abdülmalik

  Kuranda put bilmecesi.

  Yahu put dediğimiz şey bir varlık değil, yok, yani sıfır..İslam böyle Tanrı’ların olmadığını savunuyor. Ama gel gör ki bu putlar Allah’ın karşısında hem de kendilerine tapanlarla birlikte hesap veriyorlar. Yahu böyle saçmalık mı olur? Böyle şizofrenik edebiyat mı olur? İslamın anlattıklarıyla tamamen ters bir kurgu. Putperest Allah’ın karşısına çıkar, Allah da hadi gelsin putlarınız sizi kurtarsın der, onlar da gelmez, olay biter. İnsanın anlayacağı edebiyat, mantıklı olan budur.
 13. Kuran’a göre putlar konuşuyor hatta Allah’a hesap verip özür diliyorlar. Bu ne sizce? Bu işin aslı ne olabilir? Ağaç, taş konuşur, hesap verir mi? Furkan 17- O gün Allah, onları ve Allah’tan başka taptıkları şeyleri bir araya toplayacak, sonra "Bu kullarımı siz mi saptırdınız, yoksa kendileri mi yoldan çıktılar?" diye soracak. 18- Onlar, "Seni tenzih ederiz! Senden başka dostlar edinmek bize yaraşmaz. Sen bunları ve atalarını nimetler içinde yüzdürdün; nihayet onlar da seni anmayı unuttular ve böylece uçurumu boylayan bir topluluk oldular" diyecekler. 19-İşte, bu taptığınız şeyler, sizin söylediklerinizin yalan olduğunu ortaya koydu. Artık ne cezanızı savabilirsiniz ne de kendinize bir yardım sağlayabilirsiniz. İçinizden kim haksızlık yoluna sapmış ise ona büyük bir azap tattırırız!
 14. Abdülmalik

  Cahiliyede yasaklanan nikahlar

  Adem ve Havva’dan ensest ilişki ile nesli çoğaltan yüce rabbimiz sonra bu tür ilişkileri yasaklamış yapanlara da cahil demiş, bak hele şu işe. Dinler akıl hastalığıdır.
 15. Abdülmalik

  Tanrı’nın varlığının anlamı

  Mutlak bir Tanrı bu anlamsızlıkla uğraşmak için kendine reel bir sorun yaratabilir mi?
×
×
 • Yeni Oluştur...