Jump to content

Magnesia

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  373
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

Magnesia Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Magnesia

  Atatürk Türkiye'yi Kürt'lere teslim etmeliydi

  Kürtlerin değeri denilen şey, aşiret liderinin şahsi değerlerinin ta kendisidir. Hiç bir Kürt mensubu olduğu aşiret liderinin düşüncesinin dışında düşünemez. O nedenle Kürtler tarihlari boyunca iflah olmamış, aşiret lideri denen küçük zümrelerin esiri olmuşlardır. İşin acı tarafı bu döngüden kurtulmak için hiç bir çaba göstermezler.
 2. Magnesia

  TÜRK DÜSMANI OSMANLI GAVURLARI

  Tolonbey, Osmanlı'da oğlancılığı saraydan dışarı fışkırmış bir aktivite olarak göstermeye çalışmışsınız. Ama işin gerçeği bu değildir. Oğlancılık Osmanlı halkında yaygın bir olaydır. Hamamların tamamı oğlancılık yapılan mekanlardır. Hamamlar o kadar yaygın ve talep gören yerlerdir ki, hamamları denetleyen ve düzenleyen yüksek rütbeli devlet memuru olan Hamamlar Kethüdaları vardır. 250 yıl önce İstanbul'da 500'ün üzerinde hamam olduğu kayıtlara girmiştir. Her türlü kepazeliğin yaşandığı bu hamamlar Osmanlı halkı için sıradan mekanlardır. İşletmesi çoğunlukla Yeniçeri ağalarının elinde olan bu h
 3. Sağdaki resimde rover'ı indiren modül (skycrane) henüz motorlarını çalıştırmamış durumda. Çükü hala paraşüt aşaması devam ediyor. Daha sonra yüzeyin görüntüsü verildiğinde zeminde uçuşan tozlar var, işte o anda skycrane'nin motorları çalışır durumda olduğundan yerden toz kalkmakta. Ama bize egzos görüntüsü verilmediğinden alev ve gaz çıkışını göremiyoruz.
 4. Magnesia

  AKP gidince her şey daha iyi olacak mı

  Bir kısmı yargılanabilir, ama esas kadroya bir bok olmaz. Dokunulacak gibi de olursa, hepsi vınnn diye kaçarlar. Dışarı istiflediler zaten....
 5. Magnesia

  AKP gidince her şey daha iyi olacak mı

  akp'nin gitmesi, en azından ülkenin çılgınca soyulmasının önüne geçecektir. akp'den sonra ülke soyulmayacak mı? Elbette soyulacak, ama bu seviyede bir talan olmayacaktır. Zaten cumhuriyet tarihi böyle bir talan görmedi. Yandaşın zenginleştirilmesinin önüne geçildikten sonra, daha adil bir dağıtım olacaktır. Ama öncelikle bu çürümüş kadroların temizlenmesi gerekiyor. İktidara kim gelirse gelsin işi zor olacak.
 6. Magnesia

  Buradaki ateistler neden her türlü hayvan eti yemez

  Sen nerenin malısın olum? Minik beyninle Ateistlerin her şeyi yediğini mi, ya da beslenme alışkanlıklarını dinlerin belirlediğini mi sanıyorsun? Ayrıca Çinliler bunları yiyorsa Ateistler neden yiyecekmiş? Ulan öküz, Ateizm Allah denen konu mankenini ve dinleri reddeder, şunu yiyeceksin, bunu yemeyeceksin diye bir öğretisi yoktur. Kimsenin yeme içme diyetine karışmaz. Yemekle ilgili kurallları olan öğretiler, din adı verilen ilkelliklerdir.
 7. Magnesia

  Kur'an Tevrat'ın bir kopyası olamaz ( UPDATED )

  Kuran, uyanık bir bedevinin, önceden duyduğu Tevrat masallarını yarım yamalak hatırladığı şekliyle yeniden söylemesinden başka bir şey değildir. Kuran Tevrat'ın kötü bir kopyasıdır, bunun böyle olmadığı üzerine çalışma yapmak beyhude bir uğraştır.
 8. Magnesia

  Dua etmek fantastik bir yardım beklemektir

  Dua etmek çaba ve emek harcamadan bir şeye sahip olma güdüsüdür. Dua etmek insanı tembelliğe, edilgenliğe ve avantacılığa alıştıran dinsel bir ritüeldir. Din koyucular, dini pompalayan bezirganlar insanları dua etmeye sevk ederek, kendi hükümranlığını sürdürmeyi amaçlarlar. Dua müessesesi egemenlerin halkı miskinleştirerek rahatça sömürmesi için uydurulmuş, hiç bir karşılığı olmayan boş bir ritüeldir.
 9. Magnesia

  Yeni Yıl Kutlaması

  Herkese iyi seneler. Ateistforum'un bu sene 20. yaşını kutlayacağız, Eylül'de...
 10. Magnesia

  Roboski Katliamı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  Bu olay ilk değildir. 90'lı yılların başında da Şırnak da benzeri bir olay yaşanmıştır. THK uçakları iki adet Kürt köyünü bombalayıp 40'a yakın insanı katletmiştir. Hava kuvvetleri önce inkar etmiş, sonra PKK yaptı demiş, türlü yalanlarla olayın üstünü örtmüşlerdir. Görgü tanıkları olmasına rağmen yapılanlar hiç bir zaman kabul edilmemiş, en son menşei belirlenemeyen uçaklar olabilir denilip olay kapatılmıştır.
 11. Magnesia

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Kuran nerede hesap yapmış, doğruyu göstermiş? Kuran, o dönem Arap bilim adamının bile gerisindedir, bu ince hesapları yapıp doğrulama ya da yanlışlama bilgisine sahip değildir. Gök yüzünün direksiz durduğunu , güneşin bir balçıkta battığını söyleyen Kuran'ın yıl hesabı yapması, ya da yapılana yanlış demesi söz konusu değildir. Kuran'ı müthiş bir kitap haline getirme çabaları boştur
 12. Magnesia

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Bunlar boş laflar, küllüğüm laf salatası... Adamlar aya bakarak hesap yapmışlar, bunu sen de söylüyorsun. Ama İslamı revize etme, modern ve güzel gösterme telaşında olduğundan uydurup duruyorsun. Arap takvimi eksik mi? Eksik, o halde Arap yıl hesabını yapamamış. Yok şurdan kırp, şurası çakma, burası sallama, şu kısım dolunay molunay diye hesap olmaz. Yaparsın hesabı, koyarsın ortaya. Bak kefereler Arabın takviminden yüzlerce yıl önce takvimi gayet başarılı bir şekilde hesap etmiş, orası böyle, şurası şöyle diye kıvırtmamış. Madem sen bu işi beceremiyon, bari hazır hesap edilmişini
 13. Magnesia

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  Gelelim başlıktaki temelsiz iddiaya, Araplar asla güneş yılını hesap etmeyi başaramamışlardır. Kuran'da da güneş yılından söz ediliyor demek zırvalamaktan başka bir anlam taşımaz. Güneş yılını bilen bir toplum, yıl hesabını 10-11 gün eksik hesaplamaz. Arabın takvimi ay takvimidir, bilgileri ancak kolay olan ay takvimi hesabını hesaplamaya yetmektedir.
 14. Magnesia

  Yılbaşı ve Kuran'da geçen YIL

  İyi de bu yazdığın zırvaların başlıkla alakası ne? Adam Kuran'da güneş yılından söz ediliyor diyor, var mı bir fikrin?
×
×
 • Yeni Oluştur...