Jump to content

GREENHOUSE

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  760
 • Katılım

 • Son ziyaret

GREENHOUSE kullanıcısının paylaşımları

 1. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  köprü ile tor sunucuları arasında fark yok.Hepsi devlet kontrolunde.Yasal ağa girdinmi herşey kayıt altında. Ayrıca verdiğim tor sunucular yerine kullanıcıların ipleri üzerinden yapılan bağlantılarda var. sizler sadece tor sunucuları üzerinden bağlantı yapılıyor zannediyorsunuz. Tora bağlandığın zaman giden gelen verilerede bak anlarsın.sayfa yenilemediğin halde giden gelen verilerin aşırı yüksek ise ip adresin kullanıyordur.
 2. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  köprüye bağlanmadan önce bağlandığın bir yer yok mu? savcılık onayı olmadan dinlenemez denilir ama bu mit gibi kuruluşlar için geçerli değildir.
 3. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  salaksınız torun nasıl çalıştığın bilmiyorsunuz..
 4. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  yurt dışından tor ile vikipediye bağlan.
 5. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Vikipediye tor ile bağlanıp bir konuyu düzenlemeye çalış bakalım ne oluyor. Her yerde engel var.Ama onlar engelliyoruz demiyorlar. Amerikada engel yok diyorlar.Komunist sitelerin bazıları yasak.Farkında bile değil halk.
 6. GREENHOUSE

  adem kaç yaşında cennetten kovuldu?

  Ademin cennetten kovulduğu kuranda hangi ayette yazıyor? Bu soruları hristiyanlara yahudilere sormalısın.
 7. GREENHOUSE

  Evrendeki düzen var mı yok mu?

  Eleştirmek için birşey yapılamaz. Düzen düzensizlik matematik bilgine bağlı. Çok iyi derecede matematik biliyorsan en karmaşık şeyler bile düzenli görünür.Bilmiyorsan en basit şeyler bile düzensiz görünür. Matematik bilgim az olduğu için herşey bana düzensiz görünüyor.
 8. GREENHOUSE

  Işık gözümü alıyor.

  Gözbebeğini genişleten llaçlar yüzünden olabilir.Kullandığın ilaçların yan etkilerine bak. Gözüne parlak ışık tutunca ne kadar küçülüyor ona bak.1-2 milimetre çapa kadar küçülmesi lazım. A vitamini zehirlenmeside gözü ışığa karşı hassas yapıyor.
 9. Biri bu yazılanları tercüme etsin. Birde kendi düşüncelerini yazmadan yapılan alıntılara sinir oluyorum.
 10. http://ateistplatform.org/forum/ burası var ama yazan yok.
 11. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  ilk başta ip kayıtları sana internet hizmeti sağlayan şirket saklıyor.hatta veriler şifrelenmedi ise onlar daha vpn adresine gitmeden kayıt ediyorlar.Fetö örgütü şifrelendiği halde yakalandı.
 12. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  sen birşey bilmiyor deyip suçladın.tabi ilk cevabına yazmayacağım son mesajına yazacağım. Php kodlamayı bilmiyorum ama hazır kodlar ile yazılmış proksi adresim var.benim ip adresim yerine sunucunun adresi görünüyor. Sitede bazı kodlar çalışmadığı için kullanmıyorum. Kullansam bile şirket ip adreslerini verir.Anladın mı şimdi.
 13. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  13-) Forumlarımızda tartışmalara katılan her katılımcı üyemiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. Bu kurallara ilave olarak Türkiye Cumhuriyeti yasaları'na karşı herhangi bir uygunsuzluktan doğacak olan her türlü adli takip, soruşturma ve kovuşturmadan yazının/mesajın sahibi sorumludur. Yasal bir takibat çerçevesinde site ve forum loglarının, IP adreslerinin yetkili mercilere verilmesi yasal bir zorunluluktur. Böyle bir talep geldiğinde ilgili bilgiler resmi kurumlara iletilecektir. Bu çerçeve dışında kalan üyelerimize ait hiç bir kişisel bilgi kendi rızası dahilinde de olsa forum bünyesinde yayınlanmaz ve üçüncü şahıslara verilmez. Tüm üyeler Ateizm.org güvencesi altındadır. Her vpn sağlayıcı şirket ip adreslerini vermek zorundadır.Vermezse o şirket suçlanır. Forum kurallarında bile var.Forumunda kiralandığı şirket var.HAciya sormayacaklar ip adreslerini şirkete soracaklar .Vpn dediğin şeyde bu forum gibi.
 14. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  İp adresini gizlemek için vpn adresleri güvenilir mi değil mi onu sormadın mı? Bende diyorum güvenli değil.Sadece yakalanman gecikir. içen sen olabilirsin?
 15. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Bulunur. Ama ip incelemesini yarım bırakırlarsa işlemediğin suçlarla suçlanabilirsin. Her veri paketinde ip adresinde gidiyor.Ne kadar çok dolaşırsa dolaşsın.sadece incelemeyi uzatır.Bazı devletler vermez bilgileri.Çünkü kendi ajanlarıda aynı sistemi kullanıyor.
 16. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Madem herşeyi biliyorsun. O zaman neden bu başlığı açtın? Edward snowden, julian assange gibi konunun uzmanları bile yakalandı.
 17. GREENHOUSE

  Determinizm ve öngörü

  tanrı olanaksızdır.Dışında bir yazını bulamıyorum.
 18. GREENHOUSE

  Lokomotif örneği ve Allah

  Cevaplandı diyorsan cevaplanmıştır. Ama bana göre cevap yok.Belirsizlik var. Mancınık sorusunda denemeden hesaplamadan 45 derece en uzağa atar dediğini hatırlatırım. Yanılma hata yapma ihtimalini düşünmelisin.
 19. GREENHOUSE

  Lokomotif örneği ve Allah

  Materyalizm herşey maddedir kabulu ile başlar. Materyalistlere göre tanrıda maddedir. Tanrı herşeyin nedenidir.Madde herşeyin nedenidir.Bunun gibi birçok ortak özellikleri var tanrı ile maddenin. İkisinide sebepler zincirinin başına koyuyorsun. Madde olan graviton gibi şeyleri hakkında bir şey bilmeden varlığını kabul ediyorsun. Tanrı olunca neden yok diyorsun. Ayrıca tanrının bazı özelliklerini bulmuş olup onu madde ismi altında da kabul etmiş olabiliriz. Pozivitizm agnostikliğe yol açar ateizme veya teizme yol açmaz. Mantıksal pozitivizm deney gözlem ile dorğulanmayan veya yanlışlanamayan şeylere yok veya var demiyor.Anlamsız belirsiz yani nötür kabul ediyor. https://tr.wikipedia.org/wiki/Pozitivizm https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm
 20. GREENHOUSE

  Lokomotif örneği ve Allah

  madde olunca mantık hatası olmuyor tanrı olunca mı mantık hatası oluyor?
 21. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Terorist diye suçlarsa ne yapacaksın? Vpn servisinin bulunduğu ülke suçu işleyip işlemediğini araştıramayacağı için gene verir ip adresini. Tor kullanırsan senin ip adresini başkasına başkalarının ip adresini sana kullandırır.Gene tehlikeli bir durum oluyor.
 22. Emredersiniz komutanım. Bu yedinci maddenin sizler için geçersiz olduğunu bazen unutuyorum. 7-) Üyeler bir başka üyenin cezalandırılması talebinde bulunamazlar. Bu tür istekler admin ve moderatörler tarafından dikkate alınmaz.
 23. sen görevini yap. raporladık ama mesajlar gidiyormu gitmiyormu belli olmuyor. gitseydi bu nicklerden birini silmen gerekirdi. @yeniçeri53 ile @Antonius aynı kişi olduğunu belirtmiş.
 24. GREENHOUSE

  Varlık ve Madde Sonsuz mudur ?

  Karl marx termodinamiğin ikinci yasasına absürt demiş.Diyalektik materyalizm absürt diyemiyor. Second law Engels, supposedly, first became aware of Rudolf Clausius’ formulation of entropy, or of at least William Thomson’s 1862 heat death version of the second law, in 1869 as stated in a March 21st letter to Karl Marx: [8]
 25. GREENHOUSE

  Varlık ve Madde Sonsuz mudur ?

  Bak deney ve gözlem ile doğrulanamaya yanlışlanmayan şeyler için ne demişler. materyalizm mantıksal pozitivizme göre metafiziktir. https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm Mantıksal pozitivizm, Viyana Çevresi olarak adlandılan filozofların felsefi düşünüş sistemlerini adlandırır. Başlıca temsilcileri Moritz Schlick, Rudolph Carnap ve Otto Neurath olan bu çevre, yeni pozitivistler ya da mantıkçı empiristler olarak da adlandırılır. Bu çevrenin oluşumunda önemli etkisi olan isim Ernst Mach'tır, ki Mach'ın Viyana'da belirli dönemlerde mantık, fizik ve felsefe profesörlüğü yaptığı bilinmektedir. Mantıksal pozitivizmin çok farklı konumlardaki ve disiplinlerdeki filozofları bir araya getiren bir zemin olduğunu söyleyebiliriz. Söz konusu akımın içinde sayılan ya da sayılmış olan belli başlı filozoflar şöyledir; Ernest Nagel, Hans Hahn, Kurt Gödel, Felix Kaufmann, Philiph Frank, Bertrand Russell, Whitehead, A.J.Ayer, Wittgenstein. Felsefi konum[değiştir | kaynağı değiştir] Mantıksal pozitivizme fikir babalığı yapmış olan Ernst Mach Mantıksal pozitivizm, 19. yüzyıl sonlarında belirginleşen pozitivizmin yeniden değerlendirilerek devam ettirilmesidir. Sonradan etkisi kaybolmakla birlikte 20. yüzyıl felsefesinde çok etkili olmuş, bilim ve felsefe eksenli tartışmalarda belirleyici bir konum elde etmiştir. Pozitivizm, bilindiği gibi deneyci (Ampirist) bilgi anlayışını temel alan, deney ve gözleme dayalı olgulardan hareketle bilginin kaynağını ve geçerliliğini kabul eden bir yaklaşım biçimidir. Bilginin kaynağı duyu verileri olmakla kalmaz, aynı zamanda bu duyu verilerinden kalkarak tümevarımsal bir yöntemle ulaşılan genellemelerle de yasa'lar oluşur ve bu yasalar pozitivist düşüncede, belirli bir olay ve olgunun açıklanabilmesi için gerekli olan yasalardır. Bilgi dış-dünya kaynaklıdır ve bu anlamda dış-gerçekliğe tabidir; buna göre bilgi ile gerçeklik arasında bir tekabüliyet ilişkisi vardır. Mantıksal pozitivizme gelindiğinde dil ve mantık alanlarının öne çıktığı görülür. Mantıksal pozitivizm bu anlamda pozitivizmin bilim/bilimsellik iddialı felsefi statüsünü devam ettirir; felsefenin deney dışı kalan niteliğini yadsıyarak, metafizik ilan ederek kendilerine göre felsefeyi doğru bir temel oturtma iddiasındadırlar. Bilim ve felsefe ikiye ayrı bölüm olarak ele alınır ve felsefenin görevi dil olarak belirlenir. Buna göre felsefe dil çözümlemeleriyle sınırlı kalmalı, onlara dayanarak olguları dile getirdiğimiz önermeler üzerine ve bu önermelerin dilsel bağlamları üzerine açıklama yapmakla görevlidir. Bu görüş özellikle Wittgenstein mantıksal pozitivist sayıldığı yaklaşımda belirgin olarak görülür. Mantıksal pozitivizm, bunlardan hareketle, ikili bir görevi yerine getirmeyi üstlenir; birincisi, dünyanın bilimsel kavranışında metafizik ögelerin ve teolojik unsurların kuramsal olarak arındırılması ve ikincisi felsefeye bilimsel bir nitelik kazandırılması. Felsefi tezleri[değiştir | kaynağı değiştir] Mantıksal pozitivizmin temel felsefi sorununu ya da konumunu anlam ve anlamsızlık meselesi bağlamında ileri sürmek mümkündür. Buna göre anlamlı önermeler doğrulanabilirlikleriyle belirlenen önermelerdir. Doğrulama denilen kavram bu filozoflar için temel önemdedir, çünkü bir dilsel ifadenin doğru olup olmadığı ve buna bağlı olarak anlamlı olup olmadığının belirlenmesi bu doğrulama işlemiyle belirlenmektedir. Bir anlamda bu düşünce akımının öncüsü sayılan Schlick, bir önermenin anlamının onun doğrulama yöntemi olduğunu belirtir. Doğrulamada öncelikli olan ise duyusal veriler, yani deney ve gözlemle elde edilen verilerdir. Böylece mantıkçı pozitivistlere göre, doğrulanabilir olmayan her şey anlamsızdır, yani metafiziktir. Anlamsız önermeler iki türlüdür; birinciler cümle yapısı itibarıyla düzgün olmalarına rağmen anlamsız olanlardır (mutlak, hiçlik, koşulsuz olan, gerçekte olan gibi kullanıldığı cümlelerin yapısı doğru fakat anlamca doğrulanabilir olmayan önermeler). İkinci türdekiler ise cümle kuruluşları itibarıyla anlamsız olanlardır (elmalar hayvandır gibi tümceler). Metafizik olarak belirtilen ve yadsınan önermeler asıl olarak birinci tür önermelerdir. Bunlar sözde-sorunlardır, çünkü anlamsızdırlar, deney ve gözlem alanının dışında kalırlar. Mantıksal pozitivizm, sentetik önermeleri ve mantıksal önermeleri kabul eder, ancak felsefenin görevini metafizik önermeleri cözümlemek olarak belirtir. Felsefeden metafizik arındırmalı ve dünyanın bilimsel kavranışı ortaya konulmalıdır. Mantıksal pozitivizmin felsefi tezleri bu iki temel yaklaşım üzerinden geliştirilmektedir. Dünyanın bilimsel kavranışı yaklaşımınında ikili niteliği vardır; yukarda söylenenlere bağlı olarak bunlar, ilkin bilginin temelinde gözlem ve deneye dayalı olguların bulunması ve ikinci olarak da kesin bir mantıksal çözümlemeile meydana gelmesidir. Bilimsel etkinlik, bu noktada, deneysel verileri mantıksal analiz yoluyla çözümlemek ve ortaya koymaktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...