Jump to content

GREENHOUSE

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  760
 • Katılım

 • Son ziyaret

GREENHOUSE kullanıcısının paylaşımları

 1. ozon gazı jeneratörü NO2,NO3ve N20 gazlarını üretir mi?
 2. Gökyüzü haritası programı nasıl yazabilirim? Şimdilik sadece güneş ve ayı göstersin yeter. Polar koordinat sistemine göre olacak haritam. Kuzey 0o doğu 90o güney 180o batı 270o derece olacak. Doğu ekranın solunda,güney ekranın üstünde, batı ekranın sağında,kuzey ekranın altında olacak. Ayın dünya ekvatoruna göre açılarını veren formülü bulamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.
 3. GREENHOUSE

  Biyolojide tür kavramı nedir?

  @John Ahmet buraya gel. Tür nedir yaz? Farklı türlerin çiftleşip melez tür oluşturduğunu söylemiştin. Bu türlerin ve oluşan melez türün isimlerini yazıp kromozom sayılarını verebilir misin?
 4. Diyanet işleri başkanlığına sorular soracak ateistler arıyorum. 10000 kişi bulabilsem yeter. https://www.turkiye.gov.tr/diyanet-isleri-dini-soru-sor Benim favori sorum taşa edilen dua ile ALLAh'a edilen dua arasında ne gibi farklar vardır? Sizlerden sorulabilecek güzel sorular bekliyorum. Her ay düzenli olarak 2 soru gönderelim.
 5. Rüzgar hızı ölçümleri gerçek değil.Biz gene doğru kabul edelim. Rüzgar gücü formülü ve rüzgar atlası aşağıda resimlerde. Atlastaki rüzgar hızını en büyük değerini yazıp hesaplayın. Atlastaki hız karşılıklarında yazılan W/m2 güç değerlerinden düşük çıkıyor. Güç katsayısını hesaba katsak dahada düşecek.
 6. Gözlemlenemeyen ölçülemeyen ama herşeyi etkileyen bir varlık mümkün müdür? Mümkün değilse neden gözlemlenemez ölçülemez bir tanrıya inanıyorsunuz?
 7. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  köprü ile tor sunucuları arasında fark yok.Hepsi devlet kontrolunde.Yasal ağa girdinmi herşey kayıt altında. Ayrıca verdiğim tor sunucular yerine kullanıcıların ipleri üzerinden yapılan bağlantılarda var. sizler sadece tor sunucuları üzerinden bağlantı yapılıyor zannediyorsunuz. Tora bağlandığın zaman giden gelen verilerede bak anlarsın.sayfa yenilemediğin halde giden gelen verilerin aşırı yüksek ise ip adresin kullanıyordur.
 8. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  köprüye bağlanmadan önce bağlandığın bir yer yok mu? savcılık onayı olmadan dinlenemez denilir ama bu mit gibi kuruluşlar için geçerli değildir.
 9. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  salaksınız torun nasıl çalıştığın bilmiyorsunuz..
 10. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  yurt dışından tor ile vikipediye bağlan.
 11. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Vikipediye tor ile bağlanıp bir konuyu düzenlemeye çalış bakalım ne oluyor. Her yerde engel var.Ama onlar engelliyoruz demiyorlar. Amerikada engel yok diyorlar.Komunist sitelerin bazıları yasak.Farkında bile değil halk.
 12. GREENHOUSE

  adem kaç yaşında cennetten kovuldu?

  Ademin cennetten kovulduğu kuranda hangi ayette yazıyor? Bu soruları hristiyanlara yahudilere sormalısın.
 13. GREENHOUSE

  Evrendeki düzen var mı yok mu?

  Eleştirmek için birşey yapılamaz. Düzen düzensizlik matematik bilgine bağlı. Çok iyi derecede matematik biliyorsan en karmaşık şeyler bile düzenli görünür.Bilmiyorsan en basit şeyler bile düzensiz görünür. Matematik bilgim az olduğu için herşey bana düzensiz görünüyor.
 14. GREENHOUSE

  Işık gözümü alıyor.

  Gözbebeğini genişleten llaçlar yüzünden olabilir.Kullandığın ilaçların yan etkilerine bak. Gözüne parlak ışık tutunca ne kadar küçülüyor ona bak.1-2 milimetre çapa kadar küçülmesi lazım. A vitamini zehirlenmeside gözü ışığa karşı hassas yapıyor.
 15. GREENHOUSE

  Kuranı kerimde neden bilimsel ayetler/keşiflere işaret eden ayetler belirsiz ateistlere cevp

  Biri bu yazılanları tercüme etsin. Birde kendi düşüncelerini yazmadan yapılan alıntılara sinir oluyorum.
 16. http://ateistplatform.org/forum/ burası var ama yazan yok.
 17. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  ilk başta ip kayıtları sana internet hizmeti sağlayan şirket saklıyor.hatta veriler şifrelenmedi ise onlar daha vpn adresine gitmeden kayıt ediyorlar.Fetö örgütü şifrelendiği halde yakalandı.
 18. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  sen birşey bilmiyor deyip suçladın.tabi ilk cevabına yazmayacağım son mesajına yazacağım. Php kodlamayı bilmiyorum ama hazır kodlar ile yazılmış proksi adresim var.benim ip adresim yerine sunucunun adresi görünüyor. Sitede bazı kodlar çalışmadığı için kullanmıyorum. Kullansam bile şirket ip adreslerini verir.Anladın mı şimdi.
 19. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  13-) Forumlarımızda tartışmalara katılan her katılımcı üyemiz yukarıdaki maddeleri kabul etmiş sayılır. Bu kurallara ilave olarak Türkiye Cumhuriyeti yasaları'na karşı herhangi bir uygunsuzluktan doğacak olan her türlü adli takip, soruşturma ve kovuşturmadan yazının/mesajın sahibi sorumludur. Yasal bir takibat çerçevesinde site ve forum loglarının, IP adreslerinin yetkili mercilere verilmesi yasal bir zorunluluktur. Böyle bir talep geldiğinde ilgili bilgiler resmi kurumlara iletilecektir. Bu çerçeve dışında kalan üyelerimize ait hiç bir kişisel bilgi kendi rızası dahilinde de olsa forum bünyesinde yayınlanmaz ve üçüncü şahıslara verilmez. Tüm üyeler Ateizm.org güvencesi altındadır. Her vpn sağlayıcı şirket ip adreslerini vermek zorundadır.Vermezse o şirket suçlanır. Forum kurallarında bile var.Forumunda kiralandığı şirket var.HAciya sormayacaklar ip adreslerini şirkete soracaklar .Vpn dediğin şeyde bu forum gibi.
 20. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  İp adresini gizlemek için vpn adresleri güvenilir mi değil mi onu sormadın mı? Bende diyorum güvenli değil.Sadece yakalanman gecikir. içen sen olabilirsin?
 21. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Bulunur. Ama ip incelemesini yarım bırakırlarsa işlemediğin suçlarla suçlanabilirsin. Her veri paketinde ip adresinde gidiyor.Ne kadar çok dolaşırsa dolaşsın.sadece incelemeyi uzatır.Bazı devletler vermez bilgileri.Çünkü kendi ajanlarıda aynı sistemi kullanıyor.
 22. GREENHOUSE

  Hangi VPN servisini tercih etmeliyim?

  Madem herşeyi biliyorsun. O zaman neden bu başlığı açtın? Edward snowden, julian assange gibi konunun uzmanları bile yakalandı.
 23. GREENHOUSE

  Determinizm ve öngörü

  tanrı olanaksızdır.Dışında bir yazını bulamıyorum.
 24. GREENHOUSE

  Lokomotif örneği ve Allah

  Cevaplandı diyorsan cevaplanmıştır. Ama bana göre cevap yok.Belirsizlik var. Mancınık sorusunda denemeden hesaplamadan 45 derece en uzağa atar dediğini hatırlatırım. Yanılma hata yapma ihtimalini düşünmelisin.
 25. GREENHOUSE

  Lokomotif örneği ve Allah

  Materyalizm herşey maddedir kabulu ile başlar. Materyalistlere göre tanrıda maddedir. Tanrı herşeyin nedenidir.Madde herşeyin nedenidir.Bunun gibi birçok ortak özellikleri var tanrı ile maddenin. İkisinide sebepler zincirinin başına koyuyorsun. Madde olan graviton gibi şeyleri hakkında bir şey bilmeden varlığını kabul ediyorsun. Tanrı olunca neden yok diyorsun. Ayrıca tanrının bazı özelliklerini bulmuş olup onu madde ismi altında da kabul etmiş olabiliriz. Pozivitizm agnostikliğe yol açar ateizme veya teizme yol açmaz. Mantıksal pozitivizm deney gözlem ile dorğulanmayan veya yanlışlanamayan şeylere yok veya var demiyor.Anlamsız belirsiz yani nötür kabul ediyor. https://tr.wikipedia.org/wiki/Pozitivizm https://tr.wikipedia.org/wiki/Mantıksal_pozitivizm
×