Jump to content

John Ahmet

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  670
 • Katılım

 • Son ziyaret

John Ahmet kullanıcısının paylaşımları

 1. Bu iddianın gerçek ve bilimsel olmadığına nasıl bu kadar eminsin? Neyi araştırdın da gerçek olamaz diyorsun? Arkadaşlar konuyu daha iyi anlamak için James Churcward'ın tüm kitaplarını okumadan ve kıta hakkında yapılan araştırmaları incelemeden yorum yazmayın. Atatürk son nefesini verene kadar bu konuyu derinlemesine araştırdıysa konuya biraz daha saygılı ve titiz yaklaşmanızı bekliyoruz. Bugün elimizde MU’nun var olduğunu bildiren ve MU’yu anlatan pek çok belge bulunmaktadır. Bu belgelerin başlıcaları şunlardır: 1- Meksika’da Bulunan Tabletler: Amerikalı jeolog William Niven tarafında 1921- 1923 yılları arasında bulunmuştur. Tabletlerin sayısı 2600’ü aşmaktadır. James Churchward tarafından çözülmüştür. Tabletler bugün Mexico Müzesinde bulunmaktadır. 2- Manuscrit Troano: bu el yazması Yukatan’da hazırlanmış eski bir maya kitabıdır. 1.500- 5… yıl önce yazıldığı sanılmaktadır. Bu gün British Museum’da bulunmaktadır. 3- Codex Cortesianus : troano elyazmasıyla aynı yaşta olan diğer bir Maya kitabıdır. Bugün Madrit’te Ulusal Müzede bulunmaktadır. 4- Lhassa Belgesi: Arkeolog Schliemann tarafından Tibet’te bir Budist tapınağında bulunmuştur. 5- Uxmal Tapınağı Yazıtları : Yukatan’daki bu yapının batan MU kıtasının anısına inşa edilmiş olduğu, yine bu tapınak yazıtlarından öğrenilmiştir. Churchward, eldeki verilere göre tapınağın 11.500- 12.000 yıl önce inşa edilmiş olması gerektiğini bildiriyor. 6- Xochicalo Piramiti Yazıtları: piramit Mexico şehrinin 60 mil güneybatısında bulunmaktadır. https://insanveevren.wordpress.com/2011/06/05/mu-efsanesi-bolum-2-mu-ile-ilgili-bilimsel-kanitlar/ ve tabi su altında bulunan piramitler Mu kıtasından kalan kıtalarda bulunan dev heykeller ki o adada bir taş ocağı bile bulunmuyor. Sonra yine bu kıtalarda denize doğru uzanan ve suyun altından devam eden yollar vs. hepsi bu bölgede daha önce büyük bir kıta olduğunu doğruluyor. Hayır bölgeye gidip bu önemli yerler ile ilgili fotoğraf alan arkadaşlarım var. En fazla arkadaşlarımın yalancısı olabilirim.
 2. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Ben de eskiden hep Verdana fontunu kullanırdım ta ki Sagoe UI ve Roboto fontları çıkana kadar. Word yada benzeri bir dökuman oluşturmak istediğinizde Verdana'ya alternatif bu fontları kullanın çok daha iyi durduklarını göreceksiniz. Bilim kurumu din kurumunun temas ettiği noktalardan kaçınan bir yapıdadır. En yakın konuları metafizik başlığında toplar ve tüm bu küllüyatı bilimin dışında tutmak ister. Hal bu ki bilimin hiç açıklayamadığı ve açıklamaktan kaçındığı fakat metafizik yada dinler başlığında açıklandığında anlam bulan bir çok konu vardır. Bunların hiç birine bilim bir çözüm yada açıklama getiremez. Getirmediği gibi yok sayar. Şimdi bir kaç örnek versem yanlış anlarsınız fakat şimdiye dek insanları şaşırtmış tüm bilimsel bilgiler ve konuları bir araya toplayıp okursanız kasıt ettiklerim bir bir ortaya çıkar.
 3. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Benim merak ettiğim islam böyle bir bakışa sahip olabiliyor mu? Yakın zamana kadar tanrı ile ilgili böyle görüşleri olanları hiç duymadım, okumadım. Sanırım benim bahsettiğim islam ve postmodernizm kardeşliğinin ilginç düşünceleridir bunlar. Daha öncesinde böyle görüşlere sahip olanlara panteist derdik ve bu kişiler genellikle islamın içerisinde değil daha çok tasavvuf ve Mevlana çatısı altında birleşebiliyorlardı. Diğer ülkelerde de yine metafizik doktirinlere sahip yeni akımlarla desteklenen bir çok din benzeri oluşumlar var. Benimle bu konuları tartışman sana çok fazla tat vermeyebilir. Ben de bu fikirlerimi anlatmak için ateistlerin karşı görüşlerine ihtiyaç duyuyorum. @teflon bu konuda derdime derman oluyordu fakat dün bana ve diğer arkadaşa ağzından köpükler saça saça hakaretler edince kendisinin iyi bir durumda olmayabileceğini düşünerek fazla çıkışmadım şakaya vurdum fakat yine de sizi uyarayım. Umarım bugün iyi durumdadır.
 4. John Ahmet

  Sizden Gizlenen Gerçekler 1 - Havadan elektrik üretimi

  Bilmediğiniz işlere burnunuzu sokmayın. Hadi tamam ben çok akıllı sayılmayabilirim. Çok akıllı olduğumu iddia etmiyorum fakat bu adamın akıl hastası yada şarlatan olduğunu söyleyebilir misin? Milyarlarca voltluk elektrik dejarjı oluşturan yıldırımları izleyip sonra eline küçük bir kapasitör alıp kendine şu soruyu sor; "Acaba ben bu devasa kapasitör gibi davranan dünyadaki elektrik ile elimdeki bu küçücük kapasitörü şarj edemeyecek kadar aptal olabilir miyim?" Sor kendine bu soruyu ve cevaplamaya çalış.
 5. John Ahmet

  Sizden Gizlenen Gerçekler 1 - Havadan elektrik üretimi

  Evet uzak radyo, tv, wifi vericilerinin çok düşük güç kaynağı olabileceğini herkes biliyor fakat kendi hikayeni anlatman güzel olmuş yine bunu bilmeyenler de olabilir. Fakat benim bahsettiğim bundan çok daha fazlası... Şimdi senden bir şey rica etsem senden kredi kartından biraz daha büyük bir devre tasarlamanı istesem. Tüm baskı devre dosyaları mevcut malzemeler 20-30 TL arası tedarik edilebiliyor. Bu sistemin tasarımını bir çok kişiden istedim hatır gönül işi olduğu için hep yarım kaldı. Gerçek manada bununla uğraşıp bu sistemi tamamlasan ister bunu bir hobi projesi gibi düşün yada profesyonel olarak bak sana karşılığını ödeyebilirim. Bu konuda benimle çalışmak ister misin?
 6. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  O esnada kendi kendime konuştuğumu nerenden anladın? Bravo! muayyen gününde misin sinirli gördüm seni bugün. Maaşına zam yapmadılar mı? Senin bir derdin var ama hayırdır inşallah. @İslam kusursuzdur şu arkadaşı sevabına bir okuyun.
 7. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Parantez dışı zaten hak getire içinde kafiyeye gel diye davet var fakat ben o cümlede kafiye görmedim. Herhalde dedim cinaslı kafiye yaptığını sandı bana da oluyordu arada cinaslı yaptığımı düşünüyorum sonra düşününce cinaslı olmadığını çünkü aynı anlamda kullanılan tekrarlar olduğunu anlayıp yüzüm kızarıyordu. Seninki kızarmadı mı? Sende kızaracak yüz yok demekki... @İslam kusursuzdur a yönlendirdiğin ithamları kendine yönlendir. Aynaya bakıp pembiş yanaklarını bir seyret istiyorum.
 8. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Kendi tabiriyle haspam cinaslı kafiye yaptığını sanıyor. Senin daha çok fırın ekmek yemen lazım. Bak cinaslı böyle olur. Cinaslı olabilmesi için anlam farkı olması lazım. Güle naz Bülbül eder güle naz Öyle bir derde düştüm Ağlayan çok gülen az Niçin kondun a bülbül Kapımdaki asmaya Ben yârimden ayrılmam Götürseler asmaya
 9. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Bakın bak ben ne yaptım. @teflon a gösterin bunu.
 10. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Ne bunlar tartışmaya doyamadığın muhabbetler mi? Lütfetmişsin.
 11. Yosundur onlar başka ne olacak.
 12. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  @teflon o ağır abi rollerinden çok uzaklaştın. Kendine bir çeki düzen versen iyi olur. Bak adam tartışmaya müsait fakat hakareti kabul edemiyor çünkü kendi de etmiyor. Ne kadar saygılı kendinden emin ve açıklama yapmaktan çekinmeyen tam da forumun aradığı bir şahsiyet. Kendileri gibileri forumda azalırsa sizi benim gibiler oyun hamuruna çevirir. Akıllı ol!
 13. Bunu Mu kıtasında bulacak değillerdi ya... Mu halkının çok göçebe olduğunu dolayısıyla edindikleri kültür ve birikimin Sümer, Maya, Mısır gibi medeniyetlerin lokomotifi olduğunu ve o dönemde dahi tarımla uğraşıp sulama sistemlerinin bulunduğunu kanıtlayan fotoğrafa daha uzaktan baktığımızda Mu uygarlığının ne kadar büyük bir coğrafyayı, neredeyse dünyanın tamamını etkilediğini öğrenmiş oldun. http://arkeolojihaber.net/2011/12/04/dunyanin-en-eski-su-kanallari-belgesellesti/
 14. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Arkadaşın yaptığı alıntıyı okudum. Evreni açıklamak için sadece bing bang'in yeterli olmadığını benzer şekilde 3 tane daha sihirli dokunuşa ihtiyaç olduğunu anlatmış. Şimdiye kadar konu hakkında o kadar çok yazdım ki konuyla ilişkilendirebileceğim kavram sayısı sizinkilerden daha fazladır. Sonuç olarak dünya genelinde çeşitli etnik kökene ve dine mensup bir çok insanın ortak bir çatısı var. Postmodernizm. Modernizmin açıklayamadığı yada güdük kaldığı konulara cesurca eğilip her şeyi olduğu gibi kabul eden bir şeyin varlığı ile yokluğunu aynı anda mümkün gören ilkeli bir bakışa sahip düşünce akımının her şeyi daha net ve şeffaf şekilde açıklayabileceğine inanıyorum ki bu başarılırsa ilahiyatı felsefenin bir kolu olarak görecek, tanrı savını da bir çok bilimsel sav gibi değerlendirecek ve ona bilimde yer ayıracak henüz açıklanamayan fenomenlerin üzerine daha cesurca yaklaşıp onları daha anlaşılır yaparak tümden reddetmeyen ve daima hakikatın ve gerçeğin peşinde olan ancak bunu da göreli olduğundan hakikate ulaşan bir çok yolun olabileceğini varsayarak diğer akımlara düşmanlık gütmeden ilerleyebilecek barışçıl, birleştirici, açıklayıcı, güvenilir insanlara oluşan ihtiyaca cevaptır.
 15. Al sana su altını detaylandıran özel kameralarla çekilmiş uydu fotoğrafı bak incele... Hala araştırmaya değer görmüyorsan ve batının neden bunu gizlediğini öğrenmek istiyorsan şu videoları izlemeni şiddetle tavsiye ederim. Videolar kaynak değildir mevcut kaynaklara efektif referanslar içerir. www.youtube.com/watch?v=ds49rvj7ook&t=586s www.youtube.com/watch?v=uy_GUagP3OY www.youtube.com/watch?v=UOwFG8iZ3gk&t=5s İşim yoktu sana bütün kanıtları sunacaktım. Oku öğren modernizmin cehaletinden uyan. https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ
 16. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  @İslam kusursuzdur Adamın aldırma bunlar postmodernizmin tanrıyı nasıl algıladığını anlayamadıkları için böyle haddini aşıp yüzsüzleşebiliyorlar. Bazen bilenleri olsa da işine gelmiyor çünkü bir kere kendini ateist olarak tanımlamış bu yoldan dönülmez sanıyor. Teizm, ateizm ve deizm de zamanın acımasız darbeleriyle şekillenmeye ve dönüşmeye mahkumdur. Postmodernizmin zaman algısı ve gücü ile ilgili size daha neler anlatabilirim bilmiyorum. Söylenecek çok şey var fakat siz en iyisi şu videoyu izleyin. https://www.youtube.com/watch?v=Bcu0MtCHgTE Videonun kalan serisini de izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. Son zamanlarda izlediğim en iyi tv programı diyebilirim.
 17. Bilim müridleri derken ne kastettiğimi anlayamayacak kadar hödük bir yapınız var. Kendi aklına güvenmeyip hakemli dergi peşinde olmanız ne çeşit müridler olduğunuzu ispatlıyor. Bilimin ürettiği ve aynı zamanda tekeline sahip Avrupa ve Amerika'nın kendi kibriyle desteklediği her lokmayı yutmaya müstehaksınız. MuHaHaHa
 18. Bunlar kraldan çok kralcı baksana öbek öbek beni alıntılıyorlar. Suçu benim üzerime atmayın herkes kendini suçlasın. Benim suçum Mu hakkında sizin gibi bilim müridlerine hiç yazmamalıydım.
 19. Varlığın var olma sebebi ve amacına yönelik hiç bir düşüncesi bulunmayan bu konu üzerine kafa yormamış birine bunun cevabını vermek gereksizdir. Evrendeki değişim ve dönüşümü tekamül kavramı ekseninde anlamlandırmaya ve anlamaya çalıştığınızda bazı cevaplar bulabilirsiniz.
 20. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Kronolojik olarak tüm bu dinleri inceleyip bu dinlerin henüz keşfetmediğin daha güçlü bir kaynağı olabilir mi? Bunu hiç sorguladın mı? Bahsettiğin bu üç dinde bölük pörçük bahsedilen konuların başka bir düzlemde hepsinin yerli yerine oturduğu bir dinle karşılaştın mı? Tüm bu soruların cevaplarını vermeden önce şu 5 kitabı bitirdikten sonra seninle bu konuyu tartışalım istiyorum. Şu 5 kitabı oku lütfen bu sorular aklındayken sana bir ışık yakabilecek mi? https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ
 21. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  @İslam kusursuzdur kimse dinini seçmiyor ki ben seçmiş olaydım. Din dediğiniz şey bulunduğunuz topluma daha iyi eklemlenmeyi sağlayan bir gelenek yada kültürdür. Benim daha iyi eklemlenmek için çevemdeki insanlardan çok fazla beklentim oldu. Öncelikle böyle bir kültüre adapte olmak yerine hep sorguladım fakat insanlara daha yakın olmak için bu kültürü tüm bilgisiyle olduğu gibi kabul etmem istendi ve bu benim kendine bile dürüst olan kişiliğime çok aykırı geldi. Benim insanlara daha yakın olmamı sağlayacak şeylerden biri din olamaz. Benim beklentim her zaman daha yüksekti. Ben gerçekten iyi eğitim almış insanların kültürü içinde büyüdüm ve kendi içimde yaşadığım ateizmin sonrası benim için deizme dönüştü. Çünkü zaten post-ateizm gibi bir kavram ortaya atılsa orada agnostikler ve ağırlıklı olarak deistler bulunur.
 22. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Hangi sorunu cevaplamadım? Benim en hassas olduğum şeydir demek istedim o yazıda. Hele sor neye cevap vermemi istiyorsun?
 23. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Haklısın okulum çok iyi değildi fakat dershaneye yazıldım en alt sınıftan en başarılı sınıfa kadar her sınavda yükseldim. Bu benim bulunduğum ortama göre zekamın çok fazla olduğunu kanıtlıyor. Daha üst sınıflar için çok fazla şansım yoktu üniversitede yanımdaki kız benden kopya çektiği için puanım geçerli sayılmadı ve matematik ve türkçe puanımı sildiler ben de diğer puanımla Ege Üniversitesini kazandım. Örneğin Harvard için yeterli zekaya sahiptim fakat biraz şans gerekiyordu. Sen şimdi beni aşağılamış mı oldun?
 24. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  Ben tüm soru cümlelerini daha önce cevaplamadıysam es geçemem zekam buna müsait değil. Her zeki insanın yaptığı gibi soruyla ilgili aklıma gelen her şeyi yazarım. Ben okul birincisiyim ve yine okulun ÖSS birincisiyim. Yeni şeyler öğrenmek ve her şeyi sorgulama kültürünü edineli beri böyle davrandım beni kendinizle ve diğer avamla karıştırmayın.
 25. John Ahmet

  Tanrı ve Varlığı

  @teflon ve @kavak Kuran'ı eleştirmek çok kolay ne de olsa bu kalitede bir yapıtı her hangi biri yazmış olabilir gibi ispatlanamayacak bir teoriyle çürütülmeye çalışılıyor. Aynı yöntemlerle bir de matematik temelli ve var oluşu bugün kabul ettiğiniz şekilde açıklayan M.Ö. 70 bin yılına ait muhteşem Mu dinine yaklaşın bakalım. Hakkında biraz daha bilgi sahibi olsam kimliğimdeki dini bu dinle değiştireceğim. Bu konuda ciddiyim ve bunu yapacağım. Fakat bu dini insanlara yeteri kadar anlatamadık. Bu din tüm dinlerin kaynağıdır aslında ve hepsinin orjinali bu dindir. Hakkında bilgi sahibi olmak için şu kitapları okuyun gelin tartışalım ben hepsinin arkasındayım. https://yadi.sk/d/8uykAkmE3ULLfQ
×
×
 • Yeni Oluştur...