Jump to content

Phocas

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  301
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Phocas Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Phocas

  Boyunları vurmak..

  İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın . Artık bundan sonra ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır. Allah imajı bu mu? Arkanda melek, Tanrı gibi ultra güçler varken boyun kesmeye utanmıyormusun? İnandığın Tanrı’ya hakaret değil mi? Allah’ın sözü ile insanları ikna edemeyip kafa kesmekle ikna edeceksen inandığın Tanrı’yı bir daha sorgula derim..!
 2. Phocas

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Allah cehenneme kimleri atacağını biliyor, devlet ise hapise kim girer bilmiyor. Cehenneme girecek insanları Allah yaratıyor, hapise girecek insanları devlet yaratmıyor. Allah cehenneme gireceğini bile bile insan yaratmaya devam ediyor, her şey kendi inisiyatifinde..Art niyet olduğu kesin. Allahın insanları cehenneme atma meselesi tamamen kibir meselesi, son derece iyi, dürüst, çalışkan bir insan Allah’a tapmadı diye cayır cayır yanacak, itirazın var mı? Devlet ise zarar içerikli objektif suç delilleri olmadan kimseye dokunamaz.
 3. Phocas

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Atomun bir hafızası olduğunu biliyoruz, ama senin akılsız olduğunu da biliyoruz. Her şeyi önceden bilen Tanrı formatında söylediklerinizin akılsızca olduğunun farkında değilmisin? Ha akılsız olduğundan bu durum mümkün, bunu altı çizili belirtmek zorundayım. Senin taptığın put, insanı yaratmadan önce insan yaratacağını sonra sinirlenip cehennemi yaratacağını bilmiyordu diyorsan dediklerinin bir anlamı var, demiyorsan başka bir puta gönül koymuşsun demektir.
 4. Neden-sonuç ilişkisi içinde olan şeyler vardır, olmayanlar ise yoktur. Tanrının nedeni nedir? , nedeni olan da zaten Tanrı olamaz. Neden-sonuç ilişkisinin dışında kalması nedeniyle Tanrı yoktur ve hiç bir zaman. olmayacaktır.
 5. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Kuran Allah tarafından yazılmış ise ki buna inanıyorsun, bu Tanrı’ya bir hakaret değilmidir? Bunu nasıl cevaplayacaksın?
 6. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Ben ateistim, ona göre cevap yaz. Tanrı eğer varsa kitap gönderdiğini iddia etmek Tanrı’ya hakarettir, Tanrı’nın bilgisini 300-500 sayfalık kitaplara sığdıramazsın. Örneğin, Kadınlara yarım hak vermenin günümüzde doğru olmadığı doğrulandı, Allah’ın bunu bilmiyormuydu? Bilgi değişkendir, doğru da değişkendir. Bunu sabitleyemezsin! İslam eğer Tanrı’nın dini ise sadece akılla yayılmasını beklerim ki böyle bir ipucu yok, tek tüm meczuplar dışında tarihsel örneği de yok. Çünkü islamın akılla işi yok, Savaşarak ya da aşırı üreyerek dinini çoğaltmaya çalışan bir Tanrı çok aciz birisidir.
 7. Kendi mantığınla Tanrı katındaki doğru mantığı nasıl çıkarabiliyorsun? Belki milyonlarca Tanrı uyum içinde çalışabilir, çalışamayacağını nereden biliyorsun, Tanrı’ların yanında staj mı yaptın?
 8. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Bu ayeti hangi papaz Kuran’a ekledi? Tanıyormusun? İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın. Savaş sona erince de artık ya karşılıksız, veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, onlar da kendi nefislerinden intikam alırlar. Fakat siz birbirlerinizle denenirsiniz. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.
 9. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  İslam konsepti ile çelişen bir açıklama bu, deizmin Tanrı’sına göz kırpmışsın. Allah değişik kavimlere değişik ibadet şekilleri vermiş peki anladık tamam da dini islam olmayan, islamın şartlarını yerine getirmeyeni sonsuza kadar yakacağım diye neden bas bas bağırıyor? Bir de bu değişik ibadetlerin hangisi Allah tarafından verilmiş? Niye söylememiş? Böylece müslümler dostu düşmanı tanırdı, Budist’in yaptığı ibadetlerin hangisi Allah tarafından belirlendi? Müslümler hangi budistin kafasını kesecek? Olmamış hocam.
 10. Phocas

  İslam kendinden önceki dinlerin bozulmuş halidir.

  Müslümanlar her şeyi iddia edebilir, iddia etmek kanıtlamak değildir. Bir kavramın bozulduğunu iddia ediyorsan, o kavramın orijinal kanıtlarını objektif olarak sunman gerekir, müslümanların böyle bir kanıtı var mı? Tabi ki yok.. Ama bizim iddia ettiğimiz gibi; “Tüm dinler özünde paganist öğeler taşır” cümlesinin sayısız kanıtı vardır, hali hazırda bile monoteist dinlerde bir ton pagan ritüeli mevcuttur, hele ki İslamiyette bu fazlasıyla bulunur. Müslümanlar, peygamberin sakalı diye şifa ummaya gidiyor, bu ne? Dört dörtlük pagan adeti..Ölmüş “x” kişiliğinin mezarından spiritüel anlamlar ve beklentiler peşindeler.. Bu ne? Bu da pagan adetleri.. Taş öpmeler vs.. Daha yüzlerce sayabilirim. Bak bizim elimizde kanıt var, değil mi? Müslümanların elinde ne kanıt var? Sadece iddia ediyorlar. İddiaya kanacak kadar saf değilsin umarım.
 11. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Mesela, İslam öncesi yapılmış cami var mı? Camisiz islam olmaz, haydi camiyi geçtim, kıblesi Mekke’ye bakan tapınak var mı?
 12. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Bu islamik namaz değil, geç..
 13. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  Binlerce peygamber gönderilmiş ama Kabe’ye giden, namaz kılan, oruç tutan Muhammed dışında tek peygamber yok, İşin garibi Kabe bile yok, bahseden de yok, yok oğlu yok. Mesela her kavime kendi dilinden konuşan peygamber gönderildi diyorlar, yahu bir tanesi kayıt altına girmezmi?
 14. Phocas

  İslam öncesi islamın varlığına dair kanıt arıyorum.

  İslam öncesi bir tane Kabe’yi tavaflayan kafile, namaz kılan ümmet figürü, yazıtı yok mu ? Hadi müslümler resime, sanata, yazıya düşman diyelim, otu boku yazıya döken kafirler de bunu görüp yorumladı mı? Niye tek kanıt yok?
×