Jump to content

Phocas

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  307
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Phocas Hakkında

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Phocas

  Muhammed gerçekten son peygamber mi?

  Ya da Muhammet hiç var olmadı, bir kurguydu veya Arapların yağmacılığının kıvılcımını ateşleyen bir komutandı ve sonradan mitleştirilerek peygamberleştirildi.
 2. Phocas

  Muhammed gerçekten son peygamber mi?

  Çıkar için Muhammed’i harcamışlar. Arab’ın dini böyle oluyor. Şaşırmıyoruz.
 3. Phocas

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Varsayımsal mistik düşünceler realiteden uzak, subjektif, varyasyon gösteren, şizofrenik, tuhaf şeylerdir. Sizin durum bu. Hayatın kendisi Tanrı’nın yokluğunun kanıtıdır. Hayatta herşeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Neden-sonuç ilişkisini anlarsan Tanrı da ortadan kaybolmaktadır. Tanrı bilgisizliğin adıdır.
 4. 33:40..Muhammed, sizden birisinin babası değildir ve fakat Allah’ın resûlüdür ve peygamberlerin sonuncusu ve Allah, her şeyi bilir. Burada sıkıntı yok, Muhammed son peygamber. Fakat, aşağıdaki ayetlere göre değil. Aşağıdaki ayetlerde, İsa’nın kıyamet öncesi tekrar dünyaya geleceğini, kitap ehli herkesin ölümünden önce ona iman edeceğini, İsa’nın da onların bazılarının aleyhinde şahitlik yapacağı anlatılıyor. 4:157..Ve bakın "Biz, Allah’ın elçisi olduğunu iddia eden Meryem’in oğlu İsa Mesih’i öldürdük" diye böbürlendikleri için. Aslında O’nu ne öldürdüler, ne de çarmıha gerdiler, sadece öldürdükleri onlara İsa gibi gösterildi. Gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. O hususta hiçbir bilgileri yoktur, ancak zanna uyuyorlar. Kesin olarak O’nu öldürmediler. 4:158..Hayır, Allah onu kendi katına yüceltti. Allah güçlüdür, O’nun gücüne hiçbir güç yetişemez. Yapıp ettiği herşeyi, yerli yerince yapandır. 4:159..Kitab ehlinden hiç kimse yoktur ki ölümünden önce, ona (İsa’ya) iman edecek olmasın. Kıyamet günü, o (İsa) onların aleyhine şahit olacaktır. Muhammed peygamberlerin sonuncusu değil miydi? İsa tekrar niye gelecek? Neyin tebliğini yapacak? İnsanlar neden kıyamet öncesi Muhammed’e değil de İsa’ya iman edecek?
 5. Kendi kendini yaratmayı düşünmekle ki böyle bir düşünce kimde vardır bilmiyorum kötü olmanın ne alakası var ? Hangi uyuşturucu bunları sana söyletiyor? Ateist olup kötü olmanın denklemini kurabilirmisin? Kur bakalım.
 6. Phocas

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Hadi be zırva yaratıcısı, Sen koyu hristiyan katolik bir aileden doğsa idin bu mesajında Christ güzellemeleri yapacaktın, Muhammed’e de yalancı peygamber diyecektin. Yalan deme çarpılırsın. Bu işler böyledir, din, inanç bunlar senin elinde olmayan, beyin yıkama faaliyetleridir. Beynini kullan, alet olma. Haydi naş şimdi.
 7. Phocas

  Boyunları vurmak..

  İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın . Artık bundan sonra ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır. Allah imajı bu mu? Arkanda melek, Tanrı gibi ultra güçler varken boyun kesmeye utanmıyormusun? İnandığın Tanrı’ya hakaret değil mi? Allah’ın sözü ile insanları ikna edemeyip kafa kesmekle ikna edeceksen inandığın Tanrı’yı bir daha sorgula derim..!
 8. Phocas

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Allah cehenneme kimleri atacağını biliyor, devlet ise hapise kim girer bilmiyor. Cehenneme girecek insanları Allah yaratıyor, hapise girecek insanları devlet yaratmıyor. Allah cehenneme gireceğini bile bile insan yaratmaya devam ediyor, her şey kendi inisiyatifinde..Art niyet olduğu kesin. Allahın insanları cehenneme atma meselesi tamamen kibir meselesi, son derece iyi, dürüst, çalışkan bir insan Allah’a tapmadı diye cayır cayır yanacak, itirazın var mı? Devlet ise zarar içerikli objektif suç delilleri olmadan kimseye dokunamaz.
 9. Phocas

  HUD suresi 119 kısa açıklaması

  Atomun bir hafızası olduğunu biliyoruz, ama senin akılsız olduğunu da biliyoruz. Her şeyi önceden bilen Tanrı formatında söylediklerinizin akılsızca olduğunun farkında değilmisin? Ha akılsız olduğundan bu durum mümkün, bunu altı çizili belirtmek zorundayım. Senin taptığın put, insanı yaratmadan önce insan yaratacağını sonra sinirlenip cehennemi yaratacağını bilmiyordu diyorsan dediklerinin bir anlamı var, demiyorsan başka bir puta gönül koymuşsun demektir.
 10. Neden-sonuç ilişkisi içinde olan şeyler vardır, olmayanlar ise yoktur. Tanrının nedeni nedir? , nedeni olan da zaten Tanrı olamaz. Neden-sonuç ilişkisinin dışında kalması nedeniyle Tanrı yoktur ve hiç bir zaman. olmayacaktır.
 11. Kuran Allah tarafından yazılmış ise ki buna inanıyorsun, bu Tanrı’ya bir hakaret değilmidir? Bunu nasıl cevaplayacaksın?
 12. Ben ateistim, ona göre cevap yaz. Tanrı eğer varsa kitap gönderdiğini iddia etmek Tanrı’ya hakarettir, Tanrı’nın bilgisini 300-500 sayfalık kitaplara sığdıramazsın. Örneğin, Kadınlara yarım hak vermenin günümüzde doğru olmadığı doğrulandı, Allah’ın bunu bilmiyormuydu? Bilgi değişkendir, doğru da değişkendir. Bunu sabitleyemezsin! İslam eğer Tanrı’nın dini ise sadece akılla yayılmasını beklerim ki böyle bir ipucu yok, tek tüm meczuplar dışında tarihsel örneği de yok. Çünkü islamın akılla işi yok, Savaşarak ya da aşırı üreyerek dinini çoğaltmaya çalışan bir Tanrı çok aciz birisidir.
 13. Kendi mantığınla Tanrı katındaki doğru mantığı nasıl çıkarabiliyorsun? Belki milyonlarca Tanrı uyum içinde çalışabilir, çalışamayacağını nereden biliyorsun, Tanrı’ların yanında staj mı yaptın?
 14. Bu ayeti hangi papaz Kuran’a ekledi? Tanıyormusun? İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın. Savaş sona erince de artık ya karşılıksız, veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, onlar da kendi nefislerinden intikam alırlar. Fakat siz birbirlerinizle denenirsiniz. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.
×
×
 • Yeni Oluştur...