Jump to content

Phocas

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  314
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne Phocas kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. 16 saat önce, HATEM yazdı:

  Aramıza İndiğinde, Ümmet-i Muhammed'in bir ferdi olarak Hz. Muhammed'e ve ona indirilene îmân edilmesini İsteyecek

  O kadar tutarsız bir dininiz var ki akıl almayacak derecede.

   

  İsa’nın tekrar gelmesi islama göre saçma değil mi?

   

  Zaten Kuran indirilmiş, son söz söylenmiş, Muhammed  tebliğini yapmış, son peygamberdir denilmiş, inanan inanır, inanmayan inanmaz. Allah da ona göre karar verir. 

   

   

  Bu ayetlerle ilgili tek mantıklı açıklama, arkadaşların da belirttiği gibi hristiyanlara sempatik görünmek için eklenmiş olması. Ama bu arada islam teolojisinin de içine edilmiş.

   

  4:159 İznik konsülü kararıdır. İsa kıyamet öncesi tekrar dönecek, yaşayan ve ölmüşlerin hükmünü karara bağlayacaktır. Aynen bu. İsa burada Tanrı pozisyonuna sokuluyor. Haberiniz yok.

   

 2. 13 dakika önce, deadanddark yazdı:

  Muhammet kurulmus bir tezgahin kuklasiydi.Hacivat ve karagöz oyununda oldugu gibi, asil serefsizler arkadaydi. Muhammedi kullandilar, mali götürdüler. 

  Dediğin gibi Muhammet ya hiç var olmadı, bir kurguydu veya  Arapların yağmacılığının kıvılcımını ateşleyen bir komutandı ve sonradan mitleştirilerek peygamberleştirildi.

  Emevi ve Abbasi tezgahı.

   

 3. 4 dakika önce, deadanddark yazdı:

  Farkli, peygamberligi ilk kez deneyimleyen biri olarak söylenmis ise sorun yok bana göre. Isa zaten peygamberdi tekrar gelirse sonuncu peygamber olarak degil eski bir peygamber olarak gelmis olur.

   

  Sonraki ayetlerde Düsünen Hayvanin söyledigine yakin bir düsünce benim ilk aklima gelen oldu. Hristiyan aleminin sempatisini kazanmak, tehlikeye/cogunluga/kurt sürüsüne iyi görünmek.

  Çıkar için Muhammed’i harcamışlar. Arab’ın dini böyle oluyor. Şaşırmıyoruz.

 4. 7 saat önce, HATEM yazdı:


  Bizi insânların varlığı, zannedildiği gibi Ana rahmine düştüğümüz ânda başlamaz. 
  Hakk Teâlânın ilminde başlar,, Hakk Teâlânın ilmindeki a'yân-ı sâbite âleminde başlar.
  O mertebeden inerek, nice aşamalardan sonra en suflî âleme ya'nî maddî âleme gelir.

  Özümüz bitkiler ve hayvânlar âlemine uğrayabilir nice seneler bu âlemlerde dönüp durabilir.

  Allah-u âlem,  Dünyâdaki başlangıç konumumularımız (Cinsiyet, coğrâfi konum, ana babamız) konusunda belirleyici olan,, 

  A'yân-ı sâbite âlemindeki yokluk düzeyimiz dâhil olmak üzre uğradığımız bütün âlemlerdeki durumlarımızdır.

  Dünyâda doğuncaya kadar her vatanda istihkâk ve liyâkatimize  uygun olarak yaratılırız.
  En başından en sonuna kadar, Bizim O'ndan taleplerimize uygun olarak Allah bizi her ân sürekli yaratır.
  Doğum öncesi geçtiğimiz dolandığımız vatanları hatırlamayız. Şuuraltımızda hepsinin kaydı olsa gerektir.

  Bu Bahsettiğim konuya Mebde' ve Meâd derler. Ben biraz işin Mebde' kısmından çok az bahsettim.
  Mesnevî de de devreyi arşiye adıyla geçer. Evliyâullahın konu hakkında Detaylı bilgisi vardır. 
   

  Varsayımsal mistik düşünceler realiteden uzak, subjektif, varyasyon gösteren,  şizofrenik, tuhaf şeylerdir. Sizin durum bu.

  Hayatın kendisi Tanrı’nın yokluğunun kanıtıdır. Hayatta herşeyin bir nedeni ve sonucu vardır. Neden-sonuç ilişkisini anlarsan Tanrı da ortadan kaybolmaktadır.

  Tanrı bilgisizliğin adıdır. 

   

 5. 33:40..Muhammed, sizden birisinin babası değildir ve fakat Allah’ın resûlüdür ve peygamberlerin sonuncusu ve Allah, her şeyi bilir. 

   

  Burada sıkıntı yok, Muhammed son peygamber.

   

  Fakat, aşağıdaki ayetlere göre değil.

   

  Aşağıdaki ayetlerde, İsa’nın kıyamet öncesi tekrar dünyaya geleceğini, kitap ehli herkesin ölümünden önce ona iman edeceğini, İsa’nın da onların bazılarının aleyhinde şahitlik yapacağı anlatılıyor.

   

  4:157..Ve bakın "Biz, Allah’ın elçisi olduğunu iddia eden Meryem’in oğlu İsa Mesih’i öldürdük" diye böbürlendikleri için. Aslında O’nu ne öldürdüler, ne de çarmıha gerdiler, sadece öldürdükleri onlara İsa gibi gösterildi. Gerçekten onun hakkında anlaşmazlığa düşenler, kesin bir şüphe içindedirler. O hususta hiçbir bilgileri yoktur, ancak zanna uyuyorlar. Kesin olarak O’nu öldürmediler.

   

  4:158..Hayır, Allah onu kendi katına yüceltti. Allah güçlüdür, O’nun gücüne hiçbir güç yetişemez. Yapıp ettiği herşeyi, yerli yerince yapandır.

   

  4:159..Kitab ehlinden hiç kimse yoktur ki ölümünden önce, ona (İsa’ya) iman edecek olmasın. Kıyamet günü, o (İsa) onların aleyhine şahit olacaktır.

   

  Muhammed peygamberlerin sonuncusu değil miydi? İsa tekrar niye gelecek? Neyin tebliğini yapacak? İnsanlar neden kıyamet öncesi Muhammed’e değil de İsa’ya iman edecek?

 6. 41 dakika önce, HATEM yazdı:

  Yaratıcı bir Tanrı yok, Yaratıcının hakkını yemiyorum iddiasındaysan ve kötü birisi olmadığını düşünüyorsan,
  Kendi kendini nasıl yarattığını anlat da dinleyelim.

  Kendi kendini yaratmayı düşünmekle ki böyle bir düşünce kimde vardır bilmiyorum kötü olmanın ne alakası var ?

  Hangi uyuşturucu bunları sana söyletiyor?

  Ateist olup kötü olmanın denklemini kurabilirmisin? Kur bakalım.

 7. 21 saat önce, HATEM yazdı:

  Allah (c.c.) var. Ve herkes kul.
  Ama Herkes, abdullah değil.
  Herkes Allah ism-i şerîfinin kulu değil.
  Herkes Rahmânın kulu da değil.
  Meselâ Şeytân Mudill olan Allah'ın kulu. (Mudill'in kulu) -Mudil: Dalâlete düşüren Allh demek
  Ebûcehil, Müzill olan Allah'ın kulu. (Müzill'in kulu) -Müzîll: Zillete düşüren Allah demek
  

  Hadi be zırva yaratıcısı, Sen koyu hristiyan katolik bir aileden doğsa idin bu mesajında Christ güzellemeleri yapacaktın, Muhammed’e de yalancı peygamber diyecektin. Yalan deme çarpılırsın.

  Bu işler böyledir, din, inanç bunlar senin elinde olmayan, beyin yıkama faaliyetleridir. 

  Beynini kullan, alet olma.

  Haydi naş şimdi.

 8. İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onları çökertip etkisiz hâle getirdiğinizde bağı sıkı bağlayın . Artık bundan sonra ya karşılıksız ya da fidye karşılığı salıverin. Savaş sona erinceye kadar hüküm budur. Eğer Allah dileseydi, onlardan öç alırdı. Fakat sizi birbirinizle denemek için böyle yapıyor. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların amellerini asla boşa çıkarmayacaktır.

   

   

  Allah imajı bu mu? Arkanda melek, Tanrı gibi ultra güçler varken boyun kesmeye utanmıyormusun?

  İnandığın Tanrı’ya hakaret değil mi?

  Allah’ın sözü ile insanları ikna edemeyip kafa kesmekle ikna edeceksen inandığın Tanrı’yı bir daha sorgula derim..!

 9. 3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

  son  kısımdaki  hapishane  örneği  bana  hoş  geldi  sizce  onun  yanlış  noktası  nedir  sizce?

  Allah cehenneme kimleri atacağını biliyor, devlet ise hapise kim girer bilmiyor.

  Cehenneme girecek insanları Allah yaratıyor, hapise girecek insanları devlet yaratmıyor. Allah cehenneme gireceğini bile bile insan yaratmaya devam ediyor, her şey kendi inisiyatifinde..Art niyet olduğu kesin.

  Allahın insanları cehenneme atma meselesi tamamen kibir meselesi, son derece iyi, dürüst, çalışkan bir insan Allah’a tapmadı diye cayır cayır yanacak, itirazın var mı? Devlet ise zarar içerikli objektif suç delilleri olmadan kimseye dokunamaz.

 10. 40 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

   

  hud  119: Ancak Rabbinin merhamet ettikleri müstesnadır. Zaten Rabbin onları bunun için yarattı. Rabbinin, «Andolsun ki cehennemi tümüyle insanlar ve cinlerle dolduracağım» sözü yerini buldu..

   

   

  İmtihan ve yarışma gerçekleşsin, karşıtlar ve taraftarlar ayrılsın diye yarattı. Ve böylece ihtilaf edip duranlar hakkında Rabbinin işte şu kelimesi tastamam yerini buldu: Bir kısmı cinlerden ve bir kısmı insanlardan olmak üzere cehennemi elbet dolduracağım.

  Allah bazı insanları cehennem için yaratmamıştır; aksine cehennemi bazı insanlar için yaratmıştır. Mesela, bir devlet hapishane yapar, ama bu hapishaneyi falan falan insanlar içeriye tıkılsın diye yapmaz. Bu hapishaneyi kim hak ederse onu içine almak için yapar. Aynen bunun gibi, Allah hak edenlere cehennemi inşa etmiştir. Yoksa “falan insanlara cehennemi hazırladım demek” Cenab-ı Hakk'ın adaleti ve hikmetine uymaz. Çünkü bu gibi insanlar hiç cehennemi hak etmemişlerse itiraz hakları olur.

   

  not: rabbin  onları  bunun  için  yarattı  kısmına  ateist  arkadaşlar  takılacağı  için  şimdiden  söyleyeyim; orada  insanları  hak  ve  ayrılıkta olacaklar  kimler  olacak  diye  yarattı  onlara  göstermek  için  yarattı  diyor. Yoksa  direk  ayrılıkta olanları  o  iş  için  yarattı  denemez. 

   

  Atomun bir hafızası olduğunu biliyoruz, ama senin akılsız olduğunu da biliyoruz.

  Her şeyi önceden bilen Tanrı formatında söylediklerinizin akılsızca olduğunun farkında değilmisin? Ha akılsız olduğundan bu durum mümkün, bunu altı çizili belirtmek zorundayım.

  Senin taptığın put, insanı yaratmadan önce  insan yaratacağını sonra sinirlenip cehennemi yaratacağını bilmiyordu diyorsan dediklerinin bir anlamı var, demiyorsan başka bir puta gönül koymuşsun demektir.

   

 11. 47 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

   

  Ne olduğunuzu bilsem ona göre bir şeyler söyleyeceğim ama bilemiyorum. Ehli kitap mısınız, ateist mi, başka bir şey mi. Bir de İslam ve savaş konusunda gerçekten cevap beklediğiniz bir sorunuz yok gibi zaten. Öyle olsa cımbızlamaya tevessül etmezsiniz. 

   

  Bu arada siz ya da ben ne konuşursak konuşalım olan oldu ve olacak olan olacak. Nedir olacak olan? "Bütün dinlerden üstün kılmak üzere, Peygamberini hidayet ve hak din ile gönderen O'dur. Şahit olarak Allah yeter."

   

  İslamın kaderi bütün dinlere üstün gelmektir. Hem zahir ve görünen planda hem de hakikat planında. Bunun değişmesi imkansız. Peki nasıl olacak? İslam nasıl yayıldı ve yayılacak?

  - Tebliğle 

  - Ticaretle

  - Savaşla

  - Evlilikle

  - Diğer din inanırları Doğum ve Çoğalmadan kaçarken müslümanlar doğurup çoğalacak.

  - Olağanüstülüklerle

   

  Bütün bunlar oldu, olacak ve nihayetinde hakikat mesajını barındıran İslam bütün dinlere galip gelecek. Bu dünyada bunlar olacak ve bu vesilelerle İslam en büyük din olacak ama öte dünyada elbette herkes, yaptığının hesabını verecek. Bir gayri müslime haksız yere bir tokat atmış bir müslüman da hesap verecek. Savaşı Allah için değil de, kahramanlık için, ganimet için, ırkı için, dünya için yapan da. Zerre miktarı iyilik yapan da onu görecek, zerre miktarı kötülük yapan da. Belki nice inanan inanmayanlara yaptığı haksızlıklar yüzünden imanını onlara kaptıracak.

   

  Tanrının hesabının hassaslığından şüphemiz yok. O yüzden teslim olduk zaten.

  Ben ateistim, ona göre cevap yaz.

  Tanrı eğer varsa kitap gönderdiğini iddia etmek Tanrı’ya hakarettir, Tanrı’nın bilgisini 300-500 sayfalık kitaplara sığdıramazsın. Örneğin, Kadınlara yarım hak vermenin günümüzde doğru olmadığı doğrulandı, Allah’ın bunu bilmiyormuydu? Bilgi değişkendir, doğru da değişkendir. Bunu sabitleyemezsin!

  İslam eğer Tanrı’nın dini ise sadece akılla yayılmasını beklerim ki böyle bir ipucu yok, tek tüm meczuplar dışında tarihsel örneği de yok. Çünkü islamın akılla işi yok, 

  Savaşarak ya da aşırı üreyerek dinini çoğaltmaya çalışan bir Tanrı çok aciz birisidir. 

 12. 10 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

  en  azından  insanlar  biraz düşünse  dinden  haberi  olmasa  bile  tek  bir  tanrı ya  akıl  yoluyla  ulaşabilir. 

  Kendi mantığınla Tanrı katındaki doğru mantığı nasıl çıkarabiliyorsun? 

  Belki milyonlarca Tanrı uyum içinde çalışabilir, çalışamayacağını nereden biliyorsun, Tanrı’ların yanında staj mı yaptın?

   

 13. 24 dakika önce, Yeni Üye yazdı:

   

  Ne savaşı be adam. Ben de diyorum beğenmediğini tekfir eden, öldüren, kafasını kesen bu adamlar din eğitimini kimden alıyor.Kimden öğreniyor bu vahşeti. Demek ki sen İslamı nereden öğreniyorsan onlar da oradan öğreniyorlar. Papaz okullarından ya da oralardan mezun olmuş kişilerden yani. 

  Bu ayeti hangi papaz Kuran’a ekledi? Tanıyormusun?

   

  İnkar edenlerle karşılaştığınız zaman boyunlarını vurun. Nihayet onlara iyice vurup sindirince bağı sıkıca bağlayın. Savaş sona erince de artık ya karşılıksız, veya fidye karşılığı salıverin. Durum şu ki, onlar da kendi nefislerinden intikam alırlar. Fakat siz birbirlerinizle denenirsiniz. Allah yolunda öldürülenlere gelince, Allah onların yaptıklarını boşa çıkarmaz.

 14. 18 saat önce, Yeni Üye yazdı:

   

  Ne diyor Kur'an:

   

  "Biz her ümmet için uygulayacağı bir ibadet yolu(mensek) verdik. O hâlde, din işinde seninle asla çekişmesinler. Sen Rabbine davet et. Çünkü sen hiç şüphesiz hakka götüren dosdoğru bir yol üzerindesin" 

   

  Herkesin kıblesi farklı olabilir, herkesin ibadet şekli, uygulaması farklı olabilir. Kimine yasak olan kimine serbest olabilir. Bu farklılıklar vardır ve bir çok hikmet barındırır. Dinin aslı birdir, Yaratıcının birliğine inan, yaratılmışlara iyilik yap, kendin için ve yaratılmışlar için zarar ve fenalıktan kaçın.

   

  İslam konsepti ile çelişen bir açıklama bu, deizmin Tanrı’sına göz kırpmışsın.

  Allah değişik kavimlere değişik ibadet şekilleri vermiş peki anladık tamam da dini islam olmayan, islamın şartlarını yerine getirmeyeni sonsuza kadar yakacağım diye neden bas bas bağırıyor?

  Bir de bu değişik ibadetlerin hangisi Allah tarafından verilmiş? Niye söylememiş? Böylece müslümler dostu düşmanı tanırdı, Budist’in yaptığı ibadetlerin hangisi Allah tarafından belirlendi? Müslümler hangi budistin kafasını kesecek? Olmamış hocam.

   

 15. Bir saat önce, jynx yazdı:

   

  Mesajında paganizm ve putperetsliğin islama benzediği, önceki toplumlarda peygamberlere ait bir kanıt olmadığını, gusül, oruç ve namaz gibi uygulamaların islam öncesi araplarda da olduğunu yazmışsın.

   

  Ama sorun şu. Müslümanlar da bunun zaten aksini iddia etmiyor. Onlar da bunu "onlara da hak dini ve peygamber gönderilmiştir, o yüzden oruç, namaz gibi uygulamaların onlarda da olması normal" diyerek çürütmeye çalışıyor. Onların inancında tek tanrı diye bir kavramın olmamasına da hak dini bozdukları için olduğunu söylüyorlar.

  Müslümanlar her şeyi iddia edebilir, iddia etmek kanıtlamak değildir. Bir kavramın bozulduğunu iddia ediyorsan, o kavramın orijinal kanıtlarını objektif olarak sunman gerekir, müslümanların böyle bir kanıtı var mı? Tabi ki yok..

  Ama bizim iddia ettiğimiz gibi; “Tüm dinler özünde paganist öğeler taşır” cümlesinin sayısız kanıtı vardır, hali hazırda bile  monoteist dinlerde bir ton pagan ritüeli mevcuttur, hele ki İslamiyette bu fazlasıyla bulunur.

  Müslümanlar, peygamberin sakalı diye şifa ummaya gidiyor, bu ne? Dört dörtlük pagan adeti..Ölmüş “x” kişiliğinin mezarından spiritüel anlamlar ve beklentiler peşindeler.. Bu ne? Bu da pagan adetleri..

  Taş öpmeler vs..

  Daha yüzlerce sayabilirim.

  Bak bizim elimizde kanıt var, değil mi? Müslümanların elinde ne kanıt var? Sadece iddia ediyorlar. İddiaya kanacak kadar saf değilsin umarım.

   

   

   

×
×
 • Yeni Oluştur...