Jump to content

Hubble_

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  468
 • Katılım

 • Son ziyaret

Hubble_ kullanıcısının paylaşımları

 1. Hubble_

  365 Gün Uydurma Mucizesi

  Ben namaz yazdığımı hatırlamıyorum. Oruç bir ibadettir ve Hicrî takvime göre tutulur yani ay takvimi. Beğenmediysen o maddeyi görmezden gelirsin olur biter.
 2. 1. Kuranda gün kelimesi toplamda 475 kere geçer. En güzel yerden ek alanları sayıp 365 i tutturmak tamamen keyfidir. Gün kelimesi 445 kere tekil halde , 217 kere hiç bir ek almadığı halde geçer. Tüm liste için ---> https://wikiislam.net/wiki/365_days_miracle_in_the_Quran 2. Kuranda nahaar (نهار) kelimeside gün anlamına gelir ve o da 57 kere geçer ama mucizeciler bunları eklemezler. 3. İslam Dünya’sının kullandığı (Ay’ı baz alan) takvimde Hicri Yıl 354 gündür. Muhammed madem güneş takvimine göre mucize uyduracaktı neden kendi kabilesini güneş takvimini kullanmaya yönlendirmemiş ve ibadetleri ona göre uygulamamış? Neden orucu hala hicri takvime göre tutuyorlar? 4. Bir yıl 365.25 gündür yani 365 gün 5 saat 48 dakika 46 saniyedir. Bir iddaanın mucize olabilmesi için tamı tamına doğru sayıyı vermesi gerekir. Bu süre zaten sürekli değişmektedir. Sürekli değişen bir şeye mucize uyduramazsınız. 5. Gün değişkendir mesela bir kaç milyon yıl önce bir yıl 366 gündü ilerideki bir zamanda da 364 gün olacaktır o zaman kurandan 1 gün kelimesini daha mı çıkaracağız? Gün ve yıl kavramı görecelidir bulunduğun döneme ve gezegene göre değişir. Başka bir gezegende yaşamak zorunda kalırsak orada da 1 yıl 365 gün olmayacaktır. https://spacemath.gsfc.nasa.gov/earth/6Page58.pdf https://www.livescience.com/earth-shorter-days-millions-years-ago.html 6. En önemliside 365 gün olan güneş takvimi kurandan önce bilinen ve kullanılan bir takvimdir. (Jülyen takvimi MÖ 46) Bir iddaanın mucize olabilmesi için daha önce bilinmeyen bir şey olması gerekir. Ben de bir kitap yazsam, 8 tane ayete gezegen ve 219 tane ayete de uydu yazsam bu mucize olur mu? Tabiki olmaz çünkü bu daha önce bilinen birşeydir yani 20. yüzyılda ispatlanmıştır. (219 = güneş sistemindeki uydu sayısı) https://tr.wikipedia.org/wiki/Jülyen_takvimi Sadece 1 yıldaki gün sayısı değişmekle kalmaz 1 günün uzunluğuda değişmektedir. Bununla ilgili makaleler aşağıdadır. https://www.wits.ac.za/media/migration/files/cs-38933-fix/migrated-pdf/pdfs-8/eng_has a day always lasted 24 hours.pdf https://www.timeanddate.com/time/earth-rotation.html http://www.abc.net.au/science/articles/2012/11/28/3642932.htm Evrende sabit bir yörüngeye ve gün uzunluğuna sahip bir gezegen veya yıldız olması imkansızdır. Çünkü Einstein'ın Görelilik Teorisine göre bir cismin kütlesi değiştikçe uzay-zaman bükülmeside değişir ve dolayısıyla onun etrafındaki cisimler ya uzaklaşır ya yakınlaşırlar. Eski bir ifadeyle cisimlerin diğer cisimlere uyguladıkları çekim gücü sürekli değişir. Youtube da bu konuda başlık açıp, gerçek bilimden bihaber şekilde aynı şeyleri ısıtıp ısıtıp getiren soytarılara cevap olarak yazılmıştır.
 3. Hubble_

  Neden sonuç ilişkisi inançtır.

  ŞAKİRT OSMAN BULUT'un saçma sapan cümlelerini burda satmaya çalışmayın. Kendisini 100 kere tartışmaya çağırdım büzüğü yemediği için gelemiyor. Onlarca kişi bu adama reddiye çekti ama o hala maval okuyor çürütün beni çürütün diye ağlıyor.Bu tip adamları zaten bilim camiasında ciddiye alan olmaz biz ders verelim diyoruz ama kaçıyor. O adamın yazılarını buraya kopyalayanlara da HE deyip geçmek lazım. Osman = Nurcu Kafile Kanalı soytarısı
 4. Hubble_

  Tercüme Sayfaları ve Kadın Suresi 3

  https://wikiislam.net/wiki/The_Meaning_of_Nikah Nikah seks antlaşmasıdır uzatmanın manası yok. Başka anlam vermeyede gerek yok. Seks antlaşması olarak okursan her ayete de uyuyor...
 5. Hubble_

  NEDEN HIRİSTİYAN KADINLAR HIZLA MÜSLÜMAN OLUYORLAR?

  Allahına şirk koşan şakirt müslümanlardan biri. İnandığı kitapta şöyle şeyler defalarca yazmasına rağmen '' Sen ne yaparsan yap çoğunluk iman etmeyecek '' '' Çoğunluk cehennem için yaratılmıştır'' hala misyonerlik yaparak bütün dünyayı islama inandırmaya çalışır. Bu yolda devam et umarım bir gün çoğunluk müslüman olur ve uzun süre öyle kalır. Böylece o putunda yalancı çıkmış olur !
 6. Hubble_

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Nick’imi Hubble olarak değiştirebilir misiniz? Eğer kullanımdaysa Hubble_ veya Hubble__ şeklinde de olabilir.
 7. Hubble_

  BU SEFER GERÇEKTEN KURAN MUCİZELERİ

  Bende senden bir şey talep ediyorum. Objektif olarak bak kurana gerekirse bir gün dinden çık öyle sorgula. Zorlamayla cümleleri bilimsel cümlelere benzetmeye çalışıyorsunuz. Bilim değişkendir, ama kutsal ve evrensel diye belirttiğiniz kitaplar değişmez. Biri çıkıp kuranda 365 gün var der ama yarın bir gün 364 gün olacak geçmiştede 366 idi. Çünkü gezegenlerin dönüş hızları değişkendir sabit değildir. Bugün bir kitapta güneş sisteminde 8 gezegen var dersin yarın buda yalan olur o gezegenler orada sonsuza kadar durmayacak güneş şiştiğinde en yakındaki gezegen yok olacak hatta yakın bir zamanda meteor çarpar yine yok olur. Sürekli değişen birşeye tanrının gelip bu kesindir sonsuza kadar böyle olacak demesi saçmalıktır. Tanrı varsa böyle aptalca şeyleri söylememesi lazım. Evrende her şey evrimsel değişime uğruyor galaksilerin sekli degisiyor, yıldız sayısı degisiyor, kıtaların yeri ve şekli degisiyor, insan değişiyor , insanın vücüt yapısı değişiyor,her gün birsürü köpek cinsi çıkıyor, ahlak değişiyor... Bugün sen 18 yaşında evlenmeyi normal görürsün , ileride birgün insanlar 1000 yıl yaşarsa belki 100 yaşında evlenmek normal görülecek.
 8. Hubble_

  BU SEFER GERÇEKTEN KURAN MUCİZELERİ

  Ayette çelişki aramıyorum. Çelişki başka bir şey. Allahın 7 katman var diyor 1. katta yıldızlar var diyor burda celiski aramalık bişi yok sadece bilime ters. 20. 21 yüzyılda yazılmış tefsir beni bağlamıyor arkadaşım. Bu adamlar tabiki öyle diyecek çünkü kuranın saçmalığı ortaya çıkacak. Sen 7 katman kendin dedin allah putunda öyle diyor ve 1.kat ta yıldız var diyor kıvırma boşuna artık. Milyon kere tartışılmış konuları ısıtıp ısıtıp sanki ilk kendin bulmuş ve çürütülmemiş gibi sırıtarak getiriyorsunuz YETER ARTIK !
 9. Hubble_

  BU SEFER GERÇEKTEN KURAN MUCİZELERİ

  Vah soytarı vah, kurandan bir cümle alıyorsunuz bilimdeki bir şey uydurmak için bin takla atıyorsunuz en yakın cümle hangisiyse onu kakala nası olsa bunu yiyecek milyonlarca enayi var değil mi. Biz, en yakın göğü kandillerle donattık.” (Mülk, 67/5) Senin mantığına göre bütün yıldızlar (milyarlarca galaksininki dahil) en yakın gök olan Troposferde yani öylemi? ?
 10. Hubble_

  İslamda fıtrat hakkında bir soru

  Her insan ateist doğar sonradan anası babası çevresi hangi dine inanıyorsa o din empoze edilir. Yani sonuç olarak insanın fıtratında herhangi bir inanç yoktur. Dolayısıyla ''sen eskiden'' diye başlayan cümlenin en eskisine gidersen tanrısızlık görürüz. Bu tarihte de böyle olmuştur tanrılar sonradan yaratılmıştır. İnsanlar anlamlandıramadıkları her şeye bir tanrı uydurmuşlar. Yani bu müslüman argümanı baştan hatalı. https://en.wikipedia.org/wiki/God_of_the_gaps
 11. Hubble_

  Satanizm

  Muhammed 7 : Ey iman edenler! Allah’a yardım ederseniz O da size yardım eder ve ayaklarınızı sağlam bastırır. Hadi bunu kıvırarak allah'ın dinine yardım olarak algıladık. E allah gene yardım dileniyor birilerinden? Kendi yapamıyor mu hiç bir işi? Evet yapamıyorki her işi insanlardan bekliyor. Kim tanrılardan medet ummarsa aptalın önde gidenidir kusura bakmasın. Her çağda insanlar talepte bulunmuştur ve karşılığını genelde alamamıştır ama alıncada aha bunu tanrı yaptı derler. Alakası yok onu kendin veya başka insanların çabaları yapar.
 12. Atomu gezegeni , quarkları bırak şimdi böyle allah mallah ispatlanmaz. 50 yıldır anadili gibi arapça konuşan şeyhlerinizin kuranı kurtarmaya çalışırken rezil oluşunu izle.
 13. Hubble_

  Kuran'ın yanlışlarını açıkça bilim ispatlıyor.

  Aynı hikayeleri ısıtıp ısıtıp getirmeyin baydı artık. https://mucizeyalanlari.wordpress.com/
 14. Hubble_

  Kuran'ın yanlışlarını açıkça bilim ispatlıyor.

  Şartlanmışlık fln yok arap sevicisi. Tam tersine sizde koşullu inanmışlık var. Daha kitabı açıp okumadan en baştan iman etmişsiniz , siz ve cahil atalarınız...
 15. Hubble_

  Mükemmel bir ateist olmam lazım...

  Tecavüze uğrayan kişi öbür tarafta sonsuza kadar bu acıyı hatırlayacak ! Bu aynı şekilde oğlunun sonsuza kadar yandığını bilen cennetlik bir anne için de geçerli. Bu kişilere orası nası cennet oluyor orası saçmalık. Bu tür anılar unutturuluyor gibi saçma ve kaynağı olmayan bir iddaa da geliyor müslümanlardan. Oğlunun varlığını bile unutmuş bir anne artık aynı kişi değildir. Resmen herkes robot gibi oluyor. Zaten en başta sınavlar eşit değil , bir insan hayatı boyunca işkence çekiyor, bir diğeri güllük gülüstanlık yaşıyor ve ödül ikisinede aynı ! 250 bin yıllık insanın en son haliyle hangi döneme bakarsan bak şartlar hiç bir zaman eşit değil.(Primatları hiç hesaba katmıyorum orda durum daha vahim ateş bile yok) Düşün ilk insanlar mağarada yaşıyor dişlerini fırçalayamayan götünü bile düzgün temizleyemeyen ve 30 yıl ortalama yaşayan insanlarla bizim durumumuz hiç adaletli değil. Bir tanrı varsa resmen ne haliniz varsa yiyin diye canlıları yaratıp bırakmış, ki bu yüzden böyle bir tanrının olması baştan saçmalık.
 16. Hubble_

  Allah tecavüzlere neden müsade ediyor

  Video daki olay hiç yaşanmadı. Mukayeseler alakasız ve yanlış. Einstein'ın tanrı inancı da yoktu. Herzamanki gibi teistlerin avuntuları bunlar...
 17. Domuz eti zararlı olsaydı , binlerce yıldır domuz eti yenen avrupada ,insanların ortalama yaşam süresi en üst düzeyde olmazdı, orda daha fazla engelli/sakat insan dünyaya gelirdi ,hastalıklar daha fazla olurdu, adamların üretimleri daha az olurdu ve kafaları daha az çalışırdı... Bir tane müslümanın video ya 2-3 tane resim koyup masal anlatması ile bir şey kanıtlanmış olmuyor. Bilimsel verilere bakıcaksınız... Kendinizi kandırmaktan vazgeçin artık.
 18. Hubble_

  Leibnizci kozmolojik delil

  Müslümanların saçma olan argümanı olan yani ''O hep vardı'' diye sayıklamalarına başlamadan söyleyeyim. Herhangi bir şey adına ister tanrı de ister x de y de farketmez. Enerji ve maddeden sonsuz kat daha karmaşık bir şey kendi kendine hep vardı ise , enerji ve madde de hep varolabilir. Evrenin / evrenlerin veya bunların hepsini içine alan başka bir evrenin sonsuzluktan beri var olması neden bu kadar şaşırtıcı geliyor? Belkide panteistler haklıdır kim bilir? Belkide Einstein'ın da inandığı spinoza tanrısı doğrudur... Yani evren veya doğa = yaratıcı Evrenin yaratıcısının illaki ödüllendiren / cezalandıran , helak eden , küfür eden bir sadist varlık mı olması gerekiyor?
 19. Hubble_

  küçük çocuklar imtihansız cennete

  Müslümanların kendi ayağına sıkması işte budur. Demekki putunuzun daha önce helak ettiği kavimlerdeki insanların hepsinin sınav iptal öylemi? Putunuz şöyle mi demiş acaba ? ''Ya ben bunları yarattım ama böyle davranacaklarını tahmin edemedim o zaman bunları yok ediyim'' ! Kalp mühürleme , gözlere perde çekme , kulaklara ağırlık koyma olayına hiç girmiyorum.... Dininizin heryerinden saçmalık fışkırıyor Saçmalık ! Şimdi sen bunun altınada saçma sapan bahaneler sıralayacaksın. Ama şunu baştan diyeyim bir tanrı ya sürekli müdahele eder ya da hiç etmez bunun zamanı , yeri , öncesi sonrası olmaz ! Ha önceden etti şimdi etmiyor demek tamamen adaletsizliktir ve mantıksızlıkdır. Müdahele ediyorsa zaten geleceği görememiştir demektir , ki biz ettiğini güya gönderdiği kitaplardan görüyoruz ve bu sınav olayını çöpe atar.
 20. Hubble_

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Üstteki ilk 4-5 kanalı takip edersen o kanalların saydığın isimleri daha sert eleştirdiğini göreceksin. Modernistlere yapılan eleştiriler benim gördüğüm şuan daha fazla , çünkü diğerlerini alt etmek zaten kolay adamlar bütün sahih hadisleri kabul ediyorlar. Modernist ise ayette zaten öyle demiyor deyip kıvırdığı için bu forumda eleştirilmeye değer görülmüyor olabilir ona bir şey diyemem. Edip Yükselin kendisinin bir çok defa Gig Tv ye çıkmışlığı ve rezil olmuşluğu vardır.
 21. Hubble_

  Güneş Sistemi

  Bilmediğiniz konularda böyle yorum yapmayın kendinizi aptal durumuna düşürüyorsunuz. Klasik nurcuların yazılarınıda gelip buraya copy paste yapmayın. Bi önce araştırın acaba o adamların palavraları doğrumu diye? Elinizin altında internet var. Adamlar sırf sizin dininizden diye, kesin doğru diyordur mantığıyla aha ben bunu paylaşayımda ateistleri çürütiyim hırsından kurtulun artık. Müslümanlar olarak egonuzu ve gururunuzu bir kenera bırakın bir şeyide bilmiyorum diyin artık. https://en.wikipedia.org/wiki/Earth's_rotation https://www.livescience.com/earth-shorter-days-millions-years-ago.html https://www.forbes.com/sites/startswithabang/2019/01/03/earth-is-drifting-away-from-the-sun-and-so-are-all-the-planets/#326b99896f7d https://en.wikipedia.org/wiki/Moving_the_Earth Kısacası hiç bir gezegenin veya yıldızın dönüş hızı , yörünge uzaklığı asla sabit olmaz sürekli değişir. Çünkü bu cisimlere etki eden kütleler sürekli değişmektedir. Kütlesi sürekli değişen bir cismin etrafındaki maddeleri aynı yörüngede döndürmesi fiziken imkansızdır. Örneğin güneşin hidrojen yakıtını helyuma dönüştürürken kütlesini kaybetmesi gibi.
 22. Hubble_

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Taklacı dansöz müslüman ayetin öncesini okumadığı için ya da okumak işine gelmediği için kuranın dağların sürekli hareket ettiğini söyler sanır. Halbuki öncesini okursan orda kıyamet günü olacaklardan bahsediyor. Müslüman her zaman ağlar ayet cımbızlamayın ayet cızbızlamayın ! diye ama ayet cımbızlayan kendileri. Aynı şeyi forumun soytarısı Emre Karaköse de yapıyor.
 23. Hubble_

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Bin defa tartışılmış ve çürütülmüş şeyleri ısıtıp ısıtıp getirmeyin. Boşuna yazıyorsun kimse o yazdıklarından etkilenip o terör dinine tekrar girmez.
 24. Hubble_

  Ateizme son darbe!

  Tam tersine senin bedenindeki bütün elementlerin aynı şekilde yıldızlarda ve galaksi içindeki tozlarda olması senin onlardan geldiğini gösterir. Bir özel güç olsaydı özene bezene yarattım dediği canlıları en azından bir tane farklı bir elementle yaratırdı.Halbuki senin içindeki her element cansız maddelerde de var. Bu bile evrimin ispatı yani akıllı bir tasarım kesinlikle yok. Malesef şu argümanlarınızla kendi ayağınıza sıkıyorsunuz. Zayıfsınız çok zayıf. Bu yüzdendirki eğitim azaldıkça dine inanç o kadar artıyor bu gezegende. Sizin gibilerde bunun en güzel örneği.
 25. Hubble_

  "Dünya Düz" diyen Müslümanlar

  Ben hiç bir ateistin bir müslümana gerçek anlamda bir düşmanlık beslediğini görmedim. Birey olarak saygıyı hakediyorsunuz ama fikirsel olarak yalanlarınıza katlanılamıyor. İslamcıların insanların gözünün içine baka baka sürekli olarak yalan söylemesi bir yerden sonra antipatik olmaya başlıyor.
×
×
 • Yeni Oluştur...