Jump to content

lawrenceKrauss

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  169
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lawrenceKrauss Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

251 profil görüntüleme
 1. lawrenceKrauss

  Bu Zakir Naik'i kim şişirdi bu kadar?

  Adam müslümanların islama göre nasıl olması gerektiğini iyi biliyor ama
 2. lawrenceKrauss

  Armagedon

  Senin gibi bir canlının o kadar sperm arasından birinci gelmesi gerçekten çok şaşırtıcı.
 3. lawrenceKrauss

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Kendi kendine putunun gücünü sınırlıyorsun ve ona hakaret ediyorsun. Bu sonsuz güçteki tanrı o canlıların içinde ölene kadar enerji olsun diyecek ve olacak! Bu kadar basit, bunu yapamıyor mu? İddaanıza göre evrendeki bütün enerjiyi yoktan şak diye var etmemişmiydi kendisi? illa bazı canlılar işkenceyle yenerek ölmek zorunda mı? Senin putunun canlıları yaratırken onların yaşamını devam ettirmesi için gereken tek yolun onların birbirini yemesi olduğunu söylüyorsa kusura bakmasın gerçekten ahlaksız ve güçsüz bir putmuş kendisi.
 4. lawrenceKrauss

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Şu arabın putunu bu tür zırvalarla nasılda haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz akıl mantık almıyor. Besin zinciri dediğin bir sonuçtur o besin zenciri olmasaydı bu gezegendede hayat olmazdı. Sadece görülebilen evrende 1024 tane gezegen olduğu tahmin ediliyor dolayısıyla bunların bazılarında besin zinciri düzgün ilerlemiştir ve canlılığın devamının önü açılır. Düzgün işlemessede canlılık o gezegende yok olur bu sadece olasılıktan ibarettir. Gelelim arabu putunuzun ahlak anlayışını bu besin zinciri kavramıyla bağdaştırmaya çalışmanıza , yok allah böyle yapmasaymış besin zinciri çökermiş falan filanda! Yahu bu sonsuz güçteki tanrı başka bir sekilde yaratamıyormu bu canlıları, besin almadan yaşayabilecekleri sekilde yapamıyormu gücü yetmiyormu?Her canlıyı ot yiyebilcek seviyede yapamıyormu ya da? Yok türlerin azalmasıymış yok artmasıymış ! Limit koyamıyormu doğurganlığa ?Senin putunun böyle bir vahşeti yani bir gladyatör arenası yaratıp amanda besin zinciri yaptım başka türlü yapamıyordum demesi saçmalıktan öteye gidemiyor kusura bakma.Acaba şuanki canlılık var olmasını, tanrının ahlaksızlıkla yarattığı bir yöntememi borçlu yoksa bu evrimin doğal bir sürecimi? Biraz mantığınızı kullanmaya davet ediyorum sizi. Tanrı fikri kendi içinde paradokslar oluşturur...
 5. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  https://www.mynet.com/kimligini-degistirmeye-gitti-parmak-izi-ayni-cikinca-hayatinin-sokunu-yasadi-110104408544 İki kişinin aynı parmak izine sahip olma olasılığı yaklaşık 64 milyarda 1'dir. Son 50.000 yıl içerisinde Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı ise 107 milyardır. Yani bazı insanların parmak izlerinin aynı olması olası bir durumdur.Şuan ki dünya nüfusu 7.5 milyar ve hızla artıyor. Gelecekte insanlık gezegenlere ve diğer yıldız sistemlerine ulaşıp orda koloniler kurunca bu sayı trilyonlarıda bulacaktır ve o zaman bu durum daha çok görülecektir. Yokluklarıyla nam salmış putlarınıza kanıt olarak sunduğunuz başka şeyleride çürütmek isteriz varsa daha birşeyler getirebilirsiniz. Bu kanıt diye sunduğunuz argüman zaten sizin iman dediğiniz şeyle tezattır. Tanrı neden kendini göstermiyor diye biri sorduğunda e o zaman iman olmaz bu onun varlığına kesin kanıt olur diyorsunuz ama baska taraflardan sacma salak seyler üretip aha da bu kanıt diyorsunuz. Siz putcular tam ikiyüzlüsünüz üzgünüm ki böyle !
 6. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  Bazı bitkilerde zehirli ! Bunların ne olduğunu bilmeden yiyip ölenler illaki olmuştur ilk çağlarda , amaç ne bunları yaratmakta? Hee arabın putu onları öyle test ediyor değil mi ? İyiyle kötüyü bilsinler bunun uğruna ölenlerede geçmiş olsun !
 7. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  Şimdi sen bazı insanların parmak izlerinin aynı olduğunu öğrensen bu arap putuna inanmaktan vaz mı geçeceksin yani bu mudur?
 8. lawrenceKrauss

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Tanrının sonsuz gücü yokmuydu yapamıyormu bu döngü olmadan? Zevk mi alıyor canlıların işkenceyle öldürülmesinden? Ama insanlar ne derse desin sizin gibilerin doğmatik kafa yapısı değişmez. Turan dursunun çok güzel bir lafı vardır; Bir şeyin "insanlık dışı" olması, İslamcının umurunda değildir. Elverir ki "İslam dışı" olmasın
 9. lawrenceKrauss

  İnsan Allah’tan üstündür.

  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Madde 4 : Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır. Arabın putu yukarda bir insan tarafından yazılmış olan cümleyi kendi kitabına yazmaktan aciz. Onun yerine ne demiş dersiniz peki? (Nahl, 16:75) : " Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu ? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler. " Bugün medeniyetin zirvede olduğu avrupa ülkelerinin insan kanunlarıyla yönetildiğini görüyoruz. Bir de allah'ın kanunlarıyla yönetilen ortadoğuya bakarsak insanın putlardan üstün olduğu açık ve nettir.
 10. Tamam işte ben onu diyorum kitabı mukaddes olarak tamamlandı. Bir bütün olarak tek kitap. Eskiden söylemiş böyle şeyleri.
 11. senin kitabındaki tanrın incilin eski ahitin devamı olduğunu iddaa ediyor. Demekki putun bu şeyleri söylemiş ve düzeltme gereğide duymamış. Ben o kitabı kabul etmiyorum buyrun sadece yeni ahit var demek zorundaydı o zaman.
 12. Sen islam zehrinden kurtulmuşsun ama malesef başka bir hastalığa yakalanmışsın. https://www.biblegateway.com/passage/?search=Isaiah+13%3A15-18&version=NIV 15 Yakalananın bedeni delik deşik edilecek, Ele geçen kılıçtan geçirilecek. 16 Yavruları gözleri önünde parçalanacak, Evleri yağmalanacak, Karılarının ırzına geçilecek. 17 "Gümüşe değer vermeyen, Altını sevmeyen Medler'i Onlara karşı harekete geçireceğim. 18 Oklarıyla gençleri parçalayacak, Bebeklere acımayacak, Çocukları esirgemeyecekler. Hangi topluma karşı söylenmişse söylensin bu bir vahşettir. Tanrı böyle cümleler kurmaz.
 13. lawrenceKrauss

  Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

  Tanrı bunu sana 1 saniyede de gösterebilir. Parmağını şıklatır bak yaşasaydın böyle olacaktı diye. Bu kadar galaksi , yıldız,kaos, açlık , sefalet , savaş, işkence boşuna... İkincisi madem bu durumu göstermek zorunda ölen bebeklere ne gösteriyor? Yukarda dediğim gibi mi yapacak? İslama göre hayır çünkü müminlerin çocukları direk cennete gider, halbuki bazı müminlerin çocukları ilerde dinsiz olur. Örneği türkiyede baya mevcut. Tanrı ilerde dinsiz olacağını bildiği insanları neden direk cennete gönderiyor? Ayrıca göstercekse herkese göstermeli yani ya herkes sınav olmalı yada kimse sınav olmamalı.Halbuki dinlerden haberi olmadan ölen milyarlarca insan mevcut.Sen sınavın şartlarını hem söylemiyorsun hemde sonra o insanları yok ediyorsun. İslamın en saçma olduğu konulardan biri bu...
 14. lawrenceKrauss

  Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

  Bu iddaaları ortaya atan dinci bir insan farkında değilsen söyliyim. Ama genede yanıtlıyayım. 1.Bu klasik big bang. Yokluklarıyla nam salmış 10bin lerce tanrıdan 1'inin evreni yarattığına inanmaktansa elimizdeki bilgilerle bunun kendiliğinden olabileceğini mümkün kılan bir teori daha mantıklı! 2. Ateistlerin böyle bir lafımı varmış? Evren zaten kaos içinde insanlığın evreni bir düzene sokması şuan için imkansız.Dünyadaki kaosu ise düzene sokabilir yakın bir zamanda teknolojiyle. Doğal felaketleri engellemek gibi... 3. Bu zaten yapıldı https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_gene_synthesis 4. Siz dinciler gerçekten kozmoloji,astronomi ve fizikten hiç anlamıyorsunuz. Madde enerjiye dönüşür ! Örnek: Güneş her saniye 600 milyon ton hidrojeni 596 milyon ton helyuma çevirir. Bu füzyonda oluşan 4 milyon tonluk madde enerjiye dönüşür ve dünya bu enerjiden zaten faydalanıyor bildiğin üzere yada bilmediğiniz üzere diyelim ! E=mc2 yi duymuşsundur en azından bari onun tam olarak ne demek olduğunu araştırabilirsin.
 15. lawrenceKrauss

  İslam neden en kötü din?

  Yıldızları şeytanlara atış tanesi olarak kabul etmedik diye cahiliz evet kavrayamadık 6.5 Katrilyon tane dünya hacmine eşit Uy Scuti yıldızının şeytanlara atılabileceğini.
×
×
 • Yeni Oluştur...