Jump to content

lawrenceKrauss

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  147
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lawrenceKrauss Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

166 profil görüntüleme
 1. lawrenceKrauss

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Budizm'de_Tanrı Budizm genelde bir din olarak kabul edilir; ancak kimi zaman Budizm için “ruhani felsefe” tanımı da yapılmaktadır. Bunun nedeni Budizm’de mutlak bir yaratıcı tanrı fikri bulunmamasıdır. Buda’nın yaşadığı dönemlerden itibaren, bir yaratıcı kavramının bulunmayışı Budist düşüncenin ayırt edici özelliklerinden biri olagelmiştir
 2. lawrenceKrauss

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Vericek cevabı olmayınca klasik dinci gibi hepiniz hristiyansınız , yahudisiniz falan gibi benzetmeler yapıp aşağılıyor sanki onlar insan değilmiş gibi. İşte islamın dönüştürdüğü canavar bu 'müslümanlar ve diğerleri' şeklinde. En temiz en akıllı en dürüst insanlar müslümanlar gerisi hep pis kaka kötü... Evrende şans yoktur demişsin evet çünkü evrende olasılıklar vardır. Sadece bizim görebildiğimiz evrende trilyonlarca galaksi var ve bunların herbirinde ortalama 500 milyar yıldız ve her yıldınız etrafındada 8 tane gezegen vardır dersek. Şimdi bunları çarp ve kaç tane gezegen olabileceğini hesapla.Ve bu gezegenlerin ilk oluşumlarında milyarlarca kez gerçekleşen doğal felaketler olur , dev dalgalar,tsunamiler,tayfunlar, fırtınalar , magmaların patlamaları , veya gökyüzünden gelen milyarlarca göktaşı ve bunların yol açtığı değişimler. Sonsuz kez denemede herhangi bir olayın gerçekleşmesi artık kesindir , örneğin aminoasitlerin doğru sıralamayla bir araya gelip bir protein oluşturması ve onlarında hücreyi oluşturması yani bir gezegende yaşama elverişli koşullar gerçekleşmişse canlılığın başlaması kaçınılmazdır. Drake Denklemi =N = R* x fp x ne x fl x fi x fc x L (Galaksimizde yıllık yıldız oluşma miktarı , Bu yıldızlardan kaç tanesinin gezegene sahip olduğu , bu gezegenlerin arasında herhangi bir şekilde yaşama uygun bir ortamın oluştuğu gezegen sayısı ,canlılarda "akıl" denen yapının evrimleşmesi, gelişmesi, bir medeniyet kurması, bilimsel metodu keşfetmesi, astronomiyi geliştirmesi, benzeri akıllılarla temas kurmak istemesi ve bu arada, ‘kendini yoketmemesi’ gibi olasılıkları içeren denklem) Ortalama değerler alındığında samanyolunda N = 18.200 tane iletişime geçilebilecek uzaylı medeniyet vardır.
 3. lawrenceKrauss

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Tam bir şarlatansın ha Yazdığın ayetlerin hepsi başka puta tapanlarlarla ilgili , ayetlerin bi tefsirini okusaydın önce. Ulan dedim ki acaba doğrumu söylüyor diye şu şarlatanın yazdıklarını bi okuyayım dedim objektif olarak.Tabiki ne gördüm yine? Şunu gördüm = Bir müslümanın en büyük özelliği yalan söylemektir. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Hûd-suresi/1475/2-3-ayet-tefsiri Âyette, şirkten vazgeçerek tövbe edip Allah’a çokça itaat eden . https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Enbiyâ-suresi/2581/98-100-ayet-tefsiri Yüce Allah’ı bırakıp da kendilerine hiçbir fayda veya zarar veremeyen putlara tapanlar, taptıkları putlarla birlikte cehennemin yakıtı olacaklardır. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/372/79-80-ayet-tefsiri Ona şirk koşan, ve tanrılık iddiasında bulunanların.... https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Tevbe-suresi/1266/31-ayet-tefsiri - Burada yahudi ve hıristiyanların Allah’ı bırakıp da insanları rab edinmeleri eleştirilmektedir. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/357/64-ayet-tefsiri Hıristiyanlık’taki yanlış yönelişlerin odak noktasını oluşturan “Hz. Îsâ’nın konumu Yeşille gösterilenler benim yorumum değildir ! Kuran köleliği kesinlikle yasaklamış olsaydı 1400 yıl suudi arabistanda kölelik devam etmezdi. https://tr.wikipedia.org/wiki/İslam'da_kölelik
 4. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  https://quran.com/3/151 https://quranx.com/3.151?allTranslations=y We will cast terror into the hearts of those who disbelieve for what they have associated with Allah of which He had not sent down [any] authority. And their refuge will be the Fire, and wretched is the residence of the wrongdoers. Terörde korku salmak demektir. Kuranda bir çok ayette geçer.
 5. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Gerizekalı işte aynı ayeti cımbızlayıp her öldürün ayetinin karşısına getiriyor. İsterse hiç kimseyi hiç bir sebeple öldürmeyin diye yazsın. Başka ayette allaha iman etmeyeni öldür diyorsa KURANDA ÇELİŞKİ VARDIR DEMEK BU.
 6. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  HALA TERÖR AYETİ YOK DİYOR KAFAYI SIYIRCAM APTALLIK DİZ BOYU SENDE OKUMAN YAZMANDA MI YOK Ahzap-27 : Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir Tevbe-29 : Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.
 7. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  nisa 88-89 un bağlamındaki ayeti yazıp durma belli ki bir olaya ve döneme göre inmiş onlar.Neden yüzyıllardır allah adına din adına cihad yaptınız teröristlerin savunucusu genç bana onu söyle? Çünkü KİTAAABINIZDA EMREDİYOR ! Hala gelip buraya şu terör dinini savunuyorsun yüzsüz herif...
 8. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  bakara-190 : Size savaşanlarla savaşın diyor e güzel demiş , durduk yerde kimseye saldırmayın diyormu? demiyor nisa-suresi-90 tevbe-suresi-4. : Antlaşma yapmış olduklarınızla diyor , Eeee antlaşma yapılmamış olanlar? öldürmek serbest o zaman? Ayrıca şu antlaşmalar neymiş getirde görelim adamları zorla müslüman yapmak mı antlaşma ? herkez müslüman olmak istemiyor belki, neden durup dururken birileri birileriyle antlaşma yapmak zorunda olsun?Adama zorla antlaşma dayamakta neyin nesidir! Sen şimdi gidip papua yeni gineyle antlaşma yapıyormusun? Bak buralardada ne diyor , demekki çelişki var kuranda. Aşağıdaki ifadeler kesinlik içeren ifadeler antlaşma yapılmışlarla veya yapılmamışlarla alakası yok. Tevbe 73: Ey peygamber! Kâfirlere ve münafıklara karşı cihad et ve onlara karşı çetin ol. Onların varacakları yer cehennemdir. Ne kötü bir varış yeridir orası! Muhammed-35 : Sakın za’f göstermeyin. Üstün olduğunuz hâlde barışa çağırmayın. Allah sizinle beraberdir. Sizin amellerinizi asla eksiltmeyecektir. Ahzap-27 : Allah, sizi onların topraklarına, yurtlarına, mallarına ve henüz ayak basmadığınız topraklara varis kıldı. Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir. Tevbe-29 : Kendilerine kitap verilenlerden Allah’a ve ahiret gününe iman etmeyen, Allah’ın ve Resûlünün haram kıldığını haram saymayan ve hak din İslâm’ı din edinmeyen kimselerle, küçülerek (boyun eğerek) kendi elleriyle cizyeyi verinceye kadar savaşın.
 9. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Güzel yere değinmişsiniz zaten Ay'ın oluştukdan sonraki dönemleri bile ele alsak yine tutmuyor. Mesela Cryogenian denilen dönemde yani 900 milyon yıl önce dünya güneşinde etrafında 1 turunu 486 günde tamamlıyordu. 1 gün ise 18 saatti . Yani sürekli değişen bir şeyde yok 12 aydı yok 365 gündü demek saçmalıktır , bütün dönemlere hitap eden ve evrensel olduğunu iddaa eden bir kitabın saçmalıkları... https://spacemath.gsfc.nasa.gov/earth/6Page58.pdf
 10. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Ayet taklacısı müslümanlar napar ne eder uzay gemisindeki oruç ve namaza bile uygun ayet bulur.
 11. lawrenceKrauss

  ateistlerin cevabını beklediği zor soru

  Benim saydıklarımdan mı hangisi daha mantıklı diye soruyorsun?
 12. lawrenceKrauss

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Daha büyük aptallıksa mısırlıların bunlara inanması.Kendi ülkelerinde hiç bir yazılı kanıt olmadığı halde. Din böyle bir şey işte bir virüs gibi vücüda girer ve çıkmaz.
 13. lawrenceKrauss

  ateistlerin cevabını beklediği zor soru

  Hadisler var evet. Müminlerin ergenliğe erişmeden ölen çocukları kesinlike cennete gidiyor tam tersini diyen hadis hiç görmedim. Kafirlerin ölen çocukları ise bazı hadislere göre direk cennete çünkü her çocuk İslam fıtratı üzerine doğarmış , bazı hadislere göre cennet ehlinin hizmetçileri olur , bazı hadislere göre Kâfirlerin çocukları, büyüseydi mümin veya kâfir olacaktı der yani cehenneme gider. Bazı hadislerde kafirlerin çocukları arafta kalacaklar ve ahirette imtihan olurlarmış der , kazananlar cennete kazanamayanlar cehenneme. Bazı hadislere görede hayvanlar gibi toprak olacaklar yani yok olacaklar. Bunların hepsini hadislerde okumuştum zaman olursa tek tek kaynakları yazarım.
 14. lawrenceKrauss

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Moses Certainly no Egyptian sources mention Moses or the events of Exodus–Deuteronomy, nor has any archaeological evidence been discovered in Egypt or the Sinai wilderness to support the story in which he is the central figure. Non-biblical writings about Jews, with references to the role of Moses, first appear at the beginning of the Hellenistic period, from 323 BCE to about 146 BCE. Mısır kayıtlarında musa yada yahudilerin mısırdan göçleriyle ilgili herhangi bir yazıt yoktur. Arkeolojik kanıtta bulunmamaktadır. İncil-tevrat dışı kaynaklarda ilk defa milattan önce 300 lerde yazılmış yani musanın yaşadığı iddaa edilen tarihten 1000 yıl sonra.
 15. lawrenceKrauss

  KUR'AN'DA SAVAŞ

  Çünkü dünyaya düşen göktaşlarını senin mal muhammedin yıldız sanıyor. Seninde beynin çalışmadığı için bunu bile anlamıyorsun. Sanırım gözlerinde örtüler ve kulaklarında ağırlık var. 😏
×