Jump to content

lawrenceKrauss

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  201
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lawrenceKrauss Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

321 profil görüntüleme
 1. Bu soruları kendi adamlarına sordurtuyorlar herhalde , eyvallah falan geçiyor soru cümlesinde. Bir ateist, vah efendim şeytan niye varmış onu allah yaratmışsa allah da kötüdür bu yüzden inanmıyom , oynamıyom ben banane demez. Bir tane kabilenin liderinin bir iddaası var , benim tanrım en doğrusu bende onun elçisiyim ! Eee kanıt? Kanıt bu kitap , açarsın bakarsın bugünün ahlakına , bilimine aykırı şeyler yazıyorsa,yüzlerce çelişkili ifade varsa, sadece bir bölgeye ve zamana hitap ediyorsa yani evrensel değilse bu kabile liderinin iddaası elenir bu kadar basit. Her tanrı kendi toplumunun insanına benzer . Buna inanan insanlarda aynı o dinin iddaa ettiği zeka seviyesine ve ahlakına sahip olur. Bir saçmalığın peşinden gidenler o bok çukurundan hiç bir zaman çıkamaz ve gelişemez. Bakınız bütün ortadoğu...
 2. lawrenceKrauss

  Bütün rızıkları, allah verir yalanı..

  İnsanlar Marsta koloniler kurmaya ve orda bitki yetiştirmeye başlayınca inanmayı mı bırakacan yani nedir ? Bunu mu bekliyorsun ? Sanki inanmak için sebebin bu gibi anlatmışsın. İnsanlar gökdelenlerin içinde topraksız tarım yapmaya başladı bile. Ayrıca çok sığ açıdan düşünüyorsun ,Güneş sistemindeki tek gezegen Dünya olsaydı aaa derdik bak ne güzel bir hizada tam da yaşama elverişli bir bölgede konumlanmış .Ama öyle değil Güneş gibi katrilyonlarca yıldızın etrafında bir sürü gezegen oluyor ortalama 5 kabul edelim ve bunlardan en az 1-2 tanesi malum uzaklıkta olmak zorunda ve orda da yaşamın başlamaması için hiç bir neden yok. Bu kadar gezegenin içinde bazılarının yerçekimi belki dünyanınkiyle tıpatıp aynı belki çok yakın ve o yakın olanlarda da insansı varlıkların kolları ve bacakları daha uzun veya daha kısa olablir. Sen kendini mükemmel görüyorsun diye diğer gezegenlerdeki canlılarda seni öyle görmek zorunda değil. Yani bu kadar çok olasılığın olduğu evrende her şey olabilir. Dünyanın Güneşe uzaklığı yukarda saydığım sebeple kalemle çizilmiş değil , o senin dediğin eğer evrende bir tane gezegen olsaydı olurdu. Bu Güneş sisteminde yaşam olmasaydı başka bir sistemde olacaktı ve belkide milyarca sistemde yaşam hali hazırda var bunu şuan bilemiyoruz. Ek olarak Dünya Güneşten her yıl 1.5cm uzaklaşır aynı Ay ın Dünyadan her yıl 3.8cm uzaklaşması gibi ve her yıl 152milyon km ve 147milyon km uzaklığında gidip gelir ama o 1.5cm uzaklaşmasıda bonustur yani ilerde 153 e 148 olacak. Bu kadar cahil olma git biraz araştır. Hayali bir üstün varlığın kalemle çizdiği mizdiği bir şey yok...
 3. lawrenceKrauss

  OROSPULUK VE İSLAM

  Getirisi malları uyutmaya devam etmek...
 4. Arkadaş Adnan Oktar'ın iddaalarını almış gerçek diye gösteriyor. Gözümüzle gördüğümüz fosillere ve bilim adamlarınamı inanacaz yoksa o cahil şarlatana mı? Bilgi kirliliği yapan o ve onun izinden giden mallardır. Gidin biraz avrupada müze gezin , üniversitelerin Evrim Sempozyumları oluyor onları ziyaret edin.
 5. lawrenceKrauss

  en rezil! en komik ayetler.

  En komiğini atlamışsın. Lokman-31 Size varlığının delillerini göstermesi için, Allah’ın lütfuyla gemilerin denizde yüzdüğünü görmedin mi? Şura 32-33 : Denizde dağlar gibi yüzen gemiler, O’nun varlığının delillerindendir. O, dilerse rüzgârı durdurur da onlar denizin üstünde durakalırlar.
 6. Yazık sakat galiba
 7. Zaten her pislik bu müslümallarda , takiye bunlarda, dansözlük bunlarda, ayet değiştirmeler bunlarda,yalan bunlarda, mucize uydurma bunlarda, kafire sövüp onun her türlü teknolojisini kullanmak bunlarda.... Şimdi ben ona yıldızlar ölmez form değiştirirler diyecem (neutron stars, dwarf stars, black hole) Adam onada diyecek ki ' İşte bu Elllaahın kudretini açıklıyor'' Adam inanmaya programlanmış ne desen bi kılıf bulur.
 8. Az önce kusursuz diyordun ne oldu hemen asena gibi kıvırmaya başladın?
 9. Hala aynı martavalı okuyorsun arap masallarıyla beyni körelmiş ezberci arkadaşım. Sana insanlar burda binlerce kez anlattığı halde o sığ beynin algılamıyor malesef. Canlılar kusursuz falan değil.Canlıların vücüdunda körelmiş yapılar vardır. Bazı canlılarda eksik organla doğar mesela Vajinasız doğan kadın. Organları dışarıda doğanlarda görülür.Bazı insanların da çok erken yaşta organları iflas eder çalışamaz duruma gelir! Sakat doğanlara, yapışık doğanlara, kafasının arkasında başka bir yüzle doğanlara ise hiç girmiyorum. Ne kadar becerikli tanrı değil mi? He senin tanrın onları sınamak için yapıyordu değil mi? pardon ! Gezegenlerde güneşin etrafında aynı yörüngede dönmez , DÖNEMEZ! Güneş kütle kaybediyor zeka özürlü arkadaşım benim beynin bunu algılamıyormu sana bunu ben kendim 2 kere yazdığımı hatırlıyorum! Kütle kaybeden cismin etrafındaki nesneler aynı çekim gücüne mahruz kalamaz! Yani değişir! Güneş saniyede 600milyon ton hidrojen yakarak bunu 596 milyon ton helyuma çevirir geri kalanda enerji olarak uzaya yansır ! Bedava enerji yok anlayacağın bir yerden bir enerji geliyorsa bilki onunda bir pili vardır ! Senin dediğin gibi herşey mükemmel olsaydı dünya güneşten her yıl 1.5 cm , ay da dünyadan 3.8cm uzaklaşmazdı ! Hadi bütün bunları bilmiyorsun yıldızların şişip kırmızı dev olduklarınıda mı duymadın? gezegenler nasıl aynı yörüngede dönebilir? Güneş kırmızı dev olduğunda Merkür , Venüs güneş tarafından yutulacak muhtemelen dünyada!
 10. Bırakın adam deizm de rahatlık buluyorsa ona inansın. İslam virüsünden kurtulmuş önemli olan o değil mi... Keşke şu ülkedeki müslümanların hepsi bari deist olsada en azından tanrı korkusu olur! Çünkü bu cahil müslümanların sağı solu belli olmaz. Kötülük yapmalarını engelleyen tek şeyin allah,din,kitap olduğunu itiraf eden adamlardan başka ne bekliyebilirsinki.... Bu tip eğitimsiz adamların ateist olması çok tehlikeli .Bizim bir avrupa,japonya ve güney kore gibi olmamıza çok çoook uzun yıllar var. (He bu arada bu ülkede hala en pislik ve en ahlaksız şeyleri yapanların müslüman olmasıda aşırı trajı komik)
 11. Şunun kadar gereksiz bir konu hayatımda görmedim ne forumda ne başka yerde , hayır yani amaç ne? Musa denen masal kahramanı kızıldenizi yarsa ne olmuş başka yeri yarsa ne olmuş,firavun yemm de ölse ne olmuş, bok çukurunda ölse ne olmuş bu neyi kanıtlıyor? bilimdışı,pedofil,terör dininin tanrıdan geldiğini mi? Zokayım firavununada zaten adı sanı bile belli deil. Siz müslümalların başka işi gücü yokmu mucize aramaktan başka? Ne kadar boş insan topluluğusunuz.... Şu başlığın kapatılmasını rica ediyorum, boşu boşuna yer işgal eden saçma sapan bir konu.
 12. Dinleri o kadar çok deşifre edildiki adam çaresizlikten bütün gün evde mucize arıyor. İnsanlığa ve dünyaya hiç bir faydanız yok anca götünüzün üstünde oturup saçma mucizelerle inancınızı bir temele dayandırmaya çalışın. Sonrada insanlar siz müslümanların zekasıyla alay edince hemen darılıyorsunuz.
 13. lawrenceKrauss

  A'dan Z'ye Muhammed

  Herkese gerek yok. Dünya nüfusun %1 i gitse oraya yine sığmaz . E artık %1 lik kısmının da parasının olmadığını iddaa edecek kadar cahil değilsindir. Bir de bundan 100 yıl sonraki nüfusu düşün !
 14. lawrenceKrauss

  Tanrı Kıskanç mı ki niye Şükür Etmeliyiz?

  FAKİRE ŞÜKRETMEYİ ÖĞRETTİLER ZENGİNİN DÜZENİ BOZULMASIN DİYE
×
×
 • Yeni Oluştur...