Jump to content

lawrenceKrauss

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  318
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

lawrenceKrauss Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

488 profil görüntüleme
 1. lawrenceKrauss

  Darwini Tavus Kuşunun Hasta Etmesi

  Omnipotent omniscient omnipresent bir tanrı sadece paradokslar yaratır.Yani var olması imkansızdır. Bunun dışında bir güçlü varlık varsa 8 milyar insanı aynı anda dinleyemez. Sonsuz gücü olmayan ve asla olamayacak olan bir varlık evrende küçücük bir toz tanesi kadar olan dünyadaki yaşamla ilgilenmez, daha doğrusu ilgilenemez.Zaten bu yaşamdaki olumsuzlar bunun kanıtıdır. O yüzden senin ne düşündüğünün, ona tapıp tapmadığının ya da ona inanıp inanmadığının bir önemi yoktur.
 2. lawrenceKrauss

  Darwini Tavus Kuşunun Hasta Etmesi

  Evrende ve canlılıkta tamamen rastgelelilik var. Einstein'ın da dediği gibi ''Tanrı Zar Atmaz'' Yani agnostik olan Einstein'ın demek istediği evrende tamamen zar atılmış. Eline 100 tane zar al sonsuz kere at. Bunun bazıları 6-6-6-6-6........ gelecektir bazılarıda 1-1-1-1-1....... veya 1-6-3-2-3-5-4-1..... gibi numaralar. Evrim her zaman en iyiye ve en güzele doğru yönelmez. Dolayısıyla çok güzel canlıların olmasıda doğal çok çirkinlerininde , körelmiş organlarında, bozuk dna yapısınında,zehirli bitkilerin olmasıda,tatlı meyvelerin olmasıda, hastalıkların olması doğaldır... Tanrı mükemmel olmak zorunda mükemmel değilse tanrı değildir o başka birşeydir, üstün güçlere sahip kötü bir varlık bile olabilir. Kendinle bakteriyi düşün, sende ona göre çok üstün bir varlıksın ama tanrısı değilsin. Hadi mükemmeliyeti geçtim tanrı en azından adaletli ve insaflı olmalı ama o bile yok. Yaşamda bu kadar olumsuz şey varken ''omnipotent omniscient omnipresent'' tanrı fikri imkansızdır.
 3. lawrenceKrauss

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Allah'ın zamandan ve mekandan münezzeh olması tamamen islamcıların uydurması.Çünkü bazı şeyleri kıvırmaları için putlarının böyle bir özelliğe sahip olması gerekir. Kuranda böyle bir şey zaten yazmaz hatta tam tersini yazar Allah katında bir gün, sizin saydıklarınızdan bin yıl gibidir.” Arş üzerine hükümran oldu (istiva etti). Melekler göklerin etrafındadır. O gün rabbinin arşını bunların da üstünde olan sekiz (melek) yüklenir.
 4. Atma ziyaaa atmaaaa. Buhar suyun gaz halidir ne alaka karışmaması? Sanki farklı farklı buhar çeşitleri varda birbirine karışmayacak Elçi gönderilmemiş binlerce toplum oldu bunlar iyiyi kötüyü nasıl ayıracak sen kuralları göstermemişsin? He dersinki aklınla bulacaksın , tamam o zaman kitaba ihtiyaç yokmuş değilmi? Zaten bunu günümüzde görüyoruz , aklıyla bulan ülkelermi daha medeni yoksa kitap indirilmiş ortadoğumu !
 5. lawrenceKrauss

  Yaratıcı Varmış Gibi Düşünelim

  Her şeyi bilen , her şeye kadir , her yerde olan bir tanrı fikri imkansızdır. Hadi varsayalımki böyle bir tanrı var, bu tanrı ahlaksızdır, psikopattır,egoisttir, sadisttir ve kötüdür. Kendisi tıpkı bir küçücük çocuğa benzer , oyun dünyasını yaratmış ve canlılarla resmen eğleniyor. Böyle bir tanrıda kendisine bırak tapılmayı , inanılmayı bile hak etmiyor. Böyle bir tanrı sen ona inansanda seni cehennem gibi bir yere tıkabilir... !
 6. lawrenceKrauss

  Ateistlerle nasıl tartışılır

  Dinlerin yalan olduğunu anlamak için kitaba girmeye bile gerek yoktur. Bütün dinler kendi yöresinin ürünüdür ve sadece oraya aittir, daha sonradan işgal/fetih le yayılmıştır tabi. O bölgenin adetleri ve töreleri neyse bu dinler piyasaya çıktıktan sonrada devam aynen devam etmiştir. Hani bir tanrı düşünün küçücük bir yöreden bir tane adamın sırtına bu yükü veriyor ne diyor al bunu yay ! Böyle saçmalık ve adaletsiz olmaz...Seçtiği tarih bile yanlış bu dini o dönem nası yayacaksın avustralyaya,amerikaya, uzak doğuya imkansız yani. Müslümanlar ne kadar ağlasada ortadoğu dışında bir peygamber ne görülmüş nede duyulmuştur. Hiç bir yerde allahlarının adını anılmamıştır muhammed den önce, mekke ve çevresi hariç... Müslümanlarda bunu kıvıramayınca hemen şunu derler. '' Onlarda öyle sınav ediliyor ! '' Yahu böyle saçmalık olurmu bu resmen adam kayırma ve haksızlığın dibi yani. Ben yaşayaydım millattan önce 10 binlerde! 30 yıl ortalama ömrüm olur erkenden kurtulurdum sonrada al sana sonsuz cennet! Ben neden bu aptal insanların aptal pagan ritüellerini görmek ve duymak zorundamıyım her gün her gün. Milyarlarca insan şu islam denen sapkınlığı duymadan görmeden öldü gitti. Bu adamlar neden torpilli ? Ölen bebeklerin bile sınav olmadan cennete gitmesi ağır saçmalık. Tanrı (güya var) sürekli kitap gönderiyor onları bile koruyamıyor , sonuncuda da diyorki ''Aha son kitabım hadi bunuda bozun! '' Herşeyi önceden bildiği söylenen tanrı sürekli karar değiştiriyor! Türlerin %99'unu yok ediyor, sürekli ölümcül hastalıklar yaratıyor, insanları sakat yaratıyor onların ortalama yaşam süresiyle oynuyor ! Sürekli doğal felaket yaratıyor . Canlıların sürekli birbirini yediği bir gladyatör arenası yaratıyor... Böyle tanrı mı olur yahu?
 7. lawrenceKrauss

  Uzun zaman olmuştu, selamlar

  Hoşgeldin. Hepimiz aynı yollardan geçtik bu din bize zorla dayatıldı. Gerçeği görmek için empati şart , kitabın içeriğine girmeye bile gerek yok. Milyarlarca insan habersiz öldü gitti kendilerini onları yerine koysunlar biraz. Böyle adaletsizlik olmaz.
 8. lawrenceKrauss

  ORTALAMA BİR BULUT YÜZLERCE TON AĞIRLIĞINDADIR

  Doğru zaten tek bir birleşik madde değil yoksa çekim gücüne yenik düşüp aşağı düşer. Birbirine yakın ama ayrı , gaz halindeki su molekülleridir bulutlar. Bu salak onu bilmez ama. Anlatmaya çalışıyoruz IQ'su da yetmiyor ben pes ettim.
 9. lawrenceKrauss

  ORTALAMA BİR BULUT YÜZLERCE TON AĞIRLIĞINDADIR

  Lan Soytarı. Biz sana ağır demiyor dedik mi? Okumuyorsunki yazılanları. Sen geçmiş çağda yaşayanları kendin gibi aptal zannediyorsun galiba? Aristo, Pisagor, Anaksimandros, Hipokrat , Thales , Gaius Plinius ! bunlar hiç bişi bilmiyor dimi? Nasıl bir ego var olm sizde , düşünebilen insanlar sadece son 1-2 yüzyıldamı türedi? Şarlatan herif. Hala gelip ağır anlamı vardır diyor.....
 10. Güzel salladın ama tutmadı. Buharlaşmanın bir engel oluşturduğu falan yok. Buharlaşmanın olduğu yerde sadece su miktari biraz azalır ve o bölgede daha çok tuzlu su kalır. Karışmama gibi bir durum söz konusu bile değil her zaman karışırlar. Evinde dene bakalım Tuzlu Su ile dolu bardağa tatlı su koy gör karışıyor mu karışmıyor mu! Bu testi istediğin yerde yap , istersen git denize tatlı su dök bakalım karışıyormu, bide video ya çek yolla izleyelim , böyle maval okumayla bir yere varamazsın. Şu yazdığın cümle ile ilgili kuranda hiç bir ayet yok.O ayet de onu anlatmıyor zaten, bari tefsirlerini okusaydın. Allah gene kendi net açıklayamamış sizin gibi soytarılara ihtiyaç duyuyor degil mi? . İylikle kötülükle sorumlu tutma diye bir şey yok. Putunuzun tek derdi sadece ona tapılmasıdır ve tek dayatmasıda kendi pagan ritüelleridir. Yani amanda kuranda herşeyin cevabı vardır mantığıyla kuranı kurtaracağınızı sanıyorsunuz ama boşa kürek çekiyorsunuz.
 11. https://oceanservice.noaa.gov/education/tutorial_estuaries/est05_circulation.html#targetText=When fresh water and saltwater,top of the heavier seawater. Sen rengini farklı görüyorsun diye karışmıyor değil.Renk farklılıklarının bir çok sebebi var.Demir farkı , sıcaklık farkı ve derinlik gibi. Ayrıca bütün okyanusların ve denizlerin tamamı Tuzlu sudur. Tatlı su sadece göller ,ırmaklarda ve akarsularda bulunur onlarda denize döküldüğü yerlerde karışır , karışmasa o kadar su nereye gidecek. https://evrimagaci.org/denizler-birbirine-karismiyor-mu-1309
 12. lawrenceKrauss

  müslümanlara bir fizik sorusu

  Sizin saman kafanızda şunu anlamıyor. Bu yaratıcının gücü sonsuz değilmi? Neden böyle aptal aptal boklarlar sidikler uğraşıyor. Güneşten emsin enerjiyi insan dışarıyada enerji salsın.Ya da yediğin yiyeceğin hepsi su olarak ter yoluyla vücüddan çıksın. Milyar çeşit senaryo varken neden en çirkin method u seçiyor bu aptal putunuz? Ben söyleyeyim, çünkü öyle bir yaratıcı yok doğayı dengede tutmak için tek yol buydu o yüzden bu gezegende yaşam oluştu. Diğer milyarlarca gezegende belki bu döngü yarıda kesildi ve orda yaşam sona erdi. Gerizekalı gibi hep en son ürüne bakmayı kesin. O dereceye nasıl gelmiş onu araştırın biraz kafanızı şu masal kitaplarından kaldırarak.
 13. lawrenceKrauss

  ORTALAMA BİR BULUT YÜZLERCE TON AĞIRLIĞINDADIR

  Senin kitabında mucize olmadığını putun söylüyor hala gelip buralarda soytarılık yapıyorsun. Ankebût Suresi 50 : Dediler ki: “Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!” De ki: “Mucizeler ancak Allah katındadır ve ben ancak apaçık bir uyarıcıyım.” Size allah neden kendini göstermiyor diye sorulduğunda hep şu mal cevabı verirsiniz ya hani ''O zaman iman olmaz herkes inanır'' Buda aynı mantık bu kitapdan mucize umamazsın çünkü mucize olursa herkes inanır. He sen diyebilirsinki ''Mucize gören gene inanmaz'' Evet aynı şekil allahı görende inanmayabilir. Çünkü adam ona uzaylı der başka gelişmiş uygarlık der, ilizyon der, teknoloji der , rüya der DER dee DeR... Git sen önce inanmakla bilmek arasındaki farkı öğren. Senin yaptığın şey inanmaktır teslim olmaktır. İslamın tanrısı senden bunu istiyor , bilmeni istemiyor. Bide şu ''o zaman iman olmaz'' lafı o kadar aptalcadır ki Yani bırak olsun? Nedir yani? Kimle aşık atıyorsun bir tanrı olarak kime hesap vereceksin? Bırak , belki daha düzgün yaşayacak insanlar seni görünce. Nedir bu cehenneme atmalar irinli su içermeler, kaynar su dökmeler, kuru diken yedirmeler,demirden kamçılarla işkence etmeler, derileri değiştirip değiştirip yakma fantezileri. Bide çoğunluğu cehennem için yarattım demez mi bundan daha aptalca bir şey dünya tarihinde duyulmamıştır. Bu tür şeylere inanan toplumların hali ve zekası ortada.
 14. lawrenceKrauss

  ORTALAMA BİR BULUT YÜZLERCE TON AĞIRLIĞINDADIR

  Yoo hafif bulutta var ortalama bulutta var ağır bulutta var.Bu bulutların çoğu dağılır yok olur veya birbirine karışır. Ağır ne kadar ağır mesela? Bir insana 100kg da ağırdır 1 milyon tonda ağırdır? Tam veya ortalama bir sayı verseymiş ya? Bunu niye belirtmemiş muhon? Zaten bulutun yağmur yağdırdığını o dönem bile gören biri milyonlarca su damlasının ağır olduğunuda tahmin edecektir. Burdan mucize falan çıkmaz tipsiz soytarı seni. Bebekken aşırı çirkinmişsin hala aynı tipsizliktesin. Sana tavsiyem o fotoğraflarını kaldır sosyal medya hesaplarından. Senin gibi bu dünyada hiç bir şey başaramamış bir insanın zaten bu dine inanması normal tek tesellin öbür dünya çünkü. Boşuna denmiyor ''Din fakirin afyonudur'' diye . Şu türk halkını böyle masallarla palavralarla kandırmaya doymadınız. Sizin gibi soytalarılar var oldukça Türkiye asla gelişemez Hadi şimdi defol git
 15. lawrenceKrauss

  Bu adamların videoları sahte diyenler için

  Videolar hep kesik kesik her zamanki gibi. Hep en çok kendileri konuşmuş belkide çocuğun attığı golleri kesiyorlar. Sonuçta çıkanlar hep çocuk ne evrimcisinden bahsediyorsun. Evrimden haberi yok bunun sadece doğru olduğunu kabul etmiş. Sözler köşkü soytalarılarının Ali Demirsoy gibilerle evrim tartışmaya yürekleri var mı? Ya da herhangi bir biyolog ile... Hatta bir tarafları yiyorsa şu arabın karşısına çıksınlar sadece islam tartışsınlar. Ben bir tane islam alimi görmedim bunun karşısına çıkıpta rezil olmayan. https://www.youtube.com/watch?v=LHhpVt4cv8s&t https://www.youtube.com/channel/UCOllN2W9yT4ZYaSgTkqzhhg/featured (aynı kişi canlı yayın kanalı)
×
×
 • Yeni Oluştur...