Jump to content

lawrenceKrauss

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  169
 • Katılım

 • Son ziyaret

lawrenceKrauss kullanıcısının paylaşımları

 1. lawrenceKrauss

  Bu Zakir Naik'i kim şişirdi bu kadar?

  Adam müslümanların islama göre nasıl olması gerektiğini iyi biliyor ama
 2. lawrenceKrauss

  Armagedon

  Senin gibi bir canlının o kadar sperm arasından birinci gelmesi gerçekten çok şaşırtıcı.
 3. lawrenceKrauss

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Kendi kendine putunun gücünü sınırlıyorsun ve ona hakaret ediyorsun. Bu sonsuz güçteki tanrı o canlıların içinde ölene kadar enerji olsun diyecek ve olacak! Bu kadar basit, bunu yapamıyor mu? İddaanıza göre evrendeki bütün enerjiyi yoktan şak diye var etmemişmiydi kendisi? illa bazı canlılar işkenceyle yenerek ölmek zorunda mı? Senin putunun canlıları yaratırken onların yaşamını devam ettirmesi için gereken tek yolun onların birbirini yemesi olduğunu söylüyorsa kusura bakmasın gerçekten ahlaksız ve güçsüz bir putmuş kendisi.
 4. lawrenceKrauss

  Allah neden merhamet ve şefkat sahibi olamaz

  Şu arabın putunu bu tür zırvalarla nasılda haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz akıl mantık almıyor. Besin zinciri dediğin bir sonuçtur o besin zenciri olmasaydı bu gezegendede hayat olmazdı. Sadece görülebilen evrende 1024 tane gezegen olduğu tahmin ediliyor dolayısıyla bunların bazılarında besin zinciri düzgün ilerlemiştir ve canlılığın devamının önü açılır. Düzgün işlemessede canlılık o gezegende yok olur bu sadece olasılıktan ibarettir. Gelelim arabu putunuzun ahlak anlayışını bu besin zinciri kavramıyla bağdaştırmaya çalışmanıza , yok allah böyle yapmasaymış besin zinciri çökermiş falan filanda! Yahu bu sonsuz güçteki tanrı başka bir sekilde yaratamıyormu bu canlıları, besin almadan yaşayabilecekleri sekilde yapamıyormu gücü yetmiyormu?Her canlıyı ot yiyebilcek seviyede yapamıyormu ya da? Yok türlerin azalmasıymış yok artmasıymış ! Limit koyamıyormu doğurganlığa ?Senin putunun böyle bir vahşeti yani bir gladyatör arenası yaratıp amanda besin zinciri yaptım başka türlü yapamıyordum demesi saçmalıktan öteye gidemiyor kusura bakma.Acaba şuanki canlılık var olmasını, tanrının ahlaksızlıkla yarattığı bir yöntememi borçlu yoksa bu evrimin doğal bir sürecimi? Biraz mantığınızı kullanmaya davet ediyorum sizi. Tanrı fikri kendi içinde paradokslar oluşturur...
 5. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  https://www.mynet.com/kimligini-degistirmeye-gitti-parmak-izi-ayni-cikinca-hayatinin-sokunu-yasadi-110104408544 İki kişinin aynı parmak izine sahip olma olasılığı yaklaşık 64 milyarda 1'dir. Son 50.000 yıl içerisinde Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı ise 107 milyardır. Yani bazı insanların parmak izlerinin aynı olması olası bir durumdur.Şuan ki dünya nüfusu 7.5 milyar ve hızla artıyor. Gelecekte insanlık gezegenlere ve diğer yıldız sistemlerine ulaşıp orda koloniler kurunca bu sayı trilyonlarıda bulacaktır ve o zaman bu durum daha çok görülecektir. Yokluklarıyla nam salmış putlarınıza kanıt olarak sunduğunuz başka şeyleride çürütmek isteriz varsa daha birşeyler getirebilirsiniz. Bu kanıt diye sunduğunuz argüman zaten sizin iman dediğiniz şeyle tezattır. Tanrı neden kendini göstermiyor diye biri sorduğunda e o zaman iman olmaz bu onun varlığına kesin kanıt olur diyorsunuz ama baska taraflardan sacma salak seyler üretip aha da bu kanıt diyorsunuz. Siz putcular tam ikiyüzlüsünüz üzgünüm ki böyle !
 6. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  Bazı bitkilerde zehirli ! Bunların ne olduğunu bilmeden yiyip ölenler illaki olmuştur ilk çağlarda , amaç ne bunları yaratmakta? Hee arabın putu onları öyle test ediyor değil mi ? İyiyle kötüyü bilsinler bunun uğruna ölenlerede geçmiş olsun !
 7. lawrenceKrauss

  Allah'in bir başka delili

  Şimdi sen bazı insanların parmak izlerinin aynı olduğunu öğrensen bu arap putuna inanmaktan vaz mı geçeceksin yani bu mudur?
 8. lawrenceKrauss

  Evrim var. Kur'an apaçık bunu açıklıyor.

  Tanrının sonsuz gücü yokmuydu yapamıyormu bu döngü olmadan? Zevk mi alıyor canlıların işkenceyle öldürülmesinden? Ama insanlar ne derse desin sizin gibilerin doğmatik kafa yapısı değişmez. Turan dursunun çok güzel bir lafı vardır; Bir şeyin "insanlık dışı" olması, İslamcının umurunda değildir. Elverir ki "İslam dışı" olmasın
 9. lawrenceKrauss

  İnsan Allah’tan üstündür.

  İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi Madde 4 : Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz; kölelik ve köle ticareti her türlü şekliyle yasaktır. Arabın putu yukarda bir insan tarafından yazılmış olan cümleyi kendi kitabına yazmaktan aciz. Onun yerine ne demiş dersiniz peki? (Nahl, 16:75) : " Allah, hiçbir şeye gücü yetmeyen ve başkasının malı olan bir köle ile, kendisine verdiğimiz güzel rızıktan gizli ve açık olarak Allah yolunda harcayan kimseyi misal verir. Bunlar hiç eşit olur mu ? Hamd Allah’a mahsustur, fakat onların çoğu bilmezler. " Bugün medeniyetin zirvede olduğu avrupa ülkelerinin insan kanunlarıyla yönetildiğini görüyoruz. Bir de allah'ın kanunlarıyla yönetilen ortadoğuya bakarsak insanın putlardan üstün olduğu açık ve nettir.
 10. Tamam işte ben onu diyorum kitabı mukaddes olarak tamamlandı. Bir bütün olarak tek kitap. Eskiden söylemiş böyle şeyleri.
 11. senin kitabındaki tanrın incilin eski ahitin devamı olduğunu iddaa ediyor. Demekki putun bu şeyleri söylemiş ve düzeltme gereğide duymamış. Ben o kitabı kabul etmiyorum buyrun sadece yeni ahit var demek zorundaydı o zaman.
 12. Sen islam zehrinden kurtulmuşsun ama malesef başka bir hastalığa yakalanmışsın. https://www.biblegateway.com/passage/?search=Isaiah+13%3A15-18&version=NIV 15 Yakalananın bedeni delik deşik edilecek, Ele geçen kılıçtan geçirilecek. 16 Yavruları gözleri önünde parçalanacak, Evleri yağmalanacak, Karılarının ırzına geçilecek. 17 "Gümüşe değer vermeyen, Altını sevmeyen Medler'i Onlara karşı harekete geçireceğim. 18 Oklarıyla gençleri parçalayacak, Bebeklere acımayacak, Çocukları esirgemeyecekler. Hangi topluma karşı söylenmişse söylensin bu bir vahşettir. Tanrı böyle cümleler kurmaz.
 13. lawrenceKrauss

  Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

  Tanrı bunu sana 1 saniyede de gösterebilir. Parmağını şıklatır bak yaşasaydın böyle olacaktı diye. Bu kadar galaksi , yıldız,kaos, açlık , sefalet , savaş, işkence boşuna... İkincisi madem bu durumu göstermek zorunda ölen bebeklere ne gösteriyor? Yukarda dediğim gibi mi yapacak? İslama göre hayır çünkü müminlerin çocukları direk cennete gider, halbuki bazı müminlerin çocukları ilerde dinsiz olur. Örneği türkiyede baya mevcut. Tanrı ilerde dinsiz olacağını bildiği insanları neden direk cennete gönderiyor? Ayrıca göstercekse herkese göstermeli yani ya herkes sınav olmalı yada kimse sınav olmamalı.Halbuki dinlerden haberi olmadan ölen milyarlarca insan mevcut.Sen sınavın şartlarını hem söylemiyorsun hemde sonra o insanları yok ediyorsun. İslamın en saçma olduğu konulardan biri bu...
 14. lawrenceKrauss

  Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.

  Bu iddaaları ortaya atan dinci bir insan farkında değilsen söyliyim. Ama genede yanıtlıyayım. 1.Bu klasik big bang. Yokluklarıyla nam salmış 10bin lerce tanrıdan 1'inin evreni yarattığına inanmaktansa elimizdeki bilgilerle bunun kendiliğinden olabileceğini mümkün kılan bir teori daha mantıklı! 2. Ateistlerin böyle bir lafımı varmış? Evren zaten kaos içinde insanlığın evreni bir düzene sokması şuan için imkansız.Dünyadaki kaosu ise düzene sokabilir yakın bir zamanda teknolojiyle. Doğal felaketleri engellemek gibi... 3. Bu zaten yapıldı https://en.wikipedia.org/wiki/Artificial_gene_synthesis 4. Siz dinciler gerçekten kozmoloji,astronomi ve fizikten hiç anlamıyorsunuz. Madde enerjiye dönüşür ! Örnek: Güneş her saniye 600 milyon ton hidrojeni 596 milyon ton helyuma çevirir. Bu füzyonda oluşan 4 milyon tonluk madde enerjiye dönüşür ve dünya bu enerjiden zaten faydalanıyor bildiğin üzere yada bilmediğiniz üzere diyelim ! E=mc2 yi duymuşsundur en azından bari onun tam olarak ne demek olduğunu araştırabilirsin.
 15. lawrenceKrauss

  İslam neden en kötü din?

  Yıldızları şeytanlara atış tanesi olarak kabul etmedik diye cahiliz evet kavrayamadık 6.5 Katrilyon tane dünya hacmine eşit Uy Scuti yıldızının şeytanlara atılabileceğini.
 16. lawrenceKrauss

  Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

  Kusura bakma ama senin balatalar iyice yanmış zakir naik ve sözler köşkü gibi 50 iq ya sahip insanları her gün izlemekten. Bence biraz ara ver tatile falan çık. Söylediğin insanların dünyaya hiç bir faydası yok, günde 5 kere puta tapan rahatsız tipler hepsi.
 17. lawrenceKrauss

  Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

  Cennete gitmese cehenneme gider yada arafta kalır! Ama soru bu değil neden imtihansız gidiyor bir yere! Hani herkez imtihan ediliyordu ? Ayrıca hadislere göre müminlerin ölen bebekleri kesinlikle direk cennete gidiyor.
 18. lawrenceKrauss

  Allah bizi neden imtihan ediyor cevabi videoda

  İmtihan olayı baştan saçmalık ,çelişkili ve adaletsiz. İmtihan olmayı kabul etmiş bir ruh dünyaya geldi ve bebekken öldü diyelim , yaratıcı bu ölen bebeği imtihan etmeden direk cennete/cehenneme yolluyor ! E hani imtihan? Bu şeye benziyor Öğretmen sınav yapıcak ama bir kişiye sınav kağıdı yetmiyor sonrada bu öğrenciye diyor ki tamam sen direk geçtin yada kaldın !
 19. lawrenceKrauss

  İslam neden en kötü din?

  Ya birader sen sakatmısın yoksa anlamadım ayağınamı yatıyorsun? Allah denen put bilmiyormu herkezin ilerde tövbe edip etmeyeceğini? O zaman direk yollasın cennete cehenneme neden salak gibi dünya hayatı yaratıyor? Madem yaşayan insanın da bunu görmesi lazım diyorsun yani öbür tarafa gidince allah sana bak bana inanmadın cezası bu olacak diye... E o zaman o çocuğu niye öldürtüyor onada müddet versin?!?!? Ölen çocukları neyle imtihan ediyor? Bunlar neden direk cennete gidiyor ? Yada gidiyormu sana sorayım? Hadi soruyu kolaylaştırıp şöyle sorayım. Müminlerin ölen bebeklerinin akıbeti nedir? İstediğin kadar müddet sana bütün islami siteleri gez.
 20. lawrenceKrauss

  İslam neden en kötü din?

  Allah herkezin iradesi ile ne yapacağını biliyorsa neden imtihan oluyor insanlar ne gerek var? Kendi kendine çelişkiye düştün
 21. lawrenceKrauss

  İslam neden en kötü din?

  Nisa 94 : Ey iman edenler! Allah yolunda sefere çıktığınız zaman, gerekli araştırmayı yapın. Size selâm veren kimseye, dünya hayatının geçici menfaatine (ganimete) göz dikerek, “Sen mü’min değilsin” demeyin. Allah katında pek çok ganimetler vardır. Daha önce siz de öyle idiniz de Allah size lütufta bulundu (müslüman oldunuz). Onun için iyice araştırın. Çünkü Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır. Barış dinin de sefere çıkmak?? yanlış yazmışlar herhalde hiç öyle şey olurmu islamcılar hep savunma savaşı yapar 😂 Nisa 95-96 : (95-96) Mü’minlerden özür sahibi olmaksızın (cihattan geri kalıp) oturanlarla, Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad edenler eşit olamazlar. Allah, mallarıyla, canlarıyla cihad edenleri, derece itibariyle, cihattan geri kalanlardan üstün kılmıştır. Gerçi Allah (mü’minlerin) hepsine de en güzel olanı (cenneti) va’detmiştir. Ama mücahitleri büyük bir mükâfat ile kendi katından dereceler, bağışlanma ve rahmet ile cihattan geri kalanlara üstün kılmıştır. Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. Hiç cihad edenle etmeyen bir olurmu canım zaten 😏
 22. lawrenceKrauss

  Militan ateizmin zararları var mıdır?

  Katılıyorum teknoloji ve bilim sayesinde insanlar robotlaşmaya başlayınca din falan kalacağını sanmıyorum en azından semavi dinler yok olur. Sonsuz yaşam sağlanabilir ve bunun ardından kaos da doğabilir. Ama bunu sınırlayabilirler, bazı insanlara özel olabilir, doğumlara sınır getirebilirler yada sadece çok parası olanlar bunu sağlıyabilir.
 23. lawrenceKrauss

  Kutsal Kitap Göndermek İmtihana Uygun mu?

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Budizm'de_Tanrı Budizm genelde bir din olarak kabul edilir; ancak kimi zaman Budizm için “ruhani felsefe” tanımı da yapılmaktadır. Bunun nedeni Budizm’de mutlak bir yaratıcı tanrı fikri bulunmamasıdır. Buda’nın yaşadığı dönemlerden itibaren, bir yaratıcı kavramının bulunmayışı Budist düşüncenin ayırt edici özelliklerinden biri olagelmiştir
 24. lawrenceKrauss

  Bir piyango biletinin düşündürdükleri

  Vericek cevabı olmayınca klasik dinci gibi hepiniz hristiyansınız , yahudisiniz falan gibi benzetmeler yapıp aşağılıyor sanki onlar insan değilmiş gibi. İşte islamın dönüştürdüğü canavar bu 'müslümanlar ve diğerleri' şeklinde. En temiz en akıllı en dürüst insanlar müslümanlar gerisi hep pis kaka kötü... Evrende şans yoktur demişsin evet çünkü evrende olasılıklar vardır. Sadece bizim görebildiğimiz evrende trilyonlarca galaksi var ve bunların herbirinde ortalama 500 milyar yıldız ve her yıldınız etrafındada 8 tane gezegen vardır dersek. Şimdi bunları çarp ve kaç tane gezegen olabileceğini hesapla.Ve bu gezegenlerin ilk oluşumlarında milyarlarca kez gerçekleşen doğal felaketler olur , dev dalgalar,tsunamiler,tayfunlar, fırtınalar , magmaların patlamaları , veya gökyüzünden gelen milyarlarca göktaşı ve bunların yol açtığı değişimler. Sonsuz kez denemede herhangi bir olayın gerçekleşmesi artık kesindir , örneğin aminoasitlerin doğru sıralamayla bir araya gelip bir protein oluşturması ve onlarında hücreyi oluşturması yani bir gezegende yaşama elverişli koşullar gerçekleşmişse canlılığın başlaması kaçınılmazdır. Drake Denklemi =N = R* x fp x ne x fl x fi x fc x L (Galaksimizde yıllık yıldız oluşma miktarı , Bu yıldızlardan kaç tanesinin gezegene sahip olduğu , bu gezegenlerin arasında herhangi bir şekilde yaşama uygun bir ortamın oluştuğu gezegen sayısı ,canlılarda "akıl" denen yapının evrimleşmesi, gelişmesi, bir medeniyet kurması, bilimsel metodu keşfetmesi, astronomiyi geliştirmesi, benzeri akıllılarla temas kurmak istemesi ve bu arada, ‘kendini yoketmemesi’ gibi olasılıkları içeren denklem) Ortalama değerler alındığında samanyolunda N = 18.200 tane iletişime geçilebilecek uzaylı medeniyet vardır.
 25. lawrenceKrauss

  Kuran`da sadece nefsi müdafaya izin vardır

  Tam bir şarlatansın ha Yazdığın ayetlerin hepsi başka puta tapanlarlarla ilgili , ayetlerin bi tefsirini okusaydın önce. Ulan dedim ki acaba doğrumu söylüyor diye şu şarlatanın yazdıklarını bi okuyayım dedim objektif olarak.Tabiki ne gördüm yine? Şunu gördüm = Bir müslümanın en büyük özelliği yalan söylemektir. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Hûd-suresi/1475/2-3-ayet-tefsiri Âyette, şirkten vazgeçerek tövbe edip Allah’a çokça itaat eden . https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Enbiyâ-suresi/2581/98-100-ayet-tefsiri Yüce Allah’ı bırakıp da kendilerine hiçbir fayda veya zarar veremeyen putlara tapanlar, taptıkları putlarla birlikte cehennemin yakıtı olacaklardır. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/372/79-80-ayet-tefsiri Ona şirk koşan, ve tanrılık iddiasında bulunanların.... https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Tevbe-suresi/1266/31-ayet-tefsiri - Burada yahudi ve hıristiyanların Allah’ı bırakıp da insanları rab edinmeleri eleştirilmektedir. https://kuran.diyanet.gov.tr/tefsir/Âl-i İmrân-suresi/357/64-ayet-tefsiri Hıristiyanlık’taki yanlış yönelişlerin odak noktasını oluşturan “Hz. Îsâ’nın konumu Yeşille gösterilenler benim yorumum değildir ! Kuran köleliği kesinlikle yasaklamış olsaydı 1400 yıl suudi arabistanda kölelik devam etmezdi. https://tr.wikipedia.org/wiki/İslam'da_kölelik
×
×
 • Yeni Oluştur...