Jump to content

John_Ahmet

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  717
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

John_Ahmet Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

839 profil görüntüleme
 1. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Sonra devam edelim ve muhtemelen çinde yapılan bu ilginç dönergeci inceleyelim. Sistem sürekli dengesiz halde bulunuyor ve dengeye ulaşmaya çalışırken sürekli olarak 1kW lık bir alternatörü çeviren bu sistemin videosunu paylaşıyorum.
 2. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Ben bunları götümden uydurmuyorum. Senin gibi bir varoş köpeği gelip bir çuval inciri berbat edip her defasında gelip her şeyin içine sıçıyor. Burada bahsi geçen konuları araştırmak için google da küçük bir araştırma yapıp "searl effect generator", "bedini motor" gibi anahtar kelimelerin peşinden gidip bulabildiğiniz kadar sizi tatmin edecek bilimsellikte yazıları okursanız doğru bilgiye yaklaşacaksınız. Benim gözümde sen ve senin gibi konu daha açılır açılmaz köpek gibi havlayanlar üçüncü dünya ülkesindeki dünyadan haberi olmayan denyolardır. Kendi bildiğini mutlak doğru sanar. [Buradan sonrasını insan olanlar okusun] Konuyla ilgili şu quora linkindeki tüm yorumları okursanız, hakkında bilgi sahibi olan pek çok fizikçinin olumlu fikirlerini ve nasıl faydalanılacağı ile ilgili önemli bilgileri okuyabilirsiniz. https://www.quora.com/Is-The-Searl-Effect-fact-or-fake Searl effect aynı zamanda benzer etkiyi gösteren bir sistem çalışırken kütlesi azalıyor, evet yanlış duymadınız kütlesi azalıyor. Bu çok ilginç araştırmayı bir Rus ekibi devam ettiriyor ve çok ilginç sonuçlara ulaştılar. Yukarıdaki linkteki yorumların tümünü okursanız bu bilgileri edinebilirsiniz. Yine konuyla ilgili sayamayacağım kadar çok yapılmış bedava enerji sistemi var. Konuyla ilgili olanlar bilirler.Bunların kullanımını ve yaygınlaşmasını engelleyen ve kendilerine göre haklı nedenleri olan pek çok güç var ve bugüne dek bunları bilmemenizin nedeni onlardır. İnat edip araştırırsanız size gerçekten dumur yaşatacak pek çok konu var. Konumuz madem ki yerçekimi o halde bununla yapılan bazı çalışmaları paylaşmaya başlayayım. Öncelikle şunu bir inceleyin.
 3. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Manyetik olarak bedava enerji üretmeye çalışıyorsanız bildiğiniz yöntemler işe yaramayacaktır. Sürtünmeyi azaltsanız da, yok etseniz de manyetik alanın bobinden akım geçen haline etkiyen kuvvetler @Sütlü Kase 'nin de söylediği gibi dönme hareketini zorlayan bir etki yaratacaktır. Bunu başarmak için öncelikle bu konuda biraz daha detaylı araştırmalar yapmalısınız. Örneğin öncelikle Searl Efect nedir? Kim bulmuştur? Bunları araştırın ve bununla nasıl manyetik bedava bir hareket oluşturulabilir örnek çalışmaları inceleyin. Sonrasında bu işi çok kolay olarak yapabileceğiniz ikinci bir seçeneğiniz olan Bedini Motor projelerini inceleyin. Sıfır torklu motor tasarımı yaparak buradaki kütle çekiminden yada yerin manyetik alanından kaynaklı fazla enerjiyi nasıl elde edebileceğinizi öğrenin. John Searl - Searl Effect John Bedini - Bedini Motor John Ahmet - Two Stage Mechanic Osscillator Electric Generator Anlatmamı isterseniz benim projemi dinleyebilirsiniz ve gerçekten elektrik üretebileceğimi iddia ediyorum. Bunu zaten manyetik olarak yukarıdaki diğer iki yöntemle de üretebilirsiniz. Fakat konu itibari ile benim yöntemim konuya daha uygun ayrıca manyetik olmayan diğer sistemlerle ilgili yine kütle çekiminin etkisinden faydalanılarak yapılan ve suyun kaldırma kuvvetlerinin ilave edildiği daha farklı bir yöntemden daha önce bahsetmiştim. Bu yöntemin çalışacağını yapacağınız basit hesaplardan sonra rahatlıkla anlayabilirsiniz. Yukarıda satışının yapıldığından bahsettiğim yazılara gelen itirazlara pek çok cevap içeren bu yöntemde oluşturulan pnomatik dinamikler için harcanacak enerjinin toplamda üretilenden çok daha az olacağı çıkarımını da rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu dörtte biri daha az olur tezini de böylece çürütmüş oluruz.
 4. Evet sanırım aynı yazıdan bahsediyoruz fakat öncelikle bunu maddeler halinde açıklamalarıyla madde madde anlatan forumdan bir link gerekiyor. Daha sonra teist görüşleri okumak istiyorum. Öncelikle orjinal yazı gerekli, yardımcı olursanız çok iyi olur.
 5. Arkadaşlar size bir sorum olacak, forumda daha evvel denk gelmiştim. Kuran'daki tutarsız ayetlerle ilgili madde madde 99-100 maddeli bir yazı vardı. Kuran-ı kerimi ve islamı reddetmek için 99-100 sebebi anlatan ayetlerin referans verildiği tutarsızlıkları ifşa eden bir yazı vardı. Sitede bir çok yerde denk gelmiştim fakat arattım hiç bir şey bulamadım. Bir arkadaşıma bahsetmiştim ve mutlaka orada yazılan kuran ayetlerine referans içeren 99-100 tutarsızlığı anlatan bu yazıyı bulup benimle paylaşabilir misiniz? Arkadaşlar lütfen acilen bu yazıyı aratıp bulamadım bana yardımcı olur musunuz?
 6. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Mal mısın arkadaşım? Demek ki adam öyle değil ama böyle satıyor daha ne olsun? Tüm bu yazanlardan bu firmanın böyle bir ürün yapmadığı ve satışını gerçekleştirmediği sonucuna mı vardın? Açık açık yazmış satışlarımızı B2B olarak gerçekleştiriyoruz, son kullanıcıya doğrudan satış yapmıyoruz, bunun için distribütörlerimizin birinden alışveriş yapabilirsiniz diyor. İlla Türkiye'deki bir distribütörden mi almak zorundasın, diğer ülkedekilerden birinden satın alabilirsin. Sıçıp sıvamayın! Devridaim makineleri doğanın enerji döngüsünden faydalanılarak hazırlanıyorlar ve tanımı doğru yapıp doğru anlarsanız çalışıyorlar. Bu makinelere diğer bir değişle "energy harvesting machine" de denilebilir. Bu anlamda yerçekimi dışında yeryüzünde ısı farklarından gece gündüz sıcaklık farklarından faydalanılarak çalışan daha pek çok devridaim makinesi yapmak da mümkün fakat bence bunların en faydalısı ve pratik olanı yeryüzünün manyetik enerjisiden faydalanılan kapagen jeneratörü'dür hakkında daha fazla bilgiyi araştırarak öğrenebilirsin. Bu firma da bunu yapıyor, hatta 2MW 'a kadar enerji üreten tesisler kurabiliyorlar. Tüm bunları siz hakkında hiç bilgi sahibi olmadan yalnızca benim anlatmam hayatında hiç telefon görmemiş bir mağara adamına telefonu anlatmak gibi bir şey, beni mağzur görün.
 7. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Uydurma yavşak, adam firmanın futbol takımını bile kurmuş, sürekli bunlardan satıyor. Sistem matematiksel olarak anlaşılır zaten fakat zeka sahibi ve temel fizik-matematik bilgisine sahip insanlara anlatılabiliyor. Sizin gibi üçüncü dünya ülkesindeki denyolara anlatma motivasyonum bulunmuyor.
 8. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Haa çok eminsin yani olmadığına, elinde tüm ürünlerin çetelesi var, baktın ve yok diyorsun öyle mi? Sizlerde gram zeka olsa benimle böyle tartışmazsınız. Benim bir benzerinin nasıl çalıştığının bilgisini verdiğim bir çalışmanın tipolojik eş değerlerinden biridir bu ve gravity power engine ürünüdür. Bilenler bilmeyenlere duyursun. Kendini hiç bir şey bilmeden çıkan en son bütün ürünlerden haberdar oluyormuş gibi gösteriyorsunuz fakat hiç birinizin bir halt bildiği yok! Nerene sokacaksın bu cihazı onu merak ediyorum!
 9. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Ayrıca burada işi çok zor olan kesinlikle benim, sen değilsin onlarca kişi karşı fikirdeyken abuk sabuk itirazlarınıza cevap yetiştirmek zorunda kalıyorum. Şöyle aranızda dürüst ve tartışma uslübuna sahip bir delikanlı çıksa ve tartışsa zaten bunlar çoktan ayyuka çıkar merak etmeyin. Şimdiye dek bu sebeplerle anlaşılamadı.
 10. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Konuyu derinlemesine inceleyen tenkit eden değil, neden çalışmayacağını irdeleyerek açıklayan sorular olsun. Senden en az yüz soru bekliyorum ancak tüm bunları yaparken neden çalışacağını da anlamayı ihmal etmeyeceksin, anlaştı mı? Ayrıca bunu anladığında dürüstçe itiraf edeceksin.
 11. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Senin benimle bu hesapları yapacak kapasiten bile yokken bana bilmiyorsun deme hakkın olduğunu düşünüp ve benim tedavüldeki enerji tedariği firmalarına para ödediğim konusunu da popondan uydurup haklı olduğunu mu söylemeye çalışıyorsun? Bu işler o kadar basit değil, benim açıklamaya çalıştıklarımın onda birini anlasan zaten şu an benimle farklı konuşurdun.
 12. John_Ahmet

  Yerçekimi Fenomeni!

  Siz yerçekiminin ya da devridaim makinesi olduğu iddia edilenlerin ne olduğunu biliyor musunuz da beni eleştirme cürreti gösteriyorsunuz. Bu konu sizin alışık olduğunuz ezberlerinize göre bir konu değil, önce bunu öğrenin sonra eleştirin.
 13. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Senin gibi terbiyesiz ve ukala biri elbette böyle bir tartışmadaki ince detay konuları sorgulayıp sonra anlayacak inceliğe sahip olamayacağı için ve genellikle yaklaşımlarınız bu ve benzeri vur öldür prensibi güttüğünden benden bu konuyu asla anlayıp öğrenemeyeceksiniz fakat bu ve benzeri sistemlerle bir çok serbest enerji sistemleri çalıştırılıyor ve sizin aklınıza hayalinize gelmeyecek konularla bunlar başarılıyor. Yerçekiminin kullanılabilir bir enerji kaynağı olduğunu yalnız ben söylemiyorum bu konuda çok ciddi bilimsel yayınlar da var. Merak eden açar okur. Yerçekimini siz yalnızca potansiyel kinetik dönüşümündeki mgh konusunu belki biliyorsunuzdur fakat bundan daha fazlasını öğrendiğinizde dışarıdan hiç bir enerji nakline ihtiyaç duymadan çalışan sistemler defalarca yapıldı, yapılıyor ve yapılacaklar. Mide bulandıran sizsiniz, kendinizi nerede ve nasıl görüyorsunuz bilmiyorum fakat benim için bu üslubunuzdan sonra tavşan boku kadar değeriniz yok, bunu bilin istiyorum.
 14. John_Ahmet

  Tevbe Suresi 5.ayet

  Boşver sen ne yapacaksın onların teolojik görüşlerini ve dindarlığını, Kuran'a olan bağlılıklarını! Gerçekte ülke için bir birey olarak insanları başarılarına göre ve insanlıktaki seviyelerine göre değerlendirmek gerekiyor. Şunu biliyorum ki gerçek dindarlar çok mülayim insanlar oluyorlar ve gerçekten çok zekiler. Hayata çok iyimser bakıyorlar ve hiç kibirli insanlar değiller. Diğerlerinin afrasından tafrasından yanına varılmıyor. Bu sebeplerle dindar bir müslümanı arkadaşlıkta dostlukta çoğu sinsi ve kibirli olan ateistlere tercih ederim. Bence ıslah edilmesi gerekenler ateistler ve solculardır. Çok aşırı kibirliler ve çok sinsiler. Zaten ülkede o eski solculardan pek yok. Cebi biraz para görenler o sevimli dindar anadolu insanlarını beğenmiyor burun kıvırıyor. Solcu dediğiniz kitlenin çoğu bu ukâlardan oluşuyor. Bunların çoğu solyal medya solcusu ve her fırsatta yalan yanlış mevcut hükümete verip veriştiriyor. Paylaştıkları donelerin çoğu yanlış ve yanıltıcı bilgiler içeriyorlar ve önemli bir kitle bu içerikleri oluşturmak için ciddi mesai harcıyor. Halbu ki gerçekler çok farklıdır. Şu bilin ki gerçekten dindar insanlardan size zarar gelmez. Onlar çok iyi insanlardır. Belki çoğu iyi bir eğitim alamamıştır fakat gerçekten çok eğlenceli ve can ciğer insanlardır.
 15. John_Ahmet

  Tevbe Suresi 5.ayet

  Bu arada ben kendimi ateist olarak tanımlamıyorum. Bu konuda net bir fikrim olmadığı için kendimi agnostik olarak görüyorum. Ben daima haklının ve mizacı iyi olan mert insanların yanındayım. Yalan söylemeye müsait, sinsi, pesimist ve negatif tipler ki çoğu solcudur ve önemli bir kısmı da ateisttir çok sevmem fakat kendimi yine de sosyal demokrat olarak tanımlarım. Geçmişteki ülkücülerin bugün ulaştığı kafa yapısıdır bu fakat kendimi ülkücü olarak da tanımlamam yanlış olur.
×
×
 • Yeni Oluştur...