Jump to content

John_Ahmet

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  640
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

John_Ahmet Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

443 profil görüntüleme
 1. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Musa'nın Kızıldenizi asasıyla ikiye bölmesi konusuna yeni bir boyut getirmiş olduk. Konuya bunun zaman yolculuğu ile müdahele olabilmesi olasılığı bence ihmal edilecek kadar az değildir. Dolayısıyla bu konuda tartışmak için yeterli motivasyonunuz yoksa şu bahsettiğim diziyi izleyip bunu yapma potansiyeliniz olduğundan dizinin çok sevdiğim jenerik müziğini burada paylaşıyorum. İzlemeyenler mutlaka izlesin
 2. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Geçmişe yada geleceğe yapılabilmesi mümkün olabilecek yolculuklardan Einstein, bilim kurumu hiç bahsetmemiş ve bunlar yalnızca dizilere konu olabilen mevzulardır demeye mi getiriyorsun? Bilim kurumu bundan 4. boyutu açıklarken hiç bahsetmedi öyle mi? Yada görelilik ilkesi açıklanırken yine bunlara değinilmedi. Bunlar yalnızca bir kaç senaristin hayal gücünü yansıtan osuruklar sana göre öyle mi? S.ktir git gece beni rahatsız etme, ahlaksız pislik!
 3. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  @teflon önerin üzerine Dark dizisini izledim. @sağduyu da izlese benim ne söylemek istediğimi daha net anlayıp yorumlayabilir. Dizi önerin için geçmişteki iyi günlerimizin hatırına teşekkür ederim. Bir Alman dizisi için gerçekten çok iyiydi. "Geçmiş, şimdi ve gelecek sonsuz bir döngüde birbirlerine bağlıdır.", "Başlangıç sondur, son başlangıçtır" gibi dizi repliklerine sahip bu diziyi herkese tavsiye ederim. Yeri gelmişken bunu söyleyeyim.
 4. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Sen Kardeshev ölçeği ve bunun ifade ettiği anlam içerisinde ateistlerin tanrı varlıktan daha kompleks bir olgu olarak daha primitive olandan nasıl önce olabilir gibi bizim aklımızı aşacak boyutta bir karşı argümanı değerlendirirken olası mümkün olanların aklımdan geçtiği ve Kardeshev ölçeği ile daha da anlam kazanan bu yazılarımı hiç düşünmemiş biri çok mantıksız bulabilir buna itirazım yoktur fakat sizler de tanrının olduğu bir olasılık için bu karşı argümana karşı bir fikir üretmek isteseniz ne gibi mantıksal önermelerde bulunursunuz ben çok merak ediyorum. Tanrının olup olmadığını bilmiyoruz fakat onu başta aramak yerine sonda arasak bu çok mantık dışı olur mu gibi sizlerin de görüşlerinizi merak ettiğim bir tartışmayı alıp buraya getirmek senin ahlaksızlığını perçinliyor başka bir şeyi değil. İşte siz bu kadarsınız. Burada anlatılmak istenenin ne olduğunu anlayıp yorumlayabilecek kadar bir zekâya da sahip değilsiniz.
 5. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Tüm bunları ve konu bağlamını destekleyen yazılarımı tekrar hatırlatmak isterim. Ateist olup bunu destekleyen insanlar da bulunuyor @tolg, herkes eşit zekâda değil onların cahilliğine bağışla. Bak aklı selim insanlardan özür de dilenir, her sözü de dinlenir ama bunların metan gazı fazla rahatsız ediyor. Bakın bir örnek;
 6. John_Ahmet

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  @tolg bunların bütün yazılarını bir okusan ne kadar mal olduklarını anlaman çok uzun sürmez. Bunlar bir de böyle bilmiş bilmiş konuşurken kendilerini akıl küpü zannediyorlar. Seni özellikle benim başlıklarımı ve cevaplarımı okumaya davet ediyorum. Bunlardan bazıları senin benim gibi adamlardan ne duyacağı konusunda emin olamadığında da konulara cevap yazma konusunda çok ürkek davranıyorlar. Bunlardan biri de şu yukarıda benden önce sana cevap veren cibiliyetsizdir. Yorumlarını okusan adam sanarsın ama beş kuruş etmeyen ahlak anlayışları var. Bunu zamanla öğrenirsin.
 7. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Bu yukarıdaki moronlar için büyük bir problem olabilir fakat benim için değil ben sistemi kapalı bir alan içerisinde denge buhar basıncıyla su kaybı olmadan dengede tutabilecek fizik bilgisine sahibim. Bunu onlara göster düşünüp dursunlar. Gerçi onlarda bunu düşünecek kapasite de yok ama neyse O geri zekâlılar düşünme tembeli oldukları için konuyu idrak edemiyorlar. Anlayan birilerinin olduğuna çok mutlu oldum. Gördüğün gibi @Sütlü Kase 'de başta yapamazsın diyordu şimdi nasıl yapılabileceğini anladığından beri artık yazamıyor. Yazsa bile artık dürüst olmadığını anlarız boşuna kendini yormasın. Rezil olduğuyla kalır.
 8. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  @priest of nature linki doğru kopyalamamışsın! Günceller misin? Tespit edemedim.
 9. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Evet su hava ve güçlü ağırlıklar kullandığımızda bu doğru, enerji problemini kökten çözer bu durum. O halde bir tane yapıp Çin'e hediye et boşuna zahmet edip uzaydan enerji çekmekle uğraşmasınlar. @priest of nature tüm olayı çoktan çözdü ve anlıyor keşke bunu sizler de yapabilseniz hayat ne kadar kolay olurdu. Çinliler bunu keşfetmiş zaten sen kullanmadıklarını nereden biliyorsun? Şu videoyu dikkatle izler misin?
 10. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Zaten bunu hava ve helyum arasında yapıp kullanmaktan yana değilim. Prensip olarak yapılır dedim ama bunu yapıp kullanalım demedim dikkat edersen. Su ve hava ile arasında yapılanlar çok yeterli ve kullanılabilir sistemler oluyor. Oradaki torkun ne kadar fazla olduğunu anlayıp küçük sıcaklık değişimlerinden etkilenmeyeceği kadar yüksek bir tokta döndüğünü hesap yapmadan anlayamazsınız. Dolayısıyla bu sistemler bu yüzyılın sonlarına doğru kullanılmaya başlanabilir yeter ki sizler ön yargılarınızdan kurtulup sistemleri matematik ve fizik kullanarak incelemeyi prensip haline getirin daha neler var neler. Bir anlatmaya başlasam buralar yetmez bana bunu bilin.
 11. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Evet bravo @priest of nature bunu demir kullanmak ve beton kullanmak arasında iki hesap yapıp anlayabilirlerdi. Kurşun yada civa kullanmak sistemin gücünü oldukça artırıyor. Yine gücü artıran bir unsur olarak yukarıda ve aşağıdaki dairelerin çapı artırıldığında güç artıyor konu üzerine düşünmeye başladığınızda bunları da tespit etmeniz mümkündür.
 12. Siz beni yanlış anlamışsınız. Ben buna konuda yazan herkesin kinaye yada ironi yaptığını söylemiyorum. Siz bu konuda yazılan her şeye inanmayın. https://tr.wikipedia.org/wiki/Devridaim_makinesi Bu konuda size özet veren vikipedia makalesinin "Kütle Çekim Yasası" başlığının ilk paragrafını okuyun bunları inkar etmiyor. Dolayısıyla buradaki enerjinin kütle çekiminden kaynaklandığını bildiriyor. Ben de böyle söylüyorum. Toplamda kütle çekimi bildiğiniz m.g.h dışında yoğunluk farkı ve daha pek çok sebepten dolayı kullanılabilir bir enerji kaynağıdır. En sondaki iki şeklin altında yazanları dikatle okuyun. Bilim dünyası sürtünme kuvvetlerine direnen ve dönmeye devam eden bu tür sistemlerin varlığından haberdardır ve bunu yukarıda açıkladığım şekilde açılamaktadır. "Perpetuum mobile" yada "perpetual motion" denilen konunun asla gerçekleşmeyeceğini iddia etmez. Çalışanlarının olduğunu itiraf eder ve bunun nedenini yukarıda bahsettiğim nedene dayandırırlar. Kütle çekim başlığındaki ilk paragrafı okuduktan sonra iki şekil ve altında yazanları okuyun. Sıvı dolu kanallar, çarkın dönmesiyle bir tarafta dışa diğer tarafta ise içe daha yakın hale gelecektir. Ağırlık dengesindeki fark dönüşe sebep olacaktır. Kapiler çanak, sıvının cam yüzeyle arasındaki çekim kuvvetleriyle yükselmesi prensibine dayalıdır. Eski versiyonlarında uç kısımda damlacıkların tutunması sebebiyle geçmişte başarısız olmuştur. Dikkat edin geçmişte başarısız olmuştur diyor, şu an çalıştığını vurguluyor. Bunlardan bazıları çalışır haldeyken müzelerde korunmaktadır. Örneğin Almanyadaki bir versiyonunu üniversite müzesinde bulabilirsiniz. Fakat benim bahsettiklerim ciddi miktarda güç oluşturanlardır. Bunlar kütle çekimi enerjisini maksimum seviyede kullanılabilir enerjiye dönüştütürler. Aslında konuya bu açıdan bakarsak benim bahsettiklerim devridaim makinesi değildir. Çünkü çalışırken enerji kullanmaktadırlar. Bu kütle çekimi enerjisidir. Bu sistemlerin çalıştığına ikna olduktan sonra sizler de başka bir açıklama getiremeyeceksiniz. Bunu kabul etmezseniz termodinamik yasalarının tümden yanlış olduğunu kabul etmek zorunda kalırsınız.
 13. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Evet aynen öyle bu sistem su ve hava arasında yapılabildiği gibi birbirleriyle yoğunluk farkı olan hava ve helyum arasında da tekrarlanabilir. Görece hız daha yüksek olur fakat su ve hava arasında yapılınca suyun içerisindeki limit hız fizikten belki hatırlarsınız çok düşüktür bu yaklaşık olarak 10-20 cm/m 'dir. Bu 0.1-0.2 m/s'dir. sisteme ciddi bir yük bağlıyken bu hızların üstüne çıkılamaz ve 10 cm/s hızla sistem hareket eder. Ayrıca hava ve helyum kullanıldığında yoğunluk farkı da az olduğundan tork da düşük oluyor. O sistemde derinlikle oluşan basınca rağmen ağırlıkların oluşturduğu hacim değişimleri sol ve sağ taraf arasında ciddi bir kuvvet farkı oluşturur. Bu da sistemin dönmesine sebep olur. Öyle yüksek bir hız beklemeyin yük bağlıyken bu hız yaklaşık 10 cm/s 'dir fakat tork, kullanılan ağırlıklar iyiyse çok çok fazladır ve sistemde kullanılan alternatöre iletilirken büyükten küçüğe çok fazla dişli sistemi ile iletilerek alternatörün 3000 rpm ile dönmesi sağlanabilir. Bilim çevrelerinden kendi tükürdüklerini (termodinamik yasaları) yalamamak için eften püften sebeplerden çalışamayacaklarını söylerler fakat durum hiç de onların sandığı gibi değildir ve bu gerçekçi bir hesapla da ortaya konabilmektedir. Zirâ bu sistemlerin çok çeşitli topolojik eş değerlerinden bir çok yerde ve zamanda yapıldı ve çalıştırıldı. Bugüne dek yapılamadığını söyleyenler yine bunu araştırmadan söylemektedirler.
 14. Hayır bunu okuyucuya bırakmış. Hepsi zaten fiziksel ve matematiksel olarak ortada zaten. Büyük kinayeler yapmasının nedeni böyle bir sistemin bugüne dek bilim kurumu tarafından çalışmayacağının söylenmiş olmasıdır fakat yeni bilgilerimiz ve yapacağımız çok gerçekçi hesaplamaların bu sistemlerin dengede olmadığını doğruluyor olmasıdır. Keşke fiziği daha fazla bilseydiniz. Bunun için gerçek bir fizikçiden yardım alabilir misin? Kendisinin ne diyeceğini merak ediyorum. Bilim forumundaki yazım ve bunun tümünü okumasını rica edip bir yorum yazmasını isteyebilir misin? Özellikle beni eleştirecek şekilde ve ditaktik bir yorum beklediğimi söyler misiniz? Termodinamik fetvası dışında gerçek bir hesap bekliyorum. Lütfen Naturel bunu benim için yapar mısın? Ağırlıkları 1'er metreküp beton (özkütle 2 ton/m3), körükleri havadayken 1'er metreküp, sistem arası boşluklar pistonlar açıkken 1'er metre alıp boruları da 5cm yuvarlak boru olarak düşünebilir ve yukarıdaki, aşağıdaki dairelerin çapı olası mevcut gücü artıracağından toplam çapı 2 metre olan daireler şeklinde düşünürse ve son olarak toplam yüksekliği 20 m alırsa sanırım tüm hesaplar çok kolay şekilde yapılabilir. Etki eden ağırlık, kaldırma kuvvetleri ve hacim değişimlere etkiyen derinlikten kaynaklı basınç değişikliklerini algoritmik şekilde çeşitli konumlardayken hesaplayıp sistemin bir denge oluşturup oluşturmadığını anlayabilir mi? Öyle çok detaylı değil kaba bir hesapla sistem dengede mi değil mi bunu anlayalım, çok detaylı bir hesaba bence gerek yok.
 15. John_Ahmet

  Devridaim ve termodinamik hakkında ne biliyorsunuz?

  Sen moronsun birazdan anlayacaksın. Geri zekalı mal adam elbette böylesine dumur oluşturan bir sistemi size kinaye yaparak anlatıyor. İngilizceyi yeterli düzeyde anlasan bu içeriği oluşturan arkadaşın bu sistemi desteklediğini de anlarsın. Moron, geri zekalı, bak bu yazıda ne diyor. __________________________________________________ Bu baştan çıkarıcı fikir, mucitler neredeyse iki yüzyıldır kandırıyor. Kova zinciri su altında çalışır. Her bir "kova", içindeki hacmi sıkıştırmak veya genişletmek için hareket edebilen ağır bir pistondur. Bunu hava veya su sızıntısı olmadan yapar, tabii ki mükemmel sürtünmesiz contalar sağlıyoruz. Her bir pistondaki hava, bununla birlikte diğer pistondaki hava hortumlarından geçen ile iletişim kurar. İşte aynı prensipte çalışan daha basit görünümlü bir cihaz. Aynı zamanda su altında da çalışır. Tekerlek, kurşun ağırlıkları takılı olarak körüklere sahiptir. Tüm körüklerdeki hava, sekiz koldaki tüpler vasıtasıyla göbek içindeki bir odaya paylaşılır. Mucit Arşimed ilkesini lise fiziğinden hatırlıyor. Bir cisim sıvıya batırıldığında, sıvının, sıvıya eşit büyüklükte bir cisim üzerinde yukarı doğru kaldırma kuvveti uyguladığı ve vücut tarafından yer değiştirdiği söylenir. bellowsc.gif Bu yüzden, bu cihazlarda ağırlıklar, aksın bir tarafındaki pistonlardaki veya körüklerdeki hava hacmini düşürerek hareket ederek, aksın diğer tarafındakilerin hacmini arttırır. Bu nedenle, hacmi arttırılmış olan taraftaki pistonlar veya körükler, tekerleğin diğer tarafındakilerden daha büyük kaldırma kuvveti yaşar. Bu nedenle bu cihazların her ikisi de saat yönünün tersine dönmelidir. Kurşun ağırlıklar üzerindeki kaldırma kuvvetleri, ağırlıkların olduğu her yerde aynıdır. Silindirler, körükler ve sistemin diğer parçaları üzerindeki kaldırma kuvvetleri açıkça dengelenir. Bu argümanlar, bu cihazların sürekli döneceğini düşünmek için birini yönlendirmek için çok baştan çıkarıcıdır. ________________________________________________ (Ancak bir geri zekalı bu sistemin dengede olduğunu söyleyebilir) Bak ne demiş. "Bu nedenle bu cihazların her ikisi de saat yönünün tersine dönmelidir.". Şekilleri dikkatle incelersen ikisin de saat yönünün tersine değil saat yönünde döndüğünü oklardan anlayabilirsin. Burada size tam tersini söyleyip "hayır diğer tarafa döner" demenizi bekleyen bir yazıdır bu. Konuya bu kadar hakim bir insan yön konusunda böyle bir hata yapabilir mi? Bu bariz şekilde bilerek yapılmıştır ve bunun nedeni vardır. Kinaye. Ayrıca böyle farklı dildeki içerikler halâ sizin gibi moronlar tarafından karşı iddialar olarak algılanır ve böyle yorumlanır. Bu yazının kinaye olduğunu kanıtlayan daha pek çok ifade var. Burada hepsini yazamadım. Yada dur yazayım. Bu cümlenin yerini tespit edip iyi oku: "Bu, ya kova zinciri ya da tekerlek formunda kesinlikle ustaca bir cihazdır." Sonra bir tane daha ; "tüm bu cihazlar için ortak düşünmedeki kusurları gördüğümüzde, pistonların çiftler halinde hava hatları ile mi yoksa ortak bir hava deposu ile mi bağlı olduğu farketmez. Aslında, tekerlek ya da kayış boyunca çapraz bağlantı olup olmadığına bakılmaksızın, hava ya da mekanik bağlantı ile farketmez." Bak aynı şeyi yine tekrar etmiş. "Mucit, solda daha fazla su bulunduğundan, tekerleğin saat yönünün tersine dönmesi gerektiğini varsayar." Bir tane daha; "Haznelerin sıvı ile doldurulması ve tüm cihazın farklı bir sıvının içine daldırılması biraz daha ilginç olur. Bunu okuyucu için bir alıştırma olarak bırakıyoruz. " Son cümleye bakın kinayenin özü burada "Bu şimdi umut verici görünmüyor, değil mi? Yine de, bir miktar hava sıkışır ve tekerleği dönmeye zorlayabilir, tıpkı bir akvaryumdaki basınçlı hava pompasının suya batırılmış bir su çarkını döndürmesi gibi. Ancak dönme çarkından ne kadar enerji almayı bekleyebiliriz? Bu kolay bir tane. En fazla, idealize bir sıfır sürtünme ve viskozite vakası varsayarsak, gereken enerjiden daha fazlasını elde edemeyiz." Adamın işi kolay değil sizin tabulaşmış konularda örümcek ağı gibi beyinlerinizle mücadele ediyor. Kendine dürüst adam bilerek söylediği yanlışların fakına varıp ona soru yöneltmelidir. Adamın istediği budur. Bu adam sadece benim Amerikalı bir varyantım. Son olarak şunu söyleyebilirim. Siz ingilizceyi ve fiziği yeterli düzeyde anlasanız bu adamın kinaye yaptığını rahatlıkla anlardınız.
×