Jump to content

John_Ahmet

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  236
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

John_Ahmet Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

178 profil görüntüleme
 1. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Aptal olmayın! Sadece bir kaç megawatt için böyle oyuncak gibi projelere gerek yok. Soğuk füzyondan daha güçlü projeler biliyorum. Size yalan geliyor. Doğruları elbet bir gün öğreneceksiniz.
 2. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  @Aksamsefasi isimli üyenin tüm mesajları silinmiş neden acaba? @Sütlü KaseAyrıca bu konuları sizin gibi konuda tepeden inme bilgilere sahip insanlarla tartışmaktan çok bunaldım. Bu konuda bitmiş projeler var. Onlardan birini üreteceğim ayrıca benim de konu hakkında çok fazla tecrübem oldu. Ürettiğim bu elektrikle bitcoin ve altcoinlerde madencilik (mining) yapmak istiyorum. Biliyorsunuz bitcoin ve altcoin madenciliğinin tek maliyeti elektriktir ve bu maliyeti karşıladıktan sonra ürettiğiniz paranın tümü size kalır. Madenciliğe zaten 3 ay önce başladım. Şimdilik gün $20 kaznıyorum. Elektrik üretimini elimdeki projeleri bitirip bu madencilere bağlayacağım. Böylece gelirim %50 oranında artacak ve $30 olacak. Sonra daha güçlü madenciler satın alarak ve bir yandan elektromanyetik dalgaları elektriğe dönüştüren projelere de yatırım yaparak bu masraflarımı azaltmayı planlıyorum. Anladım bu konuyu sizlerle tartışmak bana zarar veriyor. Zaten anlamıyorsunuz. Artık kendime çalışacağım.
 3. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  En doğrusu budur. Ne öğreniyorsanız siz de böyle öğrenin. Kitabi bilgilere körü körüne inanmak ve bağlı olmak doğru değildir. Bilgilerini deneme yanılma yoluyla pekiştirmelisin böylece daha kalıcı olurlar ve yanlış bilinen bir çok kitabi bilgiyi de düzeltme fırsatın olur. Buna kolay kolay izin vermeseler de ısrarcı olursan fizik kitaplarındaki yada Maxwell denklemlerindeki bir çok yanlışı düzeltebilirsin. Newton fiziği ve kuantum fiziği arasındaki bu uçurumu biraz olsun azaltmak gerekiyor. Bunu ise ancak deneme yanılma yoluyla keşfederek yapmak gerekiyor. Bilim böyle yapılır yoksa sadece kitap okuyarak değil.
 4. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Hayır tüm bu detayları yazımda belirtmeme rağmen ısrarla herkes bu konuyu açtığımda aynı şeyleri soruyor yada söylüyor. Tükendim artık ve patlamak sana nasip oldu Ergen değilim oldukça olgun bir insanım. Söylemek istediklerini ve itirazlarını daha açık ve net dile getirirsen sana daha çok bilgi verebilirim fakat ben yazdıkça sen kaçarsan yazdıklarım hep havada kalır ve kiminle tartıştıysam hep böyle oldu. Genelde atarlı değilim fakat yazdıklarımı anlayan ve yorumlayabilen olmadığından ve yanlış bilgilerle beslendiğinizi de bildiğimden doğrusunu söyleme üslubunu kullanıyorum. Bunu herkes yapıyor örneğin karşılık olarak sen de bana aynı tondan yaklaştın. Neyse kırdıysam özür dilerim amacım kesinlikle bu konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamaktır. Yanlış anlaşılmasın.
 5. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Ne yaptın nasıl yaptın anlatır mısın?
 6. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Sen çok matah bir şey sorduğunu mu sanıyorsun? Ne demek elektromanyetik dalgayı nereden bulacaksın? Siz şaka mısınız? Biri size bir zaman yanlış bilgi vermiş hala öyle sanıyorsunuz. O yanlış bilgi de şudur; .Elektronikçiler elektromanyetik dalgaların kaynağını sadece yakınlardaki radyo, tv, wifi, baz istasyanları gibi radyo vericileri olduğunu sanarlar fakat gerçek bu değildir. Bu doğru olsa da yani bu kaynaklar elektromanyetik dalga kaynağı olsa da gerçek güç kaynakları bunlar değildir. Güneşten dünyaya görünür ışık ve görünür tayfta olmayan bir çok elektromanyetik dalga salınır. Gerçekte ışık da elektromanyetik bir dalgadır fakat görünür ışığın dışında kalan elektromanyetik dalgalar ciddi biçimde ve yoğun olarak varlar ve en büyük kaynak güneştir. Bunun dışında dünyanın kendi kutupları vardır ve dünyanın güneyinden kuzeyine akan elektromanyetik dalgalar vardır. Bu dalgalara" longitidunal wave" denir. Ne sanıyorsunuz siz göremiyorsunuz diye bu enerji kaynakları yoklar mı? Öyle mi sanıyorsunuz? Ben gördüğüme inanırım mı demeye getiriyorsunuz? İşte tüm bu çeşitli frekanslarda paketlenmiş enerji paketleri elektrik enerjisine çevrilebilir durumdadır. Bunu yapan bir çok farklı sistem vardır. Örneğin karanlıkta çalışan güneş paneli benzeri paneller bu türdendir. Görünür ışık dışında olanları da elektrik enerjisine çevirir. Böylece gece dahi elektrik üretmeye devam eder. Yine bunu panel kullanmadan başaran bir çok patentli çalışma vardır. Örneğin yukarıda paylaştığım Tesla patenti ve akabinde günümüzdeki bir kaç uygulamasını paylaştım. Bu çalışmalar yapıldı ve çalışıyorlar. Sizler ne çeşit özürlü insanlarsınız da bunu kavrayamıyor, anlayamıyor ve hala itiraz edecek bir neden buluyorsunuz? Tüm bunlar çok doğal şeylerdir ve inanılmayacak bir yönü yoktur. Enerji her tarafımızdadır. Bu enerji denizinde bunları nasıl kullanılabilir enerjilere dönüştürüp kullanabileceğimizi zamanla daha iyi öğreneceğiz. Gelecek çok daha farklı olacak. Fakat bu geleceği ben şimdi yaşamak istiyorum. Benim zekam buna yetiyor fakat sizinkiler bana engel oluyor. Çünkü anlayamıyor ve yorumlayamıyorsunuz. Ben sana yukarıda cevabımı veriyorum fakat sen bunu anlayacak kadar zeki değilsin. Sorun burada zaten aptalca bir soru şimdi aldın mı cevabını?
 7. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Ayrıca tebrik ederim pilsiz çalışan bir radyo yaparak bu gücün farkında olan nadir insanlardansın fakat bu gücün sandığından çok daha fazla olduğunu henüz bilmiyorsun çünkü henüz sadece radyo dalgaları ile uğraşıyorsun. Aslında microdalga ve kzıl ötesine doğru aynı bu radyoyu yaptığın power sistem gibi bir tane daha yap sese ihtiyaç yok hoparlörü devreden çıkar ve bu akımı doğrultup bir kapasitörde depolayıp buradan tüm sistemi besleyecek bir devre yap. Sana bunun için para bile öderim. Yeter ki yap. Bu yaptığın görünür ışıktan daha büyük dalga boylarını hedeflesin. Bunu yapabilir misin?
 8. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Tamam o halde şema atıyorum. Bu şema benim bahsettiğim dijital olanı değil analog bir tane gönderiyorum. Burada toprak bağlantısı dahi yok ve sistem çalışıyor mu çalışmıyor mu bunu denemeden yargılama sadece devreyi yap ve videonu paylaş. Bu da trafoyu nasıl hazırlayacağın ile ilgili görsel
 9. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Burada rezonansı yakalayıp yakalayamadığını nereden biliyorsun burada önemli olan rezonanstır. Bunun ne olduğunu biliyor musun? Sana önerim bunun için aynı sargı sayısına sahip bir ferrit üzerinde özel bir trafo yapman. ikinci sargı 3-5 sarım fazla olsun. 0.75mm kablo kullan. Örneğin 17 - 20, 15 - 20 gibi sonra AD9833 isimli bir modül var istediğin frekansta kare dalga yada sinüs sinyal üretiyor. Şimdi bu sinyal düzeyindeki elektriğin neler yapabildiğini görebilmen için trafonun az sargılı olan tarafına bu sinyali gönder trafonun diğer ucuna da ikili seri bağlı 6V dolayında paralel 10 adet led bağla sonra bu AD9833 ile 100kHz den 2MHz kadar belirli bir artış ile örneğin 0.1 Hz aralıklarla tüm frekansları dene ve ledin yandığını bildiren bir sensör hazırla sistemi başlat ve ledlerin yanıp yanmadığını raporlayan bir sistem kur. Sonra sistemi başlat ve kendi haline bırak bir süre sonra doğru frekansı yakaladığında bu ledler bu çok düşük akımlı bu sinyal ile yanacaklar. Aslında bu trafo ucundaki kapasitörün bir tarafından bu fazla enerjiyi alacak sana bunun gerçek olduğuna yemin edebilirim. İnanmıyorsan bunun bir aldatmaca yada yanlış bilgi olduğunu düşünüyorsan mutlaka bu deneyi yap. https://www.direnc.net/ad9833-sinyal-jeneratoru-entegre-modulu?lang=tr&h=7124afad&gclid=CjwKCAiAiarfBRASEiwAw1tYv-IXyy8BPrxEE85sqlhlUQkb6OyOiZNa5BbJznlj3irmBK_9JxxODxoCaEgQAvD_BwE Bunun için bir arduino yada Rasbery pi kullanabilirsin. Yada şu AD9833'ü bile boş ver. Sadece Rasberry pi üzerindeki PWM sinyalini kullan ve söylediğim aralıkta tüm frekansları dolaş ledlerin yanıp söndüğü bir an olacaktır bu anı yakala ve bu frekansı kaydet. Bu sistemin rezonans frekansıdır. Sonra bu frekansta bu sinyal ile ledleri yakmayı değil rasberry pi yi çalıştırmak için LM7805 kullan ve bununla rasberry pi yi besle. Şöyle bir sistem üretmiş olacaksın raspberry pi ni çalıştırmak için 5V bir akım ver ve raspberry pi çalıştıktan sonra bunu kes. İlginç şekilde rasberry pi ve bu sistem çalışıyor olacak. Sen konunun en önemli kısmını kaçırıyorsun. Bu ve benzer projeleri binlerce insan yaptı bunları sahte videolar sanıyorsunuz hepsi bu fakat gerçekler. Belki içlerinde sahte olanlar vardır kim bilir denemeden nasıl anlayacaksın? Hemen yalanlara başlıyorsunuz ben yaptım da çalışmadı vs. Yalancısınız işte...
 10. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  İşte paylaşmışsın ya motoru 2. ve 3. şekilde motor rahatlıkla görünebiliyor. Ucunda bir silindir var silindirin yanal yüzylerinde metal parçaları var bir boşluk bir metal olacak şekilde dizilmişler ve metaller kablo ile trafonun bir ucunu kapasitörün ve antenin bağlı olduğu kısma iletiyor. O dönemde tam sinüs dalga elde edilemiyordu kare dalga ile yetiniyorlardı. Aslında bu bile yeterlidir yeter ki rezonans frekansı yakalansın. 4. şekilde bunlar net olarak görülebiliyor.
 11. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  O dönemde elektronik osilatör yoktu bunun için elektrik motoru kullanıyorlardı. Elektrik motoru anahtarı açıp kapatıyor ve uygun frekansı oluşturmaya çalışıyor. Daha bunu bile anlamamışsın. Benim söylediklerime itirazın varsa yaz senin neden karşı olduğunu anlamaya çalışayım.
 12. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Tamam o halde bu sistemdeki osilatörde rezonans frekansında osilasyon oluşturman gerekiyor. Sonra Load kısmına bir yük bağladıktan sonra buradan osilatörü beslemek için bir geri besleme devresi kurman gerekiyor. Aslında bu şart değil çünkü rezonans için harcadığın enerjiye X dersek load kısmından çekebileceğin maksimu enerjiye de Y dersek ve etrafımızdaki radyan enerjiye de R dersek denklem şu şekilde oluyor. Radyan enerji R + X = Y + Kayıplar Bu denklem termodinamiğe uygundur. Çünkü Y'nin X'ten daha fazla olmasının tek açıklaması sisteme bu bahsi geçen radyan enerjinin dahil olmasıdır. Zaten amaç bu enerjiyi kullanılabilir enerjiye dönüştürmektir. Burada alüminyum antenin işlevi %10-%15 civarındadır anten olmadan da hemen hemen aynı miktarlarda enerji elde edilebiliyor. Şimdi senin önerin nedir? Ben de zaten bunların nasıl yapılacağını gerekli tüm devre elemanlarına kadar anlatan bir çok doküman var. Sence nasıl yapılır anlat bakalım. Burada rezonans frekansının önemini kavradın mı? Bu frekansı anlatan hiç bir tez çalışması okumuş muydun? Orada bir çok yüksek lisans öğrencisi sistemlerin rezonansa girdiği durumlarda sistemde fazla akım oluştuğundan bahseder eğer trafon da uygunsa etraftaki görünür ışıktan daha büyük dalga boyuna sahip elektromanyetik dalgaları elektrik enerjisine çevirmiş olursun.
 13. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Zaten du devreler Tesla patentindeki projenin günümüzde çalışan tipolojik eş değerleridir. Bu çalışmalar toprak bağlantısız olduğu için aslına göre düşük voltaj ve akım üretiyor. Bunun 100kW düzeyinde enerji üreten modelleri de vardır. Toprak bağlantılı olanları çok daha iyidir. Tariel Kapanadze isimli Tesla takipçisi bunun çok daha iyi enerji üretenlerini yapıyor ve sunumunu gerçekleştiriyor. Örneğin bir haber spikeri Tariel'in Türklerle bir anlaşma yapıp geliştirdiği düzeneği inceliyor ve yorumluyor. Video çok kısa dikkatli izle ve sonuna kadar izlemiş ol. Sonra bana bunların nasıl yapılabileceğini sorup öğrenebilirsin.
 14. John_Ahmet

  En basit devridaim makinesi - Bu bir devrim hile yok!

  Bağdat pili ve iddia edilenlerini boş verin. Nihayetinde çok detaylı fizik, kimya ve arkeoloji ve tarih bilmeyi grektiriyor. Bunun doğru bir bilgi olduğunu ancak gerçekten inanmanın güç olduğunu biliyorum. Bunu destekleyen diğer argümanlara da ihtiyaç duyacaksınız. Bunun için benim tüm paylaşımlarımı okumanız gerekir. Burada bunu kanıtlayan birçok makale yazı vs. paylaşabilirim fakat buna gerek yok. Şu an benim bildiğim fakat dünyanın henüz kullanmaya başlamadığı bir enerji elde etme yöntemi var. Buna karanlık enerji demiyoruz. Gerçekte karanlık enerji bildiğimiz radyan enerjinin çok daha yoğun bir hali olsa da biz buna radyan enerji diyelim. Şu şemada radyan enerjinin tüm dalga boylarındaki onlara verdiğimiz isimlerle birlikte bir şemasını görebilirsin. Visible (görünür ışık) 'ın solunda kalan ve sağında olanlara dikkat et. Şimdi sana gerçek bir deney göstereceğim. Aslında bir deney gösterdim. 2. sayfada bulabilirsin orada bir video var. Bir neodium mıknatıs, anten görevi gören bir yay ve metal halka ve yalıtkandan oluşan bu düzeneğe magnetic resotantor diyorlar ve radyan enerjini küçük bir kısmını kullanılabilir enerjiye dönüştürüyor. Lütfen videoları incelemeden ve hakkında bilgi sahibi olmak istediğinizi ifade etmeden yorum yazmayın. Kısaca çok bilmeyin öğrenin. Sonra bu radyan enerjiyi daha başka yollarla nasıl elde edebiliriz. Bu konuda şu paylaşacağım iki linkte ne varsa öncelikle okuyun. Videoları izleyin hala anlamadıysanız ve bunun paylaştığım radyan enerji elde etme yöntemleri olduğunu söyleyebilirim. İnanmadıysanız sadece bunu ifade edin sizi ikna edinceye kadar elimde tüm doneler mevcuttur. https://infinitysav.com/pcb-device/
 15. John_Ahmet

  Elektromanyetik dalgaların kaynağı nedir?

  Bu enerjiyi çekmeye başlamak için bir trafo ve osilatör kullanman lazım trafoda rezonans frekansını yakalıdığında çok ciddi akım elde edersin aman dikkatli ol. g.tünü başını uzak tut çarpılırsın. Sana örnek bir proje göndereyim fakat bununla ilgili ciddi ol. Şimdi şu videoyu incele burada bu sistemin antenli, antensiz, toprak bağlantılı, toprak bağlantısız bir çok varyasyonu var. Kızıl ötesi diye kafana takma bu radyo dalgalarından mikro dalgadan kızıl ötesine kadar önemli bir tayftaki elektromanyetik dalgaların sistemde kullanılan frekansa göre özellikle trafonun rezonans frekansına göre önemli bir kısmı elde ediliyor. Şimdi şu videoyu bir incele bu vidoda böyle bir devre kurmuş. Bu devrenin bende tüm şeması bulunuyor ilgilenirsen paylaşırım. Öncelikle elindeki lityum yada aaa pil ile sisteme sadece bir tetik akımı yolluyor. Sistem rezonans için gerekli input enerjiyi geri beslediğinden ampül bir daha kolay kolay sönmemek üzere (led ampüllerin ömrü kadar - 50 bin saat) uzun bir süre yanabiliyor. Bu sistemleri geliştiren bir firma ve dünyanın çeşitli yerlerine bunlardan yapıp satıyor. Çok ciddi boyutta çalışmaları var. Bu sistemi şu linkten detaylarını inceleyebilirsin https://infinitysav.com/pcb-device/ Sonra bir örnek çalışma istersen sana gönderebilirim. Malzameler dahil 250 + 100 (maliyet) toplam 350 TL ye bunlardan iki adet yaptırabilirsin. http://elektronikprojem.com sitesi bu konuda iyi iş görüyor. Sonra bu adamların diğer çalışmalarına şu adresten https://infinitysav.com/ ulaşabilirsin.
×