Jump to content

John_Ahmet

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.125
 • Katılım

 • Son ziyaret

İletiler bölümüne John_Ahmet kullanıcısının eklediği dosyalar

 1. 37 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

  "Manyak" diyerek mi küfür etmişim sana? 

  Senin gibi "bayan" diyen bir minibüs şoförü tadındaki adamın manyak sözcüğünü küfür olarak tanımlaması biraz uyumsuz oldu. Kaldı ki sana oturup da bayan değil kadın falan diyemeyeceğim, konu bu değil.

   

  Sen o minübüs şöförünün ayaklarının altını öp! "Bayan" kelimesinin esasında cinsiyet vurgusu içermeyen ve daha eşitlikçi bir anlayışa sahip erkeklerin dilinden dökülen çok daha kaliteli bir kelime olduğunu henüz kavrayamamış olabilirsin. Zaten senin gibi çirkef ve ağzı bozuk bir bayanın cinsel beklenti içerisinde kendisine kadın diye hitap edildiğinde onure edildiğini sanması senin gibi eziklere mahsus bir itiraz.

   

  Bak şunu iyi anla! Tüm kriminolojik raporları ve istatistikleri incelersen. Gerçek pedofiller, çocuk ve kadın istismarcıları, kadın ticaretinin sorumluları, uyuşturucu ticareti yapanlar, gasp, cinayet, ve bilumum psikoljik şiddet suçu işleyenler senin sandığın gibi bazı vakıflara üye, ince bıyıklı, hükümet yanlısı kişiler değil, bilakis sol görüşlü kürtler, radikal ya da radikal olmayan sol görüşlüler ve non-teistlerdir. Bunu gerçek bir inceleme yaparsan çarpıcı şekilde fark edeceksin.

   

  Buralarda durma acaba kim satıyor bu kadınları diye hicap duyup, bu rezaletin yaşandığı yerleri gez, bak, araştır, sor, soruştur bakalım karşına kimler çıkacak? Sandığın gibi ince bıyıklı hükümet yanlısı adamlar mı? Öyleyse tüm dişlerimi kırar, harakiri yapar ve canıma kıyarım. 

   

  Diğer bütün underground işleri kimler yapıyor diye gerçek bir araştırma yap karşına kürt ya da türk sol görüşlü insanlar çıkacak. Ezelden hükümet düşmanı insanlar bunlar. Devlet düşmanı çünkü suç işliyor. Muhalefet olmanın ve hükümete karşı olmanın çok farklı psikolojik dinamikleri var ve en önemlisi suç işleyen ve bundan pişman olmayan bir anlayıştır.

   

  Size bazı haberler ulaşıyor ve kırk yılda bir o da bazı itiraflar ve çarpıtmalarla bu kişilerin genelikle teist oldukları konusunda yanlı ve yanlış bilgilere sahipsiniz. Çünkü bunun nedeni bir haberin haber değeri taşıması için olay sıklığının çok düşük olması beklenir. İşte 100 kişi içerisinden biri teist çıkıyor diye 99'u da öyle sanıyorsunuz. Gerçek suçlar haber olamayacak kadar çok sayıdadır ve failleri kesinlikle teist değildir. Sağ görüşlü hiç değildir.

   

  Bu sebeplerle bırakın aşırı sağ biraz gelişsin ve bu pislikler otomatikman temizlensin. Benim bakışım çok radikal fakat kesinlikle gerçek suç ve faillerin radikal sol görüşlü olduğunu anlayacak kadar bunun peşinden gitmiş insanların anlayabileceği bir konudur. Bunu bir kez anladıktan sonra tüm değer yargılarınızda değişiklik meydana gelir. Artık size ulaşan haberlerin haber değeri taşıması açısından olay sıklığı çok düşük vakalardan seçildiğini büyük bir duyarlılıkla bilip gerçeklerin bunun tersi olabileceğine daha çok ihtimal verirsiniz. Zaten istatistiksel olarak suç konusunu teolojik ve siyasi görüşler açısından ve etnik köken bakımından bir demografisini incelediğinizde bunu çarpıcı şekilde anlarsınız.

 2. 2 saat önce, Türk Ateist yazdı:

  Al sana İsveç'li...

  Bu arada, Ayasofya'yı açtınız da öğrendik ki müzenin gişeleri İsveçli bir şirkete verilmiş ihalede, bütün gelir onların olacakmış. Şimdi bir de bu borç kaldı başımıza. Acaba diyorum, senin Tayyip ihaleyi senin gibi düşündüğü ve şimdiden ilişki kuralım, dost olalım dediği için mi İsveç'e verdi?

   

  Sen açıkça suç ortağısın. Ülkenin tepesine çöreklenmiş korkunç bir hırsızlık/yolsuzluk şebekesinin açık suç ortağısın. AKP'ye oy veren her bir kişi için geçerli bu.

   

  Diğer küfür içeren mesajlarını bayan olduğun için şimdilik es geçiyorum. Bayan diyorum çünkü kadın kelimesine göre daha az cinsiyet vurgusu içeriyor. "Bayan" kelimesine ve "abla" hitabına hırt oluyorsan bu benim umurumda değil, bayanların cinsel beklentilerini ve arzu ettikleri hitap şekillerini umursamıyorum.

   

  Evet neden olmasın? RTE Ayasofya'da tüm dinlerin kardeşçe birbirleriyle ilişki kurduğu huzurlu bir atmosfer istiyor. İsveç gibi Kuzey Avrupa ülkelerinin de bu konudaki başarısı ortadadır. Bu sebeple bunu garanti altına almak için onlarlarla iş birliği içinde olabilir. RTE, sandığınızdan daha fazla her hangi bir kişinin, kurumun, toplumun pozitif olarak değerlendirelecek bir yönü varsa bunu heba etmeyecek erdemlere sahiptir.

   

  Benim gördüğüm ne kadar vatan haini, bencil, sırf biraz cahil(** tartışılır) oldukları için anadolu insanını hor gören, cebi biraz para gördüğü için hükümeti arsızca eleştiren, riyakar, sinsi, kibirli insan varsa hepsi sol görüşte toplanmış.

   

  Paylaştığın vidodaki kadın ne kadar sevimli, sizin haince saldırılarınıza karşı değerli olanı koruma güdüsü taşıyan ve kimin kendi hakkını savunacağını bildiği için doğru yolda olan masum bir insanın ve benzer aktivistlerin videolarını pek bir meziyet gibi paylaşıyorsunuz ama biz ne görüyorsak onu anlıyoruz. Manupülasyon yapamıyorsunuz.

   

  Nihayetinde kanı bozuk olan sol görüştür. (Böyle söyleyeyim de arkadaşın konusunu sabote etmiş omayayım. :) Mazur görün yine damar konuları açtılar dayanamadım. :()

 3. 55 dakika önce, Türk Ateist yazdı:

  İyi ya işte, sen ve senin gibi yobazsever AKP'liler hep birlikte ülkeye çağ atlatıyorsunuz, Kuzey Avrupa ülkeleri kadar huzurlu olacaksınız işşallah.

  Kuzey Avrupa demiş bir de. Nüfusun neredeyse %90'ının ateist, nontheist olduğu ülkeler bunlar. 

  Çelişkinde boğul, AKP'li manyak...

   

  Birincisi yobazları hiç sevmem ikincisi AKP'yi ve milletvekillerinin hemen hemen tümünü de sevmem. Benimle ilgili çok yanlış bilgileriniz var. Yalnızca RTE'nin yaptığı çalışmaları o döneme kadar yapılanlarla objektif olarak kıyasladığımda bu zatın aşırı derecedeki pozitif farkını itiraf edebilecek kadar erdemliyim hepsi bu!

   

  Dahası ben Türkiye'yeyi sağ ve sol görüşler olarak ayırdığımda görüyorum ki sizden çok daha farklı tespitlerim var. Sol görüş daha esmer, teni esmer olmasa bile daha koyu saçlıdır. Dolayısıyla sağ görüş de nispeten bunun tersidir ve daha açık tenli insanlardan oluşur. Sen teolojik görüşüne bakarak sol görüşün Kuzey Avrupa'ya daha yakın olduğunu savunabilirsin ancak genetik yakınlık incelenirse sağ görüşlüler özellikle de onların içerisindeki yörükler, bulgar göçmenleri ve çerkesler ki büyük çoğunluğu sağ görüşlüdür ve genetik olarak Kuzey Avrupa'ya daha yakındır. Sizin sandığınız gibi sağ görüş Araplara benzemez aksine sol görüş genetik olarak daha çok benzer. Bunu anlamak için bir CHP toplantısına ya da yemeğine katılın, katılımcıları yüzleri görünecek şekilde fotoğraflayın yine aynını AKP için de yapın ve inceleyin. Hatta bundan sonra TV ekranlarına daha dikkatli bakıp bunu yakalamaya çalışın. Göreceksiniz ki sağ görüşün görünüşü, yaşam biçimi ve genetiği sol görüşlülere nazaran Kuzey Avrupa'ya daha çok benzerdir.

   

  Örneğin sen muhtemelen esmersin tenini kastetmiyorum saç rengin alabildiğine siyah renkli. Sıradan teist bir yörük kızı senden misliyle daha fazla Kuzey Avrupalıya benzer.

   

   

   

   

 4. On 07.07.2020 at 22:45, Smile Buddha yazdı:

  kan grubu bilgilerinizi satacağım. 

  Ateizmi yok etmek için ilaç geliştiriyoruz. :)

   

  Hepsi negatif bunların! Kan grubu negatif olanlar üzerine bir çalışma yaparsanız %99 örtüşür. Seküler camianın, sol cenahın ve non-teistlerin kan grubu daima negatif çıkar. Zaten gördüğün gibi hepsi pesimist ve çok negatif insanlar. Bunlardan kurtulursak kısa zaman içerisinde Kuzey Avrupa ülkeleri kadar huzurlu olmamız mümkündür.

 5. 11 saat önce, Smile Buddha yazdı:

  itiraz ettiğim şey bedenimizde radyoaktif izotoplarını bulunması değilki.

  Onlardan kurtuluş yok.Olmasa daha iyi olurdu.

  Adam öyle yazmışki bu radyoaktif izotoplar olmazsa kalp çalışmaz. :)

   

   

  5 saat önce, anibal yazdı:

  Haklısın valla, ne diyeyim. Aslında, bu şahsın, "Kalp, antimadde enerjisi ile çalışır" demesi lazımdı, ama korkmuş herhalde. Zira, potasyum bozunurken, antimadde'de üretir malum. Ve o gama ışınları da antimaddenin bozunması sonucu ortaya çıkarlar aslında. 

   

  Ama sorun şu, kalp vea başka organlarda, ne o nükleer bozunuma, ne de bu antimadde olayına dair, ortaya çıkan enerjiyi kullanabilecek hiç bir yapı yok. O enerjiyi kullanacak bir şey olsaydı, dükkan senindi yani.

   

  Yani anlayacağın, gene salak salak ve saçma salak sayıklıyorsun, her zamanki gibi.

   

  Vücudumuz sıcaklığını belirli bir seviyede tutmak için enerji harcar ve bu ışınım sıcaklığı belirli bir seviyeye yükselttiği için ısı denge sistemimiz vücudu daha fazla ısıtmak için enerji harcamaz ve belirli bir seviyede tasarruf yapmış olur. Bunun gibi pek çok sistem bundan etkilenir ve toplamda enerji fazlası oluşur. Vücudun daha az enerji harcamasına sebep olup tasarruf yapmasını sağlar. Bunu anlamak çok mu zor?

 6. Bilimsel araştırmalar bazen inanılması güç bulgular ortaya çıkarabilir. Bu nadiren de olsa oluyor ve normal insanların ilk tepkisi "hayır, olamaz, bu adam kafayı yemiş!" oluyor. Bu bilimsel bakış açısıyla düşünüldüğünde çok yanlış bir değerlendirmedir. Adam size füzyon tepkimesi oluşuyor demiyor. Gamma ışınları seviyesinde düşük ışımalardan bahsediyor. Bunun hücrenin içerisinde olduğunu düşünürseniz yalnızca bir kaç atomun bozunmasını kapsıyor. İşte böyle bilgileri aklı evvel kişiler okuyunca yazarına linç girişiminde bulunuyorlar. Çok terbiyesiz ve yeni fikirlere kapalı insanlarsınız.

   

  https://web.itu.edu.tr/~mercimek/index_dosyalar/Page331.htm

   

  https://www.taek.gov.tr/tr/2016-06-09-00-43-46/1087-dogal-radyasyon-kaynaklari.html

   

  https://www.fmo.org.tr/wp-content/uploads/2018/07/DOGAL-RADYOAKTIVITE-ata-tibbi_jeoloji_dosya99.pdf

 7. 29 dakika önce, deadanddark yazdı:

  Anladim,

  V kacis dahil edince tuhaf bir durum ortaya cikiyor.

  Benden önce cevap gelmezse cizerek gösteririm yarin aksam.

   

  Sevgiler

   

  Daire saat yönünde değil tam tersi yönünde dönüyor.

  1. nin cevabı 2

  2. nin cevabı 3 olacak.

 8. On 01.07.2020 at 00:13, Smile Buddha yazdı:

  Böyle ispat mı olur?

   

  3 saat önce, DreiMalAli yazdı:

  Dizideki 2'ler terimlerindeki 2 rakamlarının sayısı 3'ler terimlerindeki 3 rakamlarının sayısına eşittir. Bu sayıya n diyelim. 1'ler terimlerindeki 1 rakamlarının sayısı ise 2n olur.

  an = 10n dizisini elemanları 1 ile başlar, peşinden n tane 0 gelir.

  (a1 = 101 = 10, a2 = 102 = 100, ... a5 = 105 = 100000, ...)

   bn = an - 1 = 10n - 1  dizisinin elemanlarının rakamları ise sadece 9'lardan oluşur ve bu 9'ların sayısı n'dir. (Matematiksel tümevarım metodu (induktion) ile kolayaca kanıtlanabilir)

  (b1 = 101 - 1 = 10 - 1 = 9, b2 = 102 - 1 = 100 - 1 = 99, ... b5 = 105 - 1 = 100000 - 1 = 99999, ...)

   cn = bn / 9  = (10n - 1) / 9 dizisinin elemanlarının rakamları sadece 1'lerden oluşur ve bu 1'lerin sayısı n'dir.

  (c1 = (101 - 1) / 9 = (10 - 1) / 9 = 9 / 9 = 1, c2 = (102 - 1) / 9 = (100 - 1) / 9 = 99 / 9 = 11, ... c5 = (105 - 1) / 9 = (100000 - 1) / 9 = 99999 / 9 = 11111, ...)

   dn = 2*bn  = 2*(10n - 1) / 9 dizisinin elemanlarının rakamları sadece 2'lerde oluşur ve bu 2'lerin sayısı n'dir.

  (d1 = 2*1 = 2,  d2 = 2*11 = 22, ... d5 = 2*11111 = 22222, ...)

   en = 3*bn  = 3*(10n - 1) / 9 = (10n - 1) / 3 dizisinin elemanlarının rakamları sadece 3'lerden oluşur ve bu 3'lerin sayısı n'dir.

  (e1 = 3*1 = 3,  e2 = 3*11 = 33, ... e5 = 3*11111 = 33333, ...)

  (en = bn / 3 = (10n - 1) / 3 'de aynı sonucu verirdi)

   

  Dizinin terimlerinin elemenalarını bu şekilde formüle ettikten sonra, sorulan soru

  c2n - dn =? (en )2 midir sorusuna dönüşür.

  Yani

  (102n - 1)/9 - 2*(10n - 1)/9 = [(10n - 1)/3]2

  eşitliği doğru mudur sorusunun cevabı isteniyordur. Bu eşitliğin doğruluğunu göstermek ise basittir. Eşitliğin sol tarafını alırız ve biraz oynarız, sağ taraftaki terimi buluruz:

  (102n - 1)/9 - 2*(10n - 1)/9 = (1/9)*[(102n - 1) - 2*(10n - 1)] = (1/9)*(102n - 1 - 2*10n + 2) = (1/9)*(102n - 2*10n + 1) = (1/32)*(10n - 1)2 = [(10n - 1)/3]2

  Ki bu sonuç da kanıtlamaya çalıştığımız eşitliğin sağ tarıfındaki terimdir. Eitliğin her n sayısı için geçerli olduğu matematiksel tümevarım metodu ile ayrıca kanıtlanabilir.

  (Q, E, D)

   

  On 01.07.2020 at 00:13, Smile Buddha yazdı:
  1. 1*(10)+1=(10^0)*10^1)+(10^0)
  2. 11*(100)+11=(10^0+10^1)*10^2+(10^0+10^1)
  3. 111(1000)+111=(10^0+10^1+10^2)*10^3+(10^0+10^1+10^2)
  4. 1111(10000)+1111=(10^0+10^1+10^2+10^3)*10^4+(10^0+10^1+10^2+10^3)

         n.=a*10n+a

   

  1. 2=2*(10^0)
  2. 22=2*(10^0+10^1)
  3. 222=2*(10^0+10^1+10^2)
  4. 2222=2*(10^0+10^1+10^2+10^3)

         n.2*a

   

  1. 3^2=9*(10^0)^2
  2. 33^2=9*(10^0+10^1)^2
  3. 333^2=9*(10^0+10^1+10^2)^2
  4. 333^2=9*(10^0+10^1+10^2+10^3)^2

         n.9*a2=32*a2

   

  altı çizili olanlara a diyoruz.

  3 numaralı olanı seçelim.

  103*(a)+a-2(a)=9*(a2)

  103*(a)-(a)=9*(a2)

  a*(103-1)=9(a2)

  (103-1)=9a

  n numaralıyı seçersek

  10n-1=9a

  a=(100+101+102+......10n-1)=(10n-1)/9=(10n-1)/32

   

   

  Böyle ispat mı olur? :)

   

  @Smile Buddha'nın yaptığı ispat çok daha anlaşılır ve doğrudan amaca yönelik olduğu için kendi alanının matematik olmadığı da göz önünde bulundurulursa programlama destekli ispat konusunda çok profesyonel olmasa bile bu konudaki başarısı ortalamanın üzerindedir ve bence 10 üzerinden 10 puanı hak ediyor. Kendisini tebrik ederim. Paylaşılan ve ispat olduğu öne sürülen diğer karalama ise kesinlikle ispat değildir.

 9. 52 dakika önce, deadanddark yazdı:

  Bu soruya cevap verecek kimse yok mu?

   

  Alıntı

  11 - 2 = 32

  1111 - 22 = 332

  111111 - 222 = 3332

  11111111 - 2222 = 33332

  ...

  Bu dizi hep böyle mi devam eder?

   

  Ben 11'li ifadenin 100 bin basamağı geçtiği sayılara kadar hesapladım. Çok büyük ihtimalle sonsuza kadar bu eşitlik doğrudur. İspatını yapabilen yapsın. Yaptığını söyleyenlere hemen inanmayın. Yaptıysa paylaşsın da görelim.

 10. Yukarıdaki iki iletimi okuduktan sonra şunu da belirtmeliyim. Merkezcil kuvvetlerin bileşenleri bir merkez etrafında dönen ağırlık kuvvetleri gibi sinudial değildir. Açısal hızın karesiyle doğru orantılı olduğundan Örneğin bhaskara wheel videosundaki sistemde ağırlık düşerken oluşan kuvvetler şu geogebra programında çizdiğim şekilde açısal hızın artışıyla muazzam ölçüde artar. 

   

  Ağırlığın birim çemberin 0 noktasından itibaren düşmeye başladığını düşünürseniz düşmeye başlaması ve tam olarak  son noktaya ulaşması büyük dairenin 5 - 10 derecelik bir açısına denk gelir kendi açısı 0 - 90 aralığında değişiyorken dış dairedeki dönüş de hesaba katılırsa bu kuvvetlerin bileşkesi sıfır değildir. Aşağı yönlü küçük bir dikey bileşen kalır ve bahsi geçen sistemlerde bu tür kuvvetler sistemin motorudur. Kütleçekiminin hasadı bu şekilde yapılır.

   

  Açısal hızın değişimine göre yaklaşık 0 noktasından itibaren 100 derecelik bir açı diliminde bu kuvvetleri hesaplayıp yukarıda paylaştığım formüle dayalı olarak oluşturursanız. Bu kuvvetlerin bileşkesini hesaplayıp ve çizdirip rahatlıkla dikey bileşeni hakkında fikir sahibi olursunuz. @Smile Buddha ben ilgili programı o kadar iyi bilmiyorum. Bir ara bunu yapıp sistemin çalışma ilkesini daha iyi anlayalım.

   

  https://www.geogebra.org/calculator/fnbgwxtf

   

  https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

 11. Arkadaşlar lütfen size bu konuyu anlatırken göbeğim çatlıyor ve artık şu merkezcil kuvetlerin ne kadar önemli büyüklükte olduğunu görmeniz açısından şu hesabı yapın. Sarkaç 180 derece salınırken bu ağırlığın tam 4 katı oluyor. 120 drecede salınırken 3 küsür katı buradan dünyadaki kütleçekimi ile oluşan merkezcil kuvvetler arasında bağıntı oluşturup matematiksel bir formül bulma peşindeyim. Aynı zamanda beyniniz artık bu konuları düşünürken düğümlenmesin size bunu anlatmak çok zor oluyor. Lütfen bunu kendiniz deneyimleyin ve basit sarkaç için oluşan merkezcil kuvveti hesaplayın bir fikir edinin. Ağırlık 1kg ve yarıçap da 1metre olsun.

   

   

  p = 2 * pi * sqrt(h / g) * A / 360 => saniye

  f = 1 / p => Hz

  ω = 2 * Pi * f => radyan / saniye

   

  F = m . ω. r => Newton

   

  A = Salınım yapılan açı (180 derece)

  h => yükseklik => 1 metre

  g => yerin çekim ivmesi 9,81 m/s2

  p => sarkacın peryodu 

  ω => açısal hız => radyan /saniye

  m => kütle 1 kg

  r => yarıçap 1 metre

   

  p = ?, f = ?, ω = ?, F = ?

   

  F = 1 * ω2  * 1 = ω2

   

   

   

   

  Bir saat önce, John_Ahmet yazdı:

  Senden öncelikle dönen sistemlerde merkezkaç kuvvetlerinin şimdiye dek hiç dikkat etmemene karşın aslında ne kadar büyük olduğunu anlaman için küçük bir hesap yapmanı istiyorum.

   

  Bu sarkacın 180 derecede salındığını düşün en aşağı noktadaki açısal hızını bularak cismin ağırlığının 1kg ve yarıçapın da 1 metre olduğunu varsayıp

   

  F = m . ω. r

  g = 9,81

  formülde yerine koyduğunda merkezkaç kuvvetinin, ağırlık kuvvetinden (m.g) tam 4 kat büyük olduğunu hesaplamanı istiyorum.

   

  Bunu görüp şaşırdıktan sonra Bhaskara Wheel ve diğerleri için neden moment oluşturduğunu sana ilke olarak gösterebilirim. İstediğin değerleri kullanıp hesaplayabilirsin.

   

  220px-Pendulum_animation.gif

   

 12. 15 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  sistemin sade sağ tarafındaki ağırlıklar dışarı doğru açılmaz sol tarfındakilerde dışarı doğru açılır.

  sadece sağ taraftaki açılıp düşseydi haklıydın.sol tarftaki ağırlıklarda  dışa doğru açılıyor.

   

  Büyük dairenin açısal hızı çok düşük olduğundan soldaki bu durum çok küçük kuvvetlere karşılık geliyor ancak sağ tarafta 0 noktasına gelen ağırlık sonlandırıcıya kadar düşerken açısal hız çok büyük oluyor ve burada oluşan merkezkaç kuvvetinin büyüklüğünü ve yönünü hesaplarsan 0 noktasından çok yakın geçen güney batı yönlü olduğunu belirleyebilirsin. İşte bu kuvvetin o küçücük dikey bileşenin yaptığı işe bakar mısın? Sürtünme kuvvetlerine rağmen sistemin küçük bir momentle sürüklüyor. Zaten konu hakkında bilimsel açıklama yapılırken bir çok yerde devidaim konusu açıldığında bu sürtünme kuvvvetlerine rağmen hareketini sürdüren sistemlerden bahsediliyor ama bundan faydalanmak mümkün değil deniyor. Ben Bhaskara Wheel'in 50-60 cm boyundaki sistemleri için buna katılabilirim ancak 10 metre çapında inşaa edildiğinde bu kulube gibi bir çiftlik şantiyesine yetecek enerjiyi üretmesi bakımından kırsal bölgelerde kullanılabilir.

   

  Ayrıca güç üreten sistemler çok bilinmediğinden örneğin Orffyreus'un tekerleği gibi 3,5 metre çapında olup bahsettiğim temel ilkeden sonuna kadar faydalanan ve her iki yanında sarkaçlar bulunan bir sistemin 15 cm olan mili ile 40 kg ya kadar ağırlıklar kaldırılabiliyordu. Bunların her birini tartışmayı çok arzuluyorum. Zor da olsa nihayetinde buradaki sistemlerin çalışma nedenlerini anlayacak ve bunun termodinamiğe aykırı olmadığına sizler de kanaat getireceksiniz. Tek fark artık kütleçekiminin kullanılabilir bir enerji kaynağı olduğunda hem fikir olmaktan geçiyor.

 13. 1 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  cevabı diğer tarafta verdim.merkezkaç kuvvet düşen ağırlıkları daha fazla dışarı doğru açamaz.

  çünkü menteşeler ile bağlı.

  düşmeyen ağırlıkları ise ise dışa doğru açar.sağ ve sol dengesizliği ortadan kalkar.

  bu yüznde statik hesap yapmaya karar verdim.  

   

  İşte zaten sistemin ya da ağırlıkların sahip oldukları kinetik enerjiyi dikkate almadığın için ve merkezkaç kuvvetinin buradaki rolüne dair hiç hesap yapmadığın için bu fazla momenti senin hesaplaman pek mümkün değil, daha deneyimli birinin bu hesapları yapabileceğine eminim.

 14. 9 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  https://www.desmos.com/calculator/4tptqgeiwo

   

  Kütle merkezine göre denge noktasını buldum.

   

  20.688o   saat yönünde  dönerse kütle merkezinin x değeri 0 oluyor.sistem dengeye geliyor.

   

  teker yarıçapı=0.5 metre

  düşen plakaların ağırlığı 3 kg uzunluğu 10 cm  kalınlığı 4 cm olarak aldım.

   

  bu videodaki düzene göre hesapladım.

   

  Sana zaten yalnızca ağırlıkları ve ağırlık merkezini dikkate alarak yapacağın hesaplardan sonra sistemin dengede olduğunu hesaplayacaksın ancak bu doğru değil demiştim hatırlıyor musun? Zaten Yalnızca ağırlık kuvvetlerini dikkate alırsan buradaki fazla enerjiyi asla tespit edemezsin.

   

  Sistemin saat yönünde döndüğünü düşünürsen eksi yönde açılarla hareketini sürdürürken ve sağ tarafta birim çembere göre 0 noktasına gelen ağırlıklar 90 derece açı oluşturacak şekilde düşüyorlarlar. İşte onlar düşerken açının 90 dereceye gelmesi yaklaşık -30 -40 derece bir açıya denk geliyor. Bu açıya gelene kadar ağırlığın kendi eksenindeki açısal hızı sürekli artıyor ve açısal hızın karesine orantılı merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesini alırsan bunun dikey bileşenin aşağı yönlü küçük bir kuvvet olduğunu hesaplayabilirsin.

   

  İşte sistemin dönme momentini oluşturan kuvvet budur ve nasıl hesaplanacağını sen iyi biliyorsun. Şimdi bu hesabına ilave olarak daha önce dikkate almadığın bu kuvveti hesaplayıp sistemin neden döndüğünü anlayabilirsin. Yine de bu çok büyük bir moment oluşturmuyor ancak sistemin sürtünme kuvvetleri ile başa çıkarak hareketi sürdürüyor.

 15. 1 saat önce, Sütlü Kase yazdı:

  Bu attığın denklemi sağlayan 59.46 derecelik ( oraya denk geliyor) açı ana denklemi sağlamıyor gibi. Zaten 60 a bu kadar yakın çıkmamalı. 

   

  Sende mi o şekilde buldun @Smile Buddha

   

  Neyse ben matlab olan bir bilgisayara erişebildiğim zaman hallederim olmazsa. Teşekkürler yinede 

   

  4 saat önce, DreiMalAli yazdı:

  = -2,30867*Cos(a) + 1,36121*Sin(a)

   

  Bu ifade doğruysa cevap sıfır değil!

   

  a = 59.46 => 

   

  -2,30867*Cos(ToRadiant(a)) + 1,36121*Sin(ToRadiant(a)) = -0.000751414436739983

   

  https://dotnetfiddle.net/tQJMcD

 16. 4 saat önce, Smile Buddha yazdı:

  bhaskara whellin çalıştığını kanıtı nerede?

  Attığın  videolar kanıt değildir.Hesapda yapmadın.Enerji eşitliği yazmak hesap değildir.yazarken hepsini göstereceksin sistemde nerede olduğunu.

   

  Sadece Bhaskara Wheel değil bütün kütleçekimi kaynaklı özdevinim sistemlerinin ana prensibini anlattım. Aynı prensibi n farklı sistem için modelleyip bir modeli açıklamak için m kadar denklemde sistemin denge noktasının bulunmadığına kanıt oluşturmak için kullanabilirsin.

   

  F = m . ω. r

   

  Bu formülü dikkatle incele anlamaya çalış ve sonra şu yazıyı oku!

   

  https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/9799-devri-daim-makineleri-çağına-doğru/page/24/&tab=comments#comment-1512011

   

   

   

   

 17. @Smile Buddha ve anlamamakta ısrar eden hepiniz için söylüyorum.

   

  Evet su içen kuş da devridaim makinesidir. Jiroskop benzeri bir sistemle de aynı prensipleri kullanarak devridaim oluşturulabiliyor yanlış değil. Bakın tanım tam olarak şöyle;

   

  Kısaca doğanın enerji döngüsüne doğrudan bağlanabilen sistemlere devridaim makinesi denir. nokta

   

  Diğer tanım ise şöyle;

   

  Devridaim makinesi, enerji nakline ihtiyaç duymayan ve depolanmış enerji gereksinimi olmadan çalışmasını sürdüren makinelerdir.

   

  Zaten bu tanımdan da yukarıdaki tanımı çıkarmak mümkündür.

   

   

  Kütleçekiminin iş yaptığı, ısı üretebildiği herkesçe anlaşılacak şekilde kanıtlansa -- ki zaten kanıtlandı fakat pek bilinmiyor -- o zaman sizler bu mantıkla diyeceksiniz ki kardeşim kapiler sıvı yükselteci, bhaskara wheel, orrfyreus'un tekerleği de devridaim makinesi değildir. Onlar kütleçekimi enerjisini kullanan sistemler o kadar diyebilirsiniz.

   

  Bizler de o halde vakum enerjisini kullanan, ya da ihtiyaç duyduğu enerjiyi karanlık enerjiden çekebilen makinelere devridaim denir diyebilecektik. Onlar da kanıtlandığında sistemlerimizi kategorize ederken bir ayrıma gitmemiz gerektiğini fark edecektik.

   

  Hatta şu prensiple çalışan sistemler devridaimdir de diyebilirdik.

   

  http://superileri.com/bilim-adamlari-mutlak-sifirdan-daha-soguga-ulasti-kadar-dusuk-bir-sicaklik-ki-sonsuz-dereceden-bile-daha-sicak/

   

  Kasten bilerek enerjiyi nakil ederek çalıştırdığımız sistemlerle ihtiyaç duyduğu enerjisini doğanın enerji döngüsünden kendisi alarak çalışmasını sürdürebilen sistemleri farklı başlıklarda incelemek gerekecekti. Umarım bunları anlıyorsunuzdur.

   

  Sizler enerji girdisini açıklayabiliyorsunuz diye bir sisteme devridaim makinesi değildir demek aptallıktan başka bir şey değildir. nokta

   

  Gerçekte çalışabilen örnekler hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok.

   

  Bhaskara wheel enerjisi tükendiğinde duran bir sistem değil çünkü enerjisi hiç tükenmiyor. Onun çalışmadığının zannedilmesinin nedeni prototipini hep 15-20 cm boylarında yapmış olmaları ve kütleçekimi ile ilgili eksik bilgilere sahip olmalarıdır.

   

  50-60 cm boylarında yapıldığında nihayet çalışabildiği fark edildi. Şimdi acaba hangi sebeple çalışıyor olabilir. Hani termodinamik? gibi sorular akla gelebilir.

   

  Öncelikle bana çalıştığına kanıt olabilecek net bir kuvvet gösterin derseniz;

   

  Sağ tarafta düşen ağırlıkların düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin, dikey bileşeni sebebiyle çalışmasını sürdürüyor. Bu dikey bileşen sistem yatay konumdayken 0 değil midir derseniz hayır sistem dönmekte olduğundan o ağırlık düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin dikey bileşeni birim çembere göre -5-6 derecelik bir açıya sahip ve dolayısıyla dikey bileşeni oldukça küçük olsa dahi sürtünme kuvvetleri ile başa çıkıp sistemi döndürebiliyor deriz.

   

  Bu fazla enerji kütleçekiminden geliyor ve dolayısıyla kütleçekimi iş yapabilen, ısı üreten bir enerji kaynağıdır deriz.

   

  Zaten kütleçekimnin oluşumu için harcanan enerji nereye kayboluyor olabilir diye sormazlar mı? Örneğin benzer çekim gücüne sahip mıknatıslar yapılırken yüksek basınç ve yüksek miktarda DC akm verilerek yapılıyor ve mıknatıs hünerini gösterdiği süre boyunca demanyetize olarak nötrleşiyor değil mi? Acaba kütle bu çekim gücünü hiç azalmadan neye borçludur (hangi enerjilere)? Siz bunları sorgulamadan ağırlık merkezi bulma saçmalıklarıyla konuyu açıklayabildiğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir enerji varsa bu enerjiyi yok mu sayacaksınız?

   

  https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

   

  Bir önceki iletimi görmezden gelmeyin! Ana ilke ne biliyor musunuz? Sistemde kütleçekiminin oluşturduğu merkezkaç kuvvetlerine iş yaptırmak ve basitçe bu tür sistemlerin ana ilkesi budur. Orffyreus'un tekerleğinde de benzer bir ilkeden faydalanılıyor. Yine milkovic sarkacının free energy oluşturduğu savı bu temele dayanır. Merkezkaç kuvveti örneğin bir sarkaçta açısal hızın karesiyle doğru orantılıdır. Basit bir sarkaç örneğin 180 derece açıda salınım yapıyorsa açısal hızın doruğa ulaştığı en aşağı noktada merkezkaç kuvvetleri ağırlığın 4 katına kadar ulaşıyor. Bu 120 derecede 3 küsür katına kadar oluyor. İşte bu kuvvetlere iş yaptırmanın bir yolunu bulursan kaçınılmaz olarak kütleçekimi kaynaklı bir devridaim sistemi bulmuş oluyorsun. Basit sarkacı düşünüp iş yapmayan kuvetlerin enerji oluşturamayacağını düşünebilirsiniz fakat Milkovic sarkacında olduğu gibi iki aşamalı (Two stage mechanical oscillator) sarkaç kullanırsanız bu mümkün hale geliyor.

   

  Böylece bu merkezkaç kuvvetlerine iş yaptırarak basit sarkacın yalnızca sürtünme kuvvetleri karşılığında bundan çok daha fazlasını hasat edebileceğiniz bir sistem hazırlayabiliyorsunuz. Zamanında Orffyreus bunu mekanik özdevinim oluşturarak başarıp 3 metre çapındaki tekerleğin kendiliğinden dönmesini sağlayarak tarihe geçti. Bu olayda sistemi test etmek için bir odaya 54 gün boyunca kapatıp çalışmasını sürdürüp sürdürmediği incelenip çok saygın görgü tanıklarınca resmi raporlar hazırlanmıştır fakat niyeyse bu sistem de tarihin tozlu raflarında sessizce anlaşılmayı bekliyor. 

   

  https://zamanmakinasi.webnode.com.tr/news/bir-devri-daim-makinesi-hikayesi/

   

  220px-Pendulum_animation.gif

   

  oscillator_animation.gif

 18. 55 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  tamam işte bunu denkleme dök.

  yada yazdığın program gibi program yazıp ispatla.iterasyon  yöntemi ile integralini almıştın.  :)

   

  Bir önceki iletimi görmezden gelme! Ana ilke ne biliyor musun? Sistemde kütleçekiminin oluşturduğu merkezkaç kuvvetlerine iş yaptırmak ve basitçe bu tür sistemlerin ana ilkesi budur. Orffyreus'un tekerleğinde de benzer bir ilkeden faydalanılıyor. Yine milkovic sarkacının free energy oluşturduğu savı bu temele dayanır. Merkezkaç kuvveti örneğin bir sarkaçta açısal hızın karesiyle doğru orantılıdır. Basit bir sarkaç örneğin 180 derece açıda salınım yapıyorsa açısal hızın doruğa ulaştığı en aşağı noktada merkezkaç kuvvetleri ağırlığın 4 katına kadar ulaşıyor. Bu 120 derecede 3 küsür katına kadar oluyor. İşte bu kuvvetlere iş yaptırmanın bir yolunu bulursan kaçınılmaz olarak kütleçekimi kaynaklı bir devridaim sistemi bulmuş oluyorsun. Basit sarkacı düşünüp iş yapmayan kuvetlerin enerji oluşturamayacağını düşünebilirsiniz fakat Milkovic sarkacında olduğu gibi iki aşamalı (Two stage mechanical oscillator) kullanırsanız bu mümkün hale geliyor.

   

  Böylece bu merkezkaç kuvvetlerine iş yaptırarak basit sarkacın yalnızca sürtünme kuvvetleri karşılığında bundan çok daha fazlasını hasat edebileceğiniz bir sistem hazırlayabiliyorsunuz. Zamanında Orffyreus bunu mekanik özdevinim oluşturarak başarıp 3 metre çapındaki tekerleğin kendiliğinden dönmesini sağlayarak tarihe geçti. Bu olayda sistemi test etmek için bir odaya 54 gün boyunca kapatıp çalışmasını sürdürüp sürdürmediği incelenip çok saygın görgü tanıklarınca resmi raporlar hazırlanmıştır fakat niyeyse bu sistem de tarihin tozlu raflarında sessizce anlaşılmayı bekliyor. 

   

  https://zamanmakinasi.webnode.com.tr/news/bir-devri-daim-makinesi-hikayesi/

   

  220px-Pendulum_animation.gif

   

  oscillator_animation.gif

 19. @administrator Konu ve iddia çok sivri olduğu için en başından beri bana sataşılıyor. @DreiMalAli ve @anibal trafından. Ben konuyu gerçekten anlayabilecekleri şekilde tüm fiziksel ve matematiksel becerimlerimle aksi yöndeki iddialarına cevaplar veriyorum. Cevaplar işlerine gelmediğinde küfür edip yazılanları okumuyorlar. Sonra bir kaç ileti sonra ben aynı şekilde karşılık verdiğimde raporlayıp tavanarasına gönderilmesine sebep oluyorlar. Küfürler ile ilgili raporun biri bana ait sanırım onu bir başkasının yazdığını sanıp konumu tavanarasına göndermişsiniz.

   

  Lütfen bu başlığı hak ettiği yere AteistCafe'ye hatta mümkünse bilim forumuna taşıyın. Ben bunu hak etmedim.

   

  @administrator

 20. 27 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  tamam işte bunu denkleme dök.

  yada yazdığın program gibi program yazıp ispatla.iterasyon  yöntemi ile integralini almıştın.  :)

   

  Programlara bakan var sanki... Senden başka bakan yok emin ol! Senin de bu özelliğini seviyorum. Ne paylaşırsak dikkatle inceleyip fikrini söylüyorsun fakat bu az önceki kanıtımı defalarca paylaştım ama senden tık yok. Ben yapsam satırlar arasında unutulup gidecek. Geogebra ile 30dk dır cebelleşiyorum sinirlenip neredeyse bilgisayarı parçalayacaktım. Ağırlığın giderek artan açısal hızına göre doğru büyüklükte 3,er 5 er derece açılarla 10 15 adet merkezkaç kuvvetini şekil ile gösterip bu kuvvetlerin bileşkesini hesaplayıp bu kuvvetin yönü ve şiddetini yaklaşık olarak şekilde gösterip dikey bileşenin iş yapabileceğini gösteren şekli çizip yardımcı olacak birine bakıyorum. Kendim yapabilsem çoktan yapmış olurdum. Programcılığı seçtiğimden beri grafik çizim yeteneklerimi kaybettim fakat kodla çizdirebiliyorum. Sen kolayca Geogebra ile çizmezsen ben kodla çizdirip link atacağım ama yine kimse oralı olmayacak. Laflarını söyleyip kaçıyorlar.Baksana terbiyesiz bana küfür ediyor raporluyorum fakat yine de benim başlığımı tavanarasına gönderiyorlar. Böyle de ahlaksız yöneticileri var bu forumun. Daha ne kadar tahammül edilebilir ki...

   

  Namert insanların karşısında haklı olsanız bile bu onların fikirlerini değiştirmeye asla yetmiyor. Çünkü aşırı derecede namert ve ahlaksızlar. Seni meclisin dışında tutuyorum. 

   

  @administrator

   

  https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

 21. 3 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  universite olması hile yapmazlar anlamına gelmiyor.

  universitenin görevi eğitmektir kandırmak değil.

  çalışıyorsa altına nasıl çalıştığını yazsınlar.

  sen anlatamıyorsun.onlarda anlatmmaışlar zaten.

   

  Hile olmadığını, çalışmasının fiziksel bir açıklaması olduğunu yazıyorum hiç oralı olmuyorsun. Bu açıklamayı ilk ben yapmış olsam ne değişir.

   

  Gerçekte çalışabilen örnekler hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok.

   

  Bhaskara wheel enerjisi tükendiğinde duran bir sistem değil çünkü enerjisi hiç tükenmiyor. Onun çalışmadığının zannedilmesinin nedeni prototipini hep 15-20 cm boylarında yapmış olmaları ve kütleçekimi ile ilgili eksik bilgilere sahip olmalarıdır.

   

  50-60 cm boylarında yapıldığında nihayet çalışabildiği fark edildi. Şimdi acaba hangi sebeple çalışıyor olabilir. Hani termodinamik? gibi sorular akla gelebilir.

   

  Öncelikle bana çalıştığına kanıt olabilecek net bir kuvvet gösterin derseniz;

   

  Sağ tarafta düşen ağırlıkların düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin, dikey bileşeni sebebiyle çalışmasını sürdürüyor. Bu dikey bileşen sistem yatay konumdayken 0 değil midir derseniz hayır sistem dönmekte olduğundan o ağırlık düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin dikey bileşeni birim çembere göre -5-6 derecelik bir açıya sahip ve dolayısıyla dikey bileşeni oldukça küçük olsa dahi sürtünme kuvvetleri ile başa çıkıp sistemi döndürebiliyor deriz.

   

  Bu fazla enerji kütleçekiminden geliyor ve dolayısıyla kütleçekimi iş yapabilen, ısı üreten bir enerji kaynağıdır deriz.

   

  Zaten kütleçekimnin oluşumu için harcanan enerji nereye kayboluyor olabilir diye sormazlar mı? Örneğin benzer çekim gücüne sahip mıknatıslar yapılırken yüksek basınç ve yüksek miktarda DC akm verilerek yapılıyor ve mıknatıs hünerini gösterdiği süre boyunca demanyetize olarak nötrleşiyor değil mi? Acaba kütle bu çekim gücünü hiç azalmadan neye borçludur (hangi enerjilere)? Siz bunları sorgulamadan ağırlık merkezi bulma saçmalıklarıyla konuyu açıklayabildiğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir enerji varsa bu enerjiyi yok mu sayacaksınız?

   

  https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

 22. 12 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

  olmayan sistem için açıklama yapsan ne olur açıklama yapmasan ne olur?

   

  Ne faydası var bana?

   

  Böyle bir sistem bilip yapmayan hala elektrik faturası ödeyen biri gerizekalıdır.

   

  su ısıtıcısı siparişi vermiştin.o projene ne oldu? :)

   

  Hangi olmayan sistem Bhaskara Wheel'i nerene almak istersin? İstersen çalışır hali bu bak incele...

   

  https://www.youtube.com/watch?v=rbCnzsFjvQU

   

  Bunun için yalnızca eski bir resim de atabilirdim fakat ısrarla çalışır haldeki videosunu paylaşıyorum. Burası bir üniversite ve belki hileli olmayıp çalışabileceğini anlayacak kadar incelersin. Öyle bu hileli kanıt olamaz demek zeka belirtisi değildir. Açıkça inceler hangi kuvvetlerin etkili olabileceğini kendin çözümlersin. Sana bu bilgilendirme de yapıldı ama korku bokuna hiç bir şey yazamadın.

   

  Neden çalıştığını düşün ve bul sana anlatıldı. O kuvvetleri nerene almak istersin. Hesabını yap anla ve sus.

   

  49 dakika önce, John_Ahmet yazdı:

  Gerçekte çalışabilen örnekler hakkında hiç bir halt bildiğiniz yok.

   

  Bhaskara wheel enerjisi tükendiğinde duran bir sistem değil çünkü enerjisi hiç tükenmiyor. Onun çalışmadığının zannedilmesinin nedeni prototipini hep15-20 cm boylarında yapmış olmaları ve kütleçekimi ile ilgili eksik bilgilere sahip olmalarıdır.

   

  50-60 cm boylarında yapıldığında nihayet çalışabildiği fark edildi. Şimdi acaba hangi sebeple çalışıyor olabilir. Hani termodinamik? gibi sorular akla gelebilir.

   

  Öncelikle bana çalıştığına kanıt olabilecek net bir kuvvet gösterin derseniz;

   

  Sağ tarafta düşen ağırlıkların düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin, dikey bileşeni sebebiyle çalışmasını sürdürüyor. Bu dikey bileşen sistem yatay konumdayken 0 değil midir derseniz hayır sistem dönmekte olduğundan o ağırlık düşerken oluşan merkezkaç kuvvetlerinin bileşkesinin dikey bileşeni birim çembere göre -5-6 derecelik bir açıya sahip ve dolayısıyla dikey bileşeni oldukça küçük olsa dahi sürtünme kuvvetleri ile başa çıkıp sistemi döndürebiliyor deriz.

   

  Bu fazla enerji kütleçekiminden geliyor ve dolayısıyla kütleçekimi iş yapabilen, ısı üreten bir enerji kaynağıdır deriz.

   

  Zaten kütleçekimnin oluşumu için harcanan enerji nereye kayboluyor olabilir diye sormazlar mı? Örneğin benzer çekim gücüne sahip mıknatıslar yapılırken yüksek basınç ve yüksek miktarda DC akm verilerek yapılıyor ve mıknatıs hünerini gösterdiği süre boyunca demanyetize olarak nötrleşiyor değil mi? Acaba kütle bu çekim gücünü hiç azalmadan neye borçludur (hangi enerjilere)? Siz bunları sorgulamadan ağırlık merkezi bulma saçmalıklarıyla konuyu açıklayabildiğinizi mi sanıyorsunuz? Öyle bir enerji varsa bu enerjiyi yok mu sayacaksınız?

   

  Bu da İlk bulan şahsın resmi, fotoğrafı değil resmi..

   

  4e65ea1758236ffd192b3bd6659066d3.jpg

 23. 20 dakika önce, Smile Buddha yazdı:

   

  Burada ispat yapılmıyor ki, sadece tanım verilmiş. Onu zaten @DreiMalAli yapmıştı. Bunu ilkokul çocuğu da yapar. İspat yapamadıktan sonra böyle bir tanımlamanın doğru olup olmadığını sormak namert insanlara yakışır. Ben Bhaskara wheel'in bile çalıştığının kanıtını sunuyorum. Hatırlatırım. Siz gözden kaçırmış olsanız bile... Sanırım o kanıtı bugün paylaştım ve @Smile Buddha neresine alacağını bilemediği için bana sataşmaya başladı.

   

  12 saat önce, DreiMalAli yazdı:

  11 - 2 = 32

  1111 - 22 = 332

  111111 - 222 = 3332

  11111111 - 2222 = 33332

  ...

  Bu dizi hep böyle mi devam eder?

   

 24. 22 dakika önce, DreiMalAli yazdı:

  :)

  4 sıra yazmış olmak ispat için yetmez mi yani sence sevgili deadanddark?

  Ya da... Kaç sıra yazmış olursam ispatlamış olurum?

  Şakaydı tabi! :D

   

  Ben matematiksel ispat arıyordum ve ispatladım.

  Kendim ispatladığım için buraya da soru olarak yazdım.

  İspatı da basitmiş zaten.

   

  Sevgiler

   

  31 dakika önce, deadanddark yazdı:

  Yoksa dört sira yazmak yetiyor mu simetrinin devam ettigini söylemek icin. Ispatladim zaten dedigin icin soruyorum.

  Sayilarin arasinda cok güzel uyum var.

  Mesela 33/22, 333/222....oran hep ayni sayiyi veriyor.

  Bir kac tane daha var böyle bu pramit dizisinde.

   

  @deadanddark Sanırım @DreiMalAli ispatladığını rüyasında görmüş. uyanır uyanmaz da buraya yazmış. Yoksa ispatını çoktan yapardı. Muhtemelen uyanır uyanmaz rüyasında yaptığı ispatı unutmuş olmalı!

×
×
 • Yeni Oluştur...