Jump to content

Gece ve Müzik

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  43
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Gece ve Müzik Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Gece ve Müzik

  ÜYELİĞİ SONLANDIRILAN KULLANICILAR

  @administrator, @Bir Buçuk, @haci Beni atınız lütfen. Bu aptallara laf anlatmanın hiçbir gereği ve faydası yok. Teşekkür ederim.
 2. Gece ve Müzik

  Karşı devrim mi kazandı?

  Bu anlattıkların romantik peygambercilik sevgili bilgivehis. Düşünme metodu arızalı insanlara hiçbir şey veremezsin. Çünkü o metod zaten yılların birikimi maddi bir süreçtir. İçinde alışkanlıklardan tut, psikolojik tutuma, hormanal seviyelerden aldığı eğitim ve yaşadığı çevreye kadar bir sürü etken var. Hani fabrikaya inek sokup sosis çıkması o fabrikanın çalışma uzmanlığını gösterir, aklından kabaca süreçleri tehmin edersin. Bu tip insanlara bilgi soktuğunda ortaya çıkan şey kendi süreçlerinden geçirerek ortaya çıkardıklarıı saçmalıktır. Hiçbir yere varmaz o sonuçlar. Bak başlık sahibinin ''patent alma'' ve ''karanlıktan korkmak'' başlıklarını bir incele. Ben bu başlıklara önyargısız bildiğim kadarıyla yardımcı olabilecek şeyler yazdım. Sonuç : karanlık korkusu zaten azalmış bir iki günde. İnsan kişisel bir sorununu genel bir alana aktarırken kendini tartar. Bu ciddi bir sorun mudur, sürekliliği var mıdır, diğer uzmanlar bu konuda neler söylemiştir diye herhangi bir araştırma, düşünme değerlendirme süreci yok kafasında. Hemen foruma yazmış bir kaç cevap sonra da konu ortada bırakılmış kendisi tarafından. Uzmana gitti mi sizce? Foruma yazayım birisi bana anlatsın ben de iyi olayım...Uzaktan derdine çare bulmak sence ne kadar sağlıklı bir kafanın ürünü olabilir? Bu nesillerin tek aradığı şey onaylanmak. Oluşlarını onaylamaktan başka dertleri yok, oluşlarını değiştirmekle ilgili hiçbir kaygıları da yok. Sadece bu üye için demiyorum, son gelenlerin çoğunluğu böyle. Sen de farkındasındır forumda konuşulan konuların. Patent alma başlığında da önyargısız olarak cevap verdim. Sonuçta bu üyenin motor hesaplamalarını yapabilecek kadar ne matematik bilgisi var ne de motor çalışma prensiplerini biliyor. Bilimi merak etmeyle, teknoloji takip etmekle kendini övüyor ama kendi motorunu yapan biri olarak çalışma alanı ile ilgili hiçbir bilgisi yok. Sence bu doğal mı?Bunun farkındayız değil mi? Ama yine de cevap veriyoruz aptallık ederek. Sonuçta olay Nasa'ya başvurmaya ulaştı. Bir şey yoksa uzak mesafelere taşınır. Bu tipler sürekli ağızlarında sakız çiğnerler sana da sakız çiğnediklerini gösterirler ağızlarını aça aça. Şu başlıktaki can alma, can verme eylemselliği var ya, o kadar kofti bir tepki ki. Çok gördük biz burada yüksek todnan atıp tutan, sonrasında forumda kendilerini bile hedef almayan ciddi dertler yaşandığında ortalıktan sıvışanları. Bırak can almayı can vermeyi ateist olduklarını bile söyleyemez çoğu bu tiplerin. Romantik peygambercilik oynamak isteyen oynayabilir. Ben de bu konularda fikrimi belirtir geçerim. Vakit ve emek vermek isteyen verir. Boşa kürek çektiğinizi anlamak uzun sürüyorsa ve değişmiyorsanız kendi sorununuzdur bu. Çok kolaylıklar ve sabırlar dilerim.
 3. Gece ve Müzik

  Karşı devrim mi kazandı?

  Sana aptal demeye gerek yok örneğin. Nereden çıktı o 5 yıl? Bir kaç tane daha 5 yıl eklemen gerekiyor oraya. İşte bunun için hep böylesiniz. Düşünme metodlarınız arızalı. Veriniz, bilginiz yok. Sığsınız sığ. Karşı devrim söylemi ile aihm kararını birleştirip can almayı, can vermeyi öneren birinin kafasından gram farkın yok. Sanıyorsunuz ki farklı şeyler konuşup farklı şeyler tartışıyor farklı yollar düşünüyorsunuz. Aptallık belirtileri hep aynıdır aynı. Hiç şaşmaz. Aptallara emek vermek ise tercih meselesidir. İlk başlarda önyargısız yaklaşırım insanlara ama çoğunuz da aynı tornadan çıkmışsınız be. Ben fena dinciyimdir ve buraya ateistforumu bitirmeye geldim. Korkun benden. Böööö. Yöneticiler istedikleri zaman beni atabilirler. Özel mesaj at admine şikayet et; atsın beni. ''Bana aptal demedi ama kesinlikle aptal olduğumu düşünüyor, başka insanlara da aptal demiş'' diye şikayet et. İstedikleri gibi atabilirler beni. Atılınca üzülüp ağlayacağım söz....
 4. Gece ve Müzik

  Karşı devrim mi kazandı?

  Şu yeni yetme üyeler kadar boş beleş bir topluluk görmedim şu forumda. Bu tipleri ciddiye alıp hiç cevap vermemek lazım. Kafa bomboş, bildiği 3 -5 terimi yan yana getirmeyle düşündüğünü filan sanıyor. Aihm ne için karar vermiş, karşı devrim ne alaka... Yap çorbanı sal ortaya. Sorsan nüfus cüzdanında din bölümünde islam yazar ama gelip burada can vermekten can almaktan bahseder. 2 gün karanlıktan korkunca gelip burada başlık açar çare arar. 5 gün motor araştırması yapıp 6. gün yeni motor icat eder. Bunları ciddiye alıp adam yerine koyup cevap vermek zaman kaybı ve aptallıktır.
 5. Gece ve Müzik

  Sonsuz güç

 6. Gece ve Müzik

  Sonsuz güç

  ''Tanrı'' düşünemez ki.
 7. Gece ve Müzik

  Müzikle Açalım

  Anneke van Giersbergen - Wish You Were Here
 8. Gece ve Müzik

  Müzikle Açalım

 9. Gece ve Müzik

  nasıl ateist oldum

  Önce ergenlikten çık sonra düşünürsün bunları. Şunları şu anda düşünmen bile direkt dinci kafası. Dikkatli düşün.
 10. Görece iyi temel eğitim almış son nesilin ağırlıklı internet kullanıcısı olduğu bir dönemdeyiz. Onun yansımalarını görüyoruz. Geçmişte gerçek hayat çok daha laik olduğu için insanlar bu konularda kendilerini ifade etmek zorunda hissetmiyorlardı. Laiklik ortadan kalktığı için insanlar azıcık özgür hissettikleri sanal ortamda tepkisel olarak kendilerini ifade ediyorlar. Ümit vaat eden bir durum değil açıkçası. Bir toplumda nonteist- teist oranını belirleyen şey bireylerin kendi tercihlerii değil toplumun üretim araçlarının gelişmişlik düzeyi ve bu üretimi desteklemek için sunulan eğitimdir. Kendini geliştiren ve değiştiren insanlar toplum içinde her zaman için çok az bir orandadır. Türkiye 70 yıldır karşı devrim ile üretim gücü ve eğitim düzeyi kötüleşen, biten bir ülke. Vasıfsız, hizmet sektöründe yaratılan niteliksiz işler için yetiştirilen bireylerden oluşan bir toplumda nonteist oranı her zaman düşük kalır. Akp, inşaat sektörüne ve avm gibi hizmet sektörüne para yatırırken aynı zamanda bireylerin gelecek potansiyelini de belirledi. 4+4+4, 1+4+4+4 ve bilmem kaç + kaç eğitim sistemi ile istediği biat eden, sorgulamayan nesilleri yetiştirmeyi halihazırda başarıyor. Gençlerin maruz kaldığı eğitim çok kötü. Görece daha iyi eğitim alan bir kısım var ancak azınlıkta kalıyorlar. Nasıl günümüzde mühendis, doktor, mimar gibi eğitimli kesimin siyasi tercihleri ülke yönetimine yansımadan ortada kalıyorsa ve bu kesimin birer köle gibi köşede durmaları, sadece işlerini yapmaları sağlanıyorsa gelecekte iyi eğitimli azınlık gençlerin durumu da aynı olacak maalesef.
 11. Gece ve Müzik

  PATENT ALMA

  Bir ordinaryusun bu tip konularda çalışma yapan gençlere tavsiyesi şu idi: Öncelikle çalışma yaptığınız alanı iyice çalışın, didik didik araştırın. Yeni bir şey bulduğunuzu düşünürken onun çoktan rafa kaldırılmış bir uygulama olduğunu bulabilirsiniz. Bir şeye yeni demek tüm eskileri bilerek mümkündür. Patente başvurmadan önce iyi bir araştırma yapın. Çalışmanızdan eminseniz öncelikle çizim, hesap, tasarım gibi dökümanları güzelce kaydedin. Yedeklerini alın. Dökümanların oluşturulma tarihlerini kanıtlayabileceğiniz yollar vardır. Örneğin notere ibraz edip tarih damgalı olarak onaylatın. Noter çalışmanızın yeni bir şey olduğunu değil, o tarihte o dökümanların sizin elinizde olduğunu tasdikler. Patent bürolarına güvenmiyorsanız başvurudan önce bu yöntem işe yarayabilir sonrası için.
 12. Gece ve Müzik

  Müzikle Açalım

  Marillion - Lavender
 13. Gece ve Müzik

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  Haha, kimin yalancı ve terbiyesiz olup bir cevabı olmadığı ortada. hacı Türkiye'ye ne zaman geldiğinle ilgim alakam yok, okuduğunu anlayamıyor musun? Sen bir şeylerden korkmaya mı başladın nedir bu sürekli karşıt psikolojiye girmen. Her neyse, sana uyup daha fazla çirkinleşmeyeceğim. Kendine iyi bak, sağlığına dikkat et.
 14. Gece ve Müzik

  Sizce Suriyelileri geri gönderebilir miyiz?

  Yalancı olan sensin de üstüne varmayayım diyordum kendin kaşındın. Sen iyice kafayı yemişsin. Gittikçe daha da çirkin bir insan oluyorsun biliyor musun hacı? Yaşlandıkça insanlar çocuklaşır tamam anlayabiliyorum fakat burası yaşlı bakım evi değil. Kusura bakma. Anadolu göç yoludur, halklar birbirini bağrına basmıştır diye anlatıp suriyelileri geri göndermek kültür ve geleneklerimizle bağdaşmıyor diyen daha da sonra da bu kadar göçmeni alan tek ülkeyiz bununla gurur duyuyorum diye sen değil misin Lale? Mesajlarını alıntıladım gösterdim önceki mesajımda. Senin o buruşuk beynin anlamıyor ama işte bu tam da ulvi bir görüş. Hem de temeli olmayan yalan dolan bir ulvi görüş. Bağrımıza basıp kendimizle gurur duyuyoruz, amaç ve sebep birleşmiş koskaca bir ulvilik yatıyor burada. Açıklama getiremeyeceğini anlayınca Türkiye'ye uzun süredir gelmememle görüşümün ilgisi yok diye kıvırdın. Ben onu zaten görüşünle ilişkilendirmedim. Senin bu aptallığının nedeni gerçeklerden uzak oradan üfürmen, gel seni bir gezdireyim bakalım gerçeği gör de öyle konuş manasında bir davet yaptım. Çuvalladın. Yalan dolan tartışıp kendini bir şey sanabilirsin. Sadece sanabilirsin ama...sadece o kadar. Yazsana en son Türkiye'ye ne zaman geldiğini? Neden korkuyorsun ki hacı? De ki 2 sene önce geldim, ya da 5, ya da 10. Hadi bakalım. Ha dersin 2 sene önce geldim, ben de iyi niyetimin boş olduğunu senin buraları bilmemekten yalan dolan tartıştığın düşüncemin boş olduğunu anlarım.
 15. Gece ve Müzik

  NİCK DEĞİŞTİRMEK İSTEYEN KULLANICILAR

  Gece Ve Müzik olarak takma adımı değiştirir misiniz? Teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...