Jump to content

onesihi

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  52
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

onesihi Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. onesihi

  Sun Kelimesinin Kökü Syn (Cehennem = Güneş)

  evet, cehennem gehinnom dan geliyor adres olarak, mevkii olarak, tanımlama olarak, toprak üstünde çukur bir konum olarak. ama yanan ateşin miktarı cahim جحيم anlamından geliyor. cehennem ateşinin şiddet seviyesi naar, sair ve cahim adlarında, cehennem kuyularının derinliği ise haviye ve gayya adlarında. cehennem gehinnom bunların hepsini kapsayan bir adlandırma.
 2. onesihi

  Sun Kelimesinin Kökü Syn (Cehennem = Güneş)

  mantıklı, ingilizler soğuk kuzey ikliminde güneş sıcaklığına cezalandırıcı görsel anlam yüklemiş olabilirler. araplar da benzer şekilde aramice "ateş ocağı" anlamına gelen cahim'i جحيم alıp "ateşi alevli bir yer" tasviri yapmışlar.
 3. onesihi

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  ilk tanrıların haşmetli vasıflarını, allah'ın buyurgan vasıflarını günümüzde devlet yöneticilerinin sıfatlarında görmemiz, devlet yöneticilerin allah'ı temsil ettiğinin işaretidir. bu durumda allah, bizi kendisine tapmamız için yaratmadı, devlet yöneticileri, içinde yaşadıkları toplumu ikna edici yetkilerle yönetmek için allah'ı yarattılar.
 4. onesihi

  Allah artık niye taraf tutmuyor?

  islamın kader işleyişi, dünyada yaşarken tevekkülün çalışma prensibini de çalıştırdığı için allah, kader taslağını ahirete kadar çalıştırmaya devam eder.
 5. onesihi

  Kuranda miras hatası var mı yok mu?

  Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır'a göre eşlerin - zevcelerin payı kadar cariyelere de aynı miras payı verilmeli.
 6. onesihi

  Thrive (Gelişim) Muhteşem Belgesel

  sonsuz döngü saçmalığı antik mısırlılar'dan ve sanskritliler'den beri dünya'da var.
 7. onesihi

  İnançlı sülüklerin masrafları bize ödetilmemeli

  suriyeli kürt dilenciler lüks arabadan inerek bölgelere yerleştirilmesi kameraya yakalandı. aldanmayın dilencilere çoğu insandan daha zenginler. kırmızı ışıklardaki arabalardan para toplayan dilencinin biri asgari ücretliden zengin her hâlükârda.
 8. onesihi

  2002 de FİYATLAR NASILDI , BUGÜN NASIL?

  herşeye rağmen 2018 türkiye için gurur yılıydı. ispark nasıl 18 milyon zarar eder aklım almıyor! Murat Muratoğlu, İSPARK 18 Milyon TL Zarar Etmeyi Nasıl Başardı
 9. onesihi

  Ay'a gerçekten çıkıldı mı?

  astronotların ve araçların ay'da gölgeleri paralel olması gerekirken gölgelerin biririni kestikleri net görülmekte yani ay'da tek ışık kaynağı güneş ışığı değildi çoklu set ışığıydı. ay'dan kalkan roket hiç duman çıkarmadan nasıl kalkış yaptı bu da güçlü bir eleştiri.
 10. onesihi

  Adnanın muhteşem yılbaşı partisi

  adnan oktar'ın deli kadir ile benzer psikolojik semptomları var. adnan oktar''a paranoid teşhisi konulduğuna ve o halde yargılanabildiğine göre kadir mısıroğlu da yargılanmalıdır
 11. onesihi

  Sosyalizm Hakkında Bir Soru

  1945 yılı Berlin 'de stalin fotoğrafını dolaştıran ruslar ile almanya'nın bugününü kıyaslayınca almanlara hayran olmamak imkansız. almanların üretime dayalı ekonomisini taklit eden her ülke başarılı olur tabi yasal hırsızlar hortum ile maliyeyi ve hazineyi soymazlarsa
 12. onesihi

  Fırıldaklık AKP ve basın üçgeni

  cahil kalabalıklar ilk defa kendileri gibi bir lider buldukları için tayyip peşinde koşuyorlar, yoksa türkiye'yi daha iyi ekonomik koşullara taşıyacağına inandıkları için değil
 13. onesihi

  Böyle ıslamdan böyle müselman

  17-25 aralık sürecinde, rüşvetin ses kayıtları tapelerin yok edilmesini isteyen başsavcısı ismail uçar 'ın yürüttüğü soruşturma döneminde türkiye'de yargının öldüğünü anladım. Savcı ismail uçar 25 Aralık operasyonuyla ilgili emniyet'e yazı gönderdi, telefon dinleme, iletişim tespiti ve fiziki takip işlemlerinin sonlandırılarak imha edilmesini istedi. O kayıtlar dava dosyasında olmayacaktı ve o kayıtlı tapelerin mahkemeye ulaşmasını engelleyen kişi bir Savcı, ismail uçar. Savcı ismail uçar 'ın rüşvet operasyonunda Savcı olmasına rağmen sanki suçlulardan biriymiş gibi davranıp ses kayıtlarının yokedilmesini sağladı. Dünya'da benzeri bir yargı rezaleti görülmemiştir. Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında Savcı ismail uçar'a teslim edilen emniyet bilgisayarı boşaltılmıştı. Türkiye'de yargıyı ve adaleti, savcı ismail uçar gibi akp'ye yandaşlık eden savcılar ve hakimler boşalttı.
 14. onesihi

  İslama göre insanın fıtratında şeytanlık vardır.

  fıtratta şeytanlık cinliktir zaten.
 15. onesihi

  İslam’ın karanlık başlangıcına bir bakış

  Gerçek islam bu deği diye kastıran ılıman müslümanın uymadığı ayetlere gerçek müslümanlar uyuyor ve inandıkları islam "onları bulduğunuz yerde öldürün" diye emretmiş. Gerçek islam bu değil derken aslında farkında olmadan şirk koşuyor ılıman müslüman kendisinin ayetlerden haberi yok. Tayyip bile islamın güncellenmesi gerek dediğine göre kuranda öldür ayetlerinin farklı, hafif, çağcıl yorumlanmasına meylettikleri anlaşılıyor ama gerçek islamda ılıman islamın olumlu karşılığı ve fazileti yok aksine cezası var. Sünnet farz değil ben sünnete uymam diyen müslüman ahirette azaba çarptırılır.
×